Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Jalutu »

jackpuuk kirjutas:Kogu selle jandi peale on jõutud nii kaugele, et õnneks pole elukad siiski rünnanud ja mina olen teada saanud, et naisterahvastel tõesti pole taskuid. Mulle jääb lihtsalt arusaamatuks (kuna proua ei viitsi ka oma õla-või mistandongi kotti kaasas tassida), kuhu see kogu päeva jooksul vajaminev butafooria mahutatakse :dont_know:. Ok, õhtul näeb natu väsinud välja, aga suurt vahet pole võrreldes hommikuse lahkumisega. Ikka need va looduse müsteeriumid :lol:.

Tegelikult tahaks Teie käest asjalikku nõu kah (uut teemat tegema ei hakka). Kuidas kassiraiskasid autokapotilt eemale hoida?
Igapäevaliikuri suutsid raisad talve jooksul jubedalt ära kraapida, homme tahan oma punase armukese tänavale tuua, sada euri kuus kapoti värvimisele kulutada pole eriti vastuvõetav :evil:. Majas on lollakas vene mutt, kes neid kogu aeg söödab, aga talle selliseid arveid kirjutada vaevalt õnnestub. Kas need kasside kusemise vastased vahendid toimivad, värvi lahti ei võta ja autot haisema ei pane? On kellegil kogemusi?
Juba ette tänades (vanamuti ukselingi külge riputamine ei päde, st. ei kasside ega muti riputamine) :wink:!
8)
Võin Sulle nõu anda küll, kuid kas seda ka kasutada riskid... :scratch:

Kasside lemmikuks on teatavasti üks kange lehaga vedelik... Nõukaajal loobiti mõnelpool monumente apteegist saadud pudelitega vastu õhtut - öine kassikontsert oli kindlustatud :write:

No Sa võid armukese ehk autumobiili tänavale jättes tolle muti ukseesisele üle pudelitäie maha valada... Mis pärast seda juhtub, on etteaimatav. No ja tegelikult võid enne pisut luuret teha, et kuhu oleks kassid mõistlik suunata armukese säilitamise huvides.
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Basilio »

Kunagises töökohas toitsid naised kasse, mispeale neid sigines hullupööra juurde. Kusehais trepikojas mattis juba hinge. Vot siis sai ka seda va vedelikku proovitud. Tea kas oli esmaabikapist avastatud vedelik liiga vana või polnud kassid sellest kuulnud, aga ei arvanud nad sellest mitte midagi.
Kui kamraad Puugil ei õnnestu kassirajakaid eemal hoida ja mutt lahkumiseks veel liiga kõbus, siis viimane kaitseliin oleks mingi vaip või matt kapotile panna. Otsad võiks maani ulatuda. Peale kapoti otsese kaitsmise küünte eest saaks sinna peale ja sisse aretada midagi kassivastast. Keemia, ogalikud, vinnastatud rotilõksud jne.
Mäletan kui sai endal auto kunagi värskelt üle värvitud. Värv alles selline õrnuke, et ei tohi veel pestagi. Ja siis arvas kass, et tal on vaja ilmtingimata kapotile pääseda. Ei viitsinud piisavalt hoogugi võtta, nii et hakkas alla libisema. Ja siis ... teadagi ... kõik küüned välja. Ja nii ta siis valgus mööda poritiiba alla nagu vedel fekaal, küünetriibud järel kulgemas. Bljäää! :mrgreen:
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas jackpuuk »

Teki kapotile panemise peale ma mõtlesin, aga sellel on oma miinus. Suvine intensiivne päike teeb ju oma töö, sügiseks on siis esimesed tiivad ja kapott teist värvi kui ülejäänud auto (ühe suvega vast väga suurt värvivahet veel ei teki, aga kahe suvega küll). Teie poolt nimetatud vedelik mõjub küll, kuid hiljuti nägin saadet, kus selle toimest räägiti. Peale toime lõppemist läheb paar tundi, enne kui need rajakad uut doosi tahavad. Vahepeal aga toimetavad oma tavalisi toimetusi. Ma mõtlesin selliseid olluseid mida mööblile lastakse, et kass seda märgistama ei tükiks.
sitt päev, kellele kurdad
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas mutionu »

Loomapoes müüakse mingit vedelikku(pihustiga pudelis). Kui seda kuhugi pritsida siis kass sinna enam sirtsutada ei tahtnud, tõsi küll, ega see vedelik ise ülemäära hästi ei lõhnanud. Looduslikematest vahenditest peaks mõikama ntx tubakaleotis, iseasi, kuidas seda auto peale panna.
Üks tuttav oli teinud vihmuti(ise pole näinud, räägin tema jutu järgi), mis ühendatud anduriga. Kui kass aeda tuli, sai kohe sahmaka vett kaela, niisamuti muidugi ka naine, lapsed ja kõik muu liikuv. Kassid olid paari päevaga aru saanud, et sinna pole vaja ronida.
Mul seisab auto köögiakana all oma aias ja mõni aasta tagasi viskasin teiselt korruselt, auto ümber luusivatele, kassidele(millalgi oli neid kuidagi palju) lihtsalt vett tassiga pähe, mõjus kah üsna kiiresti.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas vaoinas »

mutionu kirjutas:Loomapoes müüakse mingit vedelikku(pihustiga pudelis). Kui seda kuhugi pritsida siis kass sinna enam sirtsutada ei tahtnud, tõsi küll, ega see vedelik ise ülemäära hästi ei lõhnanud.
Minu kogemus sellise vedelikuga (Pest'i Pik-Nit Koerte ja kasside peletus) on, et ega sellest suurt tolku ei ole. Mulle ei meeldinud muuhulgas, et kass käis ukseesisel jalamatil kössitamas. Värskelt ostetuna hoidis kassi sellega pihustatud jalamatist kümme minutit eemal. Mõnda aega kapis seisnud vedelikuga pihustades läks kass peale pihustamist koheselt uurima, mis jalamatiga toimub ning miks see nii huvitavalt lõhnab. Seega võid kohe tubakaleotisega katsetama asuda - sellega mul endal aga paraku kogemused puuduvad.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Lemet »

Peale toime lõppemist läheb paar tundi, enne kui need rajakad uut doosi tahavad. Vahepeal aga toimetavad oma tavalisi toimetusi.
A areta tilgutiga süsteem, tehnikainime nagu sa oled... :wink: Vähe, aga pidevalt, et aur margis oleks nagu sõjalaeval.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas isakene »

Kunagi isegi alustasin aretamist, aga enne saatis vanajumal lahenduse - sama maja ette ilmus pisut madalam ja tumedamat värvi automobiil. Millegipärast meeldis see eksemplar kassilistele rohkem ja minu apastraat jäeti rahule, ainult mõni üksik kord olid käpajäljed kapotil. :dont_know: Lõpuks kolisin ma sealtkandist minema ja mu praegustel kodukassidel meeldib muude objektide otsas rohkem peesitada.

...et tavaline liikumisandur, reguleeritud nii, et katab ainult kapoti, kolmikuga olemasolevale süsteemile juurde aretatud klaasipesuripump ja neli lisapihustit, lülitub valvesse automaatselt süüte välja lülitamisel. Süsteem toimis ilusti, aga püsivalvesse jätmist takistas asjaolu, et liikumisanduri aegrelee ei ole ette nähtud lühikeste ajavahemike seadistamiseks ja veeimpulss tuli kas liiga lühike või liiga pikk. Lahenduse väljatöötamise käigus jäeti mu neljarattaline aga tülitajate poolt rahule ja nii ta unarusse jäigi...
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Basilio »

Päris hea lahendus! Täiustatuna võiks peletada ka rattale siristavaid penisid. Viiteaja lühemaks seadistamine on delo tehniki.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas TTA »

Kassidele üldiselt ei meeldi erinevate tsitruseliste lõhnad. Kena kange sidrunilõhn peletab kiirelt eemale.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas EOD »

Issanda loomakeste ja tädikese suhtes alatu, samas meie väga sõltumatu ja demokraatliku riigi seadustega igati kooskõlas on kutsuda loomapüüdjad. Tulevad nad ilmselt meelsasti, kuna iga saba eest makstakse.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kunagi kadriorus elades oli sama probleem. Lahenduseks oli tärpentiinine kalts auto all (peal sööks ilmselt värvi lahti) . Toimis päris kenasti. Peale algusehmatamist tuli nii korra nädalas tegevust korrata. Naaber hakkas ainult tiba virisema, mitte haisu pärast vaid selle pärast et karvamütsid tema auto kapotile üle kolisid ;)
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Kilo Tango »

No nüüd on 1 baskervill jälle oma omanikule 3 aastat trellide taga välja teeninud. Tea, kas välja kah mõistetakse:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=66152692
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Basilio »

Kuna kannatanu politsei poole ei pöördunud, siis piirdub asi arvatavasti ajakirjanduses ohkimisega ja kõik läheb vana rada edasi. Keiss sussab ära nagu lompi kukkunud suitsukoni... Omanik aga jalutab endiselt oma murdjatega ringi, rind kummis - küll mul on toredad kutsukesed! Muide, olen veendunud, et paljud sellised lollakad koeraomanikud ei ole lihtsalt ükskõiksed vaid tunnevad kasvõi salamisi uhkust oma koerte üle, kui need kedagi ründavad. On selline ärapanemise ekstreemne vorm. Ükskõikne ei viitsi vast koera jalutamagi viia, sest tal on tõepoolest savi. Need on need poolearulised mutikesed, kelle lemmikud kolavad omapead ringi.
Artiklist koorus välja üks probleem - kuidas leida hiljem see koeraomanik, kui sündmuspaik suht tühi, tunnistajaid pole või kaovad samuti ära? Lapse või enda kaitsmisega ametis olev ja hiljem arvatavasti vigastatud ning shokis olev ohver ei suuda kuidagi koeraomanikku kinni pidada. Ka on omanik tavaliselt sündmuskohast kaugel ega pruugi olla hiljem tuvastatav. Politsei võib ju algul näo teha, et uurib, aga kui asi vaibunud, siis keiss vaikselt kinni ja asi mutt. Ja nii jääbki. Kas härrastel on ettepanekuid?
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Kilo Tango »

Basilio kirjutas:Kuna kannatanu politsei poole ei pöördunud, siis piirdub asi arvatavasti ajakirjanduses ohkimisega ja kõik läheb vana rada edasi. Keiss sussab ära nagu lompi kukkunud suitsukoni... Omanik aga jalutab endiselt oma murdjatega ringi, rind kummis - küll mul on toredad kutsukesed! Muide, olen veendunud, et paljud sellised lollakad koeraomanikud ei ole lihtsalt ükskõiksed vaid tunnevad kasvõi salamisi uhkust oma koerte üle, kui need kedagi ründavad. On selline ärapanemise ekstreemne vorm. Ükskõikne ei viitsi vast koera jalutamagi viia, sest tal on tõepoolest savi. Need on need poolearulised mutikesed, kelle lemmikud kolavad omapead ringi.
Artiklist koorus välja üks probleem - kuidas leida hiljem see koeraomanik, kui sündmuspaik suht tühi, tunnistajaid pole või kaovad samuti ära? Lapse või enda kaitsmisega ametis olev ja hiljem arvatavasti vigastatud ning shokis olev ohver ei suuda kuidagi koeraomanikku kinni pidada. Ka on omanik tavaliselt sündmuskohast kaugel ega pruugi olla hiljem tuvastatav. Politsei võib ju algul näo teha, et uurib, aga kui asi vaibunud, siis keiss vaikselt kinni ja asi mutt. Ja nii jääbki. Kas härrastel on ettepanekuid?
Kuna tegu krim. asjaga, siis ei saa seda niisama lihtsalt kalevi alla lasta. Kindlasti saab koha pealt leida karvu jms. materjali, samuti saab haavast leida koera DNA-d, mis võimaldab looma kindlaks teha. Loomaga kaasas olnud inimese kindlaks tegemine polegi imho oluline, sest hooletusega, millega on põhjustatud raskeid kehavigastusi kahele inimesele, on tegemist igal juhul ja see läheb omaniku kraesse ka siis kui ta usaldas koera kellelegi teisele, kes koera üle täit võimu ei omanud.
Samuti oli lisaks emale seal veel kohal 1 täiskasvanu ja 1 vanem laps, kes võivad aidata omanikku tuvastada.

Üldiselt kui meil on olemas juhiluba ja relvaluba ja kalastuslitsents, siis peaks nõudma luba ka koerte puhul, kes on suuremad kui 15 kg (näiteks) või mingist konkreetsest tõust. Nagu rotveilerid, hudid, kaukaaslased, tšau-tšau jms. Sõnaga koead, kes vajavad dresseerimist. Loa puudumisel omanikule trahv vähemalt 1000 EUR. Veekindel selline lahendus pole, kuid vähendab rajakate hulka kindlasti.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas mutionu »

Kilo Tango kirjutas: Üldiselt kui meil on olemas juhiluba ja relvaluba ja kalastuslitsents, siis peaks nõudma luba ka koerte puhul, kes on suuremad kui 15 kg (näiteks) või mingist konkreetsest tõust. Nagu rotveilerid, hudid, kaukaaslased, tšau-tšau jms. Sõnaga koead, kes vajavad dresseerimist. Loa puudumisel omanikule trahv vähemalt 1000 EUR. Veekindel selline lahendus pole, kuid vähendab rajakate hulka kindlasti.
Jajah ... hobused, kassid, lapsed, vanainimesed jne.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist