"Viietuhande" küsimus

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Lemet »

Sama tobe oleks särki rebides vaielda Pronksiöö osaliste arvu üle. Kas linna lõhkus 5000 venelast või oli neid "ainult" 2000...ja lasta sealjuures täiesti silmist, et linn sai lõhutud ja hukkamõistu toimunule oleks võinud kass sabal ära viia. Huvitav, polegi jupp aega vaadanud, kas petitsioonile Putinile, mille kohalikud vene intelligendid algatasid, on tänaseks 1000 allkirja täis saanud või mitte...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas nimetu »

See on kahjuks "peavoolu" tüüpne võte - et kompromiteerida kogu esitatud, hakatakse irisema detailide kallal. Selle tegevuse idee on näidata esitajat lollikesena, nii öelda argumentum ad hominem peidetud kasutuses. Kui tähele paned, siis eelnevates, kriitilistes postides on seda võtet kasutatud enamuses.
See on sul juba varasemast korduv käitumismuster - kui faktid ei sobi, siis perse need faktid.
Ja eriti irooniline on väide selle kohta, et keegi "peavoolu" esindaja siin foorumis justkui sihilikult õõnestab sinu väiteid mingil tumedal põhjusel.

Milleks üldse piirduda 5000-ga? Võiks kokku arvestada kõik laskespordi, võitluskunstide vms. harrastajad. Reeturid võivad ju esineda ka eesti keele kõnelejate seas!
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Lemet »

Isand nimetu võtab nüüd hoogu maha ja märgib nimeliselt ära need poliitikud ja ametiisikud, kes on öelnud, et selliseid spordi- ja laskeklubisid Eestis pole ja Helme on selle jutu kokku luisanud. Kui siin juba nii suureliselt võtab faktide perssesaatmisega kelkida. Minu mäletamist mööda selliseid polnud ja kõik nad väitsid in corpore, et probleem eksisteerib ja nemad numbrite teemal ei spekuleeriks. Sama märkis eile ka Reporteritunnis Kunnas- nad on olemas, küsimus on nende arvus, aga seda mõistetavatel põhjustel ei öelda
Milleks üldse piirduda 5000-ga? Võiks kokku arvestada kõik laskespordi, võitluskunstide vms. harrastajad. Reeturid võivad ju esineda ka eesti keele kõnelejate seas!

.

Väga õige, võivad. Aga märksa väiksema tõenäolsusega. Ja kasutada neid organiseeritult oma riigi vastu oleks märksa keerukam ja vähemproduktiivsem kui vene rahvusest seltskonda. Ja kui eestlaste seas oleksid nad tõepoolest reeturid ja sellisteks peetaks neid ka venelaste hulgas, siis sedasorti tegelased venelaste hulgas oleksid enamuse omade seas (ma ei mõtlegi, et kõigi, ka sellele kurikuulsale petitsioonile kirjutas ju ca 300 000 venekeelsest alla tervelt 800) ilmselgelt VF relvajõudude eelsalk ja kangelased, mitte reeturid.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Roamless
Liige
Postitusi: 3811
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Roamless »

Mina loen siit välja, et ligi 5000 noort meest käivad regulaarselt koos, harjutavad ja treenivad. Ja kes on lühikese ajaga mobiliseeritavad Eesti riigi vastu. Kuskil pole märgitud, et nad käivad teadlikult harjutamas Eesti riigi kukutamist. Küll aga on nad aga füüsiliselt heas vormis, hästi välja õpetatud ja neid võib ja saab vajadusel selleks kasutada, kui õigetele nuppudele vajutada. Eespool on üks austatud kaasfoorumlastest seda ju ka pikalt lahanud, aga paistab, et Helme sõnade lahtimõtlemise asemel on palju popim ja noortepärasem teda materdama asuda. Nüüd on koht, kus lugupeetavad võivad palehigis tõestama hakata, et jutt näiteks 5000 hommikuvõimlemist tegevast ja jõusaalis käivast vene mehest on alusetu ja jamps
Niipalju, et tunnen isiklikult paari võitlusklubisse kuuluvat venelast, kui nüüd Lemeti loogikat jälgida, siis peaks tegu olema potensiaalsete diversantidega? Millegipärast, kui kunagi vaidlesin ühe teise venelasega Ukraina teemal, siis üks nn võitlusklubis osalev "vene diversant" pooldas pigem minu juttu. Et, kui sinu loogikat jälgida, siis tegelikult lihtsalt puges "fašistile". Mis puutub füüsilist vormi, siis pigem trallab igatmasti airsofti klubides ringi kõhukaid onkusid, keda kuidagi ei saa "heas füüsilises vormis olevateks lugeda" Kogu point ongi selles, et keegi ei ütle, et riigivaenulikku elementi pole, kuid tõid välja ainult ühe Helme postituse, hilisemalt on ta mitu korda oma 5000 kommenteerinud ja siis pole nendest kommentaaridest küll aru saada, et 5000 on "võimalik Eesti vastu mobiliseeritavate arv", vaid siis on ta juba rääkinud "5000 diversandist", kui tsementeeritud faktist, esitamata ühtegi konkreetset tõestus, vaid lihtsalt mula. Reaalsus on see, et Helme lihtsalt tulistas puusalt arve, arvestamata, et just sellised verbaalsed pursked poliitiku poolt, millel ei pruugi olla pistmist reaalsusega, ongi just üks riigi stabiilsust kõigutavad, sest hakatakse otsima vaenlast ja luuakse vaenlase kuvandit sinna, kus teda pole.
Unforeseen consequences
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Kurjam »

Kulibin kirjutas:
madiss kirjutas:Mart Helme 5000 meenutas mulle kohe Jüri Liimi sensatsioonilisi avaldusi üheksakümnendatel Eestisse mahajäetud väidetavatest relvapeidikutest.

Vastupanuliikujaid tasuks hakata otsima juba NSV Liidu aegsete spordiklubide nimekirjadest, kus ampluaa on alates jalgratturitest endiste maadlejateni aga kuna paljud neist on meil veel tähtsad avaliku elu tegelased seda siiski eriti teha ei maksaks.
Pole kuulda olnud, et mõni nendest peidikutest leitud oleks ... Mis ei tähenda muidugi, et neid poleks olemas.
Sellised peidikud olevat rajatud kõikidesse piiriäärsetesse okupeeritud riikidesse. Kuuldavasti olla leedukad kunagi ühe leidnud. :wink:
Ja KGB taustaga aktiivseid tegelasi on meil oi-oi kui palju. Võimu juures kah piisavalt veel kahjuks.
See propastopi 20 alates eluaastat on samuti jama. Need sibulad kes põletasid maha meie küla laululava, olid kõvasti nooremad.
Vatistumine hakkab pihta venekeelsest koolist ja Kissel TV süvendab seda. Ma tunnen palju normaalseid venelasi, kes arvavad samuti, et Putler on venemaale suur õnnetus. Samas umbes pooled tulevad kallale, kui ütled, et Huilo. Uskumatuna tundub, aga tõsiasi on, et just noorem kontingent fännab huilood. Ilmselt kremli TV purgi ohvrid. :evil:
Minu mäletamist mööda on ka siin foorumis üks postitus mis väidab, et vähemalt üks selline peidik on Eesti ametivõimude poolt leitud. Otsige kes viitsib.
Propastopist ka. Ei ole küll ilus teiste hobi üle ilkuda aga mulle meenutab see rohkem kunagise ülipüüdliku Suure Sõjamehe kadett Biegleri tegemisi.
Ka ülimalt riigitruu leitnant Dub tuleb meelde. Tookord lõppes lugu mäletatavasti täispasandatud pükstega :D .
Ühesõnaga paras poliitlasteaed.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Lemet »

Mis puutub füüsilist vormi, siis pigem trallab igatmasti airsofti klubides ringi kõhukaid onkusid, keda kuidagi ei saa "heas füüsilises vormis olevateks lugeda"
Soovitus- võta ja vaata vene meediast mõnd pilti, kus on juhtunud peale mõni erivägede ohvitser. Neid ikka mõned on leida. Huvitaval kombel on märkimisväärne osa nendest mitte skulptuurimodellid, vaid tunduvad sellised suht-koht ületoitumuses olevat. Mis puutub sellesse "pigem pooldas" juttu, siis on olemas selline tore asi nagu kambavaim. Kui sa oled ikka mitu aastat seltskonnaga koos toimetanud, on üpris tõenäoline, et juhul, kui esinumbrid sammu ette teevad ja rõhuv enamus neid järgib, astub ka tema selle sammu, isegi kui see pigem tema heale äratundmisele vastukarva käib. Ja et enamus astub- selle tagamiseks on aega olnud omajagu, et integraste jms seltskonda välja sorteerida.
Mis puutub sellesse, et "hiljem pole olnud aru saada" siis pole Sa ilmselt eriti presidendidebatte järginud- Helme ütles nendes mitmel korral, et see väljend on hakanud oma elu elama ja et kõik on keskendunud numbrile 5000, jättes põhisõnumi kahe tuules lehviva kõrva vahele(see viimane on minu, mitte Helme väljend)
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6232
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas kaur3 »

Lemet ja Trumm, te ajate siin ju politrukkide mula ilma faktideta. Kui vaadata postituste arvu, siis statistiliselt on teiega raske verbaalselt sammu pidada. Over and out.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas alari »

Lemet, see on puhas lahmimine - olen ise paaril airsofti üritusel käinud ja minu arvamus on, et need kõhukad mehed on kõhukad selle tõttu, et nad on palju söönud ja vähe trenni teinud. Mitte selle tõttu, et nad jälgiksid spetsnazi dieeti ja treeningprogrammi.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle meenutas see loogika, kuidas asutakse inisema ühe arvu ümber (5000), eesmärgiga juhtida tähelepanu kõrvale põhiprobleemilt (muulaste organiseerumine), neid kohustuslikke poliit-tunde, milles mul veel võimalus 80ndatel osa saada oli. Seal oli kooli priimus-komsomolkusest politruki "loogika" analoogne - kuna USA-s diskrimineeritakse neegreid, siis tulenevalt sellest on kogu elu seal jama ja elamist mitte väärt.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Roamless
Liige
Postitusi: 3811
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Roamless »

Mis puutub sellesse "pigem pooldas" juttu, siis on olemas selline tore asi nagu kambavaim
Oot, kas sa nüüd tahad väita, et ta tegi seda "enamuse survel". Ei olnud nii, oli tuline vaidlus, mida ka "võitlusklubi entusiast" kuulas. Tüüp pidas aga asja nii oluliseks, et tulla minuga eraldi rääkima ning tunnistas, et ei usu enam seda "paska", mis Vene meedias igapäevaeselt avaldati. Andsin talle ka siit foorumist saadud nn teise poole linke ning õnnestus teda "harida" tublisti, hiljem irvitas ka ise "tulihingelise" venelase üle, kes teenis välja austava nime "Luganda gängipealik". Asi on selles, et üldistamine ja puusalt laskmine ei vii kusagile, sellepärast häirivad igasugused "vähimagi tõestuseta" numbrid. Lisaks tunnen mitmeid Vene rahvusest jahimehi, nagu aru sain, siis ka nemad peaks Helme diversantide gruppi kuuluma, aga kui vaadata nende Facebooki postitusi, siis pole nagu näinud mingeid "ultrašhovinstlike" laikimisi. Kes võib olla potensiaalne diversant, tuleks ostustada ikkagi konkreetse persooni tegevuse järgi, mitte selle järgi, mis võitlusklubisse või jahimeeste seltskonda ta kuulub.
NB! Et ei hakataks jälle mind jälle liigitama "peavoolu" kaitsjaks võin öelda, et peale pronksööd oleksin oma arvamuse avaldamise ühes üdini Vene seltskonnas ainsa eestlasena (mitte küll Eestis) peaaegu kambakat saanud. Lihtsalt ei viitsinud ka sealse mõne persooni lolli möla kuulata, kuid oma arvamuse avaldamine ja lahti seletamine lõhestas ka väga kiirelt sealse Vene seltskonna (vähemal kadus nende esmane eesmärk fašistile tappa anda) ja mõne minuti pärast vaidlesid nad ka omavahel ülituliselt, olles valmis peaaegu kättpidi kokku minema. Baltimaade noorem venelaste generatsioon on väga lõhestunud ja kui hakkame neist maalima mõtlematult vaenlase koondportreed, siis on võimalus tõesti, et ise ühendame nad, kuid mitte nii, nagu sooviksime.
Unforeseen consequences
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Lemet »

Mis puutub füüsilist vormi, siis pigem trallab igatmasti airsofti klubides ringi kõhukaid onkusid, keda kuidagi ei saa "heas füüsilises vormis olevateks lugeda"
Lemet, see on puhas lahmimine - olen ise paaril airsofti üritusel käinud ja minu arvamus on, et need kõhukad mehed on kõhukad selle tõttu, et nad on palju söönud ja vähe trenni teinud.
Ma lahmiks siis pisut veel... :wink: . Kaitseliitu peetakse meil üheks riigikaitse põhisambaks, eks? IMHO leiab piltidelt ikka omajagu neid kõhukaid. Aga need on "meie kõhukad" ja seeläbi igati vaenlasele hirmuks. Seevastu "nende kõhukad" on rasvunud, ei jaksa liigutada ja pole seega väärt arvestamist... :mrgreen:

Pilt

Pilt
Viimati muutis Lemet, 28 Sept, 2016 11:11, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis sa arvad Roamless, mis rahvusest tegelasi nabitakse kinni KV/KL tegevuste vastu tavaliselt suurema huvi tundmas? Pean silmas neid loodusfotograafe, geopeituse mängijaid ja droonihuvilisi.....?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Lemet »

Oot, kas sa nüüd tahad väita, et ta tegi seda "enamuse survel". Ei olnud nii, oli tuline vaidlus, mida ka "võitlusklubi entusiast" kuulas.
Ja oled Sa kindel, et tüüp oleks samal kombel tuliselt sekkunud, kui Sa sedasorti diskussiooni oleksid tema klubikaaslaste tihedas ringis pidanud? Ma pisut kahtlen selles, inimeste arvamusavaldused sõltuvad suuresti keskonnast. Ja väga paljud, kes õhtul köögilaua taga asja maapõhja vannuvad, viskavad hommikul käsu peale kulpi ja tormavad vannutud seltskonna juhtnööre täitma. Jah, mitte õhinal ja täie kiirusega, aga tormavad. Selles, et see seltskond, eriti noorem osa, kes on siin üles kasvanud, mitmeplaaniline on, ei ole mingit kahtlust. Aga taas- meenutame Pronksööd. Puha noorem seltskond kesk- ja veidi vanemaealiste juhtimisel toimetamas... palju neid siis ikkagi oli. Sada, kakssada? Viissada? Või ikka mõni hea tuhat??? See oli praktika. mis teatavasti on tõe kriteerium. Erinevalt näiteks Propastopi leelotustest, et seda pole olemas, sest meile ei ütelnud keegi...no ei usu ma, et toona linna lammutanud seltskonnast on tänaseks tulihingelised isamaalased saanud. Sellest aga on ju meeldiv ja soe mööda vaadata. Märksa lihtsam on selle tõsiasja meeldetuletajaid politrukkideks tembeldada. Muideks, Kaur, sa ennist väitsid Helme kontekstis:
...5000 AI omanikku Eestis...
Vast oled nii lahke ja osundad, millisest Helme lausumisest Sa selle leidsid, mul on see nagu kahe silma vahele jäänud. Loeks huviga algallikat.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Roamless
Liige
Postitusi: 3811
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Roamless »

Mis sa arvad Roamless, mis rahvusest tegelasi nabitakse kinni KV/KL tegevuste vastu tavaliselt suurema huvi tundmas? Pean silmas neid loodusfotograafe, geopeituse mängijaid ja droonihuvilisi.....?
Nagu olen ka varem öelnud, et ei vaidlusta ei droonide lennutajaid ja "loodusfotograafe", kuid üks kiuslik küsimus oleks küll, kus ja millal siis Trumm viimati mõne sellise kinni nabis või on teadlik mõne sellise kinni nabimisest?
Aga taas- meenutame Pronksööd. Puha noorem seltskond kesk- ja veidi vanemaealiste juhtimisel toimetamas... palju neid siis ikkagi oli. Sada, kakssada? Viissada? Või ikka mõni hea tuhat???
Natuke asjast ka, ei ole hästi võrreldav ca 1000-ne pealinna tänaval rüüstav rahvamass ja "relvastatud väljaõppinud vabatahtlikud", kes tegutsevad ühtse organiseerimisega ja võtavad üle teatud kindlaid sõlmpunkte, pelgamata tulevahetust politsei ja sõjaväega. Palju nendest pronksöö mässajatest oleks selliseks teoks kvalifitseerunud? Ehk reaalsuses, kui mässas ütleme üle kogu Eesti ca 3000 matsi (palju see on muulaste koguarvust?), siis kust see 5000 relvastatud ühtse juhtimisega tegelast tuleks? Või on Helme andmetel asjad niivõrd palju edasi arenenud?
Pronksööl provakaatorid kustsusid ülesse ikka politseinike ründama, üks Öise Häbi liige laiutas ju isegi videodes käsi poe ees, et "Vene hinge õilis mäss" ei läheks lörri lihtsa massirüüstamisena. Ei kuulanud teda eriti keegi.
Viimati muutis Roamless, 28 Sept, 2016 12:14, muudetud 1 kord kokku.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Viietuhande" küsimus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sa ei vastanud küsimusele rahvuse kohta, vaid hakkasid kahtluse alla seadma minu kokkupuudet. Lame.
Olen taolistega kokku natuke puutunud, kuni füüsilise kontaktini (rüseluseni) välja. 99% neist kontaktidest ei arene kinni nabimiseks, vaid piirdub vestluse ja tegelaste lahkumisega, sest jõukasutuse reeglid ei luba kuskil avalikul teel kedagi fotoaparaadi pärast kinni võtta. Verbaalne kontakt on 9-l juhul 10-st vene keeles. Osalised teavad väga hästi oma õigusi ja esinevadki sellistes piiripealsetes olukordades, julgeolekualale nad ei tungi, vaid on seal piiri peal ja räägivad soravalt oma ja meie õigustest.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist