www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 16 Veebr, 2019 22:06

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 410 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 28 Jaan, 2019 10:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 3389
Rääkisingi paar päeva tagasi ühe pedagoogist lähisugulasega ja ta kurtis ka, et võrreldes varasemaga on distsipliin märkimisväärselt alla käinud. Eriti olevat seda näha madalamates klassides. Tema tavaline lahendus on probleemitekitajad tunnist eemaldada. Aga üldiselt kuluvat nende ohjeldamisele rohkem aega kui normaalsemate õpilaste õpetamisele, mis on äärmiselt kurb. Kõik kannatavad.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 28 Jaan, 2019 11:58 
Eemal
Liige

Liitunud: 03 Veebr, 2015 23:06
Postitusi: 123
Hakkab tunda andma , et kõik "lillekesed" suunatakse tavakoolidesse.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 28 Jaan, 2019 12:48 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2012 11:02
Postitusi: 212
Madalamates klassides ei panda enam hindeid (näiteks meile lähimas koolis kuni 5. klassini), see tekitab lastes arusaamatuse, milleks üldse õpitakse. Istuma ka ei jäeta. Algklassides on õpetajate puudus ja vanadel saab mõõt täis ning uued võetakse kiirkorras ümber õpetatud kõrgharidusega inimeste hulgast. Hakkavad õpetama igasuguse staaži ja isegi pedagoogilist haridust alles omandavad. Siiski need noored on päris tublid.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 31 Jaan, 2019 12:04 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 13608
Asukoht: Viljandimaa
Mahukas intervjuu: politsei tunnistab, et ei saa siinse pidevalt kurja tegeva lastekamba talitsemisega hakkama.
Tsiteeri:
Meil on alaealisi, kelle puhul tunneme, et me ei saa nendega hakkama. Terve riik ei saa. Nad on õnnetud lapsed. Paljud on neist ise ohvrid: pärit katkistest peredest, kannatanud koduvägivalla all. Või ei saa vanemad nende kasvatamisega hakkama.

Neist osaga kohtume aastas koguni 100 korda. Fikseerime, millega nad on hakkama saanud, ja edastame info kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajatele. Nemad proovivad rakendada ­lastele eri sotsiaalprogramme ja mõjutusvahendeid. Neil lastel puudub aga igasugune huvi nendes programmides osaleda: nad ei lähe kohale. Koolis nad ei käi. Üksjagu on neid, kes ei käinud eelmisel aastal üldse koolis. See on surnud ring. Uued teod tulevad aina peale. Paljud neist pole veel 14aastased ehk vastutusealised. Nad teavad väga hästi, et neid ei saa karistada. Nad lähevad järjest jõhkramaks, nende kuriteod aina raskemaks.

Ainus kool, kus lapsi saab jõuga kinni hoida, asub Tapal. Seal peaks olema praegu neli Pärnumaa last. Selles pundis, millest meie räägime, on kümmekond aktiivset liiget. Osalised pidevalt vahetuvad: kord on kaasas ühed, kord teised.

Mõni elab turvakodus. Neil on väga head tingimused: ilus maja, soe söök. Ometi ei taha nad seal püsida. Neil on huvitavam minna õhtul linna peale. Siis ­tulevadki lood, kus ostukärusid visatakse parkimismaja katuselt alla, poodides lõhutakse lifte, turvameestega mängitakse kassi ja hiirt. Süüdimatult hakatakse korralekutsujatele vastu. Ütlevad: “Mis te meile teha saate?” Üsna suur on tõenäosus, et mõne aja pärast panevad need lapsed toime väga raskeid kuritegusid.
Tsiteeri:
Nad on veel pisikesed ja panevad vägivallakuritegusid toime endavanuste või nooremate peal. Aga nad ju kasvavad. Nelja-viie aasta pärast on nad suure inimese jõuga. Selle võrra lähevad nende kuriteod jõhkramaks. Risk ­aina suureneb. Kui nad saavad juba nii noorelt jõhkrutsemis­kogemuse, on neid järjest keerulisem sellest ringist välja saada.
Tsiteeri:
Näiteks turvakodus ei ähvarda last miski: tal on turvaline, temaga tegeldakse. Sageli on nii, et turvakodusse tuuakse lapsed maakonna eri paigust. Seal saavad nad omavahel tuttavaks, tekib kamp. Ega neid jõuga kinni hoita. Välisukse võib ju ööseks lukku keerata, aga siis minnakse akna kaudu. Turvakodus proovitakse midagi teha, seal on lastel ideaalsed tingimused, ent kambavaim ja halvad eeskujud kaaluvad selle väga kergesti üles.

Loomulikult on turvakodus ­väga palju lapsi, kellega on kõik korras. Kamba liikmeks sattumise tõenäosus on seal aga suur: tahetakse samuti tunnustust.


Tsiteeri:
Ilmselgelt on neil liidriomadustega inimesi. Et on pealik ja on musta töö tegijad – päris nii pole. Küll on seal mõjutajad, keda kuulatakse teistest rohkem. Oleme tuvastanud olukordi, kus üks laps annab teisele nõu, kuidas vanemate vastu kaebust teha. Kui vanem tuleb last koju tooma, võtab käest ja natuke sikutab, on kohe­ nõuandja olemas: “Mine politseisse ja ütle, et tundsid valu!”
See muidugi nii lihtne ei ole, kui tatikad ette kujutavad, aga pedagoogiliselt ja muidu ka vähevõimekatele vanematele võib mõjuda küll.

Intervjuus leidub kelbast ka:
Tsiteeri:
Vanemad kalduvad alkoholi tarvitades vägivaldsusele. Nad karistavad füüsiliselt lapsigi. Leidub selliseidki peresid, kus lapsel on üks vanem, kes käib tööl ega suuda lapsele küllalt pühenduda. Kindlasti pole päris kõik alkoholiprobleemiga. Isikliku elu probleemid on aga enamasti kõigil.

Irooniline. Kui ühismeedias mõne pahateoga seotut arutatakse, põrutavad paljud, et laps pole õigel ajal vanemate käest peksa saanud.

See võibki nii olla, et laps on väiksena palju peksa saanud ja seepärast ongi olukord selline.
See oli nüüd nii loll jutt, et teeb ajule väga haiget. Mitte keegi ei ole kuskil "põrutanud", et mida rohkem last peksta, seda parema lapse saad. Karistamise puhul on ikka kõige olulisem, et mille eest karistatakse ja mismoodi... Kui kuskil antakse lapsele kodus selle eest vastu lõugu, et ta pohmas papale poest õlut ei too, on see hoopis miski muu asi :wall:

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 04 Veebr, 2019 17:33 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Dets, 2009 23:35
Postitusi: 194
Kommenteerin mingil hetkel ka vägivalda õpetajate vastu, aga esmalt kallaksin bensiini lõkkesse sedapidi, et ma oma töös olen aastate jooksul kogunud nimekirja tegevustest, kuidas õpetajad on tunnis lapsi väärkohelnud. Muuhulgas nimetatud klassikaaslaste ees kõige ropumate nimedega, käega vastu nägu pekstud ning lastud kõigil kaasõpilastel tüübi kohta klassi ees seisvale vanaemale midagi paha öelda. Olen ise sattunud peale sellele, kui lasteaiaõpetaja sakutas, tõukas ja sõimas lasteaialast ja kui käitumisele tähelepanu pöörasin, siis ütles, et laps on selline. Ka minu last on uude lasteaeda minnes korralikult sõimama hakatud, kui ta ei teadnud veel mänguala piire ja teise rühma "alale" sattus.

Emad on rääkinud, et õpetajale oli probleem ka see, kui õpetaja käskis ülesande lahendamisel "mõistust kasutada" ja õpilane küsis, et mida teha siis, kui "mõistust ei ole". Kui verbaalselt saamatu peab olema, et selles olukorras nö kinni joosta ja sellest probleem tekitada? Nii et lugu ei ole alati ühepoolne.

Õpetaja päeva rikub ära, kui 4. klassi peale on ühes korralikult ropp kõurik ja sh paar kaasajooksikut. Mina ei näe aga mingit süsteemset õpetajate ja noorte vahelist tüli ja viha. Kriku poolt pakutud lahendused on laias laastus ok. Kõik füüsilise vägivalla episoodid peaks minema politseisse (sellise loogikaga küll ka toolile knopka panemised), samuti korduvad ja süsteemsed sõnalised ähvardamised ja mõnitamised. Aga - õpetajad peavad õppima vastama noorte provotseerimisele mitte ründavalt, aga samas nii, et võtab õiendamise isu ära. Nutiseadmete tunnist eemal olemine - elementaarne. Kui kotis ei püsi, siis tuleb hommikul ära anda... Koolist välja viskamine ei ole üldiselt mingi lahendus. Ausalt. Kui probleem on süsteemne ja raske, siis on ühel hetkel kinnise lasteasutuse teenus, kuhu need noored jõuavad. Neid teenuseid planeeritakse veidi ka laiendada. Ring jõuab tagasi, loodetavasti varasemast kõrgemal tasemel. Enamus suudab aru saada mõningase töötluse järel, et selliselt käitumine pole aktsepteeritav. Kui on probleem vanemaga, näiteks vanem tuiskab tundi ja hakkab oma õigust taga ajama, siis selle lahenduseks on turvatöötajate sekkumine läbi direktori kabineti. Üks tund on rikutud, aga teist korda see vanem enam tundi rikkuma ei torma.

_________________
otsin puude taga metsa


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 05 Veebr, 2019 16:52 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 9136
Asukoht: Metsas / Ämbris
Jah.
Ilmselgelt on ka ebaadekvaatselt käituvaid õpetajaid ning kasvatajaid, nagu ka lapsevanemaid.
Nüüd oleks huvitav lugeda mõnda pädevat uuringut selle kohta, millistes oludes ja tingimustel kasvavad lõppkokkuvõttes ühe- või teistsugused kodanikud ja millised on seejuures need mõjutajad ning erinevate mõjutajate osakaal.

Ehk, et siis erinevused:

1. Korralik lastetuba ja kodune kasvatus > ebapädev vägivaldne kasvataja (lasteaed) ja õpetaja (kool) > tulemus (milline isiksus/inimene kasvatatakse kooli lõpuks)
2. Vilets lastetuba ja halb kodune kasvatus > ebapädev vägivaldne kasvataja ja õpetaja > tulemus
3. Korralik lastetuba ja kodune kasvatus > pädev ja hea kasvataja ja õpetaja > tulemus
4. Vilets lastetuba ja halb kodune kasvatus > pädev ja hea kasvataja õpetaja > tulemus

või siis

1. Vägivaldne, kasvatamatu ja sõnakuulmatu laps > ebapädev vägivaldne kasvataja/õpetaja > kasvatustulemus
2. Leebe, hästi kasvatatud ja sõnakuulelik laps > ebapädev vägivaldne kasvataja/õpetaja > kasvatustulemus
3. Vägivaldne, kasvatamatu ja sõnakuulmatu laps > pädev ja hea kasvataja/õpetaja > kasvatustulemus
4. Leebe, hästi kasvatatud ja sõnakuulelik laps > pädev ja hea kasvataja/õpetaja > kasvatustulemus

jne

Uuring võiks eraldi kajastada ka n.ö. leebeid ("liberaalseid") õpetajaid ning meetodeid VS rangeid ("konservatiivseid") õpetajaid ja õpetusmeetodeid ja nende mõju.

Ehk, et oleks huvitav teada, kes või mis "rikub" last täiskasvanuks kasvatades n.ö. "keskmiselt" rohkem, kas kodu, lasteaed või kool, ning milline on seal oma osa liberaalsusel või konservatiivsusel
:scratch:


* Tundub, et ebapädevatest jõhkrutsevatest õpetajatest ja kasvatajatest saab meil haridussüsteem (tavakoolid ja tavalasteaiad) lihtsamini lahti, kui sama käitumismalliga probleemsetest lastest.

Õpetaja-kasvataja puhul piisab töölt vallandamisest (ja saab ka vastutusele võtta ning väärteo- või kriminaalkorras karistada), aga käitumisnormidele mittevastavaid lapsi "vallandada" ("jalust ära lükata") ei saa ja neid tuleb paratamatult ümber kasvatada ja/või eraldi kasvatada. Kus ja kuidas on võtmeküsimus. Ehk, et see sama erikoolide, eripedagoogide, noorsoopolitseinike, alaealistekomisjonide, noortevanglate, lapsevanemate vastutuselevõtmise jms ühtse väljaarendatud toimiva süsteemi küsimus.

Ja mina ei ole aru saanud, kas n.ö. "toimiva süsteemi" arendajatel-väljatöötajatel-spetsialistidel (ütleme siis "riigil") puudub võimalus, vahendid, tahe, oskus või arusaam.
Seisukoht, et probleemsed lapsed jäetakse tavakooli edasi või, et probleemseid lapsi ei eristatata tegude olemuse ja retsidiivsuse põhjal (a`la kõik on "erivajadustega lapsed") ning pannakse kokku samadesse eriõppeasutustesse (+ see, et samal ajal kaotatakse ilma asendusainet leidmata lisaks ära institutsioonid, mis on kunagi loodud probleemsete laste kasvatamiseks ja õpetamiseks) ei ole IMHO kuskilt otsast pädev probleemikäsitlus.

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !
Pilt


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 05 Veebr, 2019 17:13 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 13608
Asukoht: Viljandimaa
Kaasav haridus on praegu üle Euroopa suur hitt ning seega tuleb sellele kaasa kaagutada.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 06 Veebr, 2019 14:45 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4188
Alles sügisel vaidlesime siin, kas karistuspoliitika liberaliseerimine on toimunud ja kas kuritegevusega asjad pahaks minemas.


https://www.postimees.ee/6516906/graafi ... se-tousule


Nüüd on saabunud ka statistiline tõestus.

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 06 Veebr, 2019 15:00 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 348
Martin Peeter kirjutas:
Alles sügisel vaidlesime siin, kas karistuspoliitika liberaliseerimine on toimunud ja kas kuritegevusega asjad pahaks minemas.


https://www.postimees.ee/6516906/graafi ... se-tousule


Nüüd on saabunud ka statistiline tõestus.

Karistuste karmus ei ole kuskil midagi vähendanud. Lihtsalt politseiametit on kohitsetud ja tervakik mujal ja seega patrulle tänavatel ei ole. Ning just patrullid tänavatel on need, mis hoiavad selliseid kuritegusid nagu röövimine, avaliku korra raske rikkumine natukenegi tagasi. Nii kui tänavalt patrullid kaovad ilmuvad sinna teised tegelased. Nii on see alati ja kõikjal olnud.
Kuid politsei juhid eelistavad saata 4 meest Hendriksoni küüru juurde öösel kell 23 kiirust mõõtma selle asemel, et nad linna patrullima saata
"Perevägivald moodustas 44 protsenti vägivallakuritegudest" siin patrullid ei aita.
" Enamik alaealiste vägivallakuritegusid pandi toime koolis või muus lasteasutuses" Esiteks-õpetajad ei sekku, teiseks-registreerikase iga tõukamine ka juba vägivallana. Miks? Sest kui õpetaja karistaks samamoodi nagu 90-l siis pannakse ta ise kohtupinki. Seega on lihtsam iga verise nina, tõukamise jms peale kutsuda kohe politsei ja oma käed puhtaks pesta.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 06 Veebr, 2019 16:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4188
Siiski on midagi muutunud/muutumas. Kas olukord või selle kirjeldamine/sellele reageerimine?

Ühte asja võin küll oma väikese teadmise pealt kinnitada, et on peale kasvanud noorte kurjategijate põlvkond, mis mõnevõrra erineb eelnevatest. Piire pole ei seaduse ega vanemate kurjategijate poolt, nad ei karda suurt midagi, aga neid ei saa reeglina esialgu veel ka pikemaks ajaks trellide taha panna, sest seadus on liberaalne ja pole veel nii tõsiseid tegusid, ehkki need on tulemas. Kuritegevusega tegelemine neile meeldib, sest nad teevad seda kuidagi mõnusalt. Pole sellist olelusvõitlust ka selles kuritegelikus ilmas nagu kunagi N ajal või 90-datel.

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 06 Veebr, 2019 16:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 03 Veebr, 2015 0:40
Postitusi: 122
Martin Peeter kirjutas:
Piire pole ei seaduse ega vanemate kurjategijate poolt, nad ei karda suurt midagi, aga neid ei saa reeglina esialgu veel ka pikemaks ajaks trellide taha panna, sest seadus on liberaalne ja pole veel nii tõsiseid tegusid, ehkki need on tulemas.

Seadused ei ole oluliselt liberaalsemad kui näiteks nõuka ajal. Esimesed karistused on pehmemad. Sel lihtsal põhjusel, et ranged karistused toodavad retsidiviste. Keeruline optimeerimisülesanne.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 06 Veebr, 2019 16:43 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 348
Martin Peeter kirjutas:
Siiski on midagi muutunud/muutumas. Kas olukord või selle kirjeldamine/sellele reageerimine?

Ühte asja võin küll oma väikese teadmise pealt kinnitada, et on peale kasvanud noorte kurjategijate põlvkond, mis mõnevõrra erineb eelnevatest. Piire pole ei seaduse ega vanemate kurjategijate poolt, nad ei karda suurt midagi, aga neid ei saa reeglina esialgu veel ka pikemaks ajaks trellide taha panna, sest seadus on liberaalne ja pole veel nii tõsiseid tegusid, ehkki need on tulemas. Kuritegevusega tegelemine neile meeldib, sest nad teevad seda kuidagi mõnusalt. Pole sellist olelusvõitlust ka selles kuritegelikus ilmas nagu kunagi N ajal või 90-datel.

Jup. Ja tänu olematule patrullteenistusele pääsevad vähemalt 20-st röövist, peksmisest enne kui vahele jäävad. Ja selle tulemusel on juba väljakujunenud karistamatuse tunne. Ongi kogu retsept.
Ega asjata ei ole karjuv vajadus just patrullide järgi (jalgsi/rolleriga/rattaga) mitte autoga kursil Viru ring-kino Kosmos, baltijaam-Viru ring


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 06 Veebr, 2019 20:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 9136
Asukoht: Metsas / Ämbris
Patrullid, kohtud, vanglad jm staff on tagajärgedega tegelemine, ning leevendamine.
Kus on põhjused ja kes nendega tegeleb?

Kas keegi teab, kus see uuring on millest ajalehes räägitakse?
Leian ainult 2017 aasta kohta mingi asja.

https://www.kriminaalpoliitika.ee saadab mind http://pub.stat.ee lehele ja see omakorda http://andmebaas.stat.ee kus teatab, et "Soovitud andmestikku ei leitud. Vaata saadaolevat statistikat andmebaasi avalehelt..." jne ringiratast... pole praegu aega lolli mängida, vbl keegi teab algallika viidet?


* varavastased jms rahas mõõdetavad kuriteod "langesid" statistiliselt juba siis, kui tõsteti kahjude piirmäära, millest allapoole on väärtegu ja ülespoole kuritegu.

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !
Pilt


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 07 Veebr, 2019 1:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 348
Patrull tänaval on ikka ennetav aga mitte tagajärgedega tegelemine


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukorrast riigis
PostitusPostitatud: 07 Veebr, 2019 16:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 9136
Asukoht: Metsas / Ämbris
Mind hakkas huvitama, kas on võimalik statistilisi andmeid uurides tuvastada, et kas lapsed ja noored on ajas muutunud vägivaldsemaks, retsidiivsemaks, kuritegelikumaks, pahelisemaks jne või on kõik vastupidi. Et kas saab kuidagi eristada erinevate n.ö. "põlvkondade" pahelisust vms.

Pean tunnistama, et ma lappasin läbi tohutu koguse artikleid, aruandeid, hinnanguid, uuringuid ja statistikat, kuid tulemusteni ei jõudnud.
Kokku ei lähe ei erinevad uuringud omavahel, ega erinevad statistikad omavahel, uuringute ja statistika kokkuminemisest rääkimata :twisted:

Lisaks on enamus statistikast ja uuringutest koostatud selliste asjade kohta, mis haakub minu küsimusega vbl ainult osaliselt.
S.t. alaealiste ja noorte väärtegusid ning kuritegusid kajastatakse väga puudulikult, või ei kajastata üldse (või ka variant, et kajastatakse nii segaselt, et sellest ei saa midagi konkreetset välja lugeda, elik enamuses üks ümmargune jutt.

Mõtlesin siis, et võtan sisse ja uurin ka alaealiste komisjonide (AEK) tööd. Aruanded, statistika jms.
Veel lootusetum.
Kui kuni 2012 aastani midagi veel on leida, siis millalgi 2012 alates, kui AEK statistika anti üle EHIS-ele http://www.ehis.ee/ , kaob avalikust internetist kogu teemakäsitluse statistika. Kui netist ongi veel kusagil leida viited EHIS AEK statistika failidele (või ka vastavatele uuringutele, mis neid andmeid sisaldavad), siis need ei vii enam kusagile, sest kõik on maha võetud ja/või kümne riivi ja luku taha pandud.

Otsimiste ja uurimise käigus süvenes arusaam, et see (laste ja noortekuritegevust puudutavate konkreetseid arvandmeid sisaldavate materjalide likvideerimine interneti avalikust ruumist) on olnud sihipärane tegevus mingist ajast alates.

Kuna algus oli optimistlik ja sai juba mingi kogus materjale välja tuhnitud enne, kui saabus arusaam kogu ürituse mõttetusest, siis on kahju seda prügikasti niisama visata.

Vbl huvitab kedagi tulevikus...

Manus:
Retsidiivsus vanus.png
Retsidiivsus vanus.png [ 90.09 KB | Vaadatud 466 korda ]


Manus:
Estat kuritegevus.png
Estat kuritegevus.png [ 164.26 KB | Vaadatud 466 korda ]


Manus:
AAS komisjonid.png
AAS komisjonid.png [ 163.45 KB | Vaadatud 466 korda ]


*

Paar haakuvat linki kah

Alaealise mõjutusvahendite seaduse tekkelugu ja põhimõtted
Jaan Sootak
Tartu Ülikooli kriminaalõiguse professor
(p.s. Alaealise mõjutusvahendite seadus muutus kehtetuks koos AEK likvideerimisega alates 01.01.2018)
http://stud.sisekaitse.ee/Vanaisak/Noor ... mtted.html

https://www.kriminaalpoliitika.ee/sites ... naluus.pdf

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !
Pilt


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 410 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt