Makarov, Walther, Glock...

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas asiootus »

Kapten Trumm kirjutas:USP ei ole ei keeruline kasutada ega aja "kedagi segadusse".
Glocki on siiski lihtsam kasutada.
Kapten Trumm kirjutas:Käpardi käes on kõige suurem oht kasutaja iseendale, seega mida raskemini pauk tuleb, seda parem.
Seega pead sa Eesti kaitseväelasi oskamatuteks käparditeks, kes on relvaga ohtlikud nii iseendale kui ka teistele, kelle püstolid tuleks esimesel võimalusel varustada kindlasti veel ka päästikulukkudega?
Kapten Trumm kirjutas:Pealegi, mida seal keerukat on, vinnastada kelk ja vajutada kaitseriiv alla. Täiesti masinlik ja reflektoorne.
Miks ma pean seda USP kaitseriivi veel alla vajutama kui ma võin Glockil vajutada kohe päästikule?
Kapten Trumm kirjutas:No ma ei tea, millisel alusel põhinevad sinu viidatud näited, minu omad põhinevad praktikal.
Sinu probleem on see, et sa hakkad oma isikliku ja väga piiratud, praktiliselt olematu kogemuse baasilt leiutama jalgratast aga maailmas ja juhuslikult arvatavasti isegi Eestis leidub püstolite koha pealt sinust isegi vähe pädevamaid tegelasi, loomulikult ei pea ma siin end silmas.
Kapten Trumm kirjutas:Keskmise rumalavõitu ja vähe harjutanud reservilasega. Milliseid meil pasunahüüu peale palju tuleb.
Just selliste jobude Eesti kaitseväelaste pärast ongi Glock ideaalne relv, kui pauku ei taha teha, ära päästikule vajuta.
Kapten Trumm kirjutas:Kui kaua võtab aega, mil mees suudab rahuldavalt relva käsitseda.
Glocki suudab ta õppida kiiremini käsitsema kui kaitseriiviga USP-d.
Kapten Trumm kirjutas:Lihtsuses on geniaalsus.
Nõus just sellel samal põhjusel Glockile maailmas hetkel alternatiivi ei olegi aga see ei tähenda automaatselt seda, et ostetav uus automaat peab kindlasti meenutama Galili.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas Kriku »

asiootus kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:No ma ei tea, millisel alusel põhinevad sinu viidatud näited, minu omad põhinevad praktikal.
Sinu probleem on see, et sa hakkad oma isikliku ja väga piiratud, praktiliselt olematu kogemuse baasilt leiutama jalgratast aga maailmas ja juhuslikult arvatavasti isegi Eestis leidub püstolite koha pealt sinust isegi vähe pädevamaid tegelasi, loomulikult ei pea ma siin end silmas.
Nii et siis praegu kaks vähepädevat lammutavad omavahel...?
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas Walter2 »

Kriku kirjutas:Nii et siis praegu kaks vähepädevat lammutavad omavahel...?
Kui üks on vähepädev ja teine natuke vähem vähepädev, siis kas omavahelises suhtvõrdluses võiks ühte spetsialistiks kutsuda? :scratch:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas asiootus »

Kriku kirjutas:Nii et siis praegu kaks vähepädevat lammutavad omavahel...?
Varasemalt sai siin viidatud Hr. Adriku foorumi postitusele, kes tegi kaitseväe suuresti lambist toodud põhjendused USP kasuks otsustamisel maatasa aga isand Trumm siiski üritab isiklikule kogemusele tuginedes väita, et kaitsevägi tegi siiski õige valiku kuna USP meenutab PM-i ja Hr. Adrik eksis nüüd ma enam ei teagi kumba spetsialisti uskuda aga äkki sina Kriku aitad meil otsustada kumb neist tegelastest püstolite alal siis pädevam on?
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas taara »

Trumm räägib siin lollidest reservistidest jne. Mina kui enda arvates relvadega piisavalt sina peal ja samas USP vähe kasutanuna arvan seda, et USP oma kaitseriivi ja decockeriga on tunduvalt raskem korralikult kasutama õpetada kui Glocki või isegi PM-i. Seda puhtalt selle pärast, et loll reservist haarab USP-i, vajutab kaitseriivi maha ja suure tõenäosusega ka decockib relva. Sealt edasi tekivad ka esimese päästmisega probleemid.
chipy
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 09 Jaan, 2013 14:53
Kontakt:

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas chipy »

Pean end ka tulirelvade koha pealt suhteliselt pädevaks inimeseks. Ja mõtlesin ka paar mõtet lisada kuni jõudsin lugemisjärjega jällegi kohani AR15 vs AK. Üks põhjapanev repliik mul siiski oleks. Nimelt seni kuni KVs jagatakse neid Bianchi kabuure, pole vahet kas sul on seal sees Nagaan või mõni eriti äge plastik. Elupäästvat kiiret lasku sellest kabuurist on väga raske kätte saada.
P.S Galvi-Linda uus kabuur pole ka kuigi palju etem.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sinu probleem on see, et sa hakkad oma isikliku ja väga piiratud, praktiliselt olematu kogemuse baasilt leiutama jalgratast aga maailmas ja juhuslikult arvatavasti isegi Eestis leidub püstolite koha pealt sinust isegi vähe pädevamaid tegelasi, loomulikult ei pea ma siin end silmas.
asiootus, sul on alati võimalik siia oma mitteisiklik ja piiramatu, väga ulatuslik kogemus kõrvale panna.
Ma olen alati valmis õppima, ainult kui see tarkus põhineb hr Adriku sõnade ümberkirjutamisel, siis minu silmis pole see suuremat väärt.
Paraku, kaaludes ühe või teise arvamuse sõltumatust, tekitab mul huvi ka see, mida TLK relvapood müüb - kogemata kombel on see just Glock.
Aga mis puudutab sind, vaadates trollimist su viimases postis, on kahtlus, et sul see ulatuslik ekspertiis olemas on.
vajutab kaitseriivi maha ja suure tõenäosusega ka decockib relva.
Mahavinnastatud asendis tuleb lihtsalt rohkem päästikule vajutada, sellest ei muutu relv laskekõlbmatuks.
Lahinguolukorras ongi püstol tõenäoliselt sul kabuuris mahavinnastatud olekus, seega see värk kaitseriiviga muutub niiehknaa ainetuks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas Kapten Trumm »

chipy kirjutas:Pean end ka tulirelvade koha pealt suhteliselt pädevaks inimeseks. Ja mõtlesin ka paar mõtet lisada kuni jõudsin lugemisjärjega jällegi kohani AR15 vs AK. Üks põhjapanev repliik mul siiski oleks. Nimelt seni kuni KVs jagatakse neid Bianchi kabuure, pole vahet kas sul on seal sees Nagaan või mõni eriti äge plastik. Elupäästvat kiiret lasku sellest kabuurist on väga raske kätte saada.
P.S Galvi-Linda uus kabuur pole ka kuigi palju etem.
No see on laiem probleem, kuna ametlikult tellitav varustus näib olevat loodud põhiliselt eesmärgiga hoida relva/moona puhtana ja mitte lasta sel kaduda.
Kindla taskus püsimise teine tahk on ju raske kättesaamine. Üks selline massiline ja eluline näide on need AK4 Gevatexi teeleherohelised salvetaskud, kust kiiresti salve kätte saamine on pehmelt öeldes keeruline. Senikaua, kuni kaadri loogika meil on, et õppus on õnnestunud, kui midagi ära pole kadunud, ei muutu ka midagi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas asiootus »

Kapten Trumm kirjutas:asiootus, sul on alati võimalik siia oma mitteisiklik ja piiramatu, väga ulatuslik kogemus kõrvale panna.
Ma ei hakka oma olematu kogemuse baasilt jalgratast leiutama ja USP-d PM-iga võrdlema ega ametnike mittekonstruktiivseid valikuid demagoogia baasilt õigustama vaid usaldan selle ala spetsialiste ning hr. Adrik seda paratamatult on.
Kapten Trumm kirjutas:Ma olen alati valmis õppima, ainult kui see tarkus põhineb hr Adriku sõnade ümberkirjutamisel, siis minu silmis pole see suuremat väärt.
Kui spetsialisti sõnadel pole sinu silmis suuremat väärtust on see puhtalt sinu isiklik probleem aga mina eelistan siiski spetsialisti arvamust suvalise grafomaani omale.
Kapten Trumm kirjutas:Paraku, kaaludes ühe või teise arvamuse sõltumatust, tekitab mul huvi ka see, mida TLK relvapood müüb - kogemata kombel on see just Glock.
Glock on praktiliselt kõigi püstoleid müüvate relvapoodide valikus olemas. Kas tõesti TLK relvapood ja hr. Adrik üritasid Glockiga kaitseväe toonast püstolihanget ära võita või mis seos siin täpsemalt on või üritad järjekordselt olematute seoste baasilt mingit teemat aretada?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma ei hakka oma olematu kogemuse baasilt jalgratast leiutama ja USP-d PM-iga võrdlema ega ametnike mittekonstruktiivseid valikuid demagoogia baasilt õigustama vaid usaldan selle ala spetsialiste ning hr. Adrik seda paratamatult on.
Mis tähendab, et sul pole mitte mingeid teadmisi/kogemusi, on vaid internetitarkus ja -targutamine.
Kui ise pole püstolist lasknud, siis kahjuks ei maksa see suurt midagi.
Kui spetsialisti sõnadel pole sinu silmis suuremat väärtust on see puhtalt sinu isiklik probleem aga mina eelistan siiski spetsialisti arvamust suvalise grafomaani omale.
Minu silmis pole sinu targutustel suuremat väärtust. Ära neid kahte asja segi aja. Lp T. Adrikuga diskuteeriks meeleldi, kuna teab millest räägib.
Mitu aastat ja mis püstolit sa kasutanud oled ise?

Kordan veel üle: KV püstolihankes mingit "ametnike ebakompetentsust" ei näe.
Lisaks tuleb veel märkida, et KV relvastuses oli peale PM-i ja Colt 1911 0,45 ja selle "nupud" käivad ka samamoodi (kaitseriiv maha vajutades).
Seega "samasuguste nuppudega" USP ostmine PM-i ja 1911 asemele oli igati loogiline samm.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas Kriku »

asiootus kirjutas:eelistan siiski spetsialisti arvamust suvalise grafomaani omale
Asiootus, võta nüüd hoogu kõvasti maha. Kuidagi väga kirglikuks kipuvad sul diskussioonid kogu aeg minema :|
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas asiootus »

Kapten Trumm kirjutas:Mis tähendab, et sul pole mitte mingeid teadmisi/kogemusi, on vaid internetitarkus ja -targutamine.
Kui ise pole püstolist lasknud, siis kahjuks ei maksa see suurt midagi.
See, et sa mõnest erinevast püstolimudelist juhtumisi lasknud oled(selliseid tegelasi on Eestis päris palju), ei tee sind veel automaatselt püstolite alal asjatundjaks, selleks peab olema ka pikaajaline piisav teoreetiline ja praktiline ettevalmistus, mis tundub, et sul selgelt puudub.

Ma pean oma kogemust olematuks, mitte selle sõna otseses mõttes vaid võrreldes spetsialistidega, kellel on olemas nii praktiline kogemus kümnete ja kümnete erinevate tootajate, sadade erinevate püstolimudelitega kui ka selleks piisav teoreetiline ettevalmistus.
Kapten Trumm kirjutas:Mitu aastat ja mis püstolit sa kasutanud oled ise?
Mis tähtsust sellisel asjal on...kas see, et sa iga-aastaselt oma normi PM-ist või USP-st oled täis lasknud muudab sind nüüd automaatselt püstolite alal asjatundjaks?
Kriku kirjutas:Asiootus, võta nüüd hoogu kõvasti maha. Kuidagi väga kirglikuks kipuvad sul diskussioonid kogu aeg minema :|
Grafomaan ei olnud mõeldud otsese isikliku solvanguna Trummile vaid tähistama kõiki neid, kes ei ole asjatundjad.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas Kriku »

asiootus kirjutas:Grafomaan ei olnud mõeldud otsese isikliku solvanguna Trummile vaid tähistama kõiki neid, kes ei ole asjatundjad.
Siis ennast, ma loodan, loed ka sinna hulka.

Minu arvates võiks foorumisse kirjutades olla ka natuke rohkem isiklikku panust, kui ainult mõnele autoriteedile viitamine. Usutavasti on kõik akf-id praeguseks teatavaks võtnud, millist relva TA pooldab. See ei tähenda, et ülejäänutel ei võiks oma arvamust olla või et nad ei tohiks seda avaldada ka siis, kui nende praktiline kogemus ja teoreetiline ettevalmistus TA omast maha jäävad.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis tähtsust sellisel asjal on...kas see, et sa iga-aastaselt oma normi PM-ist või USP-st oled täis lasknud muudab sind nüüd automaatselt püstolite alal asjatundjaks?
Ma ei pea ennast püstolite (ega muude käsirelvade) asjatundjaks. Ma ei pea end isegi mitte heaks laskuriks.
Lihtsalt see Glocki promo siin ajab kergelt öökima, kas maaletooja on mingid PR-ajupesu rahad eraldanud või....?
USP on (minarust) täiesti hea ja õnnestunud relv, mis on tänaseks end igal pool ka tõestanud. Nii Eestis kui mujal.
Milleks hakata riiki tooma veel mingit kolmandat relvasüsteemi, liiga rikkad või?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Makarov, Walther, Glock...

Postitus Postitas asiootus »

Kapten Trumm kirjutas:Lihtsalt see Glocki promo siin ajab kergelt öökima, kas maaletooja on mingid PR-ajupesu rahad eraldanud või....?
See ei ole promo, need on lihtsalt reaalsed faktid. Glock on oma hinnakategoorias, riikliku tellimuse puhul – 400 euri. tk. oma konkurentidest mitme asja poolest üle. Kas pean neid eeliseid hakkama sulle uuesti üle kordama?
  • Lasketiirus, ideaaltingimuste juures 100 000 paugu pill, näita mulle sarnases hinnakategoorias teist sama võimekat püstolit?
  • Näita mulle sarnases hinnakategoorias teist sama võimekat püstolit, millel oleks nii suur valik erineva mahutavusega, eri mudelite vahel ristkasutatavaid odavaid salvesid?
  • Näita mulle sarnases hinnakategoorias minimaalse hoovastiku tõttu lihtsamini kasutatavat püstolit kui seda on Glock?
  • Näita mulle sarnases hinnakategoorias teist sama võimekat püstolit, millele oleks täiustamise eesmärgil saadaval rohkem erinevate firmade osi: päästikud, sihikud, kelgud, rauad, salved, kompensaatorid jne. odavamate hindadega?
Kapten Trumm kirjutas:Milleks hakata riiki tooma veel mingit kolmandat relvasüsteemi, liiga rikkad või?
Keskkriminaalpolitseil olid Glockid olemas, mis aastast?
Milleks oli siis veel kaitseväele vaja USP-d või maksu- ja tolliametile, PPV-le P99Q-d?
Järelikult on raha liiga palju, mis tuleb mingisugusel ebamõistlikul viisil ära kulutada, nt. ostes eri ametiasutustele kokku võimalikult palju erinevaid seksikaid püstolimudeleid.

Huvitav, mitu Glock 17/19 tüüpi püstolit FBI omale lähima kümnendi jooksul – 85 miljoni dollari eest saab või nt. eriüksus SEALs?
The Federal Bureau of Investigation has awarded Glock an $85 million contract for new handguns and parts.
Several sources are reporting the U.S. Navy SEALs are adopting the Glock 19 as their standard issue sidearm, replacing the venerable Sig Sauer P226 Mk25 pistols the Teams have used for many years!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist