Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
urmas
Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 02 Mär, 2007 15:15
Asukoht: Riihimäki, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas urmas »

Aga mida soovitavad asjatundjad teha siis, kui naabri peni minu peale enam ei haugu aga lõugab pool ööd näiteks teise naabri peni peale või häirib teda puu oksal istuv lind hommikul kell 4? Naabriga rääkida pole mõtet, see ähvardas hakata kumme tühjaks laskma kui külaline tema aia äärde natukeseks ajaks auto parkis, mida siis veel temaga koerast rääkida...
olgem inimesed mitte lambad
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Frundsberg kirjutas:Mulle meeldivad kiired ja lihtsad lahendused, elus muud targemat ka teha kui mingi poolearulise naabriga aastaid vägikaigast vedada. Kuna sinu probleemiks on tegelikult haukuv koer, mitte aga otseselt naaber, siis tulebki tegeleda koeraga. Ja siin ongi kaks võimalust - kas hävitada füüsiliselt haukuja või püüda saavutada kavalusega (antud juhul siis kondi viskamisega) sama tulemus. Kuna sa nähtavasti siiski naabri peni maha lööma ei hakka, jääbki sul üle vaid koer endaga ära harjutada. Ning kont on selleks kindlasti effektiivsem vahend kui kaigas. Mina sinu asemel teeksin proovi.
Nagu siin keegi juba ütles, kui ma ise suudangi koertega ära sõbruneda, siis minu last see ntx ei kaitse. Pealegi ütleb elukogemus et sellised närvilised penid pistavad sinu andami nahka ja märatsevad edasi. Või hakkavad lambist märatsema, kuna neile EI MEELDI sinu mingi liigutus või tegevus. Ma ei soovi ega kavatse naabri koerte tujude järgi oma elamist seada. Loodan rohkem ehitatava plangu peale. On üksiti turvaelement ja piiritleb koera jaoks territooriumi piiri paremini kui võrkaia-räbal. See pidigi olema üks võrkaia häda, et kuna paistab läbi, siis koer ei saavat aru, kus täpselt on tema territoorium ja kus ei ole. No nii väidetakse. Eks ma saan varsti teada ja ütlen siis teistele ka. :)
Plank tuleb üle 2m kõrge ja lipid ilma vahedeta. Maa sisse kõnnitee äärekivid vundamendiks. Peaks olema piisav et kogu see kupatus ära unustada. Tihe plank peegeldab pealegi kisa tagasi, seega peaks elu vaiksemaks minema.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

urmas kirjutas:Aga mida soovitavad asjatundjad teha siis, kui naabri peni minu peale enam ei haugu aga lõugab pool ööd näiteks teise naabri peni peale või häirib teda puu oksal istuv lind hommikul kell 4? Naabriga rääkida pole mõtet, see ähvardas hakata kumme tühjaks laskma kui külaline tema aia äärde natukeseks ajaks auto parkis, mida siis veel temaga koerast rääkida...
Siinkohal võin sind ehk aidata.
Alustades seadusega, võid rõhuda öörahu peale. aga mulle kui tehnokraadile meeldivad tehnilised lahendused rohkem. :wink:
Sihitult lärmava peni tähelepanu köidab väga hästi ultrahelisireen. Selliseid on netis müügil. Mina tegin huvi pärast ise, olen elektroonik. Point on selles et köita koera tähelepanu. Ta otsib heli allikat, aga ei leia seda. Otsib päris meeleheitlikult ja on omadega segi. Ühtlasi häirib see teda pikapeale ning lahtiselt uitav koer võib pikapeale seda kohta vältima hakata. Agressiivse koera rünnakut seade ei peata. Üldiselt vähemalt alguses meelitab seade koeri hoopis ligi. Netis müüdavad sisaldavad mikrofoni ja trigerit-loendurit. Saab seada sireeni tööle hakkama 1,2 ja enama haugatuse peale. Kui jääb koer vait, jääb ka sireen vait. Töösagedused on 20-40 kHz vahemikus. Inimene kuuleb reaalselt kuni 15 kHz. Väga noor inimene ja laboratoorsetes tingimustes kuni 20kHz.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2196
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Tuli meelde enda eelmine peni, kes oli kõigile möödakäijatele sõber, aga öösiti armastas ulguda ja haukuda. Käis närvidele nii mulle kui naabritele, lõpuks võtsin vägivalla tarvitusele. Oli teine selline nüri krants, toas pidada ei kannatanud kuna ei valinud väljaheitmiseks kohta. Paari nädalaga sai aga öise kisamise komme välja juuritatud, lõpuks jõudis kohale, et kui kisab niisama siihitult, võib ilmuda alukate väel peremees ja mitte prääniku, vaid vitsaga.

Jäin mõtlema ka selle jääpurika variandi peale - kas seda ei annaks teha vähem sadistlikult, näiteks kas tavalisest õhupüssist oleks võimalik jääteradega lasta? Effekt oleks umbes sama, mis vitsal, aga ei jääks jälgi (kuule) vedelema ja ehk oleks ohutum ka kui lastavale silma tabab, jää ju kordades kergem kui tina?

Selline distantsilt vitsaandmise variant?

Pealegi olen täheldanud, et koerad löövad justkui põnnama, kui neid miski toruga sihtida. Tatikast peast mõtlesin vanaisa koera pihta läbi suusakepijupi arooniaga tatistada, niikui sihtisin, nii peni pani saba jalgevahel varju, ehkki ise polnud elusees relvi näinud. Samuti ka lahtiselt jooksvad krantsid, kes jalgrattureid tülitavad: pea ainult kinni ja siruta korraks käsi maa poole - kohe lidutakse hiutsudes koju, pole isegi kivi vaja võtta.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
välihall
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 27 Sept, 2005 23:33
Asukoht: Euroliit
Kontakt:

Postitus Postitas välihall »

No kui ikka plangu teema - siis rotimürki on siin- seal müügis ikka...
See on tunduvalt odavam kui plank ja naabergi vöib kodutrepil kukkudes kaela murda.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Soobli jutu peale tuli meelde, et ülenaaber nii oma koera haukumisest ära võõrutaski. See karjus kah lindude, lillede, pilvede jakrtteabmille peale. Ta, tõsi küll, ei lasknud koera vaid tegi lihtsalt kõva pauku. Stardipüstol vms. Igaljuhul koer enam ei karjunud.
Kasutaja avatar
urmas
Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 02 Mär, 2007 15:15
Asukoht: Riihimäki, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas urmas »

Siinkohal võin sind ehk aidata.
Alustades seadusega, võid rõhuda öörahu peale. aga mulle kui tehnokraadile meeldivad tehnilised lahendused rohkem. :wink:
Sihitult lärmava peni tähelepanu köidab väga hästi ultrahelisireen. Selliseid on netis müügil. Mina tegin huvi pärast ise, olen elektroonik. Point on selles et köita koera tähelepanu. Ta otsib heli allikat, aga ei leia seda. Otsib päris meeleheitlikult ja on omadega segi. Ühtlasi häirib see teda pikapeale ning lahtiselt uitav koer võib pikapeale seda kohta vältima hakata. Agressiivse koera rünnakut seade ei peata. Üldiselt vähemalt alguses meelitab seade koeri hoopis ligi. Netis müüdavad sisaldavad mikrofoni ja trigerit-loendurit. Saab seada sireeni tööle hakkama 1,2 ja enama haugatuse peale. Kui jääb koer vait, jääb ka sireen vait. Töösagedused on 20-40 kHz vahemikus. Inimene kuuleb reaalselt kuni 15 kHz. Väga noor inimene ja laboratoorsetes tingimustes kuni 20kHz.[/quote]

Aga kustkohast sellist sireeni saada? Ise ma pole võimeline seda ehitama aga huvi on täiesti reaalne ja valmis sellise asja kohe ära ostma.
olgem inimesed mitte lambad
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

urmas kirjutas: Aga kustkohast sellist sireeni saada? Ise ma pole võimeline seda ehitama aga huvi on täiesti reaalne ja valmis sellise asja kohe ära ostma.
Googeldamine siinkohal jälle abiks. Märksõna "bark stop" annab hulga linke. Ntx
http://www.smarthome.com/61392-stop-dog-barking.html
http://www.smarthome.com/6117vs.html
http://www.asseenontv.com/prod-pages/le ... _free.html
http://cgi.ebay.co.uk/STOP-NUISANCE-DOG ... dZViewItem
http://www.nextag.com/bark-stop/search-html

Mida rohkem detsibelle või kaugust, seda parem. Ainult käeshoitavat ära osta. See on mänguasi.
Kui elad Pärnu kandis, võin katsetusteks enda oma laenata. Saad enne kalli asja tellimist proovida kas üldse mõjub.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Soobel kirjutas:Tuli meelde enda eelmine peni, kes oli kõigile möödakäijatele sõber, aga öösiti armastas ulguda ja haukuda. Käis närvidele nii mulle kui naabritele, lõpuks võtsin vägivalla tarvitusele. Oli teine selline nüri krants, toas pidada ei kannatanud kuna ei valinud väljaheitmiseks kohta. Paari nädalaga sai aga öise kisamise komme välja juuritatud, lõpuks jõudis kohale, et kui kisab niisama siihitult, võib ilmuda alukate väel peremees ja mitte prääniku, vaid vitsaga.

Jäin mõtlema ka selle jääpurika variandi peale - kas seda ei annaks teha vähem sadistlikult, näiteks kas tavalisest õhupüssist oleks võimalik jääteradega lasta? Effekt oleks umbes sama, mis vitsal, aga ei jääks jälgi (kuule) vedelema ja ehk oleks ohutum ka kui lastavale silma tabab, jää ju kordades kergem kui tina?

Selline distantsilt vitsaandmise variant?

Pealegi olen täheldanud, et koerad löövad justkui põnnama, kui neid miski toruga sihtida. Tatikast peast mõtlesin vanaisa koera pihta läbi suusakepijupi arooniaga tatistada, niikui sihtisin, nii peni pani saba jalgevahel varju, ehkki ise polnud elusees relvi näinud. Samuti ka lahtiselt jooksvad krantsid, kes jalgrattureid tülitavad: pea ainult kinni ja siruta korraks käsi maa poole - kohe lidutakse hiutsudes koju, pole isegi kivi vaja võtta.
Kui ma püssiga aias naabrite poole sihtima hakkan, tuleb arvatavasti üsna kiirelt politseiga tegemist. Mutile on koerad laste eest. Ja mina tahan tööd teha, mitte kogu aeg püssiga majandada.
Aga niisama, jutujätkuks - tatikana kasutasin märkilaskmiseks õhupüssi sees tina asemel pipraterasid. :wink:
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

välihall kirjutas:No kui ikka plangu teema - siis rotimürki on siin- seal müügis ikka...
See on tunduvalt odavam kui plank ja naabergi vöib kodutrepil kukkudes kaela murda.
See on juba mehejutt! :D
Paraku... usaldusväärsetest allikatest(kahjuritõrje) olen kuulnud et tänapäevased rotimürgid mõjuvad ainult närilistele. Pealegi nii aeglaselt et jõuaks ära päästa kui mingi vale elukas seda sõi. K- vitamiini süst lüüakse p***e ja korras jälle! Mürgitamisega saavutad ainult suure pahanduse, mitte hea tulemuse.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

mutionu kirjutas:Soobli jutu peale tuli meelde, et ülenaaber nii oma koera haukumisest ära võõrutaski. See karjus kah lindude, lillede, pilvede jakrtteabmille peale. Ta, tõsi küll, ei lasknud koera vaid tegi lihtsalt kõva pauku. Stardipüstol vms. Igaljuhul koer enam ei karjunud.
Mul endal selline lärmakas koer. Ei mõju talle miski, on selline põikpäine. Lahendasin asja nii et ööseks ja lapse lõunaune ajaks panen kõrvalhoonesse kinni. Algul penile ei meeldinud, aga nüüd küsib ise õhtul sisse. On aru saanud et seal on kuut avaram, küljealune pehmem, talvel soe ja suvel jahe ning sääsed ei kimbuta. Muul ajal käin keelamas, kui peni väga pöördesse läheb. Tekkinud liikumisvaeguse kompenseerin pikkade (3-5 km)jalutuskäikudega, mis ka endale kasuks tulevad. Peni saab metsa all ja rabas vabalt joosta.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
snaiper
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 20 Mär, 2006 13:07
Kontakt:

Postitus Postitas snaiper »

Mürgitamise mõtte võid küll ära unustada. Ei mõju need tänapäeva rotimürgid ja midagi paremat ei ole ka võtta.
Viimati muutis snaiper, 20 Juun, 2008 9:31, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Basilio kirjutas:Kui ma püssiga aias naabrite poole sihtima hakkan, tuleb arvatavasti üsna kiirelt politseiga tegemist.
Püssiga avalikult koerte sihtimine on sama hea kui iseendale politsei kutsumine. :)
Kui tulistamiseks läheb, siis ikka nii, et koera ega perenaise silmad laskjat ei näe.
Kuskilt aknaorvast v kuuriseina praost vaikselt sihtida ja tabamuse korral loom ei saagi aru kelle peale viha kanda.
Lihtsalt põgus valu- ja ehmatusemoment ning jrgmine kord on juba aiale lähenedes ehk väike hirmgi naha vahel :wink:
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Sollmann kirjutas: Kuskilt aknaorvast v kuuriseina praost vaikselt sihtida ja tabamuse korral loom ei saagi aru kelle peale viha kanda.
Lihtsalt põgus valu- ja ehmatusemoment ning jrgmine kord on juba aiale lähenedes ehk väike hirmgi naha vahel :wink:
Seep see ongi et peni ei saa aru midagi ega oska põgusat valusähvakat millegagi seostada. Seega ei õpi ka midagi. Laskja saab lihtsalt sadismust harrastada, aga kasu ei tuhkagi. Ideaalne vahend oleks elektriline või akustiline, mis käivituks koera aiale lähenedes(liikumisandur), peletaks ta pisut eemale ja lülituks siis välja. Ei oleks inimesele tajutav ega koerale ohtlik. Selle pärast ma ultraheliga katseid tegingi. Paraku sellel peletavat efekti ei olnud. Hoopis vastupidi. :D
Proovisin ka oma koera peal et mis teeb. Kaugelt sai koer aru, kust hääl tuleb ja jooksis kohe allika suunas. Umbes 5-6m kaugusel ei saanud ta enam aru, kust hääl tuleb. Oma osa andsid kindlasti peegeldused seintelt. Ja siis ta otsis agaralt ringi, püüdes nuuskimise teel asjas selgust saada. Lõpuks leidis minu juurest võõra lõhnaga asja üles, tonksas korra ninaga ja kaotas siis huvi.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Basilio kirjutas: Seep see ongi et peni ei saa aru midagi ega oska põgusat valusähvakat millegagi seostada. Seega ei õpi ka midagi.
Valusähvakat seostab loom loodetavasti planguga, millele ta enam nii naljalt ligi ei tule. :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist