REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

Paneme midagi virtuaalsele paberile...
Ma ei tea, miks ma kirjutan siia viimasel ajal peamisel siis, kui ma olen joonud. Moraalne allakäik? Võib selle pärast, et mulle tundub, et seesinane foorum järjest enam käib "peavoolu" järgi, kus diskussioon ja arutelu joondub sõnaosavamate ja rohkem aega varastavate tüüpide pärusmaaks? Ei tea kallid kaimud.
Akf Peeter nurises mõnda aega tagasi (allavoolu läinud postides), et ma ei viitsi teha tõlget x säutsudest kokku kogutud infost (mis muuseas võttis ka tublisti aega), siis saage aru - selleks et kulutada tunde oma kallist aega - see eeldab, et te loete siin seda vaeva tulemust suht süvenenult. Peeter hei - täiesti hüva - pole probleemi suhtumisega. Aga kui te ei viitsi keskeltläbi inimese maakeelset ponnistust lugeda, siis seda ei tule ka siia. Vuujaa.
Teine asi on see, et kui teema areneb kiirelt, siis on op-info jagamine siin mõningate mõistmiskadudega põhjendatud.
Ma olen vana eesti keele fänn ja suhtumisega on kõik korras ... kui keegi midagi arvab - pilk-pilk. eh... Oh õudust, mida ma olen viimase paarikümne aasta jooksul oma tööalases kirjavahetuses pidanud üle elama. Alates sellest, kus suht toores insener (ee...mina ise ikka) tõesti pilgutas silmi professori poole, et miks oma töös ei või kasutada mõistet kuusikoloruuvi ja lõpetades sellega kuidas ta üritab kirjavahetuses järkekindlalt tõlkida Coverit kaaneks, Housingut kopsikuks, aga tegelikult tänapäevase möla baasil enam ei viitsi väga. Kui siis ainult läbi jonni ja viha. Aga jonn ja viha on pahad negatiivsed emotsioonid, mille juurikas ilmselt on kusagil rassisimis, natsisimis, ksenofoobias jne. Nääh ... tegelikul jonni veel jagub...

Ok mõnest asjast...
Masstestimise fännidele:
https://granitegeek.concordmonitor.com/ ... -time-why/
Lühidalt - kui nakatunute % on väike ,siis masstestimise puhul saate neetult valesid tulemusi. Kui testi usladusväärsus on 99%, siis 1000 inimese valimis saate juhul, kui 1% on nakatunuid, tulemuseks 1,9%. Aga kui usaldusväärsus on 90%, siis saate 1% reaalselt nakatunute puhul, 1000 inimesega, tulemuseks ca 10% positiivseid. Sitt lugu. Lp- profesuur Irja, võib-olla te olete seletanud oma nägemust, miks masstestimine tekitab infomüra, aga ma ei ole tabanud loogikat. Minu viga - võib-olla loen vähe. Ärge palun alahinnake inimeste võimet mõista emakeelset teksti, või seletusi. Muidu jätkubki ikka samas vaimus, et 80 aastat tagasi kirjutatud sotisaal-autobiograafia tekitab tõmblusi. Aga me vankumatult usume kõrgemat võimu kandva rahva võimesse teha adekvaatseid valikuid...
Ahah, et 99,9%usaldusväärsus..
https://www.biocentury.com/article/304887
Vot nii Gangelt ja 15% immuunseid.

Mõningaid ravivõtteid/analüüse – ei soovita, ega naeruväärita:
https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 1.full.pdf
https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 1.full.pdf


Veidi mis avab teatud Koroona-nägemuste tagamaid. Grupp "Red Dawn":
https://twitter.com/EricLiptonNYT/statu ... 9891384322
Ja sellega seoses.
https://www.nytimes.com/2020/04/11/us/p ... ponse.html

Sittagi see sõna nii vaba on ka eeskõnelejatel:
https://www.nytimes.com/2020/04/09/busi ... k-out.html

Katse ICU patsiente lahterdada – parem, kui muidu lõksutamine (see oli sügavalt enesekriitiline :lol: ):
https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 1.full.pdf

Üks Itaali mudel –ääh vähemalt matemaatiline, mitte niimsama...:
https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 1.full.pdf

Seda ei ole jõudnud läbi lugeda, aga on kindlasti huvitav analüüsi mõttes:
https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 1.full.pdf

Ja see on midagi, mida ma huviga loeks, kui keegi akf vaevuks üles laadima – aga näe ei raatsi ise...
https://lood.delfi.ee/tervispluss/ajaki ... d=89525587

Kuulan praegu - kuidagi nii... ei ole kedagi surnd veel. Lihtsalt jälle pani mõtlema... Carpe diem.

Lembit kinkis eile mulle oma luuleraamatu
Jättis köögi laua peale, ise oli surnud
Oleks võinud anda mõnelegi muule ju,
aga mulle jättis, sest et mind ehk oli tundnud.

Leinadest ja armastusest pilve piirini
pleekin`d päevikusse luuletatud elu ära.
Imesta, et mõni kohe oskab minna nii,
päriselt ei lähegi et ta nii väga ära.

https://www.youtube.com/watch?v=x6EIim9pYJg
Tsikk on pildil täiesti nepritšjom....
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas tympsa »

Anter kirjutas:Olen jälginud Hollandi ja Belgia haigestumiste ja surmajuhtumite suhet.
Ei saa kuidagi aru, miks see neil nii kohutav on.

Vastupidine suhe on sealsamas kõrval oleval Saksamaal.



Saksamaa: haigestunuid - 128208
surmasid - 3043


Holland: haigestunuid - 26551
surmasid - 2823

Belgia: haigestunuid - 30589
surmasid - 3903
Saksamaa ilmselt testib väga palju ja seega leitakse ka palju nakatunuid üles . See aga ei seleta miks Belgial ja Hollandil on surmasid 1 miljoni elaniku kohta niipalju rohkem kui Saksamaal . Ehkki ka Saksamaal pole vähe 38,samas kui Eestil on näiteks 21 ja Soomel vaid 11 .
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5218
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Manurhin »

Kas Belgia ja Holland mitte seda nn. karjaimmuunsuse teed ei läinud? No ja lisaks on seal ka nende "kõrgharitud spetsialistide" kontsentratsioon kaunis suur, kes karantiinireegleid millekski ei pea ja iga päev 5 korda külg külje kõrval tagumikke taeva poole upitavad.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Longbowman
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 30 Mär, 2018 16:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Longbowman »

Holland vs Belgia.
Holland läks karjaimmunnsuse, ehk Rootsi teed.
Belgia mitte.
Riikide pindala, rahvaarv, elatustase, eluviisid, vanurite % elanikkonnast ja ilmselt ka med süsteemi tase on väga-väga võrreldavad.
Ja ometi on Belgia (rahvaarvult isegi väiksem) nii nakatanute kui surnute arvult selgelt juhtimas.
Müstika.
kas ehk mängib rolli Belgia maismaapiir coroonaga jännis Pransusmaaga ning Hollandi suhteliselt turvalisem maismaapiir coroonaga seni suhteliselt hästi hakkama saanud Saksamaaga?

-----------

Sellest Rootsi materdamisest.
Eks näis.
Selline julm-pragmaatiline vaade võiks olla ka see, et aga mis siis, kui sügiseks on küll Rootsi kaotanud mõnituhat hooldushaiglates (olen paraku ühe eaka lähedase lahkumisega pidanud selliseid asutusi viimase aasta jooksul korduvalt külastama ja kujutan seal valitsevat olukorda ette - sealt üldiselt tagasi ei tulda vaid minnaksegi surma ootama, nii koledasti kui see ka ei kõla) vegeteerivat rauka, kes lahkusid siitilmast paar nädalat varem, kui ilma corona epideemiata.
Samas pole Rootsi vastukaaluks oma väikeettevõtlust jms hävitanud ja stardiplatvorm uueks majandustõusuks (sest igale langusele järgneb tõus) on kõigist teistest parem.
Rootsi majandus oli juba enne coroonatki tugev ja teotahteline.
vananev ja tasapisi laisemaks muutuv ühiskonna rahvaarv on pagulaste armee abil pushitud juba üle 10 miljoni, tehased huugavad.
Majandusjõudu jagub.
Me siin Eestis jäämegi mina-poeg-ja koer tüüpi firmades puulusikaid voolima ja imestama, et kuhu see maailm küll tormab ...
"Maksumüüri" taga olevate artiklite üle kurtjatele - teile on loodud ajaleht "Pealinn", ajakiri "Vahitorn" ja Päästearmee supiköök. Ajalehed maksid raha ka nsvl ajal.
nimetu
Liige
Postitusi: 7584
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas nimetu »

Olen jälginud Hollandi ja Belgia haigestumiste ja surmajuhtumite suhet.
Ei saa kuidagi aru, miks see neil nii kohutav on.
Holland läks (vähemalt alguses) sama teed nagu Rootsi. Nagu näha, siis see ei olnud eriti hea mõte. Lisaks muidugi äärmiselt tihe asustus.
Samas pole Rootsi vastukaaluks oma väikeettevõtlust jms hävitanud ja stardiplatvorm uueks majandustõusuks (sest igale langusele järgneb tõus) on kõigist teistest parem.
Samas, mis kasu sellest on kui kõik ülejäänud riigid on oma piirid kinni pannud ja nende majandused seisavad? Ekspordisektor on ikkagi pees.
Viimati muutis nimetu, 14 Apr, 2020 7:55, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

kuido20 kirjutas:Tühjalt seisvad hotellid ja puhkekülad karantiinilaagriteks muutma, .oO, ega praegune ühiskond seda ära seedi.
Minu arvates see levinud seisukoht ei ole õige.

Meil siin on militaar.net ja hulgas teemades käsitletakse tõelise sõja võimalust Eestis - nagu Ukrainas või Süürias. Meil on üsna head teadmised sellest, kuidas eelmiste sõdade (Vabadussõda, II ms) ajal elu käis (ja mõni vanem akf veel mäletab seda ise ka). Kuidas nüüd siis äkki nii, et palju leebemate piirangute puhul kui sõjaaegsed tekib abstraktne kartus, et "ühiskond ära ei seedi" vms.?

Kui kõik näevad, et häda on käes ning käsk tuleb, küll siis seedib. Virisevad ja torisevad, aga seedivad.

Vastasel juhul võiks KV kinni panna ja meie jutu siin ka ära lõpetada tõdedes, et kõik see on mõttetu, sest vastuhakuks oleme nagunii liiga ära pehmostunud.
kilo
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 01 Apr, 2008 18:07
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas kilo »

Avatar kirjutas:
Ja see on midagi, mida ma huviga loeks, kui keegi akf vaevuks üles laadima – aga näe ei raatsi ise...
https://lood.delfi.ee/tervispluss/ajaki ... d=89525587
KOGEMUS | Lugu sellest, kuidas kurikuulus koroonaviirus mu kätte sai
Mart Kuusk oli terve kui purikas, kui 1. märtsil pisukeste vintsutuste järel Myanmarist koju jõudis. Kuidas kurikuulus koroona ta siiski kätte sai, selgitab ta nüüd ise. Ja teeb seda pikalt-laialt, sest lühidalt ei oska ja hästi ei saa ka.
Ei mäleta enam täpselt, millal see va koroona mu infohorisondile kerkis. Millalgi veebruaris ilmselt. Nagu 50aastase elu praktika on näidanud, on järjekordne sea- või linnugripp, ebola, SARS või mõni muu mind otseselt mitte puudutav haigus teema, kus paanikat rohkem, kui asi väärt.
Wuhan. Hiina. Olen Hiinas mitmeid kordi käinud, aga Wuhan ei aktiveerinud ühtegi mälusaart. Nii et kehitasin pigem õlgu ja meenutasin Uhhuduuri 4. jalgrattamatka Etioopiast Namiibiasse aastal 2015. Siis pidime ebola pärast muretsevatele kodustele selgitama, et meie teekond Aafrika idaserva pidi tähendab, et oleme viirusest sama ohutus kauguses kui Eestis viibijad. Mnjah. Räägi, mis sa räägid, aga kui inimene endale midagi pähe võtab, ega ta sellest kondist lihtsalt lahti ei lase.
Hüva. Jalgrattaga ümber maa­ilma sõitva mehena olen ilmselgelt Harju keskmisest kõrgema riskikäitumisega. Mis teha, kui selline genoom ja sellised sõbrad on sattunud. Ega vabanduse palumine suurt ei aita ega see, et kanakarja kaagutamist tauninud riigimehel võibki õigus olla, kui ta väidab: “Loll viirus, saab kõik kätte, aga rahva ühisrinne on tugevam!” Ja nii kirjutan neid ridu, istudes juba pea teist nädalat vabatahtlikus koroonaviiruse isolatsioonis. Kodus koos kassi, koroona, naise ja pojaga. Ja meediaga, mille parimaks osaks on multikad Käsna Kallest, Transformeritest ja põrsas Peppast, sest sealt ei tilgu (veel) seda koroonasappi ajusse. Erikomisjoni juhid tunduvad õnneks sama võimekad olevat kui Spiderman ja Deadpool. Minu usk on tänu neile kindel nagu krüptoniidimuretul Supermanil.
***
Istun kodus ja loen ­vahtra­mahla tilkasid. Mahl hakkas nimelt jooksma. 18.03 kui pojaga augu uuristasime, ei virranud veel miskit. Täna (22.03) tilgub juba kaks tilka minutis. Loodan, et homme juba neli tilka. Näis.
Nii.
Aga kuidas ma ikkagi nakatusin? Ja suur osa mu igapäevasest elurutiinist vastu taevast lendas?
Hea muidugi, et rutiin lendas. Mitte elu.
Veel.
***
19.02 startisin Myanmari matka­gruppi juhtima. Kotti pakkides heitsin pilgu S&P indeksile (S&P 500 on börsiindeks, mille moodustavad New Yorgi börsil ja NASDAQil noteeritud Ameerika Ühendriikide 500 suurima börsiettevõtte aktsiad - toim.), mis näitas all time high rekordpügalat pea 3400 juures. Põhimõtteliselt nagu saunatermomeeter näitaks 160 kraadi Celsiust. Palav. Ei saa kannikaid lavale toetada.
Logistika toimis. 21.02 oli 12 eestlast valmis alustama Yangonist matka Chini regiooni hõimude juurde. Saabumine Myanmari oli probleemitu. Lennukis küll topiti mingi tervisetõend kätte, kus pidi kinnitama, et sa Wuhanist ei tule. Ei tulnud. Viskasin paberi minema, aga pidin piirikontrollis ikkagi allkirja andma. Palavikku ei mõõdetud. Lasid sisse.

Olin Myanmaris esimest korda elus. Üliäge! Väga keerulise arengulooga riik, kus on inimesi (vähemalt 50+ hõimu), kes meie mõistes elavad endiselt rauaajas (milline maius lääneühiskonna turistile). Militaaroligarhia, rahvademokraatia poole püüdlemine, sügav budistlik eluruum koos genotsiidiga – põhimõtteliselt ajarännak 2500 aastat tagasi. Ja ei mingit koroonamuret! Vähemalt minu kui grupijuhi jaoks. Seni, kuni matka lõpp oli silmapiiril ja inimesed jälle võrgustusid.
No ja siis tulid üle pooltele matkakaaslastele SMSid kodustelt tööandjatelt – ärge tööle tulge! Ja osa Finnairi tagasilende muudeti ära. Singapur out. Bangok ok. Huvitav, kas Moskva laseb veel läbi? Lasi.
01.03 olin kodus nagu naksti. Pääsesin jälle. Libe vend, nagu ma olen.
Et kodus kohtuda koroonaga. Mitte enam meedia süleluses, vaid litakas otse näkku. S&P termomeeter oli 3400 pealt langenud 3090-le. Pole paha – saunas juba 140 kraadi. No ikkagi, isegi soomlastele palju. Aga karta on, et läheb kiirelt külmemaks.
Läkski.
***
09.03 oli esmaspäev. Minu kaasa sünnipäev. Inimesed ei taha esmaspäeviti jõuliselt pidutseda ja nii mõtlesimegi, et teeme peo reedel, 13.03, aga ikka vingerdasid mõned lähedased sõbrad ja sugulased end meite manu. Nagu ikka, oli tore koos olla. Sõime. Jõime. Tegime sauna ja mulisesime nii­sama. Sõltumata sellest, et kui keegi kergelt köhatas, otsis Covid-19 viirus nagu võilille ebe sobivat kohta maandumiseks… Kui ma nüüd meditatiivselt järele mõtlen, siis võib-olla tõesti mu ninakarvad korraks võbelesid, tajudes sissetungi. Aga aju ja keha seda ei märganud. Olime lihtsalt koos sõpradega. Ja seltskonda rikastava koroonaga.
11.03 hakkas mu elukaaslane köhima ja ta kehatemperatuur tõusis 38,5ni. Kuna nii juhtub igal aastal, süstisin apteeki Coldrexi järele. Empaatilise elukaaslasena tundsin ka ise kohe nohu. Võtsin tableti. 5aastane poeg keksis ringi ja tagus trummi, sest lasteaeda minna ei saanud. Reedese peo jätsime ära. Külla oodatud sõpradega olemise asemel külitasime Zoomis igaüks oma jookidega. Hmm, positiivne pere-eelarvele. Samas maksaks ikka iga kell x eurot rohkem, kui saaks kokku.
15.03 käis kiirabi ja võttis elukaaslase ninast proovi, s.t mitte ninast endast – topiti hoopis vatitupsuga varras ninna. Tahtsin ka, aga valges kaitseülikonnas tulnukas soovitas teha parem stepptantsu. Prooviks tuleb registreeruda ja saba 2 nädalat. Minge p…
Koroonaviiruse tervisekahju peres ajavahemikul 11.–20.03:
Mul 2 päeva nohu. 2 tabletti paratsetamooli.
Elukaaslasel tsipa sitem seis. Palavik 2 päeva, lihasevalu ja apaatia. Nagu igal aastal.
Poeg. Sügav masendus, et kellegagi pole mängida peale ema ja isa.
No sex.
***
Ei saa lahti tundest, et eelmisel aastal poleks selle nohu peale isegi haiguslehte võtnud. Nüüd võtsin, kuna riik ütles, et ära hinga. Võib-olla on J-l tõesti rohkem infot nagu liidritel ikka. Hoian hinge kinni.

Pole eriline tundeinimene, aga nüüd on küll tunne (selline lämmatav raskus ja raev hinges), et seekord minnakse kriisi ja eriolukorraga seda teed, et ravitakse nohu (mis, nagu teada, tappis 15.–17. sajandil 75% Põhja-Ameerika põlisrahvastikust) tuumapommiga. Ravi on garanteeritud!
Asi ju selles, et vaatamata Jumala sõnale, mille kohaselt inimene on ülem kõigist teistest maa peal toimetajatest, on inimese ainus mõte olla nn globaalses heaoluühiskonnas tootja ja tarbija. Ja nüüd on piirideüleses inimsuses ja sõjas lolli viirusega Kalevipoeg jalutu. Ei tootmist, ei tarbimist. Surrakse ikkagi. Kahjuks tundub mulle, et sellest arteriaalsest voolust rohkem kui viirusnakkuse pärast.
Jälgin mängu. Ettevõttes on 80% käibest läinud – eriolukord ja force majeure. Umbes 30 inimest tuleb lahti lasta.
Füüsilist ja emotsionaalset SKPd on plussi-miinuse-skaalal kodus muidugi raske mõõta. Hästi, maksime umbes 20 eurot paratsetamooli eest. Edasi tegeleme vohava hirmu ja ­ebakindluse maandamisega, kinnitades lähikondsetele, et oleme endiselt elus. Süstime ka optimismi­pisikuid, kuid lähikontaktide tõttu on umbes 20+ peret samuti vabatahtlikus isolatsioonis.
***
Laupäeva öösel oli pea nohust nii paks ja und ei tulnud. Kirjutasin üles:
Esimest korda oma elus nägin siis märtsis aastal 2020 homo sapiens’i ülemaailmset koondumist rassidest, religioonidest, kultuurist ja poliitikast sõltumata ühise vaenlase vastu. Viiruse vastu, mis rahvakeelse nimega (mis hea nali) Corona.
Loomulikult üksteist süüdistades ja näidates näpuga neile, kes on liiga aeglased, lollid või muudmoodi tagurlased ohuga tegelemisel.
Ja mind tõesti üllatab – või peaks ütlema paelub – mõte, et selle liigi tugevus (ja nõrkus) ei sõltu (praegu) mitte tehnoloogiast, vaid võimest koonduda ja kanda disproportsionaalselt suuri ohvreid selleks, et kaitsta nõrgemaid enda seast. Antud juhul nõrgema immuunsüsteemiga liigikaaslasi – lapsi ja vanureid. Isegi arvestades, et oht elule puudutab vähemust ka nende seas. Nohu, kurguvalu, külmetustunne…
Täitsa hämmastav. Milline evolutsiooni uperpall tõesti. Või mis?
***
Paari päeva pärast saab karantiin läbi. Ma ei tea, kas immuunsus koroonat läbi põdedes tekib.
Aga mida ma nüüd tean, on see:
- peavalu saab edukalt ravida tuumapommiga (majanduslikus võtmes),
- loodus kulgeb omasoodu, sipelgaid ja kopraid, rääkimata Lebistes reticulatus’test, ei koti homo sapiens’i nohu,
Myanmari hõimurahvad, nagu kõik, kes asuvad läänemaailma heaoluühiskonna äärealadel, elavad ja surevad ilma seda pandeemiat märkamata, iPhone’i uue versiooni väljatulek võib edasi lükkuda ja hind tõusta, elanike keskmine eluiga ilmselt väheneb.
S&P on 2300! Karuturg (olukord, kus aktsiate hinnad hakkavad hoogsalt langema või arvatakse peatselt tabava languse tulekut - toim.) on ametlik. Keegi ei tea, kui palju me heaoluühiskonnana tagasi kukume. Üks Põhja-Ameerika president võidab väljakuulutatud sõja viirusega ja valitakse tagasi. Suure tõenäosusega läheb elu halvemaks. Töötus lendab paraboolselt üles. Tarbimine väheneb. Sureme endiselt. Vanadusse, ennast ja teisi autoga alla ajades, kirve või sügavkülmutatud vorstijupiga pähe saades, koduvägivalla tagajärjel jne. Aga see-eest püsime kodus. Nagu Ukraina mesilased anekdoodist, kus mesinik uhkeldas, et tal mesilased suured kui mehe rusikas. Kui julgeti kahelda, kuidas sellised mesilased tarru pääsevad, kui auk sõrmejämedune, lajatas mesinik – pole siin miskit siiberdamist, kes sees, see sees! Kes väljas, see väljas!
***
Lasen koroona jälle endale pähe ja avan interneti. 22.03 on Delfis info:
- juhtumeid Eestis 326,
- kinnitatud juhtumeid maa­ilmas 334 782,
- surmajuhtumeid maailmas 14 328,
- paranenud haigeid 96 661.
Ja meid on sel planeedil üle 7 miljardi. Veel on ruumi Issanda lõikuspeoks!
***
Päike endiselt paistab. Kevad on alanud. Murulauk kasvab. Linnud laulavad. Mis veel vaja. Aa... uus külmkapp vaja muretseda, ja kui juba, siis uus auto ka. Ei teeks paha!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Longbowman kirjutas:Sellest Rootsi materdamisest.
Eks näis.
Selline julm-pragmaatiline vaade võiks olla ka see, et aga mis siis, kui sügiseks on küll Rootsi kaotanud mõnituhat hooldushaiglates (olen paraku ühe eaka lähedase lahkumisega pidanud selliseid asutusi viimase aasta jooksul korduvalt külastama ja kujutan seal valitsevat olukorda ette - sealt üldiselt tagasi ei tulda vaid minnaksegi surma ootama, nii koledasti kui see ka ei kõla) vegeteerivat rauka, kes lahkusid siitilmast paar nädalat varem, kui ilma corona epideemiata.
Selline arutluskäik eeldab, et nooremad inimesed põevad uue koroonaviiruse läbi nii, et pikaajalisi või isegi tagasipöördumatuid kahjustusi ei teki. Praegu ei ole selles mingit kindlust, kui paljudel juhtudel see nii on.
Margus Viigimaa kirjutas:«On kindlaks tehtud, et koroonaviiruse tagajärjel väheneb südame funktsioon, võib tekkida südamepuudulikkus või olemasoleva puudulikkuse süvenemine, eluohtlikud rütmihäired ning suurenenud infarktirisk. Haigetel on tuvastatud väga kõrged põletikumarkerid, mis annavad märku südameveresoonkonna kahjustustest,» tõdeb Viigimaa. Hiinas oli haiguspuhang varem, mistõttu on jõutud hospitaliseeritud patsiente põhjalikult uurida. Esialgsetest uuringutest on selgunud, et 72 protsendil haiglaravil olnud patsientidest oli südamekahjustuse markerite näit üle normi. «Seetõttu kurdavad patsiendid sageli nõrkust ja kurnatust,» märgib arst.
https://leht.postimees.ee/6948852/dr-ma ... me-tervist
Peeter
Liige
Postitusi: 2594
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Moskva piiril politsei end sisse juba sättinud, ummikud.
https://fishki.net/3287463-iz-za-situac ... ekcii.html
hjl85
Liige
Postitusi: 6401
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Samas, mis kasu sellest on kui kõik ülejäänud riigid on oma piirid kinni pannud ja nende majandused seisavad? Ekspordisektor on ikkagi pees.
Kaubavahetus käib ja kui teised riigid uuesti tehased avavad jne ehk inimesed tööle lubavad siis on Rootsis valmidus kohe hakkata tellimuisi täitma. Iga tehase käivitamine, infra uuesti ellu äratamine jne võtab aega.
samas on hea, et Rootsi seda teed läheb-on olemas võrdlusmaterjal erinevate toimingute toimimise jms kohta.
Samas täna https://epl.delfi.ee/valismaa/euroopa-r ... d=89542055 kirjutatakse, et riigid hakkavad end vaikselt avama (sisemiselt).
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Päris lahe ülevaade sest pandeemiast eri maades 8)

https://forte.delfi.ee/news/teadus/suur ... d=89548417
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pilt

Sellised jamad tekivadki, kui mitmerajalisel teel, kus kestlik liikluskontroll on roodu/kompanii operatsioon, teeb seda jaojagu (kümmekond) miilitsat.
Täpselt samasugused vaatepildid oleks tekkinud nende vägevate mõtetega panna Tallinn kinni mõne kompanii kaitseliitlaste jõududega.
Nii pisikeste jõududega on võimalik kestlikult valvata teetõket, et sealt keegi läbi ei trügi, mitte teha tuhandete autode turva- ja autos olijate dokumentide kontrolli.
Viimati muutis Kapten Trumm, 14 Apr, 2020 9:44, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Mis kontrolli taudi ajal vaja teha on, ma ei saa aru?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui sa tahad majanduselu käimas hoida, on vajalik inimeste ja autode läbi liikumine perimeetrist. Sellistes tingimustes ongi sisekaitseoperatsioon kõige keerukam, sest enamasti on puudus infost, läbi liikujad on nagu kuupealt kukkunud, osa hakkab õiendama ja seadust lugema jne. Kontrolli eesmärk on siis selgitada välja läbisõidu eesmärk, lubada läbi õigustatud isikud (nt toiduainete tehase töötajad) ja saata tagasi niisama sõitjad (nt suvilasse minejad).

Kõige ressursivähesem kontroll on täielik teesulg - betoonplokkidega tee kinni ja julgestuse ülesanne on vaid hoolitseda selle eest, et keegi neid kõrvale ei lükka. Sellisel juhul piisab taolises kohas nagu pildil ehk neljast mehest, kes kordamööda passivad väljas ja puhkavad.

Selliste asjadega tekib igasugu "olukordi", nt kontroll-läbilaskepunktist on otse minu nina all üritatud läbi sõita. Läbisõiduõigusega veoauto järel üritas üks debiil sõiduautoga läbi pressida enne, kui tõke suudeti sulgeda. Eriti lahe oli reageerida olukorras, kui natuke eemal olid mingid vene teismelised teleobjektiiviga kaameraga, mis maksab samapalju kui minu kuupalk.
Viimati muutis Kapten Trumm, 14 Apr, 2020 9:52, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
2korda2
Liige
Postitusi: 1603
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas 2korda2 »

aht0 kirjutas:Nii kuidas ma mingit sellist äppi peas visualiseeriks: äpp tõmbab alla perioodiliselt uuendatava andmefaili, kus on sees koroonahaigete telefonide Bluetoothi MAC aadress (iga võrguseadme unikaalne raudvaraaadress a la 01:02:03:04:A3:44) ja telefon pidevalt skänniks ümbritsevat "eetrit". Leides "eetrist" eelnevalt andmefailis märgitud BT seadme - kukub telefon sul taskus karjuma. Kogu moos.
Saab lihtsamalt: äpp küsib kesksest serverist iga N ajaühiku tagant (näiteks korra ööpäevas/tunnis) - "kas ma ise olen positiivne" (see keskne server peaks siis teadma telefoni omanikku ja tema viimase testi tulemust). Saanud positiivse vastuse, hakkab seda ka BT eetris hõikama. Ongi kõik. Pole vaja miljoneid aadresse alla laadida ja tekitada igasugu huvitavaid küsimusi tundlike andmete jagamise ja/või andmeleketega.
Iseküsimus - miks peaks positiivsed enda telefoni äpi laadima ja BT-d sees hoidma? Naaberriigis annaks tsaar välja ukaasi ähvardusega 25+5 ja asi tahe. Meil siin on pisut keerulisem.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist