Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas allatah »

Ükspäev jõudsin juba vöö lahti võtta ja käe ukselingile panna, et vihast keedes autost välja tormata, aga siiski mingi jõud hoidis viimsel hetkel tagasi. Kellelgi oli hommikul kiirem kui teistel ja sõitis teepeenra kaudu ette. Ja samas politsei passib kilomeeter eemal sirgel teel oma fööniga selle asemel, et ristmikul liikluseeskirjade täitmist jälgida. Me oleme selle kiirusemõõtmisega jõudnud niikaugele, et nähes politseiautot, tuleb kõigil meelde, et kiirust ei või ületada, aga pidev- ja stoppjooned ja punased foorituled, pööret keelavad märgid, ohutu pikivahe jne on inimestele justkui täiesti tume maa. Aga kui Toompeal liigeldes mõni ülikallis masin lossi parklast välja kihutab (Toompea on õueala-20km/h) ja turistid peavad kahte leeri hüppama, et elusast peast koju naasta, siis eks ma püüan meie riigi eliidi käest natuke kombeid õppida ning katsun tasapisi ebamugavaid seadusi enam mitte täita. :twisted:
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas viiking »

:lol: :lol: :lol: :lol:
pakzmagu
Liige
Postitusi: 239
Liitunud: 24 Jaan, 2005 22:21
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas pakzmagu »

Samal ajal jätkavad meie kohtud ja prokuratuur edukat tegutsemist...

Vahistamata jäetud kurjategija pani toime uue veretöö

http://www.postimees.ee/1024262/vahista ... ue-veretoo
Bogdanovi abikaasa oli 12 päeva koomas ning võitles haiglas kaks kuud oma elu eest, olles praeguseks invaliid ja sisuliselt töövõimetu, kuid mees sai süüdistuse mitte tapmiskatses, vaid raske tervisekahjustuse tahtlikus tekitamises, kuna ta tulistas ohvrit kolm korda kõhtu, mitte südamesse ega pähe.
Ma parem ei hakka kommenteerima...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas mx77 »

Ütleme nii, et kui ma enne olin veel kahtleval seisukohal, siis nüüd ei oska enam ikka üldse midagi arvata.
Eriti tase on muidugi selle Olegi eelmise kuriteo kvalifitseerimine raske kehavigastuse tekitamiseks, sest ta ei sihtinud ei pähe ega südamesse vaid pani kõik kolm pauku kõhtu.
Ja kuna takohtus oli selline:
Pilt
No siis ju lastakse ilusti koju pattu kahetsema, rsk.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Standartenführer »

Jah, ja nii asjad tänapäeva eestis toimivadki. Vastupidi loogika. See august sabbe teema teises foorumis ja lillelaul on seal ju sama. Ajad on erinevad. Ja tänu erinevatele aegadele aetakse ka vastavalt erinevat juttu nagu kahe persega inimesetele kohane.
Sabbe ei olnud ju midagi muud kui lihtlabane jooksik, ei tahtnud ta teenida üheski armees, polnud ta mingil hetkel vabaduse eest võitleja, teised surid tema eest. Ometi on ta justkui rahvuskangelane, "metsavend". :)
Ja see põhjus on teis endas....inimese enda sees, nende mölalõugade enda tekitatud kangelane, keda pole kunagi olnudki. Niisamuti on siin paljude asjadega.
Ma olen seda ka siin varem implikneerinud, ei saadud aru. Kõige lihtsam onju olla loll ja mitte millegagi üldse iial hakkama saada, samas nagu on näha, "õiges võtmes" seda näidata on kangelaslikkus. :) Sellepärast ma olen ka rääkinud, et seda võiks ju ka ise teha. Pole mingi eriline trikk.
Aga senikaua kui see teatud punt siin tegutseb verbaalselt igas suunas vastavalt, milles vajalik, siis jah, jumal teiega. 8)

Aga päeva lõpuks see mölalõugadest punt ei tekita pinget. Nimesid nimetamata. Aga häbi teile koerad, sest te olete nagu naised!
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas mx77 »

Standartenführer kirjutas:Jah, ja nii asjad tänapäeva eestis toimivadki. Vastupidi loogika. See august sabbe teema teises foorumis ja lillelaul on seal ju sama. Ajad on erinevad. Ja tänu erinevatele aegadele aetakse ka vastavalt erinevat juttu nagu kahe persega inimesetele kohane.
Sabbe ei olnud ju midagi muud kui lihtlabane jooksik, ei tahtnud ta teenida üheski armees, polnud ta mingil hetkel vabaduse eest võitleja, teised surid tema eest. Ometi on ta justkui rahvuskangelane, "metsavend". :)
Ja see põhjus on teis endas....inimese enda sees, nende mölalõugade enda tekitatud kangelane, keda pole kunagi olnudki. Niisamuti on siin paljude asjadega.
Ma olen seda ka siin varem implikneerinud, ei saadud aru. Kõige lihtsam onju olla loll ja mitte millegagi üldse iial hakkama saada, samas nagu on näha, "õiges võtmes" seda näidata on kangelaslikkus. :) Sellepärast ma olen ka rääkinud, et seda võiks ju ka ise teha. Pole mingi eriline trikk.
Aga senikaua kui see teatud punt siin tegutseb verbaalselt igas suunas vastavalt, milles vajalik, siis jah, jumal teiega. 8)

Aga päeva lõpuks see mölalõugadest punt ei tekita pinget. Nimesid nimetamata. Aga häbi teile koerad, sest te olete nagu naised!
täh? ega sa tõlkida ei viitsi?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas viiking »

Kuidagi nagu nö. vananaise halisemisena see jutt eelviimane tundub...jutus on näha kommija enda peegelpilti...aga noh, eks kellaaeg ka juba hiline oli...ja eks endalgi vahel rohkem välja saab öeldud kui ehk vaja, juhtub...ehk on andestatav 8)

Aga, kui halinat ümber tahab lükata kommija ehk siis ka nimedel laseb tulla ja mis pugeda siin peitu, ok :wink:

Päris huvitav ju kui paljud meist siin siis end nimekirjast leiavad 8) :lol: :wink:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mx77 kirjutas:
Standartenführer kirjutas:Jah, ja nii asjad tänapäeva eestis toimivadki. Vastupidi loogika. See august sabbe teema teises foorumis ja lillelaul on seal ju sama. Ajad on erinevad. Ja tänu erinevatele aegadele aetakse ka vastavalt erinevat juttu nagu kahe persega inimesetele kohane.
Sabbe ei olnud ju midagi muud kui lihtlabane jooksik, ei tahtnud ta teenida üheski armees, polnud ta mingil hetkel vabaduse eest võitleja, teised surid tema eest. Ometi on ta justkui rahvuskangelane, "metsavend". :)
Ja see põhjus on teis endas....inimese enda sees, nende mölalõugade enda tekitatud kangelane, keda pole kunagi olnudki. Niisamuti on siin paljude asjadega.
Ma olen seda ka siin varem implikneerinud, ei saadud aru. Kõige lihtsam onju olla loll ja mitte millegagi üldse iial hakkama saada, samas nagu on näha, "õiges võtmes" seda näidata on kangelaslikkus. :) Sellepärast ma olen ka rääkinud, et seda võiks ju ka ise teha. Pole mingi eriline trikk.
Aga senikaua kui see teatud punt siin tegutseb verbaalselt igas suunas vastavalt, milles vajalik, siis jah, jumal teiega. 8)

Aga päeva lõpuks see mölalõugadest punt ei tekita pinget. Nimesid nimetamata. Aga häbi teile koerad, sest te olete nagu naised!
täh? ega sa tõlkida ei viitsi?
Mis seal tõlkida - iseennast polkovnikuks ülendanud turmvüürer jälle segi kamminud end :mrgreen: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eilses Pealtnägijas oli järgmine õiglase õigusemõistmise juhtum.
Tuli siis välja, et tänu teatud seadusemuudatustele riigi õhemaks ja inimväärsemaks muutmisel hulguvad nüüd ohtlikud hullud vabalt ringi.
Süüdimatuks tunnistatud äkktapja istus natuke üle aasta Jämejalas ja jalutab nüüd õige mehena "ambulatoorsel ravil olles" linnas ringi.

Kogu probleem on meil peagi kogu riigi eksistentsi taandamine finantssuhtarvudele.
Riik hoiab kokku-vähem politseinikke.
Pätid peksavad politseinikke ja saavad tingimisi karistusi (nt USAs on politseiniku ründamine väga räme kuritegu) - riik hoiab kokku vanglatelt.
Politseinikud ei kipu jõudu kasutama süüdi jäämise võimaluse tõttu - järelikult hoiab riik kokku ka erivarustuselt.
Pättidega tehakse kokkuleppemenetlusi - riik hoiab kokku kohtupidamiselt ja eelvangistuselt.
Politseinikud vaatavad seda pealt ja ei kipu naljalt enam kaheldavas olukorras sekkuma - jokk põhjenduse leiab alati.
Kokkuhoid missugune. Mis lahendus on, laseme relva saamise vabalt ja hakkame omakohut varsti tegema?

Ainuke viga on selles, et EV eksistentsi eesmärk ei saa olla tasakaalus riigieelarve, eelarvekärpe suurus või koht konkurentsivabaduse edetabelis.
EV esmane ülesanne on oma kodanike heaolu ja turvalisuse tagamine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
John
Liige
Postitusi: 506
Liitunud: 17 Juun, 2006 19:57
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas John »

Kapten Trumm kirjutas:Eilses Pealtnägijas oli järgmine õiglase õigusemõistmise juhtum.
Tuli siis välja, et tänu teatud seadusemuudatustele riigi õhemaks ja inimväärsemaks muutmisel hulguvad nüüd ohtlikud hullud vabalt ringi.
Süüdimatuks tunnistatud äkktapja istus natuke üle aasta Jämejalas ja jalutab nüüd õige mehena "ambulatoorsel ravil olles" linnas ringi.

Kogu probleem on meil peagi kogu riigi eksistentsi taandamine finantssuhtarvudele.
Riik hoiab kokku-vähem politseinikke.
Pätid peksavad politseinikke ja saavad tingimisi karistusi (nt USAs on politseiniku ründamine väga räme kuritegu) - riik hoiab kokku vanglatelt.
Politseinikud ei kipu jõudu kasutama süüdi jäämise võimaluse tõttu - järelikult hoiab riik kokku ka erivarustuselt.
Pättidega tehakse kokkuleppemenetlusi - riik hoiab kokku kohtupidamiselt ja eelvangistuselt.
Politseinikud vaatavad seda pealt ja ei kipu naljalt enam kaheldavas olukorras sekkuma - jokk põhjenduse leiab alati.
Kokkuhoid missugune. Mis lahendus on, laseme relva saamise vabalt ja hakkame omakohut varsti tegema?

Ainuke viga on selles, et EV eksistentsi eesmärk ei saa olla tasakaalus riigieelarve, eelarvekärpe suurus või koht konkurentsivabaduse edetabelis.
EV esmane ülesanne on oma kodanike heaolu ja turvalisuse tagamine.
+1
Inter arma enim silent leges (sõja aegadel on seadused vaiksed) Cicero
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:Ainuke viga on selles, et EV eksistentsi eesmärk ei saa olla tasakaalus riigieelarve, eelarvekärpe suurus või koht konkurentsivabaduse edetabelis.
EV esmane ülesanne on oma kodanike heaolu ja turvalisuse tagamine.
Riigieelarved on meil avalikud. Palun too välja kui palju raha on sisejulgeolkule vaja ja millele see kulutada. Eeltoodust veelgi tähtsam on küsimus milliselt riigieelarve realt sa selle raha võtad eeldusel, et makse tõsta ei saa?

Kuradi lihtne on netis viriseda ja halda.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas allatah »

Lähen nüüd natuke teema teise külje peale. Ma ei tea, kas mul on olnud seni õnne mingi tuleviku suurema õnnetuse arvelt või lihtsalt juhuslikult, aga viimasel paaril kuul on mu kesklinna kortermaja ees olnud mitmeid vargusi, mis on puudutanud vaid mu naabreid. Ptüi-ptüi-ptüi. On võetud autodest kütust ja kojamehi. Kuna on juba ette teada, et politsei selles suhtes midagi teha ei saa, siis ei teatagi politseile. Andeks, politsei võib need tüübid ju isegi kätte saada, aga enne võidad korraga Bingo ja Viking lotoga, kui et sellelt pätilt ka raha tagasi saad.
Igastahes, kuna politseile ei teavitata, ei saa nad ka teada, et kuskil miskit sellist toimub. Kui nad aga teaks, et näiteks selliseid ja selliseid asju juhtub, siis ehk suunataks patrull natuke teisele teekonnale.
Sellest tulenevalt võiks Politsei teha mingi sellise internetiportaali, kus aus seltsimees kodanik saab ID kaardiga sisse logida ja lihtalt teavitada ühiskonnavastasest kuritööst x paigas ja kirjutada juurde, et mis tehti. Ja seda ilma igasuguse muu asjaajamiseta. Lihtsalt selleks, et politsei saaks teada mis olukord tänavatel on.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas mutionu »

alban kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Ainuke viga on selles, et EV eksistentsi eesmärk ei saa olla tasakaalus riigieelarve, eelarvekärpe suurus või koht konkurentsivabaduse edetabelis.
EV esmane ülesanne on oma kodanike heaolu ja turvalisuse tagamine.
Riigieelarved on meil avalikud. Palun too välja kui palju raha on sisejulgeolkule vaja ja millele see kulutada. Eeltoodust veelgi tähtsam on küsimus milliselt riigieelarve realt sa selle raha võtad eeldusel, et makse tõsta ei saa?

Kuradi lihtne on netis viriseda ja halda.
Kahe lause välja rebimine kogutekstist on miski imetegu, mis muudab teksti mõtte olematuks?
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas alban »

mutionu kirjutas:Kahe lause välja rebimine kogutekstist on miski imetegu, mis muudab teksti mõtte olematuks?
Ja mis selle KT postituse mõte siis oli? Mina lugesin sealt välja seda, et riigile heidetakse ette vanglatele, politseinikele ja muule sisejulgeolekuga seotu vähest rahastamist. Või peitus seal lahendus väljatoodud teemadele aga mina ei osanud sellest aru saada? Paarist viimastel kuudel meediatähelepanu saanud juhtumist ei tasu hüsteeriasse sattuda, ikka juhtub selliseid asju (Viljandi peks ja Sindi pussitaja). Viljandi kaasus tundub olevat kivi reapolitseinike kapsaaeda ja Sindi asja kaebas prokurör edasi. Seega milleks paanitseda ja riigi kallal pidevalt iriseda.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas oleeg »

alban kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Ainuke viga on selles, et EV eksistentsi eesmärk ei saa olla tasakaalus riigieelarve, eelarvekärpe suurus või koht konkurentsivabaduse edetabelis.
EV esmane ülesanne on oma kodanike heaolu ja turvalisuse tagamine.
Riigieelarved on meil avalikud. Palun too välja kui palju raha on sisejulgeolkule vaja ja millele see kulutada. Eeltoodust veelgi tähtsam on küsimus milliselt riigieelarve realt sa selle raha võtad eeldusel, et makse tõsta ei saa?

Kuradi lihtne on netis viriseda ja halda.
Kapten Trummiga võib nõustuda, ka albani küsimus ja konstateering on põhjendatud, kuid...
Kas need kaks asja on omavahel vastuolus/konfliktis? Kuna ma ei tea, siis ei tahaks politsei valdkonda väga torkida ja küsin stiilis "tädi Maali": kas tõesti on raha vähe? Vahest ei oska seda kasutada?
Kindlasti ei ole nende küsimuste esitamises midagi pahatahtlikku ega samas ka uut: lõviosa tavakodanikest ei loe igapäevaselt riigieelarvet...
Probleemide üks tahk näib olevat ka kõikvõimalike teenistujate suhtumises. Põhjendusi-eneseõigustusi leitakse kümneid, kuid reaalsed jäävad tahaplaanile:
palk väike - milleks särki rebida...
teeme ära ja siis?...
kuhu ma rabeledes jõuan?...
Motivatsioonipuudus on asja nimi. Kindlasti ei ole see paljudele uudiseks, et ülesannet püstitades tuleb eraldada ka vahendid. Kui seda aga teha unustatakse/ei taheta/pole võimalik - motiveeri palju tahad, asi jääb ikka tegemata kui vahendeid pole. Tasakaalustatus võiks selle nimeks olla.
Eraldi küsimus on selles, kas probleem on ülesande püstitajas, täitjas või hoopis tagajärgede määratlemises? Ehk antud juhul: valitsus-politsei-kohtusüsteem.
Kas selle kolmnugra nõrkus on taotluslik,kunstlik, mõjuisikute tegevuse tagajärg või lihtsalt näib selline - selle üle "tädi Maali" oma peaga tulla ei oska.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist