REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Runkel
Liige
Postitusi: 2838
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Runkel »

Jätan hankespetsiifika kõrvale, aga miks peaks TA või kliinikud pöörduma Mossadi või Kert Ämmapetsi poole, kui meil on terve pinu pikaalalise kogemusega ja usaldusväärse taustaga kitsamalt meditsiinikaupadele spetsialiseerunud ja laiema kaubavalikuga hulgi- ja jaekaubanduse ärimehi, oma ala proffe. Tallinn tõi isikukaitsevahendid kohale Decora abiga. TA-le ja teistel pakuvad oma abikätt nii sulid kui tõsised tegijad. Kahtlase taustaga mehe võiks bännida või esitada tingimus, too kaup kohale, vaatame kvaliteedi üle, maksame. Nii TA tegigi.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Lemet »

Iisraelis lpputatakse ka omaenda ortodokse üpris karmide meetoditega.

https://www.facebook.com/10000113703828 ... 286568112/
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Selles võid muidu üsna kindel olla, et tänases turuseisus vorbib Hiina neid maske teha millest iganes ja trükib sinna peale samu tähiseid ja annab kaasa serte, raha ei haise ja midagi on ostja arust parem kui eimidagi.

Valikut aga pole, sest taolises koguses taolist kaupa pole võimeline tootma ükski teine riik peale Hiina. Ka USA mitte - suudaks, aga see võtaks aega.
Kui on valida, kas sitt või mitte midagi, tuleb loomulikult valida mitte midagi, sest et see ei haise ja raha jääb ka tasku.
Peeter
Liige
Postitusi: 2588
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Peter[L+] kirjutas:
ja ma ei räägi eurosertidest, vaid TOOTEST)
Mida sa selle all mõtled? Kui toode ja tootmine ei vasta sertifitseerimis nõuetele, siis mida sa hakkad peale toote näidisega - hull oled või?
Ehk just sellest tingitud minu eelpool viidatud medpersonali haigestumine.

Ma täiendasin seal ka Tootest ja tehnilisest dokumentatsioonist! CE puudumine etiketil ei tähenda kohe, et asjad on kõlbmatud, kui asi on vastavuses tehniliste nõuetega, aga kaubanduslikult tähistatud ainult PCT või CCC-ga, siis ei tähenda see seda, et toode on kohe ebakvaliteetne. Oluline on tehniline spetsifikatsioon! Eriti praegu. SILT ÜKSI EI MAKSA MITTE MIDAGI! Minu ala tootel näitek ütles hiinlane, et kui rahuldud CE-ga vajamata EEC-d, siis ei maksa see midagi, me lihtsalt paigaldame etiketile sinu poolt nõutud CE tähistuse, PCT ja CCC on nagunii olemas. Kui soovid aga EEC-d, siis pead LISAdokumendi eest maksma, ümberehitusi tootele ei tehta. Lihtsalt need kontorid (sertifitseerimisbürood) kes EEC-d vormistavad roogivad rohkem kui muude kooskõlastuste eest. Jutt ei käi toote muutmisest, vaid lisadokumentide vormistamsiest! Muideks: harmoneeritud standardites ja EC nõuetest: kui tootel pole CE-vastavust, siis on toote kolmandatest riikidest maaletooja kohustatud ja õigustatud (NB LUBATUD) paigaldama tootele CE vastavustunnuse. SELLE TOIMINGUGA VÕTAB MAALETOOJA VASTUTUSE TOOTE VASTAVUSE EEST EC NÕUETELE. See on harmoneeritud standardisse sisse kirjutatud. St tuleme maapeale tagasi nüüd- näiteks hiina tehas vorbib maske, liin annab minna, praegu tuleb PCT kirjaga kogus, ostsin ära, hiinlane kinnitab dokumendiga, et kogu nende tootmine omab nii CE kui ISO kui PCT kui CCC kui mida iganes vastavusi. Ja nüüd saadab lisaks dokumendi, et Piiteris asuva konteineri nr see-ja-see, packinglist see-ja-see, plommid nr... (jutt käib kaubast mitte hindadest, see pärast pole märgitud siia ritta invoice) toodang vastab EC 2003/, EC2014/mis iganes laiend nõuetele ja siis olen mina kui maaletooja nii õigustatud, kui ka KOHUSTATUD enne toote vabasse ringlusse võimaldamist tähistama üle lisa CE tähisega. See on rahvusvahelinse kaubanduse omapära.
Viimati muutis Peeter, 02 Apr, 2020 14:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Peeter kirjutas:
Peter[L+] kirjutas:
ja ma ei räägi eurosertidest, vaid TOOTEST)
Mida sa selle all mõtled? Kui toode ja tootmine ei vasta sertifitseerimis nõuetele, siis mida sa hakkad peale toote näidisega - hull oled või?
Ehk just sellest tingitud minu eelpool viidatud medpersonali haigestumine.

Ma täiendasin seal ka Tootest ja tehnilisest dokumentatsioonist! CE puudumine etiketil ei tähenda kohe, et asjad on kõlbmatud, kui asi on vastavuses tehniliste nõuetega
Kellel lasub kohustus seda kontrollida? Maaletoojal?
Peeter
Liige
Postitusi: 2588
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Ma ju just kirjutasin siia postituse ühe näitega. Ja ma esitan ju serdi Hiina tootjalt. Hiina tootjale serdi väljastaja on vastutav kauba tehnoloogilise vastavuse eest. Selle pärast, või sellele tuginedes kinnitabki mulle Hiina tootja, et antu toode on vastavuses CE nõuetega ja saadab mulle nt 200 000 tk kleepekaid CE-kirjaga ja ANNAB mulle sellega ÕIGUSE ja KOHUSTUSE märgistada toode CE-vastavustunnustega ja olla vajadusel nende toodete esindaja kas terves EC-ga reguleeritavas alas, või ka ainult mõnes piirkonnas. Ja mina omakorda vastutan kolmandatest riikidest tootja ees, et tema kaubad oleks EU piirkonnas korrektselt tähistatud jmt, ja vastutan ka kauba kolmandatest riikides maale toojana kõikide EU nõuete täitmise eest.
Küsige aga, vastan edasi kui vaja on.
Viimati muutis Peeter, 02 Apr, 2020 14:34, muudetud 1 kord kokku.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1698
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Viimastel päevadel on Venemaa kaitseministeerium ja Kremli meedia korduvalt kajastanud, kuidas Venemaa saatis relvajõudude transpordilennukiga Ameerika Ühendriikidele abisaadetise, mis koosnes meditsiinilistest vahenditest koroonaviirusega võitlemiseks. USA välisministeerium aga tegi ametlikus avalduses teatavaks, et USA hoopis ostis Venemaalt vajalikke vahendeid, mis nüüd ka kohale toimetati.
https://www.err.ee/1071885/washington-v ... -varustuse

https://www.state.gov/u-s-purchase-of-n ... Zg.twitter
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Peeter kirjutas:Ma ju just kirjutasin siia postituse ühe näitega.
Vabanda, aga ma ei saa aru.

Kui tellitakse Hiinast tehnilise kirjelduse järgi mingi asi, et seda Eestis kasutada, kes siis vastutab, et see asi vastaks tehnilisele kirjeldusele? Kas vastutab maaletooja või tellija?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40203
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui on valida, kas sitt või mitte midagi, tuleb loomulikult valida mitte midagi, sest et see ei haise ja raha jääb ka tasku.
See loogika oli õige kuu aega tagasi, mitte 2 nädalat tagasi. Siis oli veel võimalik minna teise, kolmanda ja neljanda juurde.
TA ka ise tunnistas, et vahendite lähedus oli ahvatlev - probleemid tarnega paistsid juba siis. Nagu on näidanud praktika, siis seda "järgmist" nagu polnudki ja tänast lennukit ootas hingevärinaga omajagu inimesi (kel oli teada, mis saab siis, kui nt venelased selle rekvireerivad).
Hetkel toimub kaitsevahendite meditsiinis paras noateral kõndimine (alati võib järgmine saadetis ära jääda) ja paljude kontaktidega hädavajalikele töötajatele pole endiselt ju midagi anda. Võiks kohustada, aga pole võtta! See aga keerab muudkui vinti juurde nakatumisele ja lõppeks maandub see "tulemus" samade räimeks töötanud meedikute kaelas.

Lihtsalt see müütiline 2 miljonit PPF2 (palju selle tänase lennukiga tuli, vaatasid....?) oleks olnud sel hetkel vägagi õigel ajal ja siin tulnuks võtta jalad tagumikust ja kontrollida, kas asjal oli ka tõsi taga. Seda aga ei tehtud. Kui näidata ei suuda, saata vana kuu peale ja otsida järgmine. Kui maskid aga olid olemas, oleks õigustatud ka minek riigihangete seadusest üle laskmisele ja raha võinuks viia kasvõi kotis kohale.

Ma lihtsalt oleksologiseerin, et kui me pannuks 1-2 nädalat tagasi (peale meedikute) kõigile müüjatädidele, bensiinijaama töötajatele jne selle PPF2 ette, siis räägiks me täna nakkusjuhtude langustrendist, mitte ei hoiaks hinge kinni, et ega äkki homme juba 100 ei tule. :wall:
Viimati muutis Kapten Trumm, 02 Apr, 2020 14:39, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Peeter
Liige
Postitusi: 2588
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Kriku kirjutas:
Peeter kirjutas:Ma ju just kirjutasin siia postituse ühe näitega.
Vabanda, aga ma ei saa aru.

Kui tellitakse Hiinast tehnilise kirjelduse järgi mingi asi, et seda Eestis kasutada, kes siis vastutab, et see asi vastaks tehnilisele kirjeldusele? Kas vastutab maaletooja või tellija?
Ma ju just kirjutasin siia postituse ühe näitega. Ja ma esitan ju serdi Hiina tootjalt. Hiina tootjale serdi väljastaja on vastutav kauba tehnoloogilise vastavuse eest. Selle pärast, või sellele tuginedes kinnitabki mulle Hiina tootja, et antu toode on vastavuses CE nõuetega ja saadab mulle nt 200 000 tk kleepekaid CE-kirjaga ja ANNAB mulle sellega ÕIGUSE ja KOHUSTUSE märgistada toode CE-vastavustunnustega ja olla vajadusel nende toodete esindaja kas terves EC-ga reguleeritavas alas, või ka ainult mõnes piirkonnas. Ja mina omakorda vastutan kolmandatest riikidest tootja ees, et tema kaubad oleks EU piirkonnas korrektselt tähistatud jmt, ja vastutan ka kauba kolmandatest riikides maale toojana kõikide EU nõuete täitmise eest.
Küsige aga, vastan edasi kui vaja on.

Mina vastutan igal juhul.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:See loogika oli õige kuu aega tagasi, mitte 2 nädalat tagasi.
Jah, ei ole midagi anda, aga mittetöötav asi ei ole parem kui mitte midagi. Tehnilisi kirjeldusi ja spetsifikatsioone selleks koostataksegi, et nende järgi tehtud asjad eesmärki silmas pidades töötaks. Kui toodetud asi neile ei vasta, siis ei ole see mitte toode, vaid prügi ja selle koht on prügimäel.
Peeter kirjutas:Mina vastutan igal juhul.
Aitäh! Ma ei küsinud sertide kohta, vaid selle kohta, et tootel reaaalselt oleksid vajalikud omadused. "Mina" tähendab hetkel siis maaletoojat?
Peeter
Liige
Postitusi: 2588
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Kui hakkad tellima, siis uurid mida ta toodab. Millisest materialist ja millise kvalteediga. Kui sul on vajalik antud valdkonna sert, siis nõuad seda tootjalt. Okei lähme konkreetseks siis maskidega. Ütled, et mul on vaja sellist maski, niimitukihti, kinnitused klapid, suurus , jmt. Saad hinna. iga asja taga on märge, palju see lisa maksab. Nüüd vajad serti. Tootja ütleb, et tead me ainult õmbleme. Materjal on ükebroo-zajebiss, et venelastel ja ameerikasse muudkui teeme, kõik ok. Peremees tegi ainult CCC-kvaliteedivastavuse ja nii on, et maailmamastaabis FFP2 meil see ja siis filtriga superturbo juba FFP3. Vastab kõikidele standarditele maailmas, no ta ju FFP2. Kui tahad CE-kinnitusega, siis tuleb paberid lasta läbi meil siin tööstuslinnakus oleva Dingdao Ltd, neil peremees tegi CE ära. PCT jaoks on aga Daoding Plc Ltd. Et kui tahad, siis laseme läbi Dingdao ja siis me kohe trükime su portsule ka CE peale. Nad kõik teevad kah samamoodi samal liinil samast materialist maske nagu meiegi..... A meil ongi sellepärast odavam, et me pole seda CE-jura kinni maksnud.
Ma olen sellist jura nendega küllalt klattinud.

Ja kordan veel kord: siin müües vastutan ikka mina. Kui saan strelka kellelegi teisele kaasa keerata, siis see ise jutt, aga risti lüüakse ikka mind.
Aastaid olin selline Eesti Tarbija ja Hiina tootja vaheline puhver vastutaja, kõikide sittade klattija ja sellega seoses (kui ÕigeEestiMees huijama tahtis hakata) ka korduvalt Toompeal Tarbijakaitseametis vahekohtus käinud ja võitnud, seal kordagi ei kaotanud. Alati on parem inimesi aidata ja mured koos ära lahendada, aga kui t...pead asja sinna veavad, siis tuleb enda õiguste eest seista.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Peeter kirjutas:Ja kordan veel kord: siin müües vastutan ikka mina. Kui saan strelka kellelegi teisele kaasa keerata, siis see ise jutt, aga risti lüüakse ikka mind.
Aastaid olin selline Eesti Tarbija ja Hiina tootja vaheline puhver vastutaja, kõikide sittade klattija ja sellega seoses (kui ÕigeEestiMees huijama tahtis hakata) ka korduvalt Toompeal Tarbijakaitseametis vahekohtus käinud ja võitnud, seal kordagi ei kaotanud. Alati on parem inimesi aidata ja mured koos ära lahendada, aga kui t...pead asja sinna veavad, siis tuleb enda õiguste eest seista.
Tänan, see on arusaadav. Kui seal vahel on mingi aferist või hoopis anonüümne isik, kes toob kraami kaubikuga Narva sillale kohale, nagu meie auväärt kapten soovitas, siis võib ta pakkuda suvalist sodi, raha tasku panna ja ei vastuta lõpuks mitte keegi. Meedikud on kokkuvõttes ikka ilma. Hullemal juhul mõned kasutavadki sodi, saavad nakkuse ning nõuavad haiglalt kahju ka veel sisse selle eest, et neile kaitsevahendi asemel sodi anti.
Peeter
Liige
Postitusi: 2588
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Runkel kirjutas:Jätan hankespetsiifika kõrvale, aga miks peaks TA või kliinikud pöörduma Mossadi või Kert Ämmapetsi poole, kui meil on terve pinu pikaalalise kogemusega ja usaldusväärse taustaga kitsamalt meditsiinikaupadele spetsialiseerunud ja laiema kaubavalikuga hulgi- ja jaekaubanduse ärimehi, oma ala proffe. Tallinn tõi isikukaitsevahendid kohale Decora abiga. TA-le ja teistel pakuvad oma abikätt nii sulid kui tõsised tegijad. Kahtlase taustaga mehe võiks bännida või esitada tingimus, too kaup kohale, vaatame kvaliteedi üle, maksame. Nii TA tegigi.
Seda juttu võib rääkida (ja siis PEABKI rääkima) kui sul on kaupa jalaga segada. Ja siis lähebki nii, kas laiad ja maksad rohkem või riskid nii palju kui julged ja saad ehk odavamalt. Raha alla panek ja äririsk maksab kah alati midagi... AGA. Kui asju pole ja neid ikka hädasti vaja on, siis tulevadki teised meetmed ja valikud käiku.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Fucs »

VBL on mõnel vaja...
VIDEO ⟩ Eesti Perearstide Selts näitab, kuidas õigesti maski kanda
https://tervis.postimees.ee/6940310/ees ... aski-kanda

*

Haiglad võtavad koroonaviiruse tuvastamiseks kasutusele senisest kiiremad testid
https://lounapostimees.postimees.ee/694 ... mad-testid

Kriisi süvenedes võib valitsus NATO-lt abi paluda
https://www.ohtuleht.ee/997440/kriisi-s ... abi-paluda

Aab: saabunud isikukaitsevahendid jõuavad ka kohalike omavalitsusteni
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... uudised%29
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist