REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

On veel üks nüanss Eesti testimisel, mis mulle silma torkab. 63,8% testitutest on naissoost. Samas positiivstest on naisugu 54,2%. Kui selle kallutatuse taga ei ole reaalseid põhjuseid (a'la suured medõdede grupid jne, kellele tehakse profülaktilisi teste näiteks), siis on jama. Ja mitte võrdõigulikkuse vaatepunktist vaid seoses Koroona levikuga.
Testide soolisest jaotusest ja positiivsete soolisest jaotusest joonistub selgelt välja, et mida rohkem testid, seda rohkem püüad pildile ka positiivseid. Mis tähendab, et on tunduvalt rohkem positiivseid mehi, kes võivad ringi lasta ja nakatada teisi.
Ma arvan (!), et endiselt veel on ühiskonnas trend, et keskeltläbi on pigem naine see, kes praeguses situatsioonis kodukontorit teeb. Õpetajad näiteks. Ja tõenäoliselt kallutab ka see, et valiku olemasolul mehed ei taha lastega koju jääda - jääb pigem naisele see.
Niisiis on siin oht, et tuvastatakse pigem neid positiivseid, kes rohkem kujutavad nakkusohtu perekonna siseringis, aga alatestitakse neid, kes ühiskonnas endiselt veel aktiivselt ringi lasevad.
Ma arvan siin on mõttekoht ja igal juhul ei tohi testimispoliitikat suunata see kui palju üks või teine sugu oma "tervise pärast muret tunneb".
Eesti meest ja naiste koroonatestid 03.04.2020.JPG
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Fucs »

BLOGI | Koroonaviirusega nakatunute arv jõudis maailmas miljonini. Eestis on 961 haigestunut, juhitaval hingamisel on 16
https://www.ohtuleht.ee/995210/blogi-ko ... isel-on-16

UUS! Saaremaal lisandus 43 koroonahaiget, kokku on viirus tuvastatud 359 inimesel
https://www.meiemaa.ee/index.php?conten ... rtid=91583
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

On veel üks nüanss Eesti testimisel, mis mulle silma torkab. 63,8% testitutest on naissoost. Samas positiivstest on naisugu 54,2%. Kui selle kallutatuse taga ei ole reaalseid põhjuseid (a'la suured medõdede grupid jne, kellele tehakse profülaktilisi teste näiteks), siis on jama. Ja mitte võrdõigulikkuse vaatepunktist vaid seoses Koroona levikuga.
Testide soolisest jaotusest ja positiivsete soolisest jaotusest joonistub selgelt välja, et mida rohkem testid, seda rohkem püüad pildile ka positiivseid. Mis tähendab, et on tunduvalt rohkem positiivseid mehi, kes võivad ringi lasta ja nakatada teisi.
Jutul on iva.
Sama probleem, mis muidu meestega - õige mees arsti juurde ei lähe! Eriti kui perearst on veel selline plikaohtu kah.
Eks siin vist aitaks Terviseameti poolne utsitamine, et mehi suunatakse vähe.
Meil on ka seda märgata, et mehed kipuvad (asjata kusjuures) särki rebima ja naised on ettevaatlikumad, pesevad sagemini käsi, puhastavad hoolikalt oma töökohta jne.

Ja ei aita suurt midagi, ei saa santi sundida, kui see ei taha kõndida. Olen ka seda rõhutanud, et intensiivis hingamisaparaadi all kopse välja köhises on hilja kahetseda, aga noh, nagu selja keerad, on julged mehed edasi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas atnekas »

Kapten Trumm kirjutas: ...
Ja ei aita suurt midagi, ei saa santi sundida, kui see ei taha kõndida. Olen ka seda rõhutanud, et intensiivis hingamisaparaadi all kopse välja köhises on hilja kahetseda, aga noh, nagu selja keerad, on julged mehed edasi.
Noh, see on juba klassika ja põhjuseks hoiak, et minuga ju nii ei juhtu - juhtub teistega :wall:
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Fucs »

Perearst avab tausta: kui raskelt haigestuvad koroonaviiruse tõttu lapsed?
https://tervis.postimees.ee/6941110/per ... ttu-lapsed

Esialgsed andmed: inimesed jäid eriolukorras paiksemaks
https://www.err.ee/1072661/esialgsed-an ... paiksemaks

VIDEO JA BLOGI ⟩ Terviseamet: koroonaviiruse kulminatsioon võib Eestis saabuda järgmise nädala lõpus
https://www.postimees.ee/6940922/tervis ... dala-lopus

Olle Horm: käib soojendus suuremaks kriisiks
https://www.pollumajandus.ee/uudised/20 ... ndus.ee%29

Avalik kiri: vaid kodanikupalk aitaks pandeemia valutult üle elada (TASULINE)
Üleskutse kodanikupalga viivitamatuks rakendamiseks pandeemia ajal.
Koroonapandeemia on kogu maailmas selgelt näidanud vajadust püsivate meetmete järele, mis aitaksid ära hoida mitte ainult inimeste vaesumise, vaid ka taoliste ootamatute kriiside halvimad majanduslikud tagajärjed, mis võivad olla piisavalt tõsised, et kujuneda ülemaailmseks julgeolekuprobleemiks. Üheks ennetavaks meetmeks on tingimusteta põhisissetulek, mida Eestis rahvapäraselt kodanikupalgaks kutsutakse.
Kas pole mitte tegu meetmega, mis võimaldaks ettevõtetele minevad toetused lihtsalt vahele jätta ja majandust niigi elus hoida?

Edasi lugemiseks: 1 € / kuu Kogupaketi tutvumishind ; 1.49 € Osta artikkel ühe kliki mobiilimaksega
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

ElrikThunderson kirjutas:Lõunanaabritel esimene :rip:

https://www.err.ee/1072599/latis-regist ... urmajuhtum
Mõtlesin just eile kodus, et mis on see Läti fenomen, et seal see levik piiratum on. Eriolukorra tegid nad meist 1 päev hiljem.
Ainus käegakatsutav erinevus paistab olema meie tihe ühendust Soomega, mida Lätil pole.
Samas jälle Riia lennujaam on märksa tihedama liiklusega kui Tallinn.

Kas tõesti kohe alguses välja käidud võimalus jääda vabatahtlikku karantiini haigekassa kulul. Kuna meil seda pole/polnud, siis lehvitakse/lehviti rohkem tööl ja seepärast levib haigus rohkem. Ehk lätlaste sisuline isolatsioon algas varem ja enne kõmisevaid "olukordi".
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Peeter
Liige
Postitusi: 2579
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Nendele, kes siin kõik usuvad Hiina ametlikku infot ja igatsugu erinevaid infokilde üritavad maha teha, neile on mul öelda (õigemini kõigile), et kui Hiina on otsustanud teada anda maailmale, et oli ca 3000 laipa, siis nii ongi. Hiina on riigina nii võimas küll ja veelgi, et isegi kui kogu linn oleks läinud, näidataks meile tsooni avades linna, kus kõik on "nagu vanasti" ja rahvas naera(ta)b ja lehvitab kah veel pealekauba. Ja ise mõtlevad, et kas see demokraatlik maailm on tõesti nii loll ja naiivne. Vastukäivaid fakte on ju sealt küllaga. Kes ja mis fakti avaldab, ja millistest kaalutustest, see ei muuda fakti, et nii on. Näiteks: vb keegi meie seast on isiklikult väga verine ja vihane TA peale lihtsalt põhjusel, et need samad isikud kunagi teda mõnitades alandades tööle ei võtnud, või hoopis lahti lasid? AGA SEE EI MUUDA JU FAKTI, ET TerviseAmet ON KOHE ILGELT SAAMATU JA AVALIKULT VASSIV VALETAJA OLNUD! On fakt, et Hiina asus 10miljoni elanikuga linnas erakorraliselt tuhandeid uusi haiglakohti rajama siis, kui neil oli ainult ca400 tavalist haiget. Kõik kokku, koos intensiividega! Ja laipu ainult mingi ca 25-30. Kas te ise seda usute? Mina ei usu. Ilma kohalikke olusid arvestamata ja lihtsalt tuimalt numbreid Eesti oludest umbakaudselt ülekandes ütleksin, et neil oli meist ca 10korda rohkemates haigla ja intensiivikohtades tõsine montaana ja laibad olid ju juba neil igalpool vedelemas juba. Või te tõesti arvate, et kui hakati haiglaid rajama ja info sellest silma hakkas jääma, siis need juba sajad laibad mida näidati olid needsamad 25 tk igatpidi erinevais riietes erinevais asendeis ja kohtades????? Ja lisaks veel siis elusad näitlejad või???? Kui nüüd samm tagasi astuda, ja emotsioonita vaadata, siis tõenäoliselt olid neil nii ca paartuhat intensiivikohta seal piirkonnas juba silmini täis ja tavakohad sammuti. Kümnemiljoni linnas ei hakka keegi surmahirm silmis sõjaväega kõike karantineerima mingi 25 laiba pärast. Või teie arvates hakkab? See, et jagatakse välja selline arv tuhahunnikuid, ei tõesta, ega ka lükka ümber seda, kui palju oli covidiohvreid Hiinas, olgem realistid, see on lihtsalt fakt. Ootame lisainfot. Ja nii ka paljude muude faktidega, tervikpilt alles koguneb.
Ja et ausam oleks niimoodi kirjutada-lugeda, siis tuleks ka ära märkida kes millist teooriat pooldab/usub vmt. Mina näiteks täna ja praegu pakun kõikide mulle näha olevate asjade kogumiks, et Hiinast tervikuna 40-100t laipa, neist 80-90% Wuhanist-Hubeist. Ja vastavalt ca no maks kuni 10 korda suuremat ametlikku nakatumist. Ja viiruse päritoluks pean seda Wuhani 4taseme laborit (on see siis juhus ja/või hooletus, või kuritegu, mis mul sellest vahet). Seda et keegi sõi nahkhiiresuppi ja haukas kooriklooma peale, ja et sellest sai kõik alguse, seda ma eriti ei usu. Ma ei kiida heaks nende ei puhtust, ega söögivalikut, aga no ma lihtsalt ei usu. Ja minu uskumust kinnitab (vähemalt minu jaoks) infokillud, et sõjavägi võttis Labori üle, ja peale seda on osad (just selle viirusega tegelenud) teadlased kõik kadunud, mitte ei tegele avalikult riiki abistades just sellega mida peaks. Kust mina tean, äkki pandi kohe seinaääde?
Elame, näeme, kas tilgub igaltpoolt satellitidelt ja juhtmetest ja mida iganes kust infot juurde, või jääb nii nagu hiinlane ütles.
Btw otsisin ekstra üles raamatust ühe Hiina maavärina kirjelduse. Linn läks, 1,6miljonit elanikku, maakond läks, ainuüksi maa all kaevandustesse jäi lõksu ca 30 000 kaevurit. Alguses ütles Hiina, et no kuni 100t kannatanut (mitte surnut!), saame ise hakkama ja räägiti kangelaslikku kommunistliku plära nii siseriiki, kui välja. jne. Linn avati välismaalastele 11 kuu pärast(!). Aga piirangutega. Kõik oli uuesti üles ehitatud, tänavad oli laiemad, majad uuemad jne. Aga elu oli paigas pildistamiseks. Poole aasta pärast alles ütles Hiina ohvrite arvuks 655 tuhat, hindajad mujalt pakkusid pärast tutvumist 750tuhat, ja siis veel 10 kuud hiljem tuli ilma kommentaarideta Hiina otsus: 242tuhat ja jutul lõpp!
Viimati muutis Peeter, 03 Apr, 2020 12:25, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Olle Horm: käib soojendus suuremaks kriisiks
https://www.pollumajandus.ee/uudised/20 ... ndus.ee%29
Veel üks asi, teemal põllumajandus, tööjõud ja võõrtöölised, kellest tahetakse kangesti lahti saada.
Ütlesin seda juba varem ja seda on kaamera ees mõned põllumehed ka kinnitanud - et peene tööga harjunud linnarahval pole lihtsalt häda nii suur minna vähemakstud mustale ja raskele farmitööle, et need asendaksid mitmel pool mustemaid töid tegevaid ukrainlasi. Lihtsalt Siseministeeriumil ja EKRE tegelastel pole sel teemal vaja ise fantaseerida, vaid tasub kuulata, mida sektor ise räägib.

Hetkel saab enamik töötuid (kes on koondatud) töötukindlustushüvitist ja see kestab veel mõned kuud. Häda muutub suureks kõige varem sügisel, mis sunnib linnainimesi otsima tööd maal. Senikaua tasub neist ukrainlastest näpud eemal hoida, kuniks asendust võtta on. Töötukassa kaudu ei tule sinna sektorisse praegu keegi - häda pole lihtsalt piisav.

Lisaks on veel see probleem (paljude arusaam maatööst põhineb kogemustel nõukaaegse kartulivõtu kampaaniaga igal sügisel), et sellist kvalifitseerimata tööjõudu maale vajab peamiselt köögivilja- ja juurikakasvatus, kus on käsitööd rohkem. Teravili ja piimakari praegusel ajal kvalifitseerimata seltskonda eriti ei vaja, sest need on kõvasti mehhaniseeritud ja eeldavad juba kutseoskusi.

Teoorias on tõesti võimalik teha tööd nagu tehti sõja ajal, kus kartuleid pandi labidaga ja kaks meest pandi atra vedama, kui hobust polnud. Nii hull õnneks asi pole ja selliseks töötegemiseks vajadust pole. Ja kui põllumehel on odavam sõita Deere traktoriga, selmet panna burlakke adra ette, siis las ta sõidab oma traktoriga.
Viimati muutis Kapten Trumm, 03 Apr, 2020 12:23, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
VMO
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 30 Sept, 2016 10:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas VMO »

Kapten Trumm kirjutas: Mõtlesin just eile kodus, et mis on see Läti fenomen, et seal see levik piiratum on. Eriolukorra tegid nad meist 1 päev hiljem.
Kas mitte koolivaheaeg ei võinud mõjutada liikumisi? Eestis oli ju veebruari lõpus, Lätis aga märtsi lõpus.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Peeter kirjutas:Seda et keegi sõi nahkhiiresuppi ja haukas kooriklooma peale, ja et sellest sai kõik alguse, seda ma eriti ei usu.
See on sinu oma väljamõeldis, mida sa ei usu. Sina oled ainus, kes sellest on siin kirjutanud ja sulle on korduvalt selgitatud, et kahest liigist loomi süüa polnud nakatumiseks vajalik.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vägagi võimalik, sest talvistel vaheaegadel vägagi levinud lehvida perega mööda sooje maid. Kuna Eestis oli kriisi alguses koolivaheaeg (mäletan, et lapsed palju käia ju ei jõudnud, enne kui koolid suleti), siis Itaalia suusahuvilised ja muidu Idamaade kultuuri huvilised tõid siia hulgi "kingitusi" kaasa.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Peeter
Liige
Postitusi: 2579
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Kriku kirjutas:
Peeter kirjutas:Seda et keegi sõi nahkhiiresuppi ja haukas kooriklooma peale, ja et sellest sai kõik alguse, seda ma eriti ei usu.
See on sinu väljamõeldis. Sina oled ainus, kes sellest on siin kirjutanud ja sulle on korduvalt selgitatud, et kahest liigist loomi süüa polnud nakatumiseks vajalik.

See on minu demagoogiline liialdus, olen nõus. Aga see ei muuda mu seisukohta, et selle jama algus ei ole sealt turult pärit.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Btw otsisin ekstra üles raamatust ühe Hiina maavärina kirjelduse. Linn läks, 1,6miljonit elanikku, maakond läks, ainuüksi maa all kaevandustesse jäi lõksu ca 30 000 kaevurit. Alguses ütles Hiina, et no kuni 100t kannatanut (mitte surnut!), saame ise hakkama ja räägiti kangelaslikku kommunistliku plära nii siseriiki, kui välja. jne. Linn avati välismaalastele 11 kuu pärast(!). Aga piirangutega. Kõik oli uuesti üles ehitatud, tänavad oli laiemad, majad uuemad jne. Aga elu oli paigas pildistamiseks. Poole aasta pärast alles ütles Hiina ohvrite arvuks 655 tuhat, hindajad mujalt pakkusid pärast tutvumist 750tuhat, ja siis veel 10 kuud hiljem tuli ilma kommentaarideta Hiina otsus: 242tuhat ja jutul lõpp!
Loogika viga on nüüd selles, et loodusõnnetused on üldiselt unikaalsed ja pole võimalik enamasti ja midagi analoogilist leida.
Epideemiate levik aga modelleeritav ja allub teatud matemaatilistele reeglitele - st "tulemused" on mingi täpsusega ka kontrollitavad.
Mina neid kontrollida ei oska, aga olen loengus kuulnud, et umbes sedasi käib.

See kõik ei tähenda, et Hiina ei vassi arvudega. Lihtsalt nii WHO kui ka Eesti üks väheseid epideemiaspetse hr Kutsar on öelnud, et vähemalt skaala on usutav. Ja see jutt, et WHO on hiinlaste kinni makstud on samaväärne juttudega, et koroona on Big Pharma (st ravimifirmade) vandenõu. Noh, detsembris pensioneerunud Kutsar vaevalt nüüd Hiina palgaline infotroll on. Epidemoloogia kui rakendusteadus aga oli nõuka ajal täiesti korralikul tasemel ja seda õppinud inimesed ilmselt ka teavad, kuidas neid "tulemusi" arvutada, sest "suures ja jagamatus" juhtus igasugu imehaiguste puhanguid ühtelugu ja oli millest õppida.
Viimati muutis Kapten Trumm, 03 Apr, 2020 12:35, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Fucs »

Kes otse ei näinud siis järelvaadatav
Eriolukorra pressibriif, 3. aprill 2020
https://www.youtube.com/watch?v=69eReEj ... =emb_title

25:26 Imre Kaas küsimus: ".....mis on suremuse põhjus, kas mingis etapis see viirus hävitab kopsud jäädavalt ?"
TA "... raskem kulg on vanemaealistel, kaasuvate krooniliste haigustega ja seal tõesti kui inimene on eakas, tal on mitmed teised haigused, siis sellest viirusest väljatulek ei ole lihtne ja see on tegelikult see, mis kasvatab neid samu kurbi numbreid. Ja see on kõikide maade statistikas sama näitaja. Ikkagi üle 70-ne üle 80-ne vanused inimesed koos kaasuvate haigustega."

Ma ei tea kuidas teised, aga mina ei saanud vastust esitatud küsimusele.

28:34 Tiina Jaakson AK esitas lõpuks küsimuse, et mis diagnoosi saavad haiged, kellele teste ei tehta kuid kellel on COVID sümptomid, ja lõpuks sain ma vastuse siin juba nädal või rohkem tagasi esitatud küsimusele. Lisaks sai teada, et ka kliinilise COVID diagnoosiga inimeste statistikat on lähiajal oodata.

30:10 Hanna-Kadri Kuusk Õhtulehest esitas küsimuse, et kas eile Hiinast saadud vahendid on OK või on ka seal analoogselt Regionaalhaigla hankega saadetise hulka topitud mingit ebavajalikku jama, aga Terviseameti peadirektor pole RH juhtumist üldse midagi kuulnudki.... :scratch:
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist