Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kurjam »

Ei meeldi ka Ungarlastele see neegrimaksu väljapressimine http://uueduudised.ee/ungari-el-i-kvood ... ressimine/
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36615
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Manurhin kirjutas:
Kriku kirjutas:
Sunnitöö ei tasu tänapäeval majanduslikult ära ja seda on palju uuritud eri riikide näitel. Kulutused konvoeerimisele, valvele jne. on suuremad kui tööst saadav kasu. Tööviljakus on samas madal. Isegi GULag-i süsteem jäi kas nulli või väikesesse kahjumisse.
Nojah, aga valvama peab neid nii ehk teisiti.
Keskuse valvamine on palju odavam kui töökohtade ja sinnatee valvamine.
Manurhin kirjutas:Pean siinkohal silmas just eeskätt illegaale. Lased nad vabaks, tööõiguseta ja kodututena tänavatele - paremal juhul kaovad nad siit riigist minema, kehvemal juhul jõuavad kuriteo sooritanutena jälle valve alla tagasi.
See on teine teema. Sa rääkisid enne keskuse asukatest. Ära sega kaht eri asja.
Manurhin kirjutas:Minu pakutud variant pole mitte sunnitöö vaid tegelastele täiesti vabatahtlik variant omale elatist teenida. Ei sobi, kasi oma kodumaale tagasi. Kodumaa ei tunnista omaks? Njaa, siis on natuke pahasti... Kes ei tööta, see ei söö.
Täiesti vabatahtlikult elavad nad praegu BOMŽ-i elu. Hädaabitööde organiseerimine selleks, et lumpen mõne euro juurde teenida saaks on igivana teema, millega on palju tegeletud ja erineva eduga. Ühest küljest oleks tore, kui õnnestuks kodutuid niimoodi aidata, aga teisest küljest, labidamehe töö on tänu masinatele otsa saanud ja ega nad ei taha ega suudagi seda enam teha. Kokkuvõttes, kuna see on üldiselt töötutele ja kodututele tegevuse leidmise küsimus, siis väljub käesolevast teemast.
Manurhin kirjutas:Võrdlus GULag-iga pole siinkohal kõige parem - sinna viidi inimesed kodudest sunniviisiliselt.
Ei oma tähtsust. Sina soovitasid, et isikud, keda režiimses asutuses kinni peetakse, sunniviisiliselt tööle pandaks. Küsimus oli selle olematust majanduslikust efektiivsusest ning nii GULag kui kõik teised sunnitööga tegelevad asutused sobivad näiteks.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas kana tagumik »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=74437589

Tsahknal mõned terased tähelepanekud, eriti selles osas, "kui kõik panna vastutama, siis ei vastuta keegi"
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas aht0 »

sunnitöö/tööharjutus vms võibolla oleks majanduslikult kahjulik aga samas peale pikka päeva õues rabamist, eriti kuskil metsa vahel, lasta mehikesed tagasi oma sooja mugavustega kongi, internetiühendusega arvuti juurde.. las suhtlevad teiste omasugustega teistes riikides jne.. :write:

tahaks näha kuipalju siiakanti tulijaid Aafrikast, Guineast või Lähis-Idast juba pool aastat hiljem on. :lol: Minnakse kaarega mööda nagu katkupiirkonnast.

Moslemi jaoks on füüsilise musta töö tegemine sotsiaalselt alandav. Tullakse kerge elu ja lollide eurooplaste kingitava "tasuta" raha järele, mitte tööd rabama et uut elu üles ehitada (nii nagu meie seda enda puhul võtaks)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36615
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Kui eesmärk on illegaalseid immigrante võimalikult palju alandada, siis nii öelgegi. Kindlasti leidub selleks veel kõiksugu põnevaid ja efektiivsemaidki viise kui sunnitöö. Tee-ehitajad, koristusfirmad jt. vaevalt et vaimustuses oleks, kui neist tahetaks sellise plaani instrumente teha.
Taurus
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 04 Veebr, 2015 11:58
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Taurus »

Kui signaal majanduspõgenikule on: "Siin pole tasuta piimajõgesid ja pudrumägesid, kõhutäis tuleb välja teenida" siis minu arusaamist mööda on selle nimi õiglus mitte "alandus". Minu jaoks on alandus see kui ma pean tööl käima, maksu maksma ja selle raha eest peetakse üleval parasiite kes ei plaanigi tööle minna. Pole mõtet viidata EU rahale, see on ka kellegi makstud maksudelt laekunud (k.a. meie oma maksumaksjad).
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2375
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Martin Herem »

Moslemi jaoks on füüsilise musta töö tegemine sotsiaalselt alandav.
- mida kõike siit foorumist ka ei õpi!
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kurjam »

Ühel tolarastil on katus lõplikult ära sõitnud http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=74445399
Vaat see on tase :evil: , mõnek ksf-il on veel arenguruumi.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas aht0 »

Kriku kirjutas:Kui eesmärk on illegaalseid immigrante võimalikult palju alandada, siis nii öelgegi. Kindlasti leidub selleks veel kõiksugu põnevaid ja efektiivsemaidki viise kui sunnitöö. Tee-ehitajad, koristusfirmad jt. vaevalt et vaimustuses oleks, kui neist tahetaks sellise plaani instrumente teha.
Tra, tra kas ma rääkisin midagi alandamisest? :wall:

Fakt 1. Tööd teha nad üldiselt ei taha.
Fakt 2. Nende ülalpidamine maksab niigi ja riigi jaoks rahaliselt erilist vahet pole kas nad sügavad päevad läbi kubet või teevad reaalselt midagi.

ÄKKI tekib mõnelgi mingi tööharjumus, õpib töö käigus paar sõna sõna keelt selgeks, omandab äkki mõne tööriista kasutamise oskusegi. Ja potensiaalsed uued tulijad, kuuldes töölepanekust Eestis - jätavad meie riigi vahele. Igatahes on töölepandud illegaal riigile igas mõttes kasulikum kui näpud püsti päevi õhtusse veeretav hr. "ma ei ütle kes ma olen ja kust ma tulin".
Meil on olemas vanglatööstus. Kas vange seal alandatakse? Saavad töö eest taskuraha ja kui riik on sunnitud nad tänavale viskama, siis on neil mingi hädavajalik papp et siit rohelisematele karjamaadele liikuda, mitte bomzidega koos Tallinna supiköögi kliendiks jääda.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2375
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Martin Herem »

sunnitöö/tööharjutus vms võibolla oleks majanduslikult kahjulik aga samas peale pikka päeva õues rabamist, eriti kuskil metsa vahel, lasta mehikesed tagasi oma sooja mugavustega kongi, internetiühendusega arvuti juurde.. las suhtlevad teiste omasugustega teistes riikides jne.. :write: tahaks näha kuipalju siiakanti tulijaid Aafrikast, Guineast või Lähis-Idast juba pool aastat hiljem on. :lol:
T
ra, tra kas ma rääkisin midagi alandamisest? :wall:
:lol: aaaa kuidas saab selline küsimus tekkida? :)
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kulibin »

8)
Üldiselt ma olen hoidunud sellest teemast eemale nagu katkust...
Kriku tekstid on muidu päris head, aga kohati tekib see tunne, et sihtgrupp on vale. (Garnivorile on mõttetu seletada spinati kasuliku olemust.) :wink:
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36615
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

aht0 kirjutas:
Kriku kirjutas:Kui eesmärk on illegaalseid immigrante võimalikult palju alandada, siis nii öelgegi. Kindlasti leidub selleks veel kõiksugu põnevaid ja efektiivsemaidki viise kui sunnitöö. Tee-ehitajad, koristusfirmad jt. vaevalt et vaimustuses oleks, kui neist tahetaks sellise plaani instrumente teha.
Tra, tra kas ma rääkisin midagi alandamisest? :wall:


Mina saan aru, et soovitad neid "alandavat" füüsilist tööd tegema panna, et nad siit seetõttu eemale hoiaksid:
aht0 kirjutas:tahaks näha kuipalju siiakanti tulijaid Aafrikast, Guineast või Lähis-Idast juba pool aastat hiljem on. :lol: Minnakse kaarega mööda nagu katkupiirkonnast.

Moslemi jaoks on füüsilise musta töö tegemine sotsiaalselt alandav.
aht0 kirjutas:Fakt 1. Tööd teha nad üldiselt ei taha.
Fakt 2. Nende ülalpidamine maksab niigi ja riigi jaoks rahaliselt erilist vahet pole kas nad sügavad päevad läbi kubet või teevad reaalselt midagi.
"Sügamine" on riigi jaoks odavam. Sunnitöö on riigi jaoks kallis ja tööandjale - tee-ehitajale, koristusfirmale - otseselt õudusunenägu. Nemad peavad ju kokkuvõttes vastutama selle eest, mis seal tulemuse nime all kokku keeratakse. Mina mõne sellise ettevõtte töödejuhataja vms. ülemusena keelduksin kategooriliselt mingeid umbkeelseid valve all tolvaneid oma oma objektile lubamast.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas aht0 »

Jah, kehvasti sõnastasin need paar posti. Vabandan. :roll:

Idee oleks midagi vanglatööstuse laadset. Et anda meestele rudimentaarne tööharjumus, mis omakorda võibolla tekitaks mingi võime näha tulevikus tööd alternatiivina abirahadele. Lühidalt kokku võttes.

Ja puhtalt ideelise majandusmigrandi jaoks, kes kaaluks Eestit transiitriigina, Eesti tunduks IMHO palju vähem ahvatlev.

"sunnitöö" selle sõna otseses tähenduses lõpeks Eesti riigi enda jaoks paariariigi staatusega.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36615
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Jah, "jalgupidi ketti panemisest" ja labidatega tee-ehitusele saatmisest rääkis üks teine ksf.

Vanglatööstuse võiks teha küll, aga siis peaks investeerima tööruumi, pinkidesse jne. ning selle majanduslik tasuvus jääks ikkagi kaheldavaks. Samuti jääb üles küsimus, mida teha tolvanitega, kellele see huvi ei paku (eeldusel, et sunnitööd ei rakendata). Praeguse kogemuse järgi ei viitsi suur osa põgenikekeskuse asukaist isegi eesti keele tunnis korralikult käia, muust rääkimata.

Ma olen jätkuvalt seda meelt, et mõndkümmet alakvalifitseeritud ja -motiveeritud umbkeelset tegelast on odavam hoida makaroni, kartuli ja madratsi peal, kui üritada tööle ajada.

Võrdluseks, nii mõnelgi akf-il on kogemusi alamotiveeritud ajateenijatega... Noh, kui on selline indiviid, keda kogu asi ikka üldse ei huvita, kes peab teenistust vastikuks ja mõttetuks ning on laisk nagu pori, siis suure töö ja sõimuga saab ta muidugi panna kõiki asju tegema, aga riigikaitsele sellest kokkuvõtteks ju mingit kasu ei sünni. Pigem tasuks järele mõelda, kas sellisele üldse anda pärisrelva ja laskemoona kätte...
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Svejk »

Nokk kinni - saba lahti 8)

Aga arvutage välja, kuipalju hoiab kokku kahjumiga töötavaga aga parasiite eemalepeletava tootmisega, kui perspektiivis hakkab tööpõlgurite mass Eestist nagu katkust eemale hoidma... :D
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist