REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19529
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas ruger »

SEPKA-Väike DIY lahendus maskide asendamiseks. Võtke, kui võimaliku võimalust, mitte kui lahendust, mis töötab igal pool. Nagu lõpus õeldakse, on tegu hädalahendusega, mis võib mitte töötada.
https://www.youtube.com/watch?v=K-HRVrwxw9k
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

Peeter kirjutas:Ma teen siia ääremärkuse: liberaalide eeskõnelejad on tänaseks valge lipu vardasse tõmbanud. Nii Kallas kui Michal. Vb nemad teavad lihtsalt, et "keegi kõrge liberaal" on tänaseks sirakil juba. Ta juba mitu päeva rahva eest kadunud. Kirjatükid pole live-esinemine.
Sellisel juhul tuleks rääkida asjadest ausalt. Iraan ei varjanud oma kõrgete ametnike haigestumist ja ka surma. Jah, seesama Iraan, kus rikutakse meedia sõnul massiliselt inimõigusi, on olnud oma rahvaga aus. Kas meie, kellel sõna on vaba ja oleme demokraatlik riik, saame sama öelda?
Peeter
Liige
Postitusi: 2575
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Z03 kirjutas:
Peeter kirjutas:Ma teen siia ääremärkuse: liberaalide eeskõnelejad on tänaseks valge lipu vardasse tõmbanud. Nii Kallas kui Michal. Vb nemad teavad lihtsalt, et "keegi kõrge liberaal" on tänaseks sirakil juba. Ta juba mitu päeva rahva eest kadunud. Kirjatükid pole live-esinemine.
Sellisel juhul tuleks rääkida asjadest ausalt. Iraan ei varjanud oma kõrgete ametnike haigestumist ja ka surma. Jah, seesama Iraan, kus rikutakse meedia sõnul massiliselt inimõigusi, on olnud oma rahvaga aus. Kas meie, kellel sõna on vaba ja oleme demokraatlik riik, saame sama öelda?

Ma pole kindel, et Iraan aus on. Ma arvan, et seal numbrid palju hullemad, kui meile esitletakse. Olen seda ka siin teemas kirjeldanud. Sama arvan ka Hiina kohta. Ütlen ausalt, ma arvan, et me ei tea sealt täis tõde. Ma ei usu, et 10miljonilinnas Hubeis kehtestati täiskarantiin suisa komandanditunnina jalapealt ja hakati kiiruga nelja haiglat igaüks alguses 1000 ja siis osaliselt 1500le 8päevaga ehitama paljalt 442 haigusjuhtumi (nb kõikide- nii kerged kui rasked kui kriitilised) pärast. Seal pidi juba siis midagi väga hullu lahti olema. Mitte nelja tabletijagamisepunkti , vaid haiglat See on minu arvamus.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Z03 kirjutas:
Peeter kirjutas:Ma teen siia ääremärkuse: liberaalide eeskõnelejad on tänaseks valge lipu vardasse tõmbanud. Nii Kallas kui Michal. Vb nemad teavad lihtsalt, et "keegi kõrge liberaal" on tänaseks sirakil juba. Ta juba mitu päeva rahva eest kadunud. Kirjatükid pole live-esinemine.
Sellisel juhul tuleks rääkida asjadest ausalt. Iraan ei varjanud oma kõrgete ametnike haigestumist ja ka surma. Jah, seesama Iraan, kus rikutakse meedia sõnul massiliselt inimõigusi, on olnud oma rahvaga aus.
Ega ikka ei ole küll. On satelliidifotosid massihaudadest ja muid andmeid, mis viitavad, et haigestunute arvu on puhangu algusest saadik süstemaatiliselt ja suures ulatuses vähendatud.

Hiina on vähemalt WHO ametnikud maale lasnud.
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Rändur »

Tervishoiuameti strateegia on küsitav.
Milleks testida? Selleks, et olukorrast oleks adekvaatne ülevaade.
Selleks, et vältida kuulujutte ja nende mõjusid.
Kas on neid, kes pooldavad praegust suunda - mitte testida v.a. tõsiste sümptomitega?

Eile homikul oli testitud 843 inimest, kelledest positiivse proovi olid andnud 106.
Tänase seisuga on testitud 971 inimest ja nakatunuid tuvastatud 135. 27% testidest positiivsed.
Kas 24 tunniga 128 testi ongi lagi? Analüüsida saab korraga ühes laboriaparaadis 96 proovi...
Arvestades viiruse kasvavat levikut, ei ole kergemate viirushaiguse tunnustega patsientide testimine enam otstarbekas, tervishoiuteenuse ressursside säästmiseks ja elutähtsate teenuste tagamiseks keskendutakse riskirühmadele, tervishoiutöötajatele ja teistele elutähtsaid teenuseid osutavatele inimestele.
https://www.err.ee/1064218/koroonaviiru ... 35-inimest
„Testimine ei ole eesmärk omaette,” ütles Terviseameti pressijuht Simmo Saar täna hommikul Delfile. „Oluline on ikka kontakte vältida.”
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89232535
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Rändur kirjutas:Tervishoiuameti strateegia on küsitav.
Milleks testida? Selleks, et olukorrast oleks adekvaatne ülevaade.
Selleks, et vältida kuulujutte ja nende mõjusid.
Kas on neid, kes pooldavad praegust suunda - mitte testida v.a. tõsiste sümptomitega?
Mina näiteks olen. Igasugu ülevaadete ja muude asjadega on nii, et mõte on neil siis, kui nende alusel saab otsuseid teha. See tähendab, kui ilma selle infota tehtaks midagi teisiti. Praegu ei ole minu arust mingeid otsuseid, mida massilise testimise põhjal teha. Tuleb eeldada, et viirus levib kohalikult ning et igaüks, kes köhib ja kellel on palavik, on selle kandja. Nakatunute arvu saab umbkaudu (ja mitte tingimata vähem täpselt kui massilise testimise tagajärjel) tuletada raskete juhtude & surmade arvust.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas mart69x »

Eile 14.03 võttis Kuressaare kiirabi 117 proovi kuna nende vastused tulevad?? Kuidagi ei klapi meedias liikuvad numbrid testide arvu kohta päevas. Kui ainuüksi saaremaal 117 proovi siis oleks pidanud tehtud testide arv kasvama vähemalt 300 jagu terves riigis aga koguarvule tilkus juurde ca 100 :dont_know: Samas saab jälle lugeda, et 10st testist 6 olid pos jne.. Tundub nagu Hiina taktika, et meediale viskame iga päev ca 20% otsa ja tegelikku seisu ei avalda. Järgmise nädala jooksul peaks suutma ju riik teha vähemalt 2000 testi kui saarlased lasevad hetkel juba 117 päevas ja suurendavad oma võimekust. Võrumaal ongi vist ainuke võimalus testi saada siis kui eluohtlik seisund või siis sõita Kuressaarde.

Edit: Just delfis kirjutab, et ööpäevaga saadi vastus 128 le proovile millest 26 olid post.
Viimati muutis mart69x, 15 Mär, 2020 11:39, muudetud 1 kord kokku.
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Rändur »

Kriku kirjutas:
Rändur kirjutas:Tervishoiuameti strateegia on küsitav.
Milleks testida? Selleks, et olukorrast oleks adekvaatne ülevaade.
Selleks, et vältida kuulujutte ja nende mõjusid.
Kas on neid, kes pooldavad praegust suunda - mitte testida v.a. tõsiste sümptomitega?
Mina näiteks olen. Igasugu ülevaadete ja muude asjadega on nii, et mõte on neil siis, kui nende alusel saab otsuseod teha. See tähendab, kui ilma selle infota tehtaks midagi teisiti. Praegu ei ole minu arust mingeid otsuseid, mida massilise testimise põhjal teha. Tuleb eeldada, et viirus levib kohalikult ning et igaüks, kes köhib ja kellel on palavik, on selle kandja. Nakatunute arvu saab umbkaudu (ja mitte tingimata vähem täpselt kui massilise testimise tagajärjel) tuletada raskete juhtude & surmade arvust.
Selge, need on arvestatavad argumendid.
hjl85
Liige
Postitusi: 6383
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Kui midagi positiivset (minu vaatevinklist) sellest kriisis leida siis
a) Riigid saavad hea kogemuse kriisides tegutsemiseks-sellist kogemust õppustega ei omanda
b) igasugu nn heaoluühiskonna "probleemid" lükatakse laualt ära, sest riikidel on raha paigutada ka mujale kui totratesse projektidesse
c) igasugu kliimahüsteerikud on vait (ime, et nad veel ei ole juba kliimasoojenemist koroona tekkes süüdistanud)
Terviseameti lehel on viimane teade eilsest kella 18.15-st
Eks lähipäevil selgub kas baarid7restoranid jne suletakse.
Apollo grupp juba teatas, et suleb raamatupoed, KFC, Vapiano jne. Isikiklik arvamus on, et ka riigil tuleb lähiajal korraldus need sulgeda. Pole see keeld mitte üheski riigis tulemata jäänud. Samamoodi antakse korraldus sulgeda riide jms kaupluse ehk kõik kauplused, mida ei ole tarvis lahti hoida.

Parandus: just tuli uus teade. 135 ehk lisandunud 26, mis vastab suht täpselt matemaatilisele mudelile, et 20% olemasolevast lisanub
Viimati muutis hjl85, 15 Mär, 2020 11:43, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Rändur »

mart69x kirjutas:Eile 14.03 võttis Kuressaare kiirabi 117 proovi kuna nende vastused tulevad?? Kuidagi ei klapi meedias liikuvad numbrid testide arvu kohta päevas. Kui ainuüksi saaremaal 117 proovi siis oleks pidanud tehtud testide arv kasvama vähemalt 300 jagu terves riigis aga koguarvule tilkus juurde ca 100 :dont_know: Samas saab jälle lugeda, et 10st testist 6 olid pos jne.. Tundub nagu Hiina taktika, et meediale viskame iga päev ca 20% otsa ja tegelikku seisu ei avalda. Järgmise nädala jooksul peaks suutma ju riik teha vähemalt 2000 testi kui saarlased lasevad hetkel juba 117 päevas ja suurendavad oma võimekust. Võrumaal ongi vist ainuke võimalus testi saada siis kui eluohtlik seisund või siis sõita Kuressaarde.
Praegu on nädalavahetus - arvate, et laborandid polegi inimesed ja ei taha raske töönädala järel puhata? See võib olla üks põhjus.

Eesti on niivõrd väike, et ma ise TEAN, et nakatunuid on palju rohkem. Pikas perspektiivis mingi tahtlik varjamine meil ei toimiks ja ma ei pea tõenäoliseks, et sellist teed oleks mindud või et seda kaalutaks. Siis peaks kehtestama tsensuuri.

Samas tean sedagi, et tuttavad, kellel on tõsised sümptomid, neid tulevad brigaadid testima, seega teste tehakse peale Saaremaa ka mujal.
Ja et osad tuttavad ei näe testimisel ka tõsiste sümptomitega mõtet.
Peeter
Liige
Postitusi: 2575
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Kriku kirjutas:
Z03 kirjutas:
Peeter kirjutas:Ma teen siia ääremärkuse: liberaalide eeskõnelejad on tänaseks valge lipu vardasse tõmbanud. Nii Kallas kui Michal. Vb nemad teavad lihtsalt, et "keegi kõrge liberaal" on tänaseks sirakil juba. Ta juba mitu päeva rahva eest kadunud. Kirjatükid pole live-esinemine.
Sellisel juhul tuleks rääkida asjadest ausalt. Iraan ei varjanud oma kõrgete ametnike haigestumist ja ka surma. Jah, seesama Iraan, kus rikutakse meedia sõnul massiliselt inimõigusi, on olnud oma rahvaga aus.
Ega ikka ei ole küll. On satelliidifotosid massihaudadest ja muid andmeid, mis viitavad, et haigestunute arvu on puhangu algusest saadik süstemaatiliselt ja suures ulatuses vähendatud.

Hiina on vähemalt WHO ametnikud maale lasnud.

Aga peksis kõik võõrad välja Hubeist.
Ja Iraani piltidele lisaks: juba siis rääkisime sinuga sellest, tundub, et foorumis jooksva uue info juures jäi see kõigil lugemata.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas aht0 »

Kapten Trumm kirjutas:
... miks mitte? Ma küll servapidi riskigrupis (diabeet), aga nagunii linnast eemal kodusele reziimile ülikooli poolt määratud juba, toiduvarud olemas, võin rahulikult selle 2-3 nädalat vastu pidada. Pigem saabki aja maha tõmmata ja mõned tööd ära lõpetada ja igale potensiaalsele kokkusaamist tahtjale ilma valetamata teatada et kahtlustan koroonat..
On naiivne arvata, et see puhang vaibub 2-3 nädalaga. Hetkel on Terviseamet juba kontrolli sündmuste üle kaotanud (kuigi nad teevad ise veel head nägu) ja see sõltub enamasti loodusest endast. Komandanditund ja muud meetmed aeglustavad seda, kuid praeguse seisuga on džinn pöördumatult pudelist välja lastud.

Selle kõigega, mida eelmine nädal tehti, pidanuks tehtama 2-3 nädalat tagasi, julgelt ja kartmata paanikatekitaja silti saada. Käimas on lahing, kus initsiatiivi kadu maksab verd. Lihtne.

Koroonatesti pos tulemuse ja nakatunute arvu vahele võis võrdusmärgi panna umbes nädal tagas, tänaseks on seal tõenäoliselt 10-20 kordne vahe nagu muudes riikides juhtunud on.
Pool aastat, minu pakkumine. 3-4k suurema puhangu möödumiseni, siis "järellainetused" lõpuks teadmata aeg (nädalad kuni kuu) kuni läbipõdenud kaotavad oma nakatamisvõime..


Riiklik statistika endiselt 115, näen :roll: Kes seda tõsiselt võtab, usub muinasjutte.

Tallinna lennujaamas diagnoositutest osad elavat tavalist elu, käivat ringi jne. Pärit ühelt teislt lennujaamas töötavalt tuttavalt.
Tartu ühes lasteaias 3tk koroonakahtlusega kodus, ok, nüüd juba vähemalt 4tk õpetajatest. Viimane jäi sp et paar päeva peale nende teistega suhtlemist (need tulid välisreisilt+1 puutus kokku teise "kahtlasega") jäi ta laps haigeks, vanaema haigeks ja tal endal kurk kriibib. Lasteaia direktor oli vähemalt konkreetne - istu kodus, ära tööle tule. Kas keegi ka koroona suhtes testib? Ei. Ilmselt riigi võimekus on juba ammendunud.

Tartu on noori täis, kaubamajad k.a, nagu pühad. Karantiin ja eriolukord, my ass..
Viimati muutis aht0, 15 Mär, 2020 11:50, muudetud 1 kord kokku.
Peeter
Liige
Postitusi: 2575
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Tsitaat: Praegu on nädalavahetus - arvate, et laborandid polegi inimesed ja ei taha raske töönädala järel puhata? See võib olla üks põhjus.

Rändur kas sa teed nalja või??????? Riik on kuulutanud välja eriolukorra ja masinad pannakse seisma selle asemel, et 24/7 hakata masinaga tööd tegema?????
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Rändur »

Peeter kirjutas:Tsitaat: Praegu on nädalavahetus - arvate, et laborandid polegi inimesed ja ei taha raske töönädala järel puhata? See võib olla üks põhjus.

Rändur kas sa teed nalja või??????? Riik on kuulutanud välja eriolukorra ja masinad pannakse seisma selle asemel, et 24/7 hakata masinaga tööd tegema?????
Ei ma ei tee nalja. Masinate taga on ka inimesed.
Küll aga on küsitav, kas asendamatud - kindlasti oleks vahetusi olemas, kes üle saaks võtta.

Keegi veengu mind, et on hea mõte proovide analüüsimisega venitada :)
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

Peeter kirjutas:Ja Iraani piltidele lisaks: juba siis rääkisime sinuga sellest, tundub, et foorumis jooksva uue info juures jäi see kõigil lugemata.
Palun minu sõnu mitte väänata. Ma rääksin Iraani kõrge ametniku haigestumisest ja surmast koroonaviiruse tagajärjel, mida Iraan ei varjanud. Ülejäänud Iraani teemal, massihaudadest jms ma sõna ei võta.
https://lounaeestlane.ee/kuum-suri-koro ... asesimees/
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist