www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

Iisraeli liitlased
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=66&t=41516
1. leht 5-st

Autor:  kaur3 [ 29 Juul, 2007 18:08 ]
Teema pealkiri:  USA suurendab sõjalist abi Iisraelile.

Tsiteeri:
The package would reportedly amount to more than $30bn (£14.8bn) over the next 10 years.


... ehk 3 miljardit dollarit aastas järgmise 10 aasta jooksul.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/6920988.stm

Autor:  Sporrenberg [ 29 Juul, 2007 18:12 ]
Teema pealkiri: 

See uudis tekitab vaid ühe küsimuse: "Kumb riik on kumma pendiks?"

Autor:  kaur3 [ 14 Jaan, 2009 9:40 ]
Teema pealkiri:  Iisraeli lobi ja USA välispoliitika

The Israel Lobby and U.S. Foreign Policy

Tsiteeri:
In this paper, John J. Mearsheimer of the University of Chicago's Department of Political Science and Stephen M.Walt of Harvard University's Kennedy School of Government contend that the centerpiece of U.S. Middle East policy is its intimate relationship with Israel. The authors argue that although often justified as reflecting shared strategic interests or compelling moral imperatives, the U.S. commitment to Israel is due primarily to the activities of the “Israel Lobby." This paper goes on to describe the various activities that pro-Israel groups have undertaken in order to shift U.S. foreign policy in a pro-Israel direction.


http://ksgnotes1.harvard.edu/Research/wpaper.nsf/rwp/RWP06-011

Autor:  ermot [ 28 Veebr, 2017 17:11 ]
Teema pealkiri:  Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Martin Peeter kirjutas:
Me ei liiguks diskussiooniga väga viljakas suunas, sest esiteks üksiküritajana me tõesti ennast kaitsta ei suuda ja teiseks pole mõistlik eirata väga positiivset asjaolu, et me oleme kaitsealaste liitude (NATO ja osalt ka EL) liige.


Vaat kus lops! Kaks prominentset akf-i on täiesti veendunud, et meil pole lootustki iseseisvaks jääda. Tjaah, eesti mees sõdib igas sõjas ja iga riigi eest, aga mitte oma riigi eest...

Väike lugu teile mõtlemiseks, kuidas elevante treenitakse. Nimelt pannakse noorele elevandile jala ümber nöör ja see kinnitatakse pulga külge. Pulk on esialgu piisavalt tugev, et elevandihakatis ei saaks ennast lahti sikutada isegi siis, kui ta väga tahaks. Ajapikku kasvades harjub elevant mõttega, et tema jala ümber on nöör, millest ei saagi lahti. Selle tulemusena ei ole lõpuks vaja suure elevandi kinnihoidmiseks rohkem kui väikest nöörijuppi ja väikest puupulka.

Mina aga kutsun teid üles mõtteharjutusele, et murda iseenda seatud piire. Meiega sama suured või veelgi väiksema territooriumiga riigid on sellega edukalt toime tulnud (Iisrael kulutused kaitsele 5,4% SKP-st, Singapur- kulutused kaitsele 4.9% SKP-st), aga meie ei tule sellega toime mitte kuidagi. Palun põhjendust!

Autor:  Kriku [ 28 Veebr, 2017 17:14 ]
Teema pealkiri:  Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Iisrael saab väga suures koguses USA abi.

Malaisia ja Singapur on sõjalised liitlased.

Nii Iisraeli kui Singapuri rahvaarv ületab kordades Eesti oma.

Autor:  Lemet [ 28 Veebr, 2017 18:26 ]
Teema pealkiri:  Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Huvitav- näikse moderaatorile kopsu pihta käivat märkus, et kuigi nii Iisrael ja Singapor on meist elanikkonnalt kordi suuremad, on nende võimekus nii lennukite(Iisrael) kui ka tankide (Iisrael ja Singapur) osas meist sadu kordi suurem...mitte kümneid, vaid SADU!!! Kustutamise asemel võiks mõtelda, kas need kaks riiki on olnud oma kaitsevõime arendamisel ebanormaalselt silmapaistvad või oleme meie pisut lurud olnud.

Autor:  Kriku [ 28 Veebr, 2017 19:23 ]
Teema pealkiri:  Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

See ksf Lemeti jutt on praegu lihtsalt demagoogia, sest ei Iisrael ega Singapur ei kaitse ennast "üksiküritajana", nagu eespool väideti. Selles seoses ei puutu see, mitu tanki või lennukit neil on, asjasse.

Autor:  Lemet [ 28 Veebr, 2017 20:50 ]
Teema pealkiri:  Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Kriku kirjutas:
See ksf Lemeti jutt on praegu lihtsalt demagoogia, sest ei Iisrael ega Singapur ei kaitse ennast "üksiküritajana", nagu eespool väideti. Selles seoses ei puutu see, mitu tanki või lennukit neil on, asjasse.

Sohoh....siis millise sõjalise liidu liige näiteks Iisrael on? Milliste riikide sõdurid vajadusel Iisraeli rannikul toetuseks maabuvad????


Nagu juba ülal öeldud, on Iisraelil väga tihe liitlassuhe USA-ga ning aastakümnete jooksul on suurtes kogustes abi saadud. Kokku 127,4 B praegust dollarit, millest suurem osa on sõjaline abi.

Samuti on läbi viidud ühiseid õppusi ning jagatud luureinfot.

Yom Kippuri sõja ajal tarnis USA Iisraelile relvi ja tehnikat, Lahesõja ajal paigutas sinna Patriot raketid.

Usutavasti tead sa seda kõike isegi.

Kriku

Autor:  Kapten Trumm [ 01 Apr, 2018 20:49 ]
Teema pealkiri:  Iisraeli liitlased

Martin Peeter kirjutas:
Iisraeli sõdu nüüd välisabita peetuks küll ei saa lugeda. Liitlassuhe võib ka abi näol realiseeruda isegi meie tingimustes ja mingis tulevikukonfliktis.
Välismaalt tulnud relvad ja juudi võitlejad olid ikka selge välisabi isegi 1948.

Aga selles mõttes nõus, et liitlastest on kasu meil vaid siis, kui me ise ka ikka märkimisväärselt panustada suudame. Tulevikus on siiski väga võimalikud olukorrad, kus liitlaste sekkumine pole just enesestmõistetav, kohene ja piisavas mahus. Täielik NATO laialiminek pole tõenäoline, aga ideaalse toimimise ja likvideerumise vahele mahub hulk halle stsenaariume, mille jaoks tuleb ise valmis olla.


Tõsine, st USA välisabi Iisraelile algas ikkagi 1970. aasta paiku. 1949, 1956 ja 1967. a edukad sõjad peeti silma selleta.
Ja mitte ainult ilma abita, vaid tihti ka kaubandusboikoti tingimustes (vaadake, mismoodi said juudid endale Mirage hävitajad).

Autor:  Martin Peeter [ 01 Apr, 2018 22:33 ]
Teema pealkiri:  Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Kapten Trumm kirjutas:

Tõsine, st USA välisabi Iisraelile algas ikkagi 1970. aasta paiku. 1949, 1956 ja 1967. a edukad sõjad peeti silma selleta.
Ja mitte ainult ilma abita, vaid tihti ka kaubandusboikoti tingimustes (vaadake, mismoodi said juudid endale Mirage hävitajad).


1948 oli Iisraeli suurim toetaja Joss. Relvi tarnis ta Tšehhoslovakia kaudu ja saabus mõni tuhat oskajat meest. Stalin nimelt lootis uue riigiga maailmarevolutsiooni edendada. Muidugi pettus varsti ja kohe 50dal keerati aliyah endisest NLiidust kinni. Teine salajane toetaja oli Prantsusmaa, kes juba õige pea asus oma alaväärsuskompleksi brittide ja USA peal välja elama. See oli ju kõige ehedam koloniaalkonkurendi kottimine.

http://www.jewishvirtuallibrary.org/tot ... viet-union

OT, aga huvitav ajalugu, mida eriti ei teatagi.

Autor:  toomas tyrk [ 02 Apr, 2018 7:48 ]
Teema pealkiri:  Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

OT jätkub

1956. a. sõjas olid Iisraeli liitlasteks UK ja Prantsusmaa. Teatavasti oli Egiptus natsionaliseerinud Suessi kanali.

Tegelikult ju üldteada fakt.

OT lõpeb...

Autor:  Kapten Trumm [ 02 Apr, 2018 9:43 ]
Teema pealkiri:  Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Jutt oli sõjalisest abist (sõjatehnika, tehnoloogia, väljaõpe ja raha selle tellimiseks) Iisraelile, armee ülesehitamiseks.
Sõjalise abi hulka ei kuulu sõjatehnika ostmine (nt M2 soomustransportöörid, Sherman tankid, AMX-13 tankid jne).
Prantsuse ja Briti originaaltehnika, mida IDF tarvitas, oli ostetud.

See on levinud eksiarvamus, et IDF oleks justkui sõjalisest abist üles ehitatud.

Autor:  toomas tyrk [ 02 Apr, 2018 9:47 ]
Teema pealkiri:  Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Jutt ei käi ju mingist tehnika ostmisest vaid kolme osapoole kallaletungist Egiptusele
https://en.wikipedia.org/wiki/Suez_Crisis
Tsiteeri:
The Suez Crisis or the Second Arab–Israeli War[15][16][17] also named the Tripartite Aggression (in the Arab world) and Operation Kadesh or Sinai War (in Israel),[18] was an invasion of Egypt in late 1956 by Israel, followed by the United Kingdom and France. The aims were to regain Western control of the Suez Canal and to remove Egyptian President Gamal Abdel Nasser, who had just nationalized the canal.[19] After the fighting had started, political pressure from the United States, the Soviet Union, and the United Nations led to a withdrawal by the three invaders. The episode humiliated Great Britain and France and strengthened Nasser.[20][21][22]

Autor:  Kriku [ 02 Apr, 2018 10:30 ]
Teema pealkiri:  Re: Iisraeli liitlased

Tekitasin siis uue teema väikese vapra juudiriigi jaoks, mis ihuüksinda kõigile vaenlastele vastu paneb. Šalom!

Autor:  asiootus [ 02 Apr, 2018 10:45 ]
Teema pealkiri:  Re: Iisraeli liitlased

Martin Peeter kirjutas:
1948 oli Iisraeli suurim toetaja Joss. Relvi tarnis ta Tšehhoslovakia kaudu ja saabus mõni tuhat oskajat meest.

Sellest üritusest on isegi Wikipedias sissekanne olemas.

https://en.wikipedia.org/wiki/Arms_ship ... E2%80%9349

Martin Peeter kirjutas:
Stalin nimelt lootis uue riigiga maailmarevolutsiooni edendada.

Leonid Mletšin näiteks väidab, et Stalin soovis Iisraeli riigi tekitamisega Suurbritannia ja Briti-meelsed araablased Lähis-Idast st. siis Palestiina aladelt minema kihutada.

Tsiteeri:
As Leonid Mlechin, a Russian historian and journalist told Ekho Moskvy radio, “creating a Jewish state in Palestine was a way for Stalin to push a weakened Great Britain, which he hated, out of the Middle East.” Since Arab regimes were often pro-British, Stalin preferred to work with the Zionists.

1. leht 5-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/