Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kriku »

Ülenurmel tapetud nooruki mõrvas süüdistatakse kuuepealist noortekampa.
Aleksander Pihlak
reporter
Ööl vastu 13. märtsi avastati Kambja vallas Ülenurme aleviku ühe hoone juurest vägivallatundemärkidega mehe surnukeha. Noormehe isik polnud tuvastatav veel pool ööpäeva hiljem, ehkki sündmuspaiga läheduses peeti kinni kaks hilisteismelist, keda oli alust arvata, et nad surmaga seotud on.

Päev hiljem peeti kinni kolmaski kahtlusalune. Lõuna prokuratuuri eestveetud uurimine jõudis juuni alguseks lõpujärku ja süüdistus esitati sündmusega seoses tervelt kuuele noorukile, kellest kaks on alaealised.

Tapmine piinaval või julmal viisil. Väljapressimine. Röövimine relvaga ähvardades. Röövimine grupi poolt. Inimrööv. Kuriteokoosseise pannakse noorukitele süüdistuses ette erinevaid. Kergeima süüdistusega pääsebki sellest pundist nooruk, kes vägivallatses, võttis seadusliku aluseta teiselt inimselt - tõenäoliselt mõrva ohvriks langenud 21-aastaselt poisilt - vabaduse. Lisaks aitas kuritegusid toime panna ja jättis kuriteost teavitamata.

Ehkki prokuratuur ei olnud nõus enne augustis toimuvat eelistungit süüdistuse täpsemaid asjaolusid avaldama, saame välja tuua paragrahvide sisu, mis julma mõrvaga hakkama saanud noortekamba tegevusi iseloomustavad.

Seni on juhtumi kohta teada, et ohver ja kriminaalne noortepunt üksteisele võõrad ei olnud. Prokurör Tatjana Tamm sedastas märtsis Delfile, et sel ööl puutusid kahtlustatavad kannatanuga kokku ka Tartus, kuid tapmine pandi toime siiski Ülenurme alevikus.

Kokku näeb prokuratuur süüd kuuel noorukil. Neist kolme tegusid iseloomustab muuhulgas paragrahv 114 lõige üks punkt üks - mõrv julmal või piinaval viisil. Ainuüksi selle eest võib noorukeid ees oodata 8-20 aasta pikkune vanglakaristus.

Üks kolmest on poolteist kuud peale juhtunut täisealiseks saanud Karl. Kuid mõrv oli Karli jaoks vaid kulminatsioon - tema kuriteokoosseisu kuulub prokuratuuri hinnangul veel näiteks röövimine, milles kasutas relva või muud relvana kasutatavat eset. Seda röövi iseloomustab veel asjaolu, et see on pandud toime grupi poolt.

Karli süüdistatakse ka vägivallas õigusemõistmises osaleja vastu. See tähendab, et ta oli vägivallatsenud kellegi kriminaalmenetluses osalenu kallal, kes tõenäoliselt uurijatele Karli jaoks ebameeldivat infot oli jaganud või kavatses seda teha. Ohvriks võis olla mõni teine kahtlustatav, süüdistatav, tunnistaja või ka kannatanu.

Karli süüdistatakse ka väljapressimises, mis on toime pandud grupi poolt. Seejuures nii väljapressimise kui röövi puhul on märgitud, et Karl on ka varem pannud toime kas varguse, röövimise, asja tahtliku rikkumise, hävitamise või kelmuse.

Teine mõrvas süüdistatav on Artur, kes lisaks tapmisele on süüdistuse kohaselt pannud kogenud vargana toime ka sissemurdmise virutamise eesmärgil.

Kolmas mõrvasüüdistuse saanu on alaealine, mistõttu tema nimi jääb avaldamata. Ka tema oli osaline röövimises, milles kasutati relva või selletaolist. Ka tema oli sarnaselt Karlile vägivaldne kriminaalasja osalise suhtes. Ja ka tema oli süüdistuse kohaselt osaline grupiviisilises väljapressimises.

Kõnealuses kriminaalasjas on veel kolm süüdistatavat, kellele prokuratuur mõrva eest karistust ei taotle, kuid kes on samuti vastutavad inimröövi eest, mis tõenäoliselt enne mõrva aset leidis.

Üks neist on alaealine tüdruk, kes võis Delfile teadaolevalt mängida rolli ohvri kindlasse kohta meelitamises, et temalt seal vabadus võtta. Teised kaks on täisealised noormehed Argo ja Ren Henrik. Kõik kolm on lisaks isiku vabaduse ebaseadusliku võtmise eest saanud süüdistuse ka kuriteost mitteteatamise eest.

Kuna kriminaalasja süüdistatavate hulgas on ka alaealised, kuulutati kohtumenetlus kinniseks. Siiski avatuks jäetud eelistung peetakse Tartu maakohtus 26. augustil.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Manurhin »

Uskumatu, et neli deodorandipudelit sellise tulemuse annavad:
Pilt
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=90422297
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kriku »

Palju siis akende vahu seest välja põrutamiseks ikka vaja on.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Manurhin »

Kriku kirjutas:Palju siis akende vahu seest välja põrutamiseks ikka vaja on.
Ma olen näinud pakettakende ettepanekut tunduvalt rohkem kui ühe korra, ja tunduvalt rohkem kui ühe firma poolt. Seina külge kinni käivad ikka kruvidega, kes neid viitsiks nii kaua püsti hoida, kuniks vaht ära kuivab. Muidugi, ei saa välistada, et mingid haltuuramehed kõige peenemaid ja lühemaid kruve kasutasid, aga pigem meenutab pilt küll ruumis toimunud gaasiplahvatust. Ma ei kujuta ette, mis valemiga nelja deodorandipudeliga sellise jõmaka korraldada annaks. No kui paar dünamiidipulka või trotüülibriketti sinna keskele panna, siis küll, jah :twisted:. Vastasel korral... Püha taevas, kas mul on tõesti kodus lõhkeaineladu? Deodorant, habemeajamisvaht, juukselakk, herilasemürk, paar poolikut purki aerosoolvärvi ka veel kuskil :lol:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
krossipart
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2020 17:06
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas krossipart »

Manurhin kirjutas:
Kriku kirjutas:Palju siis akende vahu seest välja põrutamiseks ikka vaja on.
Ma olen näinud pakettakende ettepanekut tunduvalt rohkem kui ühe korra, ja tunduvalt rohkem kui ühe firma poolt. Seina külge kinni käivad ikka kruvidega, kes neid viitsiks nii kaua püsti hoida, kuniks vaht ära kuivab. Muidugi, ei saa välistada, et mingid haltuuramehed kõige peenemaid ja lühemaid kruve kasutasid, aga pigem meenutab pilt küll ruumis toimunud gaasiplahvatust. Ma ei kujuta ette, mis valemiga nelja deodorandipudeliga sellise jõmaka korraldada annaks. No kui paar dünamiidipulka või trotüülibriketti sinna keskele panna, siis küll, jah :twisted:. Vastasel korral... Püha taevas, kas mul on tõesti kodus lõhkeaineladu? Deodorant, habemeajamisvaht, juukselakk, herilasemürk, paar poolikut purki aerosoolvärvi ka veel kuskil :lol:.
Hmm.. Meenub juhus, kus kuumale bullerjanile jäetud brake cleaneri (500ml) plahvatus viis garaazi aknad eest ja lisaks lendas korralik puidust uks (2,5x2,5 m) tagurpidi ja pilbasteks. Aerosoolid on võimekad korraliku gaasiplahvatuse tekitamise osas.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Walter2 »

Manurhin kirjutas: Ma olen näinud pakettakende ettepanekut tunduvalt rohkem kui ühe korra, ja tunduvalt rohkem kui ühe firma poolt. Seina külge kinni käivad ikka kruvidega, kes neid viitsiks nii kaua püsti hoida, kuniks vaht ära kuivab.
No ilmselt on ikka kiilud ka mängus :) , ei kasutata kusjuures alati kruvisid kuna paljude akende konstruktsioon ei näe seda üldse ette.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2620
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas vanahalb »

Ei mis kruvid aknapaigaldajatel? Kaasaegse tehnoloogiaga pannakse pakettaken puukiiludega paika ja need lüüakse sinna kellasepahaamriga et aknaraami kõveraks ei painutaks. Siis löristatakse natuke vahtu vahele. Kusjuures - ühest pudelist peab jätkuma kolmetoalise korterile pluss köök.
Koolimajadel on aga kohe ukse kõrval plakat et " õpilane , pea meeles - sa viibid majas mille ehitas vähempakkumise võitja"

Aerosooliballooni ohtlikkusest Soomes niipalju et meie tõö juures tehakse kliendile 200 EUR trahv kui ta toodud vanaraua hulka on peidetud tühi juukselakipudel. See võib plahvatada ja martäänahju segi lüüa :) Seda nimetatakse riskide minimaliseerimiseks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kriku »

Postimehele saadetud videost on näha, kuidas alasti mees jookseb üle ristmiku. Kõnniteele jõudes läheb ta kahe mööduja juurde ja haarab neist ühe peast. Alasti mehe veidrast rünnakust vabanenuna jooksevad nad minema. Mees ise istub hingeldades otse kõnniteele maha.

Sama päeva õhtul kell 22 sai politsei teate, et Kristiines Sõpruse puiesteel on ühe maja juures kaks ebaadekvaatselt käituvat alasti meest. Kui politsei kohale jõudis, siis otsustati 19-aastaste noormeeste tervise kontrollimiseks kohale kutsuda kiirabi, sest nad tundusid meeltesegaduses ega tajunud ümbritsevat Meedikute hinnangul nad hospitaliseerimist ei vajanud Politsei hinnangul olid nad narkojoobe tunnustega ja ka asjaosalised ise kinnitasid, et on tarvitanud psühhotroopseid aineid.

Avaliku korra rikkujad toimetati kainestusmajja, kus neile tehti joobekontroll ja narko kiirtest. Kuigi mõlemad testid osutusid negatiivseks, jäid noormehed tervise huvides veel mõneks ajaks politsei valve alla. Pärast südaööd, kui mehed uuesti adekvaatseks muutusid, toimetati nad oma koju Sõpruse puiesteel.
https://www.postimees.ee/7017763/alasti ... odakaijaid
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Madis Reivik »

Spreipudelite täidis:

The most common replacements of CFCs are mixtures of volatile hydrocarbons, typically propane, n-butane and isobutane. Dimethyl ether (DME) and methyl ethyl ether are also used.

Ehk siis kuna CFC ei ole enam kasutusel (osooni kahjustav) siis asendusteks on tihtipeale ülimalt kergelt lenduvad ja hästi põlevad gaasid. Väikses ruumis, kui arvestatav kogus gaasi korraga laiali pihustada ja tuld anda, siis hetkeline ülerõhk tekitab aknale sellise surve, et ükski kruvi ega kiil ei pea, ilmselt ka vaht mitte. Pindala on aknal lihtsalt nii suur, kui ülerõhk on nt 0.1bar (meelevaldne number minupoolt) siis 1m2 aknapinna kohta on jõud ca 1000kg. Värvimistsehhides ja gaasikatlamajades on selliseks otstarbeks "nõrgad luugid", et kui pauk ära käib siis rõhk lahkub sealtkaudu ja tellised ning betoon ei pea laiali lendama.

Iseenesest loogiline et koolipoisid plaanivad kooli õhku lasta, hull lugu on ainult selles et jutt viis tegudeni. Profülaktika mõttes peaks rulasid ja tõukse jagama, siis saab üleliigsed lammutamisenergiat mujal välja elada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

mis kruvid aknapaigaldajatel? Kaasaegse tehnoloogiaga pannakse pakettaken puukiiludega paika ja need lüüakse sinna kellasepahaamriga et aknaraami kõveraks ei painutaks. Siis löristatakse natuke vahtu vahele. Kusjuures - ühest pudelist peab jätkuma kolmetoalise korterile pluss köök.

Siin vist rahvas pole plastakna paigaldamist näinud/teinud.
Võin uhkustada sellega, olen oma käega paigaldanud oma majale kokku 13 plastakent ja seisavad senini ees.
Mingeid puukiilusid ei kasutata. Ainult vahuga panevad soss-sepad.
Aknal on kaasas sellised liigendiga kinnitusklambrid, mille ühe ots pistetakse aknaraami välisserval olevatesse relssidesse (seal saab seda vastavat vajadusele nihutada). Klambri esimeses otsas on needitud liigend, millega saab klambrit painutada ka akna suhtes nurga alla (normaaloludes peaks nad olema 90 kraadi all aknaraami suhtes).

Klambreid on tellitava aknaga kaasas piisavalt palju, mina panin 6 taolise klambriga. Klambri sees on kruviaugud, mille kaudu lastakse see klamber seinas oleva aknaaugu külge.

Aken timmitakse paika paari puuklotsiga akna-ava ja raami vahel ning seejärel lastakse klambrid kruvidega kinni. Mina panin mingite 5x50 mm kruvidega puust ava külge, 2 kruvi klambrile.

Vahuga täidetakse pärast alles jääv õhuvahe ava ja raami vahel. Akna tellimismõõt on raami välismõõt, ma telliksin ise järgmine kord raami välismõõdu mõlemat pidi 1 cm väiksema, on vähem puuklotsidega jamamist ja vähem vahu laskmist.

Tegelt amatöörehitajale igati jõukohane töö (akna paigaldus aknafirma poolt maksab rohkem kui aknad ise), uusehitusel ka küllalt lihtne. Tegime kahekesi, mu 13a tütar hoidis akent paigal ja mina kruvisin akukruvikaga kinnitused kiirelt kohale. Plasto aknad olid. Kahjuks eile õhtul ehitasin kipsiga viimase akna paled seespoolt ära, ei saa ka enam fotot teha, kuidas see käis.

Ise ma ütleks seda pilti vaadates, et minu pandud akendel lähevad enne klaaspaketid puruks kui akna raamid seinast välja tulevad. Antud akende panija on ehitajale tüüpiliselt huianud. Näiteks ei viitsitud klambrite kinnitamiseks kiviseina tüübliauke puurida, timmiti klotsidega paika ja lasti mingi kiirelt kuivava vahuga kinni.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kriku »

Järjekordne noor ärimees.
Kesklinna poole vuras must Volvo C30. Kiirabi hoone lähedal võeti see karpi. Üks sõiduauto peatus tema ees, teine taga, väikebuss ja veel üks masin kõrval. Autodest kargasid välja püstolitega mehed, kes jooksid Volvo esiuste juurde ja suunasid relvad sees istunutele: musta T-särki ja musti dressipükse kandnud noormehele rooli taga ning musta topi ja lillelise seelikuga neiule tema kõrval.

See polnud relvastatud rööv, vaid tõsise ettevalmistustöö järel toimunud politseioperatsioon – korravalvurite töökeeles „realiseerimine“.

Noorhärra ja piiga randmete ümber klõpsasid kinni käerauad.

Volvo roolis istus Eik Kobrand (24), kes võinuks olla eeskuju paljudele noortele eestlastele. 2013. aastal sai ta edukasse õpilasfirmasse kuuludes kutse peaminister Andrus ­Ansipi vastuvõtule ja kaks aastat hiljem Aravete gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetamise puhul president Toomas Hendrik Ilvese omale. Tol aastal sai Järvamaal üldse kulla vaid neli abiturienti.

Eik Kobrand on pärit väärikast pedagoogide perest, ta pea töötas nagu superarvuti. Ta käis olümpiaadidel, tegi sporti, kuulus õpilasesindusse.

2017. aastal lõpetas noormees Tartu Kunstikooli moodsal 3D-kujundamise erialal. Selle ala tegijad leiavad tööd näiteks arhitektide ja arvutimängude loojate seas.

Samas koolis õppis ka tema abikaasa Mare Laube (25), kes istus Volvo kõrvalistmel. Temagi kuulus kooliajal oivikute sekka, lõpetades Eesti mainekamate koolide sekka kuuluva Nõo Reaalgümnaasiumi hõbemedaliga. Laube jõudis isegi Kroonika veergudele, kus teda tutvustati andeka kunstihingena.

Kriminaalasja uurimist juhtinud härra X (see tarmukas narkopolitseinik rääkis Ekspressiga tingimusel, et tema nimi jääb saladuseks) meenutab, et esimesel ülekuulamisel vajus Kobrand kokku ja talle kutsuti kiirabi. Põhjus: kanepisõltuvus.

„Esimest korda tarvitasin kanepit siis, kui olin 16aastane. Umbes 17–18aastasest alates olen ma põhimõtteliselt igapäevaselt tarvitanud kanepit,“ tunnistas Kobrand. „Veel olen proovinud LSDd, seeni, ­MDMAd, amfetamiini, kokaiini, ­metamfetamiini.“

Kobrand ütles, et sai MDMAst korra isegi üledoosi. „Pärast seda oli ajukeemia paigast ära ning täiesti tühja koha pealt tekkisid paanikahood. Ma hakkasin seejärel kanepit tarvitama väga intensiivselt. Ma arvan, et seetõttu on mul hetkel väga halb olla, kuna ma pole kanepit saanud.“

Amfetamiini kohta mainis ta, et sai seda esimest korda suvel 2018 Võsul toimunud festivalil artistilt 5Miinust. Ka Eigi naine Mare tarvitas kanepit iga päev ja vahendas seda oma sõpradele.

Kuid küsimus polnud marihuaana suitsetamises, sest kõiki tavatarvitajaid ei jõua politsei taga ajada. Eik Kobrand oli hoopis Tartu suurim kanepimüüja.
https://ekspress.delfi.ee/kuum/suur-nar ... d=90501757

Tulemus: 6 aastat kinnimaja.

Tartu Kunstikooli lõpetas 2017 (selle valiku kallal ei ole minu asi viriseda). Kui kasutanuks sellele järgnenud 2 aastat + tulevad kinnimaja 6 aastat ära normaalse karjääri tegemiseks, kuhu siis oleks võinud jõuda?

Mida teha, et muidu ajudega inimene ei teeks nii lolle valikuid??
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Troll »

Kriku kirjutas:Mida teha, et muidu ajudega inimene ei teeks nii lolle valikuid??
Kui ta on ligi kaheksa aastat igapäevaselt narkotsi pannud, kui palju tal neist hiilgavatest ajudest järel on? Narkomaan ei mõtle loogiliselt, vaid oma järjekordse doosi saamisele. Ülimalt kahju tegelikult, selline lootustandev paar ning niisugune kurb lõpp.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Z03 »

Kriku kirjutas:Mida teha, et muidu ajudega inimene ei teeks nii lolle valikuid??
Mõnda inimest kohe kisub rentslisse. Tal on kõik võimalused ja tingimused elada üks hea elu, loodus on jaganud heldelt kingitusi, aga kõigest hoolimata käiakse omadega põhja. Tahe on nõrk.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas oliver »

Jumal tänatud et kinni pandi, kui palju endisuguseid kuldajusid nad selle pasa vahendamisega on/oleks persse keeranud...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2620
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas vanahalb »

Krt seda nüüd teab. Mõned korüfeed väidavad et päris selge peaga ei saagi kunsti teha. The Beatelsi vennad olid küll vist iga jumala päev vines ja tänapäeval samuti - kui õhtaleht kirjutab et mõni tuntud artist on hukka saanud ega siis palju variante polegi. Kas nöör või üledoos.

Mõlemad olid kunstiinimesed ja seda ei pandudki pahaks vaid üle piiri minek oli endale hulgikaupmehe rolli võtmine.
Ma liberaalse ja rahumeelse inimesena arvan küll, et kimugu niipalju kui rahakott kannatab. Aga kui mulle tulevad pakkuma saavad nuga. Hea et politsei seekord ette jõudis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist