www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 28 Mär, 2020 11:49

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 3961 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 265  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: Pandeemia
PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 17:22 
Eemal
Uudistaja

Kuna paistab ,et otsustajad loevad ka seda foorumit, siis oleks õige aeg teha vaktsineerimine kohustuslikuks kõigile v.a. meditsiinilistel näidustustel.
Ja tasuta peaks gripi,puugi vaktsiin ka olema .Pärast plekitakse palju rohkem maksumaksja raha haigestunu ravi peale

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 17:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

MadMan kirjutas:
Kõik kolm RE tegelast oleks palju targema mulje jätnud, kui oleks oma näpud paigal hoidnud.
Kaja Kallas, Rein Lang ja Jürgen Ligi ....

Eee...

Kuidas nüüd viisakalt öelda... no ma ei suuda praegu leida ühtegi viisakat iseloomustavat sõna...

Eneseleidmise kronoloogia.
esimene nakatunu.. teine.... viis... kakskümmend seitse....
BABAHH
Kõik on vait ja peidus nagu kuldid rukkis. Ka need, kes enne rääkisid, et see on tavaline gripp ja karmid meetmed on lollus.

12.märts kuulutab valitsus välja eriolukorra.

XIV Riigikogu stenogramm
III istungjärk
Neljapäev, 12. märts 2020, kell 10:00
Tsiteeri:
Aivar Sõerd
Austatud Riigikogu aseesimees! Lugupeetud peaminister! Ma tahaksin ka soovida valitsusele jõudu ja ratsionaalset meelt. Kindlasti on mõistlik need ebamugavused ja piirangud ja väiksemad kahjud ära kannatada ja üle elada, selleks et ära hoida võimalik palju suurem kahju....

Urve Tiidus
Aitäh, lugupeetud juhataja! Lugupeetud peaminister! Mul on selline küsimus. Täna hommikul me kuulsime, et USA kuulutas oma piirid kinni Euroopast tulevatele inimestele. Kas meil on kindlus, et kõik inimesed, kes sisenevad Eestisse, on siiski, ütleme, kuidagi kontrollitud....

Kristen Michal
Aitäh, hea juhataja! Hea peaminister! Ka mina soovin teile jõudu ja seda, et valitsus hoiaks tempot. Mida varem vajalikud otsused tehtud saavad, seda edukamad me tõenäoliselt riigi ja rahvana selles kriisis ka oleme. See on selge.....

Jürgen Ligi
Aitäh! Härra Ratas! Hulk inimesi saab kurjaks, aga mina söandaks teil kätt suruda selle teksti peale, mida te ette lugesite, et see on, mina kirjutaks sellele alla. Poliitikud on alati, esimese asjana tahavad laskuda äärmusse. See, mida ma ütlen, ei tähenda, et ma oleksin kõikide tekstidega nõus, mis valitsusest on tulnud. Öelge palun, mis täpselt need arutelud teil on olnud? Me oleme saanud aru erinevatest allikatest, et osad ministrid on tahtnud eriolukorraga pihta hakata. Kirjeldage palun, mis on need valitsuse hoiakud ja mis on need juriidilised võimalused, sest enne eriolukorda on vist veel ka hädaolukorra formaat. Aitäh!

Peaminister Jüri Ratas
Aitäh teile, härra Ligi! Jah, teil on õigus, nii see on, enne seda ma ka ütlesin. Tõesti, siin on vaja ka täita teatud tingimused. Tõesti, üks on see, et tegemist on siis nakkushaiguse levikust tuleneva hädaolukorraga, kui me läheme järgmisse faasi, milleks on eriolukord. Samuti tuleb öelda, et hädaolukord ei lahenda ilma eriolukorrata, eriolukorra juhtimiskorralduseta ei saa enam hädaolukord lahendusi pakkuda, nii et hädaolukorra lahendamiseks on vaja rakendada eriolukorra meetmeid....

Keit Pentus-Rosimannus
Aitäh, hea juhataja! Austatud peaminister! Selles praeguses olukorras kindlasti kiire, konkreetne ja adekvaatne reageerimine ja käitumine on vajalik selleks, et säästa ja tegelikult päästa elusid, aga see konkreetsus on vajalik ka selleks, et tõesti seda ühiskonna stressitaset hoida kontrolli all ja mitte kuidagi juurde õhutada....
JNE JNE

Reformierakonna esimees Kaja Kallas avaldas täna sotsiaalmeedias oma arvamuse seoses koroonaviiruse olukorraga Eestis. Tema arvamusel tegutseti liiga hilja ja koolid võiksid kinni olla juba homsest mitte esmaspäevast.

Kallas kommenteeris sotsiaalmeedias, et inimesed on juhiste ootuses, ent neid ei tule. «Inimesed ootavad selgeid sõnumeid ja juhiseid. Neid aga ei tule ega tule. «Jätkame igapäevast elu» oli ju teiste riikide põhiviga. Antud juhul on kiire tegutsemine oluline ja mulle tundub, et päeva oleme kaotanud,» kirjutas ta.

«Oleme valmis valitsust toetama eriolukorra kehtestamise osas, kuid juriidilisest poolest tähtsamad on konkreetsed juhised ja otsused. Koolid ja lasteaiad võiksid kinni olla juba homme, mitte esmaspäeval,» kommenteeris ta tänast otsust.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas tunnustas valitsuse otsust välja kuulutada eriolukord ning kinnitas, et Reformierakond on valmis tegema valitsusega riigikogus koostööd, et leida kiired ja tõhusad lahendused.

"Tunnustan valitsuse otsust kuulutada välja eriolukord ja ühinen peaministri seisukohaga, et riik üksi ei suuda koroonaviiruse levikut peatada," ütles Kallas Reformierakonna pressiesindaja vahendusel....

6 päeva hiljem (kosununa)
Kaja : Kaua selline olukord kestab?
Nädal ehk 7 päeva hiljem (ennast uuesti ülesleidnuna)
Jürgen : Rahva rahustamiseks kehtestavad valitsused liiga karme meetmeid

Nüüd käib Tivoli lennukate hõisete saatel kuni kas
a) mõni hõiskaja haagib omale selle viiruse, või
b) hoidku jumal! hakkavad tulema esimesed surmajuhtumid meil siin

Siis on vahepeal jälle BABAHH ja vaikus (kuldid rukkis tagasi), kuniks seltskond on rukkis saanud vaikselt kosuda ja ennast uuesti üles leida :lol:

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 18:04 
Eemal
Liige

Wiki tabel riigiti läbi viidud viirusetestide kohta. Selle järgi on Eesti olnud suhteliselt tubli, maailmas esikümne piirimail (sorteerida tests per million järgi).

https://en.wikipedia.org/wiki/Template:COVID-19_testing

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 18:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kilo Tango kirjutas:
MadMan kirjutas:

Kajakallase postitus iseenesest ei ole ju (vigasele keelele vaatamata) vale. Pigem tuleb see haukumine pisut vara. See, et kriteeriumid, mille puhul eriolukord lõpetatakse peavad paigas olema, on ju jumalast õige.

XIV Riigikogu stenogramm
III istungjärk
Kolmapäev, 18. märts 2020, kell 12:00
Tsiteeri:
Kaja Kallas
Aitäh, hea istungi juhataja! Lugupeetud peaminister! Valitsus on koroonaviiruse leviku takistamiseks välja kuulutanud eriolukorra ja kehtestanud mitmeid piiranguid, mille sotsiaalne ja majanduslik mõju on väga suur. Palun selgitage, kas ja kuidas hindab valitsus piirangute tulemuslikkust viiruse leviku pidurdamisel! Kas täna kehtivad piirangud on andmas tulemust? Ja lisaks, millistele andmetele tuginedes otsustab valitsus langetada edasisi otsuseid piirangute vähendamise, pikendamise või sootuks suurendamise osas? Aitäh!

Peaminister Jüri Ratas
Austatud Riigikogu esimees! Riigikogu liikmed! Hea küsija! Kõigepealt soovin mina tänada väga südamest Riigikogu, Riigikogu esimeest, kõiki vanematekogu liikmeid, et on olnud minu meelest väga hea diskussioon ja selline kahekõne ja debatt valitsuse ja Riigikogu vahel. Aitäh teile selle eest südamest! Näen seda, et me kõik võtame tõsiselt ja kõik pingutame, et nii ruttu kui võimalik saaks naasta tavapärase ja normaalse ühiskonna toimimiseni.
Mis on täna siis kolm võib-olla peamist eesmärki? Kindlasti üks on see, et panna viiruse kiirele levikule piir, et haiglaravile satuks võimalikult vähe raskes olukorras patsiente, et viiruse mõju töötajatele, ettevõtetele oleks võimalikult väike ja ma naaseksime ühiskonnana nii kiiresti kui võimalik normaalse ühiskonna toimimiseni. Nüüd jah, te ütlete õigesti, et on tõesti välja kuulutatud tulenevalt seadusest eriolukord, mida siis Vabariigi Valitsus otsustas. Millele me tugineme? Eks me üldjoontes tugineme sellele, et mida rohkem me saame teha, et Eesti inimeste elu ja tervist kaitsta, seda parem. Samas iga otsuse, iga piirangu taga on loomulikult ka hinnang ja arutelu, et see lööks majandust nii vähe kui võimalik. Aga nagu ma ütlesin, esmane on Eesti inimeste elu ja tervis, esmane on see, et viiruse edasist levikut suuta alla tuua ja minna normaalse elurütmi juurde tagasi.
Nüüd, kuidas see siis käib. Te küsite, keda me kaasame. Eks me kaasame täna seda, keda on võimalik kaasata: kõik riigiasutused, kõik riigiametid – algab pihta kindlasti terviseametist, kaasame Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi allasutusi, Siseministeerium annab kogu aeg oma hinnanguid. Nii et kõik on kaasatud, ei saa öelda, et üks või teine vähem või rohkem. Kindlasti kaasame ka ettevõtlusorganisatsioone, katusorganisatsioone. Ma tean seda, et neid kohtumisi on vedanud rahandusminister, mina olen nendega kohtunud. Samuti pangandussektoriga oli eile hommikul kohtumine, lõuna ajal oli kohtumine rahandusministril. Nii et kaasame ka kindlasti ettevõtluse poolt. Täna otsustasime veel konkreetsemalt kaasata ka kolmanda, ütleme siis, kodanikuühiskonna, kus sai siis ülesande Riina Solman. Nii et ütleme, kõik ühiskonnagrupid, nii palju kui võimalik on kaasatud. Aitäh!

Esimees Henn Põlluaas
Kaja Kallas, täpsustav küsimus, palun!

Kaja Kallas
Aitäh! Ma ei küsinud mitte midagi kaasamise kohta. Ma küsisin millistele andmetele tuginedes valitsus oma otsuseid teeb. Millistele andmetele või millise metoodika alusel te usaldusväärseid andmeid kogute? Me teame, et testimisega on olnud probleeme, et ei testita kõiki, ja me teame seda, et testimise aluseid on muudetud. Me teame seda, et tegelikult testimise võimekus on väga piiratud. Millistele andmetele tuginedes te teete otsuse, et jah, nüüd on need piirangud mõjunud, need piirangud võiks maha võtta või et need piirangud ei mõju, neid tuleks juurde panna? Kust te saate usaldusväärset infot, mis on need andmed, millele te tuginete? Aitäh!

Peaminister Jüri Ratas
Aitäh! Nagu ma vastasin, ma jään oma vastuse juurde: riigisektor. Kõik ametid, Terviseamet, Siseministeerium, haiglad, kõik riigi ametkonnad annavad täna infot. Nendele tuginemegi. Kindlasti vaatame ka igapäevaselt testimise üldarvu, vaatame seda, kuidas on igapäevaselt nakatunuid, olenevalt siis protsentuaalselt, kui palju on teste tehtud. Võib öelda, et viimastel päevadel, kui on suurendatud teste, võib öelda, et väike jõnks on läinud alla, kui me räägime sellest, kui palju on nakatunuid. Kindlasti täna ei saa veel öelda, et see on nüüd tendents. Eriti sellises väiksemas ühiskonnas nagu Eesti need hüpped ja langused võivad kaasas käia väga kiiresti.
Nüüd testimine, mida te küsite, mis on olnud ühiskonnas üleval. Oleme otsustanud siis tellida juurde veel läbi erasektori circa 20 000 testi, kui me räägime siin järgneva nelja kuni kuue nädala lõikes. Reedel peaks Eestisse jõudma suurusjärgus 20 000 uut testi ja hetkel on Eestis olemas natukene üle 10 000 testi. Me oleme juba tänaseks testide arvu tublisti tõstnud. Meie soov on see, et kui ei ole piiridel takistusi – ja piiridel muidugi on takistused, seda me teame –, aga kui reedesed testid Eestisse jõuavad, et tõsta seda nädala lõpuks kordades. Kas see on 700 juurde, kas see on 1000 juurde, see oleneb sellest, kuidas saadakse käima see testimine, kiirem testimine erasektori poolt. Igal juhul siin me soovime näha tulemust, et testide arv võiks olla nädala lõpus suurusjärgus 1000 testi päevas. Aga veel kord ma rõhutan, et see eeldab väga paljude tingimuste täitmist. See eeldab, et isikukaitsevahendeid on piisavalt. See eeldab, et inimesi on piisavalt. See eeldab, et tarneraskusi ei teki.
Ega valitsuse soov ei ole mitte teste teha. Me saame ju aru, et üleüldine transiit, üleüldine logistika, piirid on suletud – see kõik halvendab seda, et saada isikukaitsevahendeid ja saada ka teste. Aga tänane seis, siin infotunnis võin teile kinnitada: jah, on seal üle 10 000 testi hetkel olemas. Meie soov on olnud seega Vabariigi Valitsuse COVID-19 komisjoni poolt, et me ei läheks alla seal 8000 testi. Reservi peab jääma, sest me peame arvestama sellega, et kroonilised haiged, riskigrupis olevad inimesed, eesliinil töötavad inimesed ühel hetkel võivad neid teste vajada palju rohkem kui täna. Nii et see reserv peaks minimaalselt olema 8000. Aitäh!
Tsiteeri:
Kaja Kallas
Aitäh! Kuivõrd siin on juttu piiridest ja oli juttu ka sellest, et tõepoolest kaitseressursid on ka piiridel rakendatud, siis ma küsin võib-olla seda, kui mõistlikuks te peate praegusel hetkel ikkagi piiride sulgemist. Kui me teame, et see nakkuskolle, peamised nakkuskolded on siin riigi sees, siis ka on mõistlik piiri sulgemine Lätiga, kus nakkushaigeid on tunduvalt vähem? Samas peaminister ütleb siin korduvalt, et tarnetega on probleem – nii kaitsevahendite, toiduainete kui ka ravimitega – ja need jäävad piirile kinni. Ja samas me rakendame väga suurt ressurssi, nii Politsei- ja Piirivalveameti oma kui ka kaitseliitlasi tegelikult piiril paberankeetide täitmiseks. Kas see on mõistlik ja kui kaua niimoodi vastu peab? Aitäh!

Kaitseminister Jüri Luik
Aitäh! Mina seda otsust toetasin. Loomulikult ükski neist otsustest ei tule kergelt, kuid vaadates seda, et viiruse liikumine üle piiride on siiski olnud väga arvestatav faktor – ja sellele järeldusele ei ole jõudnud mitte ainult Eesti, vaid ka massiivne enamus piirkonna riikidest, alates Soomest, ma ei räägi ju ka Taanist, kes rakendab erakordselt radikaalseid meetmeid –, siis ma usun, et selline ajutine piiramine, arvestades, et läbi pääsevad näiteks kaubaautod, on otstarbekas. Mis puudutab neid ankeete, siis täna hommikul istus koos valitsuskomisjon ja me otsustasime ankeetide poliitikast loobuda. Nagu te ütlete, praeguses uues lahendis ei ole see enam vajalik. Aitäh!

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 18:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Esimene viirusega nakatunu pääseb Pärnu haiglast koju
https://parnu.postimees.ee/6928980/esim ... glast-koju

BLOGI | Eestis on haiglaravil 10 koroonapatsienti
https://www.ohtuleht.ee/995210/blogi-ee ... apatsienti

*

"Huvitaja": eestlased lõid mõne tunniga üleilmse platvormi koroona tõkestamiseks
https://www.err.ee/1066910/huvitaja-ees ... estamiseks

Hiinas on koroonaviirusest tingitud õhusaaste vähenemine päästnud vähemalt 77 000 inimelu
https://novaator.err.ee/1066907/hiinas- ... 00-inimelu

Kaitsevahendite puudus äratab Briti tervishoiutöötajais õudu
https://maailm.postimees.ee/6929002/kai ... ajais-oudu

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 18:35 
Eemal
Liige

See Kriku poolt postitatud auväärt akadeemikute jutu põhipunktid tuleks panna suurelt iga meediaväljaande esilehele. Inimestel on peale nädalast karantiini kadunud ohutunne. Täna töölt koju tulles nägin palju vanemaid oma noorte lastega ringi jalutamas ning noorukitekampasid poe ees suitsu kimumas. Paar päeva tagasi kilkasid naabrite lapsed ümber majade. Mu oma ema on ka juba arvamusel, et ah, kui koroona tuleb, siis tuleb. No kurat, ei ole ikka nii lihtne see värk...

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 18:41 
Foorumil
Liige

Sam Beaver kirjutas:
Manurhin kirjutas:
Meil siin võiks meditsiinilise piirituse (mis on muideks aktsiisivaba) vabamüüki lasta. Hetkel saab ainult retsepti alusel (või tutvuste kaudu).
Meie sõprade poolakate juures on 95° joogipiiritus täiesti vabalt müüa. Pooleliitrine pudel oli 45 kohalikku raha (11 eurot umbes).

Selveris on 80-ne viin kenasti müügil, hind muidugi selline kallivõitu. Aga kui desoaineid veel e-poodidest osta saab pole viinatootjate nuumamisel mõtet.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 18:42 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
Fucs kirjutas:
Kas keegi omab ülevaadet selles sasipuntras, et kui palju meil tervenenuid siis ikkagi on?
Kuna mitte kellelgi ei ole ülevaadet, kui palju on või on olnud haigeid, ei saa mitte kellelgi olla ka ülevaadet, kui palju on paranenuid.

:D Seda muidugi.
Ma mõtlesin ametlikke paranenuid. Et mitu inimest siis on nagu paranenud ka juba ametlikult.
Nagu lugeda sai, siis Pärnu haiglast lasti esimene patsient kodusele ravile (ei ole veel paranenud).

Nüüd on seal TA kaardil järsku 2 inimest tervenenud juba.
https://www.terviseamet.ee/et/koroonavi ... roonakaart

Keegi käis ja luges siit küsimust või :D

See et sinna nüüd järsku +1 tervenenu juurde tuli tähendab, et seda ikkagi ka täiendatakse ja üle 2 tervenenu ikkagi praegu meil veel ei ole.

EDIT:

Eino... leht ütleb mulle praegu, et "Uuendatud: 20/03/2020, 11:00"
15:45 kui ma eelmise posti tegin, oli seal "Tervenenud" all ilusasti number 1 (ÜKS) :shock:

Peab vist ära fiksima praeguse seisu siia...

Manus:
TA_Kaart 20.03.2020 kell 17_40.png
TA_Kaart 20.03.2020 kell 17_40.png [ 119.21 KB | Vaadatud 653 korda ]

EDIT 2:

Fikseerime siis siia kohe kõik segased lood nüüd ühte kohta ilusasti ära.

Haigestus Rakvere gümnaasiumi õpilane, kes jõudis enne haigestumist koolis käia neli päeva.
Lääne-Virumaal on see teine juhtum. Ida-Viru keskhaiglas tehtud analüüs tuvastas Lääne-Virumaal esimese koroonaviirusjuhtumi: COVID-19 positiivse analüüsi andis Tapa naine, kes haiglaravi ei vaja.

Siia üles laetud TA kaart näitab nüüd Lääne-Virumaal ühte nakatunut. Enne näitas 0.
NSR (Naised Saunas Rääkisid) infoagentuur rääkis mulle kolm päeva tagasi kõrva, et gümnaasiumi õpilane oli avastamise hetkeks selle viiruse juba läbi põdenud.
Viimane siis on SEPKA (Sõltumatud Eksperdid Pole Kinnitust Andnud).

Viimati muutis Fucs, 20 Mär, 2020 19:18, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 18:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Bakterite neutraliseerimise aine 74% etanool (piiritus)

Deso uurimustöö. https://www.osta.ee/bakterite-neutralis ... 18476.html
Pildilt hakkab silma tootja https://nordicgroup-dup.voog.com/et

Kellel huvi või helistada, et kas pakuvad päriselt ka ja siis juba tellida.

lisan siia https://www.kemimet.ee/et/tooted/muud-tooted
ja https://klinkem.ee on isikliku kanistri peal kirjas.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 19:08 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Siia ka viide akf mägra poolt Hiina arengute teemasse postitatud FA artiklile sellest, kuidas Hiina on endale võtmas globaalse jõupingutuse juhtrolli: viewtopic.php?p=612282#p612282

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 19:12 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Kilo Tango kirjutas:
MadMan kirjutas:

Kajakallase postitus iseenesest ei ole ju (vigasele keelele vaatamata) vale. Pigem tuleb see haukumine pisut vara. See, et kriteeriumid, mille puhul eriolukord lõpetatakse peavad paigas olema, on ju jumalast õige.
"Pisut" on ikka väga leebelt öeldud... Selle jutu õige aeg oleks siis, kui olukord leevenema hakkaks. Praegu muutub olukord iga päevaga tõsisemaks.

Fucs kirjutas:
Eneseleidmise kronoloogia.
Jah.

Ja sellise seltskonnaga ei ole lootustki, et praegusest kriisist õppust võetaks ja järgmisele kiiremini reageeritaks. Ikka jahutaks esiteks mitu nädalat meetmete proportsionaalsusest ja ma ei tea millest veel.

Akf Ruger püstitas küsimuse, et mis siis saaks, kui päris sõda lahti läheks... Siin ongi vastus. Meetmed olgu ikka proportsionaalsed. Sellise suhtumisega valitsus on hübriidsõja ideaalvastane.

Õnneks praegune Vabariigi Valitsus on natuke etem kui see, mida opositsioonitegelastest nende jutu põhjal võiks arvata - aga ainult natuke.

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 19:18 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Õnneks praegune Vabariigi Valitsus on natuke etem kui see, mida opositsioonitegelastest nende jutu põhjal võiks arvata - aga ainult natuke.

Ja sedagi olenevalt koalitsiooniliikmetest. Mulle isiklikult ei meeldi EKRE, kuid nende ministrite reageerimine on olnud pigem paremate seas. Ma ei julgegi mõelda, et mis oleks saanud kui meil oleks olnud Ref, SDE ja Isamaa koalitsioon. Rootsi variant?

Tsiteeri:
Siia ka viide akf mägra poolt Hiina arengute teemasse postitatud FA artiklile sellest, kuidas Hiina on endale võtmas globaalse jõupingutuse juhtrolli: viewtopic.php?p=612282#p612282

Eks neil on ka piisavalt põhjuseid selle rolli võtmiseks. Lisaks mõjuvõimule on mängus ka maailmamajanduse seiskumine - olukord, mis oleks Hiinale aktsepteerimatu.

Viimati muutis nimetu, 20 Mär, 2020 19:22, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 19:21 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Mart Helme soovitas veel 27.02 hanerasvaga määrida.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 19:25 
Eemal
Liige

nimetu kirjutas:
Mu oma ema on ka juba arvamusel, et ah, kui koroona tuleb, siis tuleb. No kurat, ei ole ikka nii lihtne see värk...

No aga tegelikult täpselt nii lihtne see ongi. Selle seisukoha juba ka mitmed riigid võtnud, et põeme läbi, lepime haigusesse surnutega ja elu läheb edasi. Seni kuni hiinlaste meetmeid kasutusele ei võte, pole mõtet ka ennast petta ja arvata et see vabatahtlik kodukarantiin töötab.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2020 19:25 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Mart Helme soovitas veel 27.02 hanerasvaga määrida.

Seda küll. Samas on näiteks ressursside suunamine piirikontrolli igati kiirelt ja adekvaatselt teostatud. Tähendab, vähemalt osaliselt ollakse ülesannete kõrgusel.

Tsiteeri:
No aga tegelikult täpselt nii lihtne see ongi. Selle seisukoha juba ka mitmed riigid võtnud, et põeme läbi, lepime haigusesse surnutega ja elu läheb edasi. Seni kuni hiinlaste meetmeid kasutusele ei võte, pole mõtet ka ennast petta ja arvata et see vabatahtlik kodukarantiin töötab.

Probleem on selles, et ta ei paista taipavat mida see tegelikult tema jaoks tähendab. Enamus inimesi ei paista seda taipavat.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3961 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 265  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bretschneider, mutionu, trs ja 17 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: