Multitalendid laiapindses riigikaitses

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
trafomees
Liige
Postitusi: 418
Liitunud: 25 Nov, 2012 23:46
Kontakt:

Multitalendid laiapindses riigikaitses

Postitus Postitas trafomees »

Kui kodanik multitalent on tööl politseis ehkki on läbinud ajateenistuse ning määratud ka KV SA ametikohale jaoülemana ning suurest huvist riigikaitse vastu osaleb ta ka KL sisekaitsekompanii tegevuses ja jõuab olla selle kõige sees ka olla vabatahtlik pritsumees, siis kuhu ta peab võimaliku kriisi korral minema? On ju vaja igasuguse kriisi korral KV-l mehi püssi alla, politseil abipolitseinike varu, päästeamet ootab vabatahtlikke päästjaid ja KL struktuur vajab samuti täitmist. Kuidas seda asja lahendada?

Ilmselt politseisse, sest see on tema igapäevane töö....aga samas KV ja KL on arvestanud temaga oma struktuurides . Mis edasi saab?

Ainus võimalus ongi, et "multitalendid" valivad ühe struktuuri kuhu nad võimaliku kriisi korral suunduvad oma ülesandeid täitma, sest ühe inimesega arvestamine mitmes struktuuris saab olema X-tunnil saatuslik ja sel inimesel on vastutustundetu end lubada ära mitmele struktuurile korraga.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Multitalendid laiapindses riigikaitses

Postitus Postitas mart2 »

trafomees kirjutas:... Kuidas seda asja lahendada?...
... et "multitalendid" valivad ühe struktuuri kuhu nad võimaliku kriisi korral suunduvad oma ülesandeid täitma, sest ühe inimesega arvestamine mitmes struktuuris saab olema X-tunnil saatuslik ja sel inimesel on vastutustundetu end lubada ära mitmele struktuurile korraga.
No ega see nüüd nii segane asi ka pole.
Vahe tuleb kõigepealt sellest, kas oled vabatahtlik pritsumees ja abipolitseinik või teed neid asju oma päris ametina.
On olemas loetelu elutähtsatest teenustest, milliste tagamiseks seal töötavaid inimesi ei torgita - lisaks eelpool nimetatuile näiteks meditsiin, sidesüsteemid jne.
Asjaga tegeleb minu teada Kaitseressursside amet. Loodan, et mõne aja pärast saavad kõik inimesed paika loksutatud.
Kui mõni inimene veel ei tea mida teha, siis on tal võimalik ise ühendust võtta ja sealt uurida.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Multitalendid laiapindses riigikaitses

Postitus Postitas Kapten Trumm »

On olemas loetelu elutähtsatest teenustest, milliste tagamiseks seal töötavaid inimesi ei torgita - lisaks eelpool nimetatuile näiteks meditsiin, sidesüsteemid jne.
Ei see küll tõsi ei ole. See nimekiri võib olla, kuid praktilist rakendust pole (täna on nt tuletõrjujal võimalik olla KL rohelises üksuses väga edukalt - tunnen isegi taolisi).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Multitalendid laiapindses riigikaitses

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas:
On olemas loetelu elutähtsatest teenustest, milliste tagamiseks seal töötavaid inimesi ei torgita - lisaks eelpool nimetatuile näiteks meditsiin, sidesüsteemid jne.
Ei see küll tõsi ei ole. See nimekiri võib olla, kuid praktilist rakendust pole (täna on nt tuletõrjujal võimalik olla KL rohelises üksuses väga edukalt - tunnen isegi taolisi).
Ole hea ja loe veel kord minu kahte viimast lauset.
Varsti peaks saama paika kuuluvus ja alati on võimalik täpsustada, ei pea ootama, et "homme algab sõda".

PS. KL roheliste üksuste ülemad võiks ise ka üle kontrollida, et suurest soovist saada üksus komplekteeritud, ei kirjutataks endale nimekirja inimesi, kes sinna sõja korral tulla ei saa. :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Multitalendid laiapindses riigikaitses

Postitus Postitas Markko »

Kapten Trumm kirjutas:
On olemas loetelu elutähtsatest teenustest, milliste tagamiseks seal töötavaid inimesi ei torgita - lisaks eelpool nimetatuile näiteks meditsiin, sidesüsteemid jne.
Ei see küll tõsi ei ole. See nimekiri võib olla, kuid praktilist rakendust pole (täna on nt tuletõrjujal võimalik olla KL rohelises üksuses väga edukalt - tunnen isegi taolisi).
Jah ta on seal, kuid mobiliseerimispiiranguga. Ehk RÕK-dest pole vabastatud, kuid eesti.ee-st peaks ta edukalt enda mobpiirangut nägema
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Multitalendid laiapindses riigikaitses

Postitus Postitas aht0 »

ma ei tea, mul ei olnud eesti.ee's PPA's töötamise ajal näha mittemingit mobiliseerimispiirangut
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Multitalendid laiapindses riigikaitses

Postitus Postitas mart2 »

Ei tahaks korrata, kuid -
aht0 kirjutas:ma ei tea, mul ei olnud eesti.ee's PPA's töötamise ajal näha mittemingit mobiliseerimispiirangut
Minevik?
Minu ülemine postitus -
mart2 kirjutas: ... Loodan, et mõne aja pärast saavad kõik inimesed paika loksutatud.
Kui mõni inimene veel ei tea mida teha, siis on tal võimalik ise ühendust võtta ja sealt uurida.
Tulevik!
Ja lisaks akf Markko lisatud postitus.
Kui kellelgi on kahtlus, siis "vutt-vutt" võtke ühendust Kaitseressursside ametiga! 8)

:idea: Kandikul ei tooda midagi ja huviline saab alati oma info kätte! :idea:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Telecaster
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 10 Mai, 2015 14:58
Kontakt:

Re: Multitalendid laiapindses riigikaitses

Postitus Postitas Telecaster »

aht0 kirjutas:ma ei tea, mul ei olnud eesti.ee's PPA's töötamise ajal näha mittemingit mobiliseerimispiirangut
See sõltub sellest ka, kas oled teenistusse nimetatud riigiametnik (patrull, liikluspolitseinik, uurija või kiirreageerija jne) või palgatöötajast "spetsialist", nagu arestimaja valvurid ja muud istuvat tööd tegevad inimesed.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist