Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Some »

Eńamik neist masinaist keeravad põgenedes põllule, eks aja siis oma võimsa Passatiga neid taga.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kriku »

Või on mõeldud võimalusele, et mingeid droonimehi tuleb taga ajada...?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kapten Trumm »

SP alarmsõitudest moodustavad lõviosa KV suurveoste (sh relvakonvoid ja liitlaste kolonnid) konvoeerimine, nende kiirus aga ei ületa 90 kmh. St need ülesanded on kenasti täidetavad ka 100 kW ilma isetumenevate peegiliteta. :dont_know:
Või on mõeldud võimalusele, et mingeid droonimehi tuleb taga ajada...?
Puuduvad õigused.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Veiko Palm »

Trummi väite lükkan ümber - on küll õiguseid droonimehi püüda. kvks annab vastused.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Täpsustad äkki?

KVKS tutvumisel ei selgu siiski ühemõtteliselt, et vilkurite sähvides droonilennutajate jälitamine (0-100 kmh 6 sek vajadus) SP (tavapäraste rahuaegsete) ülesannete juurde kuulub. Ma hästi ei usu, et droonilennutamine KV julgeolekuala vastaseks ründeks kvalifitseerub üldse (sel juhul on tõesti olemas volitused isik kinni pidada ja PPA-le üle anda).
§ 55. Isiku kinnipidamine

(1) Kaitseväelane võib kinni pidada julgeolekualal viibiva isiku, kelle kohta on põhjendatult alust arvata, et ta:
1) viibib julgeolekualal ebaseaduslikult (julgeolekualal viibimiseks loetakse ka drooni lennutamist julgeolekuala kohal - KT)

2) on julgeolekualale sisenemisel või julgeolekualal toime pannud süüteo või
3) ohustab oma käitumisega ennast või teisi.

(2) Käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 1 sätestatud alusel kinni peetud isik tuleb viivitamata juhatada julgeolekualalt välja ja vabastada.

(3) Käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 2 ja 3 sätestatud alusel kinni peetud isik tuleb viivitamata üle anda Politsei- ja Piirivalveametile, välja arvatud juhul, kui süüteo kohtuväliseks menetlejaks on Kaitsevägi.
[RT I, 29.05.2018, 1 - jõust. 01.07.2018]

(4) Kaitsevägi võib käesoleva paragrahvi lõike 1 alusel kinnipeetud isiku isikusamasust tuvastada ja saadud isikuandmeid töödelda.
[RT I, 13.03.2019, 2 - jõust. 15.03.2019]
Ühesõnaga, siit ma loen välja, et juhul, kui pole vettpidavat tõendust nt spionaaži kohta, saab SP (või põhimõtteliselt iga KV-lane) vaid juhatada isiku minema/lõpetada lennutamise ja soovida head teed. See klapib ka sellega, mis mulle SP tegevuse kohta (mõningane praktika siiski on) on õpetatud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Veiko Palm »

Kapten Trumm kirjutas:Täpsustad äkki?
Aga palun. Sina esitasid väite, et kaitseväel puuduvad õigused droonimehi taga ajada ja mina vastasin, et Sa eksid. Kaitseväe korralduse seadus lubab kaitseväel seda teha. Loomulikult ei saa kinni pidada "suvalisi inimesi" (kaasa arvatud droonimehi), kuid kaitseväe territooriumi (kaitseväe julgeolekuala laiemalt) ja näiteks õppuste ajal on see lubatud ja isegi kästud.

Kas see kõik puutub väga teemasse? Väga kaudselt või praktiliselt üldse mitte, sestap teen ettepaneku enam edasi mitte vaielda.

Enamgi veel, midagi sellist nagu
Kapten Trumm kirjutas:KVKS tutvumisel ei selgu siiski ühemõtteliselt, et vilkurite sähvides droonilennutajate jälitamine (0-100 kmh 6 sek vajadus) SP (tavapäraste rahuaegsete) ülesannete juurde kuulub.
pole mina kunagi väitnud. Ega usu ma, et ükski EV seadus sellise ühemõttelisuse astmeni läheks. Isegi tarbetu ilukirjanduspuhangu eemaldamisel, on see suhteliselt tarbetu karrikeerimine ja lihtsustamine. Või ootasid Sa, et keegi vastab Sulle, et just nimelt sähvides ja kindlasti kuue sekundiga sajani?

Kui Su eesmärgiks on vaidlustada teatud tehniliste nõuete otstarbekus, siis küsi selgemalt palun.

PS. Ka minu seitse aastat vanal (madalama) keskklassi autol on isetumenev peegel. Väga mugav on öösel sõita. Ja selle üle vaidlemine juhib meid veelgi enam teemast kõrvale.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Noh, teemaarendus sai viimati alguse sellest, et mis (teenistuslik) vajadus tingib SP-le 200 kW autobahn stormer'i
Mingites jälitussõitudes meil tegelikult samahea kui ei osaleta.
Minust vängema väljendusega vend ütleks, et mõttetu poosetamine.
Minu enda jaoks on olulisem sõnum - ühte, teist ja kolmandat me põhjendame rahapuudusega, aga siin erilist mõistlikkust ei suuda tabada.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
blueant
Liige
Postitusi: 347
Liitunud: 02 Veebr, 2015 23:40
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas blueant »

Ma ei ole üldse trummi parteis. On normaalne, et sõjaväepolitseil on suured kiired autod. Just see ristmikult ristmikule kiirendamine ja võibolla mõnikord on neid 70km/h eskorditavaid kolonne rohkem kui SP-l autosid ja on vaja kiiresti järgmise juurde jõuda. Võibolla on vaja tahaistmele täisvarustuses joodik mahutada. AGA. Kui hankenõuetesse pannakse isetumenevad peeglid, valuveljed, bi-xenon tuled ja muu, mida reklaamides näidatakse, siis tekib küsimus prioriteetides. Kui hankesse pannakse CO2 heide, siis tekib küsimus, kas me valmistume süsinikneutraalseks sõjaks. Kui hankenõuetesse pannakse 180kW(!) ja 0-100 5.9s(!), siis tekib küsimus, kust see raha võetakse, sest ükski tavaline kiire sedaan enam nõuetele ei vasta. Tuleb hakata kõige ülemise riiuli poole kiikama.

Esiteks saadab see signaali valedest prioriteetidest. Teiseks, kui ainuke hankenõuetele vastav odavam auto on Superb ja võrreldav Audi maksab 60k€, siis ratsionaalne škodamüüja kirjutab pakkumisse täpselt 59k€. Konkurentsi tasuks hoida.

Lõpuks, summad pole siin suured ja ägedad mänguasjad on tihti ainuke asi, millega riik inimesi tööl suudab hoida, aga sellise kõigile arusaadava hanke puhul on hea harjutada/hurjutada. Muidu järgmine kord kirjutatakse tankihankesse selline 0-100 nõue sisse, et ainuke kvalifitseeruv pakkuja küsib tütre ja pool kuningriiki.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Veiko Palm »

Mina nendele küsimustele vastata ei oska, sestap jätan vastamata. Ma ei ole ka kindel, et mingit vastamist üleüldse ka oodatakse.
blueant
Liige
Postitusi: 347
Liitunud: 02 Veebr, 2015 23:40
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas blueant »

Veiko Palm kirjutas:Mina nendele küsimustele vastata ei oska, sestap jätan vastamata. Ma ei ole ka kindel, et mingit vastamist üleüldse ka oodatakse.
Kui on hea vastus, siis miks mitte. Mind on hulga kergem ümber veenda kui Trummi. Üldiselt on ju päris hästi ja saan aru, et riigi raha pole võimalik viimase sendini õigesti kulutada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kaitseliidus tegi paar aastat tagasi keegi silmapaistvalt targa otsuse osta valvekompaniidele hulk monster-ATV-sid, mille hinnasilt ligineb täitsa kobeda sõiduauto hinnale. Kindlasti on need head masinad ja leiab kahtlemata hunnikus põhjuseid vajaduse kohta. Enamik neist konutab täna niisama ja leiab kasutust selleks, et valvur ei viitsi 200 m jala minna väravat lukustama, sõidame siis ATV-ga. Selle raha eest, mis taoline monster-ATV maksab, on võimalik osta kolm igati kobedat normaal-ATV-d kolme kerghaagisega ja sellega lahendada esmaselt ära kolme jalaväekompanii taktikalise kergetranspordi/medevaci võime, mida me täna teeme kukil tassides ja/või milleks me kasutame isiklikke masinaid või rendime neid oma raha eest. Ja kui valvekompaniilastel on vaja mööda Kellavere perimeetrit patrullida, siis selleks sobib suurepäraselt ka 6000 eurot maksev tavaline ATV ka. Prioriteetide küsimus :wall:

Sellised asjad on "laetud teemad" ja taolisi libastumisi tasuks vältida - erti kui taoline tehnika seismine platsi iluks on kõigile teada ja möödakäijad ei jäta kommenteerimata - ahhaa, see ongi SEE....üldiselt on KV autoostud üllatanud meeldivalt oma tagasihoidliku/säästliku joonega, siis taolised libastumised paistavad eriti räigelt ju silma.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5188
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas mart2 »

Kas on vaja kiiret autot?
Mina olen päris mitmel korral näinud et on. Õnneks ei olnud vaja kiirendust näidata.
Selgitan hüpoteetilise näitega - Eestisse tuleb külla kõrge sõjaväelane või kaitseminister. Tema eskorti korraldab tavaliselt SP. Kui tekkib oht isikule, siis esimene asi on kaitstava KIIRE väljaviimine ohualalt. Selleks, et tagada ohutus ka süütutele kõrvalseisjatele, on vaja reeglitele vastavat sõidukit - tulede-vilede ja erimärgistustega!
Isikute kaitse ja kiire väljaviimine ohualalt on tähtsam kui "droonimeeste tagaajamine" ja isegi kui oleks vaja ainult üks kord teha, on kulu ennast enam kui õigustanud.

Isetumenev peegel? Oli omal ajal Avensises ja praeguses (uuemas) autos puudub. Tunnen vajadust, sest ei kujuta ette, kuidas SP autojuht hakkab ohu olukorras ja pimedas veel roolikeeramise ajal peeglit sättima...

Võimsad ja kvaliteetsed tuled? Sisuliselt samasse auku küsimus. Ohu olukorras ei saa vahetada uusi esitulesid või kutsuda prožektoriga autot. Kes on palju eri marki autosid kasutanud, teab kui suured on vahed öisel ajal tuledes.

SP sõiduautode arv ei ole nii suur ja neid ei liisita igal aastal, et ohutuse pealt kokku hoida! :evil:

PS. Neil on tegelikult tavasõitudeks ka palju odavamaid masinaid.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Andrus1973 »

Kapten Trumm kirjutas:Kaitseliidus tegi paar aastat tagasi keegi silmapaistvalt targa otsuse osta valvekompaniidele hulk monster-ATV-sid, mille hinnasilt ligineb täitsa kobeda sõiduauto hinnale.

Ma enese harimise mõttes tahaks teada, milline näeb välja "monster atv" ja milline "6000 eurone tavaline". Äkki oskad margi mudeli nimetada? Või pildi?
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
mart2
Liige
Postitusi: 5188
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas mart2 »

Kuna ennem tõi hüpoteetilise näite, siis mõtlesin, et praktiline (küll vanem) näide oleks abiks.
2015 aasta suvel oli Läti vabariigi kaitseminister BALTDEFCOL-i lõpuaktusel. Selleks hetkeks oli Raimonds Vējonis juba valitud Läti Vabariigi presidendiks. Tema eskortimisega ei saanud protokolliliselt tegeleda nn. "julgestuspolitsei" allüksus PPA-s, sest ta oli veel ametisse vannutamata. Lõuna Prefektuur oli nõus andma eskordi Tartu linna siseselt, kuid teekond Valgast Tartusse ja tagasi oli puhtalt SP vastutus.
Kuidas tagada kiire ja turvaline reis teise riigi tulevasele presidendile?
Iltisega?

Lihtsalt mõtlemiseks neile, kes arvavad et SP-l ei ole vaja KIIREID autosid.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See Iltise näide on ehe demagoogia.
200 kW Superbi/Passati ja 66 kW Iltise vahel on terve müriaad autosid, mis on mõistlikumad, odavamad ega riiva kellegi õiglustunnet.
Ma mõni päev tagasi sõitsin ühe KV sõjalise konvoi sabas Tallinna ringteel, mida SP konvoeeris. Nende eelmiste Passatitega.
Liikumiskiirus oli 70-80 kmh, mille käigus oli aeg-ajalt mõne tee sulgemiseks vaja sellest 2 rekkast mööduda.
Perfektselt tehtav ka minu 1,6 diiselmootori ja 6-käigulise käsikastiga (88 kW, 300 Nm). Ei lähe edasi? Kõik möödasõidud teeb 6. käiguga ära.

Eelmine KVJ sõitis Toyota Land Cruiseriga. Kiirendus 0-100 on tagasihoidlik 12,1 sekundit ja maksimaalkiirus kuskil 180 kmh. Kevadtormil eskorditi seda SP G-mersudega (70 kW). Maanteel tiksusid samad Passatid tal 100 kmh sabas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist