www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

Politseinikud kohtu all
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=68&t=41683
1. leht 8-st

Autor:  Kriku [ 18 Apr, 2018 9:04 ]
Teema pealkiri:  Politseinikud kohtu all

"Radari" saade: vabalt kättesaadavad pikemad artiklid Hõlpuse juhtumist:
https://radar.postimees.ee/4474531/poli ... 1503652678
https://radar.postimees.ee/4473611/rada ... 1503652678

Autor:  Borja [ 18 Apr, 2018 21:16 ]
Teema pealkiri:  Re: Relva kasutamine politsei poolt

(a) kätt südamele pannes - HÕLPUSe võimalik süü jäigi proksi poolt vettpidavalt tõestamata..

(b) ning ma ei arva üldse, et see keiss siia teemapealkirja puutuks...

Autor:  Kasutajanimi [ 18 Apr, 2018 21:25 ]
Teema pealkiri:  Relva kasutamine politsei poolt

Tsiteeri:
Kell 18:22 .... Tuikumine aga annab alust arvata, et mõlemad mehed olid purjus.

Kell 18.33 .... Hõlpus asetab raha letile. Müüja suundub viinaleti juurde ja toob sealt pudeli Mõrnajat. Tuleb teine müüja ja keerab pudeli paberisse ja paneb kilekotti.


Müüme purjus inimestele jah veel juua. Geniaalne.

Miks Kriku selle siia teemasse postitas, mina ka ei tea.

Autor:  Kriku [ 26 Apr, 2018 17:22 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

Tegin siis uueks teemaks.

Mõnus värd: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=81906495

Autor:  Roamless [ 03 Mai, 2018 14:49 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

https://www.postimees.ee/4482560/laane- ... ekitamises
Politseikapten ei ole just madala kraadiga mees ja kahetsusväärne on, et ta on suure tõenäosusega kurjategijatega koostööd teinud ja neile jälitusinfot ja muid andmeid lekitanud. Ehk tõenäoliselt piirkonnas, kus kõik tunnevad kõik, hakkas politseikapten "naabrimeestega" liigselt "toimuvatest tööasjadest" rääkima ja lõpuks jagas andmeid, mida ta mingil juhul poleks pidanud jagama.

Autor:  Sektor gazovoi ataki [ 03 Mai, 2018 17:14 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

Omal selline kogemus, et kõrge politseiametnik jäi mulle ja paljudele teistele võlgu ehk siis jättis laenud tagastamata. Miks, põhjust ei tea, kuna isiklikult inimest ei tunne, info ainult internetist. Ükskord mingil politseiüritusel küsisin, kas nii tohib, seal öeldi, et see on igati normaalne, olevat isiklik asi. Kas on ka praegu võlgu või mitte, pole huvi tundnud, kuna tagasinõudmisega tegelevad teised isikud.

Kusagil tundus olema ka pilt kaptenipagunitega sellest tegelasest, ülemöödunud aastal aga artikkel ja pilt leitnantipagunitega + kuulub ka vallavolikogusse. Seega pole imestada midagi.

Autor:  Kriku [ 08 Mai, 2018 9:10 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

Roamless kirjutas:
https://www.postimees.ee/4482560/laane-prefektuuri-politseinikku-kahtlustatakse-riigisaladuse-lekitamises
Politseikapten ei ole just madala kraadiga mees ja kahetsusväärne on, et ta on suure tõenäosusega kurjategijatega koostööd teinud ja neile jälitusinfot ja muid andmeid lekitanud. Ehk tõenäoliselt piirkonnas, kus kõik tunnevad kõik, hakkas politseikapten "naabrimeestega" liigselt "toimuvatest tööasjadest" rääkima ja lõpuks jagas andmeid, mida ta mingil juhul poleks pidanud jagama.


Ilmar Vähi: http://epl.delfi.ee/news/eesti/jalitusi ... d=82019983

Kas keegi jagaks?

Autor:  Borja [ 08 Mai, 2018 15:27 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

No too artikkel on suht sisutu :?
Mina näit loen sealt välja vaid seda, et politseikapten olnud irrrmuskõva jooksja :roll: ja saanud selle eest suisa aukirja :lol:

Tsiteeri:
Jälitusinfo lekitamises kahtlustatav politseinik on saanud tänukirja silmapaistva töö eest
Otti Eylandt
otti.eylandt@epl.ee

Politseikapten Ilmar Vähi on töötanud pika karjääri jooksul kokku kolmes prefektuuris, ühtlasi on tegu täpse laskja ja kõva spordimehega.
Riigisaladuse lekitamise ja jälitusandmete avalikustamise kahtlustusega kinni peetud Lääne prefektuuri politseinik on 40-aastane Ilmar Vähi. Tegu polnud ühe juhusliku möödapanekuga, politsei siseinfo jagamine kõrvalistele inimestele oli süsteemne ja seda peeti varjatud kujul, kinnitas üks Vähi kriminaalasja üksikasju teadev inimene.
Vähi lekitatud info ei käinud isikuvastaste kuritegude, näiteks palgamõrvade või tapmise kohta. Eesti Päevalehe andmeil jagas politseinik pigem varavastase ja organiseeritud kuritegevuse andmeid. Vähi töövaldkonda arvestades võib oletada, et siia kuulub ka narkokuritegusid puudutav teave.

Peeti ausaks meheks
Vähiga varem koos töötanud inimeste jaoks oli talle esitatud kahtlustus suur üllatus, sest tegu on professionaalse ja kõrgelt hinnatud kolleegiga. Teda kirjeldatakse kui töökat, abivalmit ja ausat meest. Üks Vähi kunagistest kolleegidest oli tema aususes ja usaldusväärsuses niivõrd kindel, et ei kavatse enne süüdimõistva kohtuotsuse nägemist oma arvamust grammigi muuta.
Vähi heast karjäärist annavad aimu eeskujulikud sporditulemused ja tunnustus prefektilt. 2009. aasta novembris, kui politsei tähistas oma 91. aastapäeva, tunnustas Lõuna prefektuur aktusel parimaid töötajaid. Tartu ülikooli raamatukogu konverentsisaalis tänas toonane Lõuna prefekt Tarmo Kohv teiste politseinike seas ka Vähit. Tollal narkokuritegude talituse politseijuhtivinspektorina töötanud Vähi sai tänukirja teenistuskohustuste silmapaistvalt hea täitmise eest.

Nii Põhja, Lõuna kui ka Lääne prefektuuris töötanud Vähi oli igale politseimajale eriti kasulik spordivõistlustel. Ta saavutas kõrgeid kohti nii suusatamises, jalgrattakrossis kui ka laskejooksus.
Veel selle aasta veebruaris teatas Pärnu Postimees, kuidas Lääne prefektuuri sportlased tegid politsei spordiaasta kokkuvõttes puhta töö. Sealhulgas kuulutati meessportlastest parimaks just Vähi. Artiklis on märgitud, et tema ületoomisega Lõunast Läände tegi Lääne prefektuur ühe viimaste aastate edukamatest tehingutest.

Omapärane olukord
Kui Vähi peaks end mitte süüdi tunnistama ehk prokuratuuriga kokkuleppele minemisest loobuma, võib tekkida kohtus omapärane olukord. Kuna Vähile kahtlustuse toonud teod kahjustasid prokuröride tööd, oleksid peamised tunnistajad kohtus needsamad prokurörid. Prokurörid peaksid sellisel juhul kohtus üksikasjalikult selgitama, kuidas mõjutas Vähi käitumine nende pooleliolevaid kriminaalasju.
Reedel otsustas Pärnu maakohus rahuldada riigiprokuratuuri taotluse võtta politseikapten Ilmar Vähi kaheks kuuks vahi alla. „Kohus leidis, et põhjendatud kuriteokahtlus on olemas ja kahtlustatav võib jätkuvalt toime panna kuritegusid ning vahistamine on vältimatult vajalik,” selgitas Pärnu maakohtu pressiesindaja Jaanika Lusti.
Politsei sisekontrollibüroo juhi Raul Vahtra sõnul peatati Vähi töösuhe alates 4. maist vahi all pidamise ajaks.
Peale Vähi peeti eelmisel nädalal kinni veel kaks meest, keda kahtlustatakse eraviisilises jälitustegevuses. Nende vahistamist pole prokuratuur seni vajalikuks pidanud.Politseinik peab olema ettevaatlik, kus ta mida ütleb
Kaido Kõplas, Lääne prefekt

Sellised kinnipidamised on alati ootamatud. Tunnen Ilmar Vähit isiklikult aastakümneid, tegu on hinnatud kolleegiga ja loomulikult on see raske. Inimesed, kes tegelevad sellisel viisil info töötlemisega, peavad alati olema äärmiselt ettevaatlikud ja mõtlema, kus nad mida ütlevad. Kriminaalpolitseiniku töö on selle poolest väga keeruline, et väikseimgi eksimus võib saada süüteoks.


Autor:  EOD [ 08 Mai, 2018 22:38 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

Leiti võimalus "äri" kahjustavast ametnikust vabanemiseks, on esimene mõte. :roll:

Autor:  Roamless [ 09 Mai, 2018 11:36 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

Tsiteeri:
Leiti võimalus "äri" kahjustavast ametnikust vabanemiseks, on esimene mõte.
Ei usu eriti, kuna meest ka pikemat aega jälgiti. Meenub, et varasemalt üritas üks pihtide vahele jäänud suliärimees kõrgemat politseiametnikku pistise võtmises süüdi lavastada, kuid politseinik saatis ta pikalt, kui suli kaamerate ja mikkerite all ametnikule raha üritas anda. Tulemuseks oli, et pistise andjale virutati otsa veel uus süüdistus ja saadeti trellide taha.

Autor:  Kriku [ 13 Mai, 2018 16:50 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

Värske juhtum, mis kohtuni pole jõudnud: ida prefektuuri purjus koerajuht läks teenistuskoeraga naabreid ähvardama. Koer pole küll relv, aga mingi ühisosa Hõlpuse juhtumiga on. Mõlemal juhul oli politsei varustusse kuuluv vahend vale inimese kodus.

Mõtlemisainet ka neile, kes nõuavad kaitseliitlastele relvi koju.

Autor:  Kriku [ 05 Juun, 2018 20:30 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

Üle 20 aasta politseis töötanud Ulvar Veldi tegi nooremale kolleegile tagasihoidliku füüsilise noomituse ja teda karistati kriminaalkorras: https://reporter.postimees.ee/4499756/r ... 1526208634

Autor:  herman30 [ 05 Juun, 2018 21:59 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

Kriku kirjutas:
Üle 10 aasta politseis töötanud Ulvar Veldi tegi nooremale kolleegile tagasihoidliku füüsilise noomituse ja teda karistati kriminaalkorras: https://reporter.postimees.ee/4499756/r ... 1526208634


Tsiteeri:
pidi 20 aastat politseis töötanud Ulvar ametist häbiga lahkuma. Samal ajal oli aga prokuratuur nõus lepitama näiteks Tiit Ojasoo ja tema naiskolleegi, kellele Ojasoo kallale läks. Kas Eesti õigussüsteem on ikka õiglane?

Minu arust on. Reeglid/nõudmised peab olema rangemad politseile kuin teatrijuhatajale.

Autor:  nimetu [ 05 Juun, 2018 22:43 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

Oleneb ka sellest kas osapooled on nõus leppima ja kui aktiivsed igasugused sisekontrolli jms sellid on. Põhimõtteliselt on politseil lihtsam mees lahti lasta kui hakata pärast selle teemaga jantima. Kurb muidugi.

Autor:  Kriku [ 05 Juun, 2018 23:40 ]
Teema pealkiri:  Re: Politseinikud kohtu all

Siin on erinevad küsimused, kas oleks tulnud lahti lasta ja kas oleks tulnud kriminaalkorras karistada. Vastust teisele küsimusele ei tohiks kuidagi mõjutada see, et isik töötas politseis.

1. leht 8-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/