Gripp, ebola jt. epideemiad

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Oh ei - kriitika esmatasandi arstiabi suhtes on minugi arvates õigustatud. Perearstide tase on jube ebaühtlane ja leidub ka selliseid kes on ainult haiguslehtede kirjutamise selgeks saanud... Ning see on ka tõsi, et ravimine pole tänapäeval probleem, probleemiks on diagnoosi panemine. Arvan et ka tavagrippi sureb igal aastal meil inimesi aga meedia lihtsalt pole seda välja kaevanud.... Nagu ei eksponeerita ka teistesse nakkushaigustesse suremist nagu tuberkuloos või hepatiit. Kui eelpool toodud statistika õige, siis on seagripiga kaasnevatesse tüsistustesse suremus 10 korda vähemtõenäoline kui tavagrippi. Kusjuures ma ei teagi kas surma põhjuseks märgitakse sel juhul gripp või kopsupõletik.

Võimalikud tüsistused on gripil ja seagripil muidu samad:

bakteriaalne kopsupõletik
gripiviiruse poolt põhjustatud viiruslik kopsupõletik
lastel keskkõrvapõletik, põskkoopapõletik, dehüdratatsioon
krooniliste haiguste, nagu südamepuudulikkuse, astma või diabeedi ägenemine.
Gripi tüsistustena võivad esineda ka südamelihase põletik (müokardiit), südamepauna põletik (perikardiit).

Nii et ma endiselt ei näe erilist vahet gripil ja seagripil.

Trummi taguda tuleks iseenesest küll. Aga mitte seagripi teemal vaid juba pisut üldisematel teemadel. Näiteks - kvartali viimaseks kuuks on perearstidel analüüsideks eraldatud raha otsas ja haiguste diagnoosimine käib vanamoodsalt keelt vaadates. Arstide puudulik vastutus valediagnooside ja valeravi osas jne... Mis suurõnnetustesse puutub, siis selles osas on vähemalt regionaalhaiglatel mingid kavad olemas ja kriisijuhtimine läbi mängitud. Väga suurte kannatanude arvu korral võib siis probleem tekkida pigem sanitaride/õdede puudusest, lahenduseks võiks olla vabatahtlike kaasamine - ntx naiskaitseliit. Mis puuduolevatesse ravimitesse/vahenditesse puudub, siis eks neid saab kriisiolukorras nii kohapealsetest ravimifirmade ladudest/apteekidest kui ka naaberriikidest väga kiiresti organiseerida.

Seagripi juurde tagasi tulles - mind üllatab et kohalikud ravimifirmad nii passiivselt olukorda ära kasutavad, nemad pidanuks esimesed olema kes hagu tulle viskavad. Kusjuures ka arstid lõikaks paanikast kasu, neil oleks praegu soodne võimalus oma haiglatele haigekassa reservist lisaraha pumbata... Aga selle asemel nad rahustavad inimesi???

//EDIT - selle ajaga mis ma KT-le vastust kriblasin, oli rahvas juba kolm täitsa asjalikku kommentaari vahele kirjutanud! :)
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

corvus kirjutas:Ravimifirmade siine esilobbist ju avaldas arvamust..."kriitiliselt".
Ma usun et ta on tegelikult ka mures... Lihtsalt suuremal osal inimestel on omadus sissejooksvast infost välja filtreerida oma arvamust kinnitav osa ja ignoreerida sellele vasturääkivat. Kusjuures see on alateadlik tegevus ja toimub ka tarkade inimeste puhul... Sellel põhinebki enamik massidega manipuleerimise tehnikatest - kui inimesel veel seisukoht veel puudub, tuleb kiirelt talle sobiv arvamus peale suruda, hiljem ta seda naljalt ei muuda. Meedia siinkohal võimas relv. Siinkohal ei pidanud ma konkreetselt Trummi silmas, vaid inimesi üldiselt. Me kõik oleme manipuleeritavad.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Madis22 kirjutas:Kas ma eksin, kui väidan, et praegu on üleüldse väga vale aeg ükskõik missuguseks vaktsineerimiseks. Vaktsineerimine on ju organismi nakatamine nõrgestatud haigustekitajaga. Sellega nõrgendatakse organismi vastupanu võimet ükskõik missugusele haigusele seniks, kuni organism õpib toime tulema viirusega, millega teda vaktsineerimisel nakatati. Seega peaks vaktsineerimisi teostama ajal, kui muudesse viirustesse nakatumise tõenäosus on võimalikult väike. Vaktsineerimine ajal, kui viirused möllavad ja terveid koole kinni pannakse, tundub kuidagi rumal.
Keegi võib oma tuttavalt arstilt üle küsida aga minu teada valitakse vaktsineerimise aeg logistilistel kaalutlustel - koolid on tegevust alustanud ja lapsi ei pea mööda kodusid/suvilaid taga ajama. Esimese ohvri kolmikvaktsineerimine võinuks toimuda muidu vabalt ka suvel...
Muidu vaktsineerida on mõtet jah ainult siis kui organismis veel viirust ennast ei eksisteeri. Kui juba miski viirusealge olemas, siis hakkab organism nende baasil antikehasid vorpima ja iseenesest ohutu vaktsiin toimib sel juhul nagu decoy sõjanduses - organismi poolt toodetud antikehad peavad lisaks reaalsele vastasele võtlema ka kujutletud vastase vastu.
Jällegi - tegu on ainult minu arusaamisega asjast, meedik või mõni targem inimene võib need arusaamad ümber lükata.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

corvus kirjutas: PS! Trumm. Isegi ilma spetsiaalse statistikata saame teada, et 2007 suri 4 inimest kindlalt gripisurma.
Noh, aga loodetavasti saad sa aru, et 2 inimest epideemia eelse 2 nädalaga on natuke teine mõõde kui 4 inimest aastaga?

Tegelikkus on selles, et kõik ravivad kodus viinasokkide ja briljantrohelisega, ilma korrektse arstliku kontrollita ja paljud neist ei saa lihtsalt aru, mis hetk gripp lõppes ja millal kopsupõletik lisandus. Ja nagu ma eespool ütlesin, on kopsupõletik kergesti ravitav, kui ravi õigesti alustada. Aga korrektset arstlikku kontrolli ei saa, kuna perearstid on juba praegu piisavalt koormatud, et telefonidiagnoose panna. Paljud neist ei tee ka praegu koduvisiite, kliinikus niigi tööd kuhjaga. Ja nii need kopsujuhtumid tekivadki.

Mis Vilosiust puudutab, siis arstina on tema autoriteet meditsiinisfääris olematu, sest inimeste ravimise mõistes pole ta kunagi mingi autoriteet oludki. Isegi siis, kui ta veel arstina töötas. Lihtsalt tore poliitik ja peaarst, aga mitte arst. Samasuguse totra vea teeb ka tema, võrreldes uue haiguse algfaasi surmasid terve aasta arvudega.

Loodan väga, et ma eksin. Sest kui ma ei eksi, siis...kuidas see ütlus nüüd oligi..... :rip:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Mhhh.... Eks gripiohvrite tegelik arv saaks selgeks kui saaks kusagilt kopsupõletikku surnute arvu. No ok, on sellega kuidas on, minu arust käis kuskilt eespoolt WHO statistika läbi? Selle järgi oli seagrippi haigestunutel kümme korda väiksem surevus kui teiste gripitüvede korral. Veenab see sind paremini?
Kasutaja avatar
Pirr
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 07 Dets, 2007 14:08
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pirr »

Siin teemas KT kritiseeritud Eesti riigi suutmatus igasugu õnnetuste, võimalike pandeemiate vmt. hakkama saamisega on kahjuks tõsi.
Seagripi puhul on EV`le küllaltki tüüpiline pohhuism ja pea liiva alla peitmise mentaliteet osutunud lihtkodanikele tegelikult kasulikuks, aga see ei ole kellegi, nö. riigiametniku või ministeeriumi tark poliitika, vaid lihtsalt juhuste kokkulangemus. WHO on muidugi küllaga paanikat, lõa otsas oleva õukonnameedia kaudu, külvanud, sinna lisaks veel ka ravimifirmade otseste või kaudselt seotud suuvoodrite "objektiivsed" sõnavõtud jne.
Olen ise kahe seagripi vaktsiini ametlikku, eesti keelset pakendi infolehte lugenud pdf kujul ja seal olid need mürgised lisaained täitsa ilusti sees, millest ka õukonnameedia kommentaarides igasugu nn. vandenõuteoreetikud on korduvalt kirjutanud. Samuti oli huvitav lugeda, et vaktsiini pole paljude, nö. riskirühmade peal üldse praktiliselt katsetatudki ...
Viimati muutis Pirr, 01 Dets, 2009 16:25, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Vaktsiinide infolehtedega saab tutvuda siit: http://raviminfo.ee/apthkiri.php?apteek ... 1&atc=J07B#

Muide soovitan alati kui arst miski retsepti kirjutab sealt lehelt otsida sama toimeainega analoogravimeid. Proviisoritel on millegipärast harjumus esimese laksuga kõige kallim ravim letti lüüa (retseptile märgitakse tänapäeval toimeaine aga mitte ravim). Kui oskad õieti küsida siis on võimalus rahas märgatavalt kokku hoida.

Gripivaktsiini korralikult testida ei saagi - viirus muteerub nii kiiresti, et igaks aastaks tuleb kõige populaarsemale tüvele uus vaktsiin luua. Suurtele ravimifirmadele on see hea äri, sest väiksed ravimifirmad ei suuda nii kiirelt arendustööd teha et nendega konkureerida. Lisaks ei saa gripivakstiini ette varuda, igal aastal tuleb uus partii osta. Ning eriliseks maasikaks on ravimifirmadele veel see et vaktsineeritud jäävad mingi muu viirusega kimpu ja seega õnnestub ka teisi ravimeid müüa ;)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Paar päeva tagasi jooksis meediast läbi arstiks õppijate ütlemine "et kui vaja, me tuleme appi".

Tegelikult ei peaks sellist valmisolekut meedias deklareerima, sest Eesti-suguse riigi puhul peaks olema sellised inimesed juba kriisiplaanis sees ja kuskil on olemas ka nende nimekirjad kontaktandmetega. Lisaks peaksid seal olema veel nimekirjad pensionile läinud, arstitöö lõpetanud, sõjaväes meedikuks õppinute jms rahva nimekirjad-andmed.

Täna seda ei ole. Praegu ei oma see ka tähtsust, sest antud "kriisis" on piisavalt aega improviseerida.

Küll aga omab "süsteemi" olemasolu tähtsust siis, kui läheb väga kiireks. Nagu näitavad isegi tühised kriisikesed Eestis, puhkeb siis tõsine kaos.

Mul pole vähimatki kavatsust siit mingeid hääli koguda või oma kibestumist valada, lihtsalt tahaks, et lõpeks kord see lillelapse-mentaliteet Eestis ja asjaga hakataks tõsiselt tegelema. Ei poolda ka muide seni toimivat kriisilahendamise komitee-süsteemi, mis kriisiks valmistumisel tähendab tegelikult, et keegi konkreetselt ei vastuta ja käib usin kuuma kartuli veeretamine.

Kiirabiarstidest ja kutselistest arstidest on kriisi mõõtu kriisi korral VÄHE. Nagu on suurema põlengu korral VÄHE kutselistest tuletõrjujatest ning suurema mäsu korral VÄHE kutselistest politseinikest. Ei pea tegema mingeid suurõppusi, aga RESERVID peavad olema vähemalt paberil olemas koos kehtivate kontaktidega ja reservistile antud infoga tema rolli kohta. Seda täna ei ole. Kui jaanuariks peaks tekkima 100 000 haiget, siis Eesti kutselisele meditisiinile rajatud süsteem kollapseerub.

"See on see riik" on odav okse. Minu, sinu ja iga teise tõsise kodaniku ülesanne on näidata initsiatiivi, et asi paraneks.

Tänane valmidus kriisi mõõtu kriisiks on mis?
-Päästeamet sõidab Kaitseliidule sisse - andke vabatahtlikke metsatulekahjule. Pääste reserv puudub.
-meditsiinisüsteem hakkab käigu pealt improviseerides tegema tööd abijõu saamiseks tudengite jm hulgast- mida saaks kabineti vaikuses teha rahulikult aastaid ette. Organiseeritud med reserv puudub.
-Politseiamet võtab kohe ette kaitseliitlastest abipolitseinikud ja suurema häda korral kutsub kokku vabatahtlikke - töö mida saanuks vahepeal end kirja pannud 1500 vabatahtlikuga ammuilma ära teha.

Kogu probleemi allikas on "kõrvade vahel" - meil ei juhtu midagi, pole vaja teha. Kriisiettevalmistused on ehk 0,1% kuludest. Rahapuudus küll teema pole.

Kui esitada küsimus laiemas, totaalkaitse kontekstis (mille osa on muide ka kriisivalmiduses med süsteem), milline on Eesti võimekus tulla toime nt märtsipommitamine vol 2 tagajärgedega, siis vastus on, et sellega toime ei tulda. Eesti päästevõimekus piirdub korraga 2 Mustika keskuse põlenguga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Seagripi puhul pole just mingit erilist reservvägede mobilisatsiooni mõtet korraldada... Mis valmisolekusse puutub, siis seda pandeemia seisukohalt õnneks veel reaalelus pole veel vajadust olnud testida. Samas ma tean et tegevmeedikud haiglates suudavad vajadusel väga operatiivselt kõik oma jõud mobiliseerida. Viimati läks neil seda vaja vist pronksimäsu ajal? Endiste meedikute nimekirjad on muidugi head asjad, samas puudub neil igasugune seadustest tulenev kohustus appi tulla. Kel südametunnistus koormaks, nood tuleksid ka vast massimeedias kõlanud üleskutse peale.
Muide, kui üheksakümnendate lõpus mitmel pool maailmas katkukolded tekkisid, siis õpetati mind ja minu kolleege kahtluse korral suuremat hulka inimesi Tallinnas karantiini isoleerima... Juba tol ammusel ajal olid asjaga seotud tegelastel/ametkondadel vägagi konkreetsed tegevuskavad olemas. Vaja õnneks ei läinud. Kuidas praegu on, seda ei tea, aga loodetavasti veel parem...
Tsiviilkaitse olukord on minu arust kõvasti hullem, sest epideemiaid on kogu aeg reaalseks ohuks peetud aga sõja või suurema katastroofi võimalust nagu riiklikul tasemel nagu ei nähtud?

EDIT: Meedikute register koos kontaktandmetega tegelikult eksisteerib. Igal arstil ja õel on seal oma kood, erialane ettevalmistus ja kontaktandmed.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma olen ju mitu korda öelnud siin teemas, et meil on kõik hästi ja olen paniköör, eriti mis puudutab KL-s toimuvat (sh seost PA-ga) :write:

Sina seevastu oled ju korüfee, isegi hukkunud kaitseväelaste omastele raha maksmise perekondlikes küsimuses nagu me juba teame. Ilmselt käid ka ka rabapõlenguid kaitseliitlasena kustutamas, et kõike nii hästi tead. Mees teab mis mees räägib 8)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

Tsiteerin::
Tänane valmidus kriisi mõõtu kriisiks on mis?
-Päästeamet sõidab Kaitseliidule sisse - andke vabatahtlikke metsatulekahjule. Pääste reserv puudub.
-meditsiinisüsteem hakkab käigu pealt improviseerides tegema tööd abijõu saamiseks tudengite jm hulgast- mida saaks kabineti vaikuses teha rahulikult aastaid ette. Organiseeritud med reserv puudub.
-Politseiamet võtab kohe ette kaitseliitlastest abipolitseinikud ja suurema häda korral kutsub kokku vabatahtlikke - töö mida saanuks vahepeal end kirja pannud 1500 vabatahtlikuga ammuilma ära teha.


Jällegi mööda. PA ei sõida juba mitu aastat KL lihtsalt sisse.
Reserv kasvõi praktikutest Päästemeeskonna näol eksiteerib. Kasvab iga aasta. Ka kõigi arstide-meedikute register.
Mis jutt see on, et pääste reserv puudub? Enne kui Päästekompaniid kinni pandi, tootsid nad ju iga aasta reserviste mitusada, erineva väljaõppega, erinevates olukordades toimetulekuks.
Kasutaja avatar
Pirr
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 07 Dets, 2007 14:08
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pirr »

corvus kirjutas: Paluks täpsemalt. Milles seisneb see suutmatus? Mina ei saa nõustuda kriitikaga, mis rajaneb valedel alustel.
Näiteks Pärnu suur üleujutus mõni aasta tagasi, Proksimäsu, samuti suuremad metsa-rabade põlengud on juba piiri peal meie maksimaalse, reaalsele, võimekusele taoliste õnetustega hakkama saada. Selles vallas on veel eriti kummastav kuulda, et plaanitakse veel üle 100 päästetöötaja koondamist, niigi on meil ju neist puudus :shock:. Selleks, et suureks võimalikuks ohuks ka reaalselt valmis olla, peaks ka vastavaid suuremaid õppusi läbi viidama, on meil midagi sellist ka tehtud peale taasiseseisvumist? Mis juhtuks kui Sosnovõi Bori tuumajaamas üks korrlikum radioaktivsete ainete leke toimuks ning parajasti ka tuuled idasuunast on? Tsiviilkaitse kui selline on meil ju praktiliselt likvideeritud ...
Võtame midagi veidi lähedasemat. Näiteks tankeri õnnetus Tallinna lahes, kust voolaks merre mitusada tonni tornaftat ja samal ajal on ka suuremat sorti metsapõleng lahti. Või näiteks juhtub midagi meie Narva elektrijaamadega ning elektriga varustamine katkeb õige mitmeks päevaks või suisa nädalaks ... kas keegi saab käe südamele panna ja vanduda, et midagi sellist ei saa juhtuda ja seega ei pea ka taoliste stsenaariumitega vastavate ministeeriumite amtnikud oma päid vaevama ega töötavaid plaane selliseks puhuks koostama? Üks asi on muidugi teooria paberil aga teine praktika, ehk reaaluses asjade läbi mängimine ja võimlike vigade likvideerimine või minimaliseerimine, et oleks võimalike õnnetuste puhul toimiv süsteem koheselt võtta, mitte, et alles siis hakatase paaniliselt sebima ja ametnikud üksteise suunas näpuga näitama, et nondel on kodutöö tegemata.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pärnu üleujutus, mida sa pisendada kunstlikult üritad, tekitas kenakese majandusliku kahju ja nõudis ülejala tehtud päästeoperatsiooni, kuna selle hetkeni puudus Eestis täielikult infolink ilmateenistuse/mereteadlaste ja päästeteenistuse vahel. Teadlastel oli see ammu teada, et uputus tuleb. Reageerima hakati alles siis, kui jama käes oli. Tegelikult need uppunud autod ja vanamuttide päästmine KL/PA paadimeeskondade poolt oleks olnud olemata, kui õigeaegselt oleks hoiatatud - inimesed oleks ise ära läinud ja oma autod ära sõitnud. Ja mis oleks ka kasu olnud, kui PA/maakonna kriisikomisjon oleks teada saanud, kui puudus alert süsteem elanike hoiatamiseks, mis igas riigis on olemas.

Õnnetus polnud just suur, kuid selle ümber toimunud tulekahju kustutamine ei anna just kinnitust pädevast tööst riskide hindamisel ja maandamisel. Infovahetus asjatundjate ja PA vahel lepiti kokku pärast seda üleujutust ja Pärnusse pandi miskid sireenid kah. Aga kõik oli takkajärgi tarkus, sh järgmise aasta üleujutusohule ülereageerimine.

Võiks väita, et riik õpib. Vaata sellised tüüpcase'd on mujal iga-aastane rutiin - miks pidi õppima tarkust "luua side mereteadlastega" Pärnu üleujutusest?

Mis puudutab KL-i, siis politsei ja PA on selgeks endale saanud ühe asja - KL on tore tasuta tööjõud, kelle peale saab maandada oma planeerimisvigu. Praegune KL ülem näiteks ei arva sellest "koostööst" suurt midagi, kuivõrd KL-l on tähtsamatki teha kui siseministeeriumi koondamistuhinate tagajärgi likvideerida.
Ja pronksmäsu õpetas meid milleks? Võeti õppust
Pronksmäsu õpetas - politseijõust ei piisa. Samas ei ole midagi tehtud selleks, et saadaolevat abipolitseijõudu taolise sündmuse puhuks piisavalt juurde koolitada. Tallinnas regas end soovijaks 1500 nägu, kellest väljaõppe sai käputäis - ei peetud rohkem vajalikuks. Sest taas tegid suure töö ära needsamad kaitseliitlased, kes politsei aprillis tee peale tagasi vedasid.
Viimati muutis Kapten Trumm, 01 Dets, 2009 19:28, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

corvus kirjutas:Kapten Trumm. Ma olen korduvalt juhtinud su tähelepanu ignorantsusele ja sellele, et sa räägid mineviku asjadest oleviku vormis ja teed seda vastuvaidlemist mittesallival moel. Oleks sul veidi huvi, teaks sa veidikenegi Pärnus seni tehtust...
http://www.parnupostimees.ee/180108/pae ... 1803_1.php
õppustest:
http://www.kalev.ee/est/parnu/parnu/?n ... -lahendama
Kurat ma ei või! Kapten Trumm meenutab mulle juba nagu Julk-Jüri "Lible tegi, Lible tegi!"
Kas sa ikka sellest said aru, et sinu loetletud tegevused tehti PÄRAST sündmust, kuigi neid olnuks vaja teha ENNE. Seda enam, et tegemist oli üsna tüüpse õnnetusega, milletaolisi juhtub Kesk-Euroopas igal aastal, kus kevaditi kõik suuremad jõed üle ujutavad ja kus relvajõudude abiga liivakottidest tamme ehitatakse.

Need sireenid, õppused, plaanid-värgid tehti MILLAL? Siis, kui pauk oli juba käinud.

Ja mis veel kurvem - ilma Pärnu üleujutuseta oleks tänaseni valmidus samasugune nagu enne üleujutust oli. Loomulikult väidad sa nüüd, et tegemist oli "loomuliku paranemisega".

Meil on "noor riik", "kogemused puuduvad" pole siin mitte mingi õigustus. Tegemist pole ju mingi kosmoseõnnetusega, vaid mereäärsetes jõesuudmetes tavapärase olukorraga, kus aeg-ajalt hakkab jõgi tagurpidi voolama ja meri ujutab kalda-alad üle. Ka on täiesti elementaarne häiresüsteemi olemasolu kõikides suuremates linnades - mida miskipärast Pärnus ei olnud. Ja mereriikides on tavaks see, et kriisiplaanide tegemisele kutsutakse ka mereteadlased - mida meil tehti taas PÄRAST õnnetust.

Kogu sündmuse resümee on kurb: Eestis reageeritakse kriisidele alles peale kriisi. Jääb vaid loota, et meie eluajal (algaja) õnn otsa ei lõpe ja järgmisi järeldusi ei tuleks täidetud laibakottide vahel teha.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

corvus kirjutas: Allikas paluks! Maakondade liinis vist ei teata sellest KL ülema seisukohast suurt miskit. Ikka harjutatakse koostööd... Irv.
Märksõnad googeldamiseks: Kaitseliit, koostöö, Päästeamet ja maakond.
Kuna ma kogemata ka ise instruktoritööd teen, siis usu, et ma tean palju paremini kui sina või su Google allikad, milleks KL praegu valmistub ja mida harjutab. Meie üksus pole Päästeametiga mingit koostöö harjutust teinud alates 2006. aastast.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist