Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas mongol »

Diesel jagab biiti, ülejäänud mõtlevad suht üle.
professional retard
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Lemet »

ilmselgelt ei ole koerte maha laskjad ise koera pidanud.
Ei vasta tõele. Kolm hunti ja viimane oli bernikas. Nii et ei ole koerapidamine võõras teema.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Tapper »

flint kirjutas:
Enda ja oma vara kaitseks kasutan relva ja lasen mu koera tulistava värdja maha ka. Koer minu nimel, tehniliselt "minu vara". Teiseks käsitlen ma sellises olukorras relvakasutamist ründena ka iseenda vastu, kust ma tean, et "oponent" järgmisena mind ei tulista.
Sellise mõtteviisiga inimesel ei tohiks üldse relva ega relvaluba olla. Juba see, et inimest keda su koer ründab nimetad sa värdjaks annab su väärtushinnangutest piisava pildi.
mongol kirjutas: Diesel jagab biiti, ülejäänud mõtlevad suht üle.
foorumlase diesel lahendus on siis ämber vett käe otsas.

inimene kes tulistab teda ründavat koera ja koera omanik laseb maha selle inimese ja nimetab seda oma vara kaitseks. Väga huvitav kui see praktikasse juurutada mis paistab foorumlase mongoli plaan ka olema.
Siis kas mitte koeraomanikud võiks vastusammuna pakkuda, et edaspidi kõigepealt lased maha koera omaniku ja siis tegeled koeraga.

Kokkuvõte
See tegevus pole seaduslik.

Kui on seadustest ja teistest inimestest pohh. siis sellel inimesel ei tohiks olla ei tulirelva ega looma.
Viimati muutis Tapper, 11 Juun, 2020 20:30, muudetud 2 korda kokku.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas gorilla »

Hakatuseks tuleb teha kindlaks, mis tüüpi koer ründab.

Suvalised nõmme uusrikaste kaukaaslased naksavad siit-sealt, reeglina poovivad selja tagant jalgadesse hüpata.
Seal aitab mingi lollakas pipragaas ja jalgrattaga vehkimine.

Väljaõppega koer hüppab kätte (PPA) või kõrri (sõjaline) ongi kööga. Enne ta lahti ei lase kui koera juhilt käsku ei tule.

Väljaõppega koer tuleks kindlasti ära lasta, isegi kui juba käes kinni on. See on täiesti uskumatu millist jõudu sellised lõuad jäsemele tekitavad. Siin tekib valik kas koera elu või invaliidistumine. Sellise valu peale võib vabalt inimene pildi tasku panna.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

diesel kirjutas:rünnatakse seda, kelle käitumine koera arust seda väärib.
Koera arvamus ei lähe kellelegi korda. Koera peremees on kohustatud kindlustama, et tema koer avalikus kohas kedagi ei ründaks. Nii lihtne või keeruline see kõik ongi.
diesel kirjutas:ja mis säärtesse puutub, siis mul on mitmest korrast pisikesed armid ette näidata.
ometigi pole pähegi tulnud mõtet kedagi maha laskma hakata või ka niisama protsessima.
See on sinu asi - aga palun lahkesti lubada teistel ise otsustada, kas nad tahavad oma säärtele hambajälgi või mitte.

Minu arvates on igal koeraomanikul selle asemel, et ennast foorumis üles kütta kujutluspiltidega tema koera enesekaitseks maha lasnud "värdja" tapmisest, palju mõistlikum läbi mõelda, kuidas paremini täita oma seaduslikku kohustust ennetada seda, et tema koer kedagi ründaks. Kui koeral on näiteks suurkorv, siis jäävad kõik sellised teemad ju ära. Koeraomanik saab kodus rahulikult mõelda ja abinõusid kavandada, et rünnakut kunagi ei toimuks - seevastu kui tol isikul, kelle poole elukas avatud lõugadega tormab, on paremal juhul sekundeid otsustamiseks ja tegutsemiseks.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas nimetu »

Väljaõppega koer tuleks kindlasti ära lasta, isegi kui juba käes kinni on. See on täiesti uskumatu millist jõudu sellised lõuad jäsemele tekitavad. Siin tekib valik kas koera elu või invaliidistumine. Sellise valu peale võib vabalt inimene pildi tasku panna.
Üldiselt taolise väljaõppega koer niisama kallale ei hüppa. Samas, olles eelmise koeraga (saksa lambakoer) vastaval koolitusel käinud, siis sellise koera ette ei tahaks jääda küll. See jõud, mis nad rakendavad, on meeletu ja käest lahti rebida pole neid võimalik, isegi kui peksad neid. Ning kui suured koerad omavahel kaklema lähevad, siis ei pruugi aidata ei vesi ega pipragaas.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas mongol »

Kas nii saaks, et ei paneks sõnu suhu? Plaani "mu koera tulistavat inimest hukata" pole kunagi olnudki, aga kui mingi mees (loe: värdjas) vehib relvaga ja avab tule, mis on tõenäoliselt ka ebatäpne, leian, et igasugune hädakaitse on põhjendatud. Väitke vastupidist, kui soovite, aga sekundite mängus ei ole foorumis targutamisest ja paragrahvide toomisest kasu.

Või leiate, et relvakandjana langete põlvili, kui teie läheduses mingi relvaga vehkimine-tulistamine käib? Siis võiks küll relva maha müüa või vähemalt loobuda kaasaskandmisest.
Ma tean, et ma põlvili ei lange, varjepositsioon ja edasine plaan, kas ja kui, siis kuidas.
professional retard
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

mongol kirjutas:kui mingi mees (loe: värdjas) vehib relvaga ja avab tule, mis on tõenäoliselt ka ebatäpne, leian, et igasugune hädakaitse on põhjendatud. Väitke vastupidist, kui soovite, aga sekundite mängus ei ole foorumis targutamisest ja paragrahvide toomisest kasu.
Eks selliste kodanike pärast relvi kantaksegi, kes leiavad, et igasuguste vahendite kasutamine on neile lubatud ja paragrahvidest midagi teada ei taha. Need sinu postitused võiks "Miks me küll relvi ei armasta?" teemasse näideteks kopeerida - äkki mõni mõtleb ümber.
mongol kirjutas:Ma tean, et ma põlvili ei lange, varjepositsioon ja edasine plaan, kas ja kui, siis kuidas.
Keegi ei taha, et sa põlvili langeks. Kõik, mis sinult oodatakse, on see, et sa oma koera nii jooksutaks, et ta kellelegi kallale minna ei saaks. See on sinu kohustus ning vastutus ja seda on sul endal ka palju odavam teha kui pärast igasuguseid olukordi lahendama hakata. Ning teiseks - kui sa rünnaku ennetamisega hakkama ei saa, siis oledki süüdi. Sellisel juhul pole sul midagi praalida ega kõvatada.
diesel
Liige
Postitusi: 630
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas diesel »

on kaks arvamust.
mode arvamus ja vale arvamus.
aga mul pitsud lahtiselt ja ilma korvita loomulikult õues.
ja just veerand tunnikest tagasi tehti tuul alla mingile tüübile, kes õuepeale kangesti pressis.
täitsa abiks on vahel see valesti arvamine.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

diesel kirjutas:on kaks arvamust.
mode arvamus ja vale arvamus.
Ära nüüd juhi juttu ei tea kuhu. Mode pole siin kellelegi ühtegi märkust teinud.
diesel kirjutas:aga mul pitsud lahtiselt ja ilma korvita loomulikult õues.
ja just veerand tunnikest tagasi tehti tuul alla mingile tüübile, kes õuepeale kangesti pressis.
Aga sellest pole ju keegi rääkinudki, kui koerad õue valvavad ning sinna tungija minema ajavad. Kogu see teema on koerarünnakutest avalikes kohtades. Oma õues peab muidugi igaüks koera lahtiselt.
diesel
Liige
Postitusi: 630
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas diesel »

noorpõlves sai mingi aeg linnas elatud ja pitsu oli muidugi ka.
rihm oli jalutades kaasas ja majade vahel küljes ka, aga kui stromka metsa alla sai,
siis ikka pitsu lahti ja vajadusel kutsusin oma juurde.
aga ükskord ei pannud tähele kiirelt lähenevat tervisesportlast ja pitsu nägi enne ja ilmselgelt arvas, et
mind rünnatakse. spordimees jagas matsu ja koera mõtteviisi ning jäi seisma. hambaid kasutusse ei võetud ja olukord klaarus enne kui ma arugi jõudsin saada. vabandasin hoolega ja kodanik vist pahane polnudki. pitsu oli ka kohe sõber temaga.
oli minu tähelepanematuse teema muidugi ja väga tore, et spordimehel toru kaasas polnud või vähemasti päästikusõrm ei sügelenud.

vett võib kahtlemata ämbriga tassida. üks kuller aga rääkis kord, et tal vana nohurohu spreipudel veega taskus ja olevat korduvalt liiga kuumalt käivaid koeri tulemuslikult jahutanud.
Ghostship
Liige
Postitusi: 365
Liitunud: 02 Jaan, 2020 1:13
Asukoht: Kraken
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Ghostship »

Minge kuu peale oma enesekaitse-veepudelite ja koera ''kaitseks'' relvaga vehkimisega. Kui teie pitsu ei allu korraldusele ''siia, koht!'' või teil pole koera jalutamisel aega ümbruskonda jälgida, siis teie pitsu käib ringi ainult suukorvis, nii Stroomi metsas kui Alutaguse metsas. Erandi võib ehk teha rotist veidi suurematele nuustikutele, kes isegi 3 aastast last ei suuda korralikult ehmatada. Olen korduvalt pidanud laste kaitseks neid ''aga ta ju tegelikult ei hammustaks'' penisid suvalise oksajupiga tõrjuma. Omanik võib olla väga kaugel, kui selline vabakasvatusel koer on suvaliselt ringi töllerdamas, siis ta võib olla väga agressiivne endast väiksema objekti suhtes, on see siis inimlaps või väikeuluk.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Illike »

Kordan üle. Koer ei ole kunagi süüdi. Süüdi on peremees.
Miks koer (loom) ründab? Tal on hirm, ta tegelikult kardab. Ta püüab kaitsta peremeest, territooriumi vms, kuid tal on hirm. Tal ei ole enam teisi valikuid või on ta need ära kasutanud (põgenemine, hoiatamine). Sealt me saame ka vastuse küsimusele miks väiksed pudeliharjad nii aktiivselt lõugavad ja katsuvad sulle säärde karata. Ta kardab, ta hoiatab ja parim kaitse on rünnak. Äkki Sa põgened ära. Samamoodi aia taga lõugavad tüübid, sõnum on: mine kaugemale, ma kaitsen territooriumi.
Mina olen aru saanud, et kui koer on närvihaige on ka reeglina peremees, no mitte kõige parem inimene. Üldiselt on koer ikka üsna peremehe nägu. On peremees tige ja õel on ka koer tige ja hirmunud, on koer sõbralik, on seda ka peremees.
Eriline teema on muidugi see kui looma ehmatada. Kas te olete tähele pannud kuidas loom peale ehmatust käitub? Algul nagu tõmbub korraks eemale, siis rünne ja siis tagasitõmbumine vahetult enne rünnet. Täpselt samasugune käitumine kui inimestel. Mõni paneb kohe litri kirja, teisel jääb käsi poole peale. Tegelikult olles pikemat aega jälginud suuremat koerakarja (20+) ja kuulanud selle karja omaniku jutte, siis saad aru, ega koerte maailm inimeste maailmast väga palju ei erine. Hirearhia, hirm, uudishimu, agresiivsus, rahumeelsus, kõiki neid omadussõnu võib kasutada ka inimeste puhul.
Mis on mõte, loom on loom ja tema käitumine on ettearvamatu, hoolimata peremehe kinnitusest, et minu kutsa on rahulik ja ei hammusta kedagi.
Loom on loom ja tema käitumine on ettearvamatu. Loomapidajad peavad tagama teiste inimeste ohutuse ja nende ruumi. Samas ei tohi ka ülejäänud kodanikud arvata, et nendel on õigus teha kõike ja tungida minu ja looma ruumi. Sellisel juhul tekivadki need konfliktid kus minu nunnu hammustab kellelgi nina otsast. Kõigepealt tuleb aru saada mida MINA tegin valesti ja mida ma oleks saanud teha teisiti. Peale seda reeglina kaob ära vajadus teist poolt süüdistada.
Sellele eelmisel postitusele kirjutan alla, kui jätta välja see nuustikute osa, need peavad ka sõna kuulama
hai
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 02 Apr, 2015 16:49
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas hai »

Aga kui minu koer peaks avalikus kohas kedagi ründama siis teeks ise enda koerale otsa peale ja süüdistaks ainult iseennast. Minge kuu peale enda relvahaaramistega. Kui täis mees situb täis juba urisemise ja haukumise peale siis äkki annaks kohe relva ära. Olen saanud olla varukamees koerale ja enne taoks rusikaga vastu koonut kui kasutaks relva. Olen ka näinud kuidas koer hamnustab teist koera ja enne seda ei olnud mittemingit haukumist ega urisemist. Äkitselt lihtsalt hammastega teise koera kallal. Sporti tehes on ka paljud haukunud ja lähemale jooksnud aga sa ju näed, et tegelt kardavad nemad rohkem.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

hai kirjutas:Aga kui minu koer peaks avalikus kohas kedagi ründama siis teeks ise enda koerale otsa peale ja süüdistaks ainult iseennast.
Nõus. Mul üks hea tuttav Tartus nii tegigi.
hai kirjutas:Kui täis mees situb täis juba urisemise ja haukumise peale siis äkki annaks kohe relva ära.
Kui see nüüd minu kohta käis, siis igaks juhuks kordan - ma EI oleks noil asjaoludel relva kasutanud ka siis, kui see mul kaasas oleks olnud. Jutt käis selle kohta, et millal valmis panna ja kas sellega oodata, kuni juba sääres kinni on.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist