Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Kilo Tango »

mutionu kirjutas:
Kilo Tango kirjutas: Üldiselt kui meil on olemas juhiluba ja relvaluba ja kalastuslitsents, siis peaks nõudma luba ka koerte puhul, kes on suuremad kui 15 kg (näiteks) või mingist konkreetsest tõust. Nagu rotveilerid, hudid, kaukaaslased, tšau-tšau jms. Sõnaga koead, kes vajavad dresseerimist. Loa puudumisel omanikule trahv vähemalt 1000 EUR. Veekindel selline lahendus pole, kuid vähendab rajakate hulka kindlasti.
Jajah ... hobused, kassid, lapsed, vanainimesed jne.
Ega sa juhuslikult midagi öelda tahtnud...
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas mutionu »

Kilo Tango kirjutas:
mutionu kirjutas:
Kilo Tango kirjutas: Üldiselt kui meil on olemas juhiluba ja relvaluba ja kalastuslitsents, siis peaks nõudma luba ka koerte puhul, kes on suuremad kui 15 kg (näiteks) või mingist konkreetsest tõust. Nagu rotveilerid, hudid, kaukaaslased, tšau-tšau jms. Sõnaga koead, kes vajavad dresseerimist. Loa puudumisel omanikule trahv vähemalt 1000 EUR. Veekindel selline lahendus pole, kuid vähendab rajakate hulka kindlasti.
Jajah ... hobused, kassid, lapsed, vanainimesed jne.
Ega sa juhuslikult midagi öelda tahtnud...
Segaseks jäi? Üks koledamaid arme, mida ma näinud olen, oli tekitatud kassi poolt. Ratsutamisõnnetustest on kah vahel juttu. Lapsed ja vanainimesed ... lõhuvad teiste vara, lärmavad, seega ligimesele ohtlikud(närvisüsteemi pidurdusprotsessid ei tööta veel/enam nii nagu ca 40 -sel).
Oma noorpõlves olen ma korduvalt, koerte käest, hammustada saanud, vaatamata sellele ei toeta ma koerapüüdjate ja lubajate/keelustajate tegevust. Ülalpool olevast koertetõugude nimestikust on mul isiklik kogemus rotveilerite, saksa lambakoerte ja kaukaaslastega, väga sõbralikud loomad, kui tappa tahavad siis ainult surnuks lakkumise või peale istumise läbi.
Kui üldse midagi litsenseerida siis on selleks aretustegevus, kust tulevad raha teenimise eesmärgil toodetud kutsikad. Nagu ikka masstootmises, läheb kvaliteet üldiselt p**sse.
Looma ja omaniku suhte reguleerimiseks on meil loomakaitseseadus, mis peaks välistama julma kohtlemise jms. Selle rakendamine, tõsi küll, pole ilmselgelt prioriteet.
Koeraloa tekitamine toob, minu arvates, n aja jooksul kaasa erinevate lubade(kassi, lehma, hobuse, roti, hamstri, merisea, kapibaara jne) tekke, mille tulemusena kaob millalgi common sense.
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas aest »

Mul on vahepeal mõte tulnud et kas ei peaks selliste ohtlike elukate omanikud läbima kohustuslikus korras mingeid loomapsühholoogide poolt korraldatavaid kursuseid? Need elukad on tihtipeale nii isepäised et istuvad pähe kasvõi Vanajumalale endale - ning tekib küsimus et kas ilma vastavate teadmisteta koeraomanik neid üldse kuulekusele on võimeline sundima? Viiekümne kilone võitluskoer, kes oma peremehele ei allu, on ühiskonnale lõppeks samaohtlik kui end lolliks joonud või süstinud kurikamees. Kahejalgse lollaka eest õnnestub ehk veel plehku panna aga eks mine ja jookse vasika, või õigemini peniga võidu.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas wudu »

Mul vanaema naabritel oli kaks hundikoera. Emane ja isane. Jooksid lahtiselt ringi. Kui naabreid ei olnud kodus, siis nad olid põhiliselt mu vanaemale seltsiks. Mind nad aktsepteerisid karjajuhina, loomulikult siis, kui nende endi peremeest kohal ei olnud.

Sugulane müüs seal lähedal olevat maja ja ükskord käis maakler oma tütrega objekti vaatamas ja teine kord käis klientidele objekti näitamas. Kuna minu käes oli võti, siis ma läksin kah sinna. Koerad kaasas. Koerad liputasid saba, lasid ennast silitada ja kõik lõid kahte kätt kokku et kui vahvad ja kuulekad koerad.
Käis meilgi võõrast rahvast külas. Koerad küll veidi haukusid, kuid kui neid keelati, siis jäid vait.
Samal ajal aga külarahvas pelgas neid koeri. Eriti isast. Üks naabrimees kui oli jala, siis koerad liputasid saba ja lasid silitada. Aga kord sõitis rattaga mööda, kui isane oli jalas kohe kinni. Vaatamata sellele, et päris peremees oli kõrval ja keelas.

Kord teiste naabrite kolli kargas mu vanaemale hammastega kätte kinni. Vanaema oli siis umbes 89 aastane. Hundikoerad omakorda ründasid sellepeale kollit. Kui nad ei oleks vahele seganud, siis oleks võinud vanaema vigastused olla rängemad.
Teine juhus, vanaema seisis põllu ääres ja oma küla mees (üle 80 aastane) läks mööda ja soovis mu vanaemaga juttu rääkida. Kui isane hundikoer nägi meest mu vanaema poole liikumas, siis ta läks ja istus mu vanaema ette maha. Kui külamees hakkas kätt andma, et tervitada vanaema, siis isane hakkas selle liigutuse peale urisema.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Basilio »

Kilo Tango kirjutas:Kindlasti saab koha pealt leida karvu jms. materjali, samuti saab haavast leida koera DNA-d, mis võimaldab looma kindlaks teha.
Ei taha solvata, aga herra on vist palju SCI Miamit vaadanud? :wink: Meie poolitsad nüüd koerahammustuse pärast küll DNA proove võtma ei hakka!
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas vaoinas »

mutionu kirjutas:
Segaseks jäi? Üks koledamaid arme, mida ma näinud olen, oli tekitatud kassi poolt. Ratsutamisõnnetustest on kah vahel juttu. Lapsed ja vanainimesed ... lõhuvad teiste vara, lärmavad, seega ligimesele ohtlikud(närvisüsteemi pidurdusprotsessid ei tööta veel/enam nii nagu ca 40 -sel).
Oma noorpõlves olen ma korduvalt, koerte käest, hammustada saanud, vaatamata sellele ei toeta ma koerapüüdjate ja lubajate/keelustajate tegevust. Ülalpool olevast koertetõugude nimestikust on mul isiklik kogemus rotveilerite, saksa lambakoerte ja kaukaaslastega, väga sõbralikud loomad, kui tappa tahavad siis ainult surnuks lakkumise või peale istumise läbi.
Kui üldse midagi litsenseerida siis on selleks aretustegevus, kust tulevad raha teenimise eesmärgil toodetud kutsikad. Nagu ikka masstootmises, läheb kvaliteet üldiselt p**sse.
Looma ja omaniku suhte reguleerimiseks on meil loomakaitseseadus, mis peaks välistama julma kohtlemise jms. Selle rakendamine, tõsi küll, pole ilmselgelt prioriteet.
Koeraloa tekitamine toob, minu arvates, n aja jooksul kaasa erinevate lubade(kassi, lehma, hobuse, roti, hamstri, merisea, kapibaara jne) tekke, mille tulemusena kaob millalgi common sense.

No kuule, hakata kassi rünnet võrdlema hobusemõõtu koera omaga? Ma ei tea, võibolla sulle meeldib koerte käest hammustada saada - mulle näiteks ei meeldi. Selge aga on see, et meil on arvukalt koeraomanikke, kuid lubamatult suur hulk nendest ei suuda, ei oska, või ei taha oma looma vastutustundlikult pidada. Üsna tihti võib linnapildis näha rihmata koeri, suukorvi loomadel aga näeb harvemini, kui kuuvarjutust.

Ma ei tea, kas koeraluba on just parim lahendus, kuid loomaomanike vastutustundele lootma jääda siin ei saa. Suur kontrollimatu loom on ohtlik ning ühel või teisel moel tuleks selle probleemiga tegeleda.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas mutionu »

vaoinas kirjutas: No kuule, hakata kassi rünnet võrdlema hobusemõõtu koera omaga? Ma ei tea, võibolla sulle meeldib koerte käest hammustada saada - mulle näiteks ei meeldi. Selge aga on see, et meil on arvukalt koeraomanikke, kuid lubamatult suur hulk nendest ei suuda, ei oska, või ei taha oma looma vastutustundlikult pidada. Üsna tihti võib linnapildis näha rihmata koeri, suukorvi loomadel aga näeb harvemini, kui kuuvarjutust.

Ma ei tea, kas koeraluba on just parim lahendus, kuid loomaomanike vastutustundele lootma jääda siin ei saa. Suur kontrollimatu loom on ohtlik ning ühel või teisel moel tuleks selle probleemiga tegeleda.
Sulle-mulle, mulle-sulle. Mulle meeldivad ja ei meeldi paljud asjad, samas püüan ma hoiduda oletustest, mis on teadupärast kõikide tuksiminemiste ema. Isiklikult ei näe ma arvukalt koeraomanikke, kellest lubamatult suur hulk ei suuda, ei oska, või ei taha oma looma vastutustundlikult pidada. Pigem näen ma vääraretuse vilju. Korras psüühikaga koera peab kutsikast peale üsna kõvasti taguma, et tast mingi lojus kasvaks. Seevastu konveieraretuse kutsikate peale ei hakka sageli ka kogenud treeneri tahe.
Anoh, eks igalühel peabki oma arvamus olema.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas vaoinas »

Et siis süüdi on vääraretatud loomad? Asi ei ole loomaomanikes ja kindlasti ei ole asi kasvatamata loomades - asi on vääraretuses? Kui ainult neid vääraretatud koeri ei oleks, küll siis oleks hea rihma ja suukorvivabas maailmas elada. Koerajunnidki haihtuksid iseenesest kui nõiaväel.

See püüdlus loomaomaniku vastutuselt tuld eemale juhtida mingit vääraretust mängu tuues, on lihtsalt hämmastav.
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas ivanorav »

Kilo Tango kirjutas:
mutionu kirjutas:
Kilo Tango kirjutas: Üldiselt kui meil on olemas juhiluba ja relvaluba ja kalastuslitsents, siis peaks nõudma luba ka koerte puhul, kes on suuremad kui 15 kg (näiteks) või mingist konkreetsest tõust. Nagu rotveilerid, hudid, kaukaaslased, tšau-tšau jms. Sõnaga koead, kes vajavad dresseerimist. Loa puudumisel omanikule trahv vähemalt 1000 EUR. Veekindel selline lahendus pole, kuid vähendab rajakate hulka kindlasti.
Jajah ... hobused, kassid, lapsed, vanainimesed jne.
Ega sa juhuslikult midagi öelda tahtnud...
Sellise ametniku möttemaailmaga oleks varsti kogu elu keeldude-piirangute-lubade pöhjal.
On olemas täiesti toimiv öiguslik regulatsioon, aga kui kannatanu hagi ei esita (loe maksti kinni), no siis.. :write: saavad rahus järgmisi ohvreid edasi purra ! Ma ei tea, kuna tegemist on väga ühiskonnaohtliku teoga, kas Eestis saab süüdistaja ka ilma kannatanuta asja üles vötta?
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas taara »

Sellisel juhtudel politsei saab ja peab need üles võtma.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas mutionu »

vaoinas kirjutas:Et siis süüdi on vääraretatud loomad? Asi ei ole loomaomanikes ja kindlasti ei ole asi kasvatamata loomades - asi on vääraretuses? Kui ainult neid vääraretatud koeri ei oleks, küll siis oleks hea rihma ja suukorvivabas maailmas elada. Koerajunnidki haihtuksid iseenesest kui nõiaväel.

See püüdlus loomaomaniku vastutuselt tuld eemale juhtida mingit vääraretust mängu tuues, on lihtsalt hämmastav.
Minu arust käis jutt eluohtlikest rünnetest, mitte aga junnidest ja kasvatamata loomadest. Lihtsalt hämmastav, kuidas veetakse paralleele.
Ja muide, kui maailmas pole konveieraretust siis, minu isiklikku arvamust mööda, oleks koduloomade poolt, ilma põhjuseta, tehtavate rünnete arv üsna väike. Õiges tõuaretuses on juba aastakümneid välja praagitud no kurjad koerad(seda ka suurte tõugude juures, tänapäeval sellist õiget karujahi koera vist enam polegi, kõik on sellised "mökud"). Kuid, nagu eelnevalt kirjutasin, saab ka heast kutsikast lojuse teha, tõsi küll, hirmsat vaeva tuleb näha.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas vaoinas »

mutionu kirjutas:
Minu arust käis jutt eluohtlikest rünnetest, mitte aga junnidest ja kasvatamata loomadest. Lihtsalt hämmastav, kuidas veetakse paralleele.
Ja muide, kui maailmas pole konveieraretust siis, minu isiklikku arvamust mööda, oleks koduloomade poolt, ilma põhjuseta, tehtavate rünnete arv üsna väike. Õiges tõuaretuses on juba aastakümneid välja praagitud no kurjad koerad(seda ka suurte tõugude juures, tänapäeval sellist õiget karujahi koera vist enam polegi, kõik on sellised "mökud"). Kuid, nagu eelnevalt kirjutasin, saab ka heast kutsikast lojuse teha, tõsi küll, hirmsat vaeva tuleb näha.

Lemmikoloom koerajunnide koristamisest kuni eluohtlike rünnete ära hoidmiseni on selle omaniku vastutus. Kõik viimasel ajal meediast läbi käinud koerte puremisjuhtumid oleks olemata, kui nende loomade omanikud käinuks loomadega avalikus kohas vastutustundlikult ümber nii nagu nagu kehtiv eeskiri ette näeb. Tõuaretus, väär- või mitte, puutub siin vähe asjasse.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Kilo Tango »

mutionu kirjutas: Segaseks jäi? Üks koledamaid arme, mida ma näinud olen, oli tekitatud kassi poolt. Ratsutamisõnnetustest on kah vahel juttu. Lapsed ja vanainimesed ... lõhuvad teiste vara, lärmavad, seega ligimesele ohtlikud(närvisüsteemi pidurdusprotsessid ei tööta veel/enam nii nagu ca 40 -sel).
Oma noorpõlves olen ma korduvalt, koerte käest, hammustada saanud, vaatamata sellele ei toeta ma koerapüüdjate ja lubajate/keelustajate tegevust. Ülalpool olevast koertetõugude nimestikust on mul isiklik kogemus rotveilerite, saksa lambakoerte ja kaukaaslastega, väga sõbralikud loomad, kui tappa tahavad siis ainult surnuks lakkumise või peale istumise läbi.
Kui üldse midagi litsenseerida siis on selleks aretustegevus, kust tulevad raha teenimise eesmärgil toodetud kutsikad. Nagu ikka masstootmises, läheb kvaliteet üldiselt p**sse.
Looma ja omaniku suhte reguleerimiseks on meil loomakaitseseadus, mis peaks välistama julma kohtlemise jms. Selle rakendamine, tõsi küll, pole ilmselgelt prioriteet.
Koeraloa tekitamine toob, minu arvates, n aja jooksul kaasa erinevate lubade(kassi, lehma, hobuse, roti, hamstri, merisea, kapibaara jne) tekke, mille tulemusena kaob millalgi common sense.
Ma ei tea, mida sina näinud oled, kuid minu teada ei ela Eestis kassi (kui Loomaaed välja arvata), kes suudaks tõmmata selja lõhki nagu sel naisel seal viidatud loos. Samuti ei tea ma, et ükski kass oleks Eestis kedagi surnuks purenud. Küll on sellega hakkama saanud koerad. Hobusega kokkupuute tõenäosus on nullilähedane. Vanainimeste ja laste sisse toomine on puhas demagoogia.

Koeraloa (täpsemalt suure koera loa) eesmärk oleks piirata inimesele potentsiaalselt ohtlike kiskjate vastutustundetut pidamist majapidamistes. Mitte koerapidamist päris ära keelata. Inimene peab suutma näidata, et ta suudab oma vasikasuuruse eluka eest vastutada täpselt samuti kui ta peab tõestama, et ta suudab vastutada paadi, laeva, auto, lennuki, püssi jms. eest, milledega toimetamiseks on praegu luba vaja. Ausalt öelda on kogu see mula, mis sa siin ajasid vääraretustest, vanainimestest ja hobustest paras demagoogia.

Üks varasem juhus: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... id=2320826
Veel üks: http://www.ekspress.ee/news/paevauudise ... d=27687383

Küsige postiljonide käest, mida nad oma töös kõige rohkem kardavad - üksmeelne vastus on koerad.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Lemet »

Lihtsalt märkuseks- kass suudab ikka inimese silmnäo väga hullusti ära lõhkuda ja nägemist kahjustada. Tea, kuidas uuemal ajal, aga nõukogude-aegsed kiirabiarstid teadsid selliseid juhtumeid päris mitu pajatada
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskervillide koer

Postitus Postitas Kilo Tango »

Lemet kirjutas:Lihtsalt märkuseks- kass suudab ikka inimese silmnäo väga hullusti ära lõhkuda ja nägemist kahjustada. Tea, kuidas uuemal ajal, aga nõukogude-aegsed kiirabiarstid teadsid selliseid juhtumeid päris mitu pajatada
Kindlasti. Tappa kass siiski ei suuda. Ka ei suuda kass sul lihaseid luudeni puruks kiskuda. Tasub ikka vahet teha väikekiskja ja suurkiskja rünnakul.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist