www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 20 Sept, 2020 17:20

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9170 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 477, 478, 479, 480, 481, 482, 483 ... 612  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: Pandeemia
PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 11:35 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Tsiteeri:
https://forte.delfi.ee/news/teadus/ulikool-eesti-koroonaviirus-parineb-pohja-itaaliast?id=89832093

Meile on see koroona siis tõenäoliselt sisse tassitud Itaaliast, lisaks "võrkpalli juhtumile" (mis põhjustas puhangu Saaremaal ja Võrus) on seda rohkesti sisse tassinud ja suusahuvilised oma koolivahaaja reisidelt.

See, mingi fantaasia "sõjaväelaste mängudest Wuhanis" näib pidetu - Põhja-Itaalia hõredalt asustatud mägirajoonides pole mingeid sõjaväelaste kogunemisi. Varasemalt on teada, et USA-sse on ka sellest enamus sisse kantud Euroopast.

Itaalia võrkpallurid pritsisid hirmsasti tatti sel teemal, et said Saaremaalt endale haiguse külge, enne olevat kõik terved olnud. Natuke võib seda isegi uskuda, eriti kui hakati viiruselevikus süüdistama pasunate kasutamist publiku poolt. Piisab ju mõnest suusakuurordist tulnud(mis olid tõsised levikupesad) võrkpallifännist pasunaga ja ongi ruum täis puhutud. Samas ei olegi see ilmselt tähtis kes keda nakatas, sellise mastaabiga spordiüritus oli niikuinii täiesti vastutustundetu sel ajal. Mis puutub sõjaväelaste mängudesse, siis sellist juttu, et sealt midagi levima hakkas pole nagu kuulnudki. Muu maailma tervishoiusüsteem oleks selle oluliselt varem avastanud ja avalikustanud, mitte nii, nagu punahiina käitus. Minu väide oli lihtsalt see, et kuna linnast oli sel ajal ära saadetud 3 miljonit inimest, tühjaks tehtud ülikooli linnak, kus toimusid mängud ja asub ka kõnealune labor, siis ei saa mingeid järeldusi teha lihtsalt mobiilide kasutamise/mittekasutamise järgi.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 13:07 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
See, mingi fantaasia "sõjaväelaste mängudest Wuhanis" näib pidetu - Põhja-Itaalia hõredalt asustatud mägirajoonides pole mingeid sõjaväelaste kogunemisi. Varasemalt on teada, et USA-sse on ka sellest enamus sisse kantud Euroopast.

Kapten Trumm kirjutas:
Tsiteeri:
- Põhja-Itaalia hõredalt asustatud mägirajoonides pole mingeid sõjaväelaste kogunemisi. Varasemalt on teada, et USA-sse on ka sellest enamus sisse kantud Euroopast.

Ära aja lolli juttu, põhja Itaalia ei ole kuskislt otsast "hõreda asustusega" (232in KM2) Põhja Itaalia oli/on Itaalia majanduskeskus ja detsember aprill on tipp hooaeg,lisaks töö tõttu reisijatele on kõik mägikülad üle maailma saabunud turiste tihedalt täis. Kõik Itaalased kellel on tühi tuba pakuvad B&B teenust. Põhja Itaalia nagu kogu alpi piirkond on talviti üsna ebamugav piirkond nii turistile kui kohalikule kuna ruumi ei ole. Käin tihti suusatamas ja viimasel 5.a on olukord ikka eriti hulluks läinud, selliseid masse ei ole alpides kunagi onlud nagu viimastel aastatel. Väga palju on Ameeriklasi Kanadalasi alpides puhakams kuna on odavam ja parem lennata alpidesse kui minna Usa-s suusatama.
Samuti on palju rikkaid Brasiilasi ja Argentiinlasi. Argentiinas haigestusid Itaaliast tagasi tulnud samuti Brasiilias. Hiinlased tõid Itaaliasse ja kogu rahvaste paabel kandis selle üle maailma laiali.

Ameeriklastel on kaks sõjaväebaasi põhja Itaalias mõlemas olid ka koroona puhangud aga baasides toimuv salastati. Kohalikud tatistasid,et ei räägita toimuvast ei Itaalia armee ega USA infot haigestunute kohta ei jaganud.

Prantsumaa sportlased kes tulid Wuhani sõjaväe mängudelt tagasi kurtisd juba oktoobris koroona sarnaste sümptomite üle.

http://www.leparisien.fr/international/ ... 311221.php

Tsiteeri:
"Me ei rääkinud sellest veel"

Ja 31-aastane naine selgitab: „Olime oktoobri lõpus Wuhanis ülemaailmsetel sõjalistel mängudel. Ja tegelikult selgub, et pärast kõik jäime haigeks. Valentinil jäi puudu kolm päeva treeningutest. Ma olin ka haige. […] Mul oli asju, mida mul polnud varem olnud. Me ei muretsenud rohkem kui see, et me ei rääkinud sellest veel. "

Ka tema järeldus on ühemõtteline: “Maailma sõjalistest mängudest on palju sportlasi, kes olid väga haiged. Meil oli hiljuti kontakt sõjaväe arstiga, kes ütles meile: ma arvan, et teil oli see olemas, kuna paljud selle delegatsiooni inimesed olid haiged . "
Meeldetuletuseks, et tänaseks pärineb esimene tunnustatud Covid-19 juhtum Hiinas 17. novembrist. Maailma sõjalised mängud - ligi 10 000 sportlast, kes esindasid 100 riiki - toimusid 18. – 27. Oktoobril.

BFMTV.com
Tsiteeri:
Moodsa viievõistluse Maailmameister Elodie Clouvelt küsiti 25. märtsil, kas ta on mures Jaapani suve olümpiamängude jaoks. Ta ütles Loire 7-le: "Ei, sest ma arvan, et Velentiniga (Belaud, tema elukaaslane, ka viisnurkne) on meil juba koronaviirus, ka COVID-19."
ta 31-aastane mees jätkas: "Olime oktoobri lõpus Wuhanis ülemaailmsetel sõjalistel mängudel. Ja pärast jäime kõik haigeks. Valentinil jäi puudu kolm päeva treeningutest. Ka mina olin haige. [...] Mul oli asju, mida mul polnud kunagi varem olnud. Me ei olnud eriti mures, sest keegi ei rääkinud sellest veel.

Prantsuse delegatsioon võistles Wuhanis toimunud seitsmendatel sõjalistel maailmamängudel - vaid 20 päeva enne seda, kui esimene hiinlane ametlikult koronaviirusesse haigestus - 402 sportlasega koos 10 000 muu sportlasega kogu maailmast.

Prantsuse uudistekanali BFMTV andmetel naasis mitu sportlast Prantsusmaale ebaharilike sümptomitega, sealhulgas palaviku ja kehavaludega.

Uudistekanali andmetel ei testitud ühtegi naasvat sportlast ja Prantsuse armee poolt , kes vastutas oma sportlaste heaolu eest sõjalistel mängudel, kinnitas, et nemad pole ühtegi sportlast testinud .

Samal teemal vähemalt kahel Hispaania sportlasel olid covid 19 sümptomid
https://www.theolivepress.es/spain-news ... ober-2019/

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 13:56 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Prantsumaa sportlased kes tulid Wuhani sõjaväe mängudelt tagasi kurtisd juba oktoobris koroona sarnaste sümptomite üle.

Väike taustauuring näitab, et kõnealune meediaväljaanne on oma sisult ja usutavuselt midagi SL Õhtulehe ja Nelli Teataja klassist..... :rip:
Ühesõnaga, kõmuleht.

Ma ei ütle, et seal olevad inimeste ütlused on välja mõeldud, kuid taolist "metoodikat" kasutavad ka nt koroonaeitajad, puukallistajad ja taoline rahvas - lihtsalt intervjuudest nopitakse sobivad laused välja, mis artikli kõmulist iseloomu toetavad. Kui seda piisavalt palju teha, siis tundubki, et asi on bäkitud korraliku faktibaasiga ja igati tõsi.

Tsiteeri:
Ameeriklastel on kaks sõjaväebaasi põhja Itaalias mõlemas olid ka koroona puhangud aga baasides toimuv salastati.

Kui ma kaardile vaatan, siis USA baasid on sealt Bergamost nii 200 km ja rohkem eemal ja samapalju on neid USA baase ka Itaalia saapa peal allpool, seal aga pole mingit nakkuskollet?

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 14:56 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Tsiteeri:

Väike taustauuring näitab, et kõnealune meediaväljaanne on oma sisult ja usutavuselt midagi SL Õhtulehe ja Nelli Teataja klassist..... :rip:
Ühesõnaga, kõmuleht.

Ma ei ütle, et seal olevad inimeste ütlused on välja mõeldud, kuid taolist "metoodikat" kasutavad ka nt koroonaeitajad, puukallistajad ja taoline rahvas - lihtsalt intervjuudest nopitakse sobivad laused välja, mis artikli kõmulist iseloomu toetavad. Kui seda piisavalt palju teha, siis tundubki, et asi on bäkitud korraliku faktibaasiga ja igati tõsi.

Sportlase enda sõnad,et olid haiged on kollane ajakrijandus ? Sa vist väidaksid punase seina ees samuti,et see on valge .

Otse hobuse suust
https://twitter.com/eloclouvel?lang=fr
Veel samal teemal.
https://www.thetimes.co.uk/article/olym ... -50p02rggm
https://www.lindependant.fr/2020/05/05/ ... 875244.php
https://nypost.com/2020/05/07/athletes- ... to-europe/

Tsiteeri:
Ameeriklastel on kaks sõjaväebaasi põhja Itaalias mõlemas olid ka koroona puhangud aga baasides toimuv salastati.

Kui ma kaardile vaatan, siis USA baasid on sealt Bergamost nii 200 km ja rohkem eemal ja samapalju on neid USA baase ka Itaalia saapa peal allpool, seal aga pole mingit nakkuskollet?

Oled sa kunagi Bergamos käinud ? USA-Nato sõjaväelasi näeb seal Igapäevaselt, eriti nädalavahetustel ja väikesed suusabaasid USA baaside ümber on suusatavaid sõdureid täis. 200km Itaalia suuruses riigis loetakse lähedal asuvaks. Mul asub lähim "linn" 147kkm kaugusel ja usu või mitte paljud ümbruskonnast sõidavad igapäev autoga lähedale linna tööle. Lyonist käivad inimesed rongiga 500km kaugusele Pariisi igapäevaselt tööle. Sama toimub Itaalias.

Järjest rohkem infot toetab seda,et Hiinas oli miskit valesti juba enne novembrit ja kommud eesotsas Jingpingiga seda kinni mätsivad praegu WHO kaasabiga.

Viimati muutis hannesK, 12 Mai, 2020 15:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 15:02 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Lauri Leesi nutt & hala ühes teemast isiklikku kirjavahetusse hälbivate kommentaaridega läks ära.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 15:12 
Eemal
Liige

Itaalia vehkleja kirjeldab enda ja teiste haigestumist Wuhani mängudel.

Tsiteeri:
olümpiavõitja Matteo Tagliariol kahtlustab juba möödunud aasta oktoobris Hiinas Wuhanis peetud sõjalisi maailmamänge koroonapandeemia levialana. „Wuhanisse jõudes olime kõik haiged. Kõik kuus minu korteri inimest olid haiged, sealhulgas paljud teiste delegatsioonide sportlased, ”rääkis 37-aastane itaallane ajalehele Corriere della Sera.

Sõjalised maailmamängud toimusid Wuhanis 18. – 27. Oktoobril 2019. Esimesest nakatumisjuhtumist teatati ametlikult Hiinas detsembris. Siiski spekuleeritakse, et koroonaviirus on juba levinud.

“Mul oli tugev köha, paljudel teistel sportlastel oli palavik,” rääkis Tagliariol, kes võitis 2008. aastal Pekingis epee vehklemises kulla. Halvim ootas teda Itaaliasse naastes.

“Mul oli väga kõrge palavik ja ma ei saanud hingata. Ka antibiootikumid ei aidanud. Olin kolm nädalat haige ja väga nõrk. Siis haigestus mu kaheaastane poeg Leo. Ta köhatas kolm nädalat. Ka mu partner haigestus, kuid kui hakkasin viirusest rääkima, mõtlesin: olin nakatunud. Tundsin ära COVID 19 sümptomid. Olen sportlane, olin oma normide osas väga halb, “ütles Tagliariol.

Wuhanis toimunud sõjalistel maailmamängudel oli osalenud peaaegu 10 000 sportlast enam kui 140 riigist, Saksamaalt oli kohal 243 sportlast. Võistlustel osales üle 230 000 vabatahtliku.

L’Equipe'i teatel on Wuhani mängudel tõenäoliselt nakatunud ka Prantsuse viisikvõistleja Elodie Clouvel ja Valentin Belaud. Sõjaliste Maailma Spordiliit on 1995. aastast alates korraldanud iga nelja aasta tagant maailma sõjalisi mänge, mis on loodud suvel olümpiamängude ja talvel alates 2010. aastast iga nelja aasta järel. Suvemängud toimuvad alati üks aasta enne suveolümpiamänge ehk talve. Mängud toimuvad samal aastal.

https://www.web24.news/u/2020/05/milita ... -sick.html
https://www.secoloditalia.it/2020/05/fe ... mmo-tutti/
https://www.trevisotoday.it/attualita/c ... -2020.html

Viimati muutis hannesK, 12 Mai, 2020 15:49, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 15:37 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

See spordimängude teema on samasugune lihtsustus nagu koroona tõid Eestisse Itaalia võrkpallurid. Tegelikkuses käib see protsess korraga paljusid kanaleid pidi. Kui on vaja avalikkuses põhjendada, siis hiinlased on mugav võimalus - nagu ka võrkpallurid. Miks midagi ette ei võetud - aga nää-nää, need välismaalased ikkagi tõid....selle versiooniga üritavad poliitikud ja ametnikud vastutust endalt ära veeretada, et näed me püüdsime küll aga vat kus välismaalased, need rikkusid kõik ära. Tegelikult on leviku põhjus ikka õigel ajal kinni panemata liiklus ohupiirkonnast, kui meile oleks see tulnud võrkpalliga, siis oleks meil ehk 1-2 tüve, mitte 8 ringi liikumas. St kanaleid on palju.

Seepärast kutsun üles taoliste lihtsustustega mitte kaasa minema (mitte et ma üritaks hiinlaste rolli pisendada).

Viimati muutis Kapten Trumm, 12 Mai, 2020 15:43, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 15:37 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

WUHANi militaarspordimängudel nakatumise variant on täiesti valiidne ning siit teemast ka juba korduvalt läbi käinud..

Selle "hiina süüfilise" varajane levik veel eelmise aasta sügisel läbi nende spordimängude (+ hiinapoolne olukorra varjamine pikka aega) haakub hästi nende erinevate infokildudega, mida suurriikide luureteenistused praegu järjest välja on "tilgutanud"..

Ja "kanaleid" on muidugi mitmeid.
See, et seal PõhjaItaalia rikkas Lombardias elab ilmselt Euroopa kõige rikkam hiinlaste kogukond, kellel on piisavalt raha, et PõhjaItaalia-Hiina vahet sõeluda(-loe: haigust tuua) - ka sellest on selle teema alguslehekülgedel korduvalt kirjutatud..

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 15:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kindlasti on, ma lihtsalt viitan, et itaallaste jutul Wuhani mängudest on sama motiiv, mis TA jutul võrkpalluritest.
Ehk siis "pool tõvest" tassiti sisse muid kanaleid pidi, aga seda ei kiputa väga afisheerima, sest see tekitab küsimusi hilinenud reageerimise teemal.
Itaalias samade rikaste hiinlaste abil, mida Itaalia riik ei kipu väga afisheerima.

Meil tassiti pool tõvest kohale kohalike suusaturistide poolt, kelle lendusid polnud kellelgi julgust peatada/karantiini saata õigel ajal. Seepärast ongi meil liikvel hulk tüvesid, vist kõik Itaalia päritolu.

Üles

Teema pealkiri: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 16:09 
Eemal
Liige

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89838031

Uurali tehases toodetud hingamisaparaadid on juba kaks korda lühikese aja jooksul süttinud, tappes tulekahjus mitu inimest. On vaid õnn olnud, et süttimised on olnud suurlinnades kus pädevad tuletõrjujad ning tehnika ja suudetud tulele kiire piir panna. Mõni provintsihaigla võib küll vist selliselt maani maha põleda...

Ei tea kas tegu sealse impordiasendusega või on tehas juba ammusest aast meditsiinitehnikat tootnud?

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 16:15 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kapten Trumm kirjutas:
Meil tassiti pool tõvest kohale kohalike suusaturistide poolt, kelle lendusid polnud kellelgi julgust peatada/karantiini saata õigel ajal. Seepärast ongi meil liikvel hulk tüvesid, vist kõik Itaalia päritolu.

Suusaturistide osa siin on ka kindlasti õige.
Mäletan hästi, et katk oli ammu lahti // jama majas aga TALLINN-BERGAMO otselennuk pani ikka nagu Kopli tramm edasi-tagasi ning minust kiibitseja mõtles, et millas see mõistus küll koju tuleb :? :lol:

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 16:24 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
millas see mõistus küll koju tuleb

Tean vähemalt ühte perekonda, kes tulid tagasi põhja-Itaaliast ning olid iseseisvalt 2 nädalat kodus karantiinis, nemad haigeks ei jäänud.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 16:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Borja kirjutas:
Mäletan hästi, et katk oli ammu lahti // jama majas aga TALLINN-BERGAMO otselennuk pani ikka nagu Kopli tramm edasi-tagasi ning minust kiibitseja mõtles, et millas see mõistus küll koju tuleb :? :lol:

https://www.err.ee/1061985/ryanair-pole ... ara-jatnud

..ütlemata lahe on täna lugida neid toonaseid loll-lamedaid "põhjendusi" :mrgreen:

Viimati muutis Borja, 12 Mai, 2020 16:28, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 16:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

pöörake tähelepanu teadlaste jutule ülal viidatud artiklis:

Tsiteeri:
Uuringu käigus analüüsiti SARS-CoV-2 erinevaid genoomseid piirkondi kuuel viirusetüvel, mis leiti märtsikuu keskel võetud proovidest.

„Kõik analüüsitud viirusetüved kuuluvad SARS-CoV-2 gruppi A2a, mille levik sai alguse tõenäoliselt Põhja-Itaaliast ja põhjustab praegu haigestumist peamiselt Euroopas,“ arvas Tartu Ülikooli bioinformaatika spetsialist Aare Abroi.

Kui tegu oleks üksiksündmusega (nt Saaremaa võrkpall), oleks neid tüvesid 1-2, mitte 6. See tähendab, et nakkusahela alguses olevaid "nullpatsiente" oli palju. Et sealt Itaaliast neid tüvesid nagu kirjuid koeri tuleb, näitab muidugi seda, et ka Itaaliasse tuli seda sisse eri kanaleid pidi, mitte viirus ei arenenud Alpi mägedes päikese ja rõõsa piima toimel :dont_know:

Kuna proovid olid võetud siin märtsi keskel, kui levik Eestis oli alles lapsekingades, siis kohapeal ei saanud viirus eriti muutuda (veel). Kõik need rohkearvulised tüved tassiti kohale erinevate nullpatsientide poolt peamiselt Itaaliast (aga ka Prantsusmaalt).

Aga nüüd peamine. Trumpi mõte nõuda vastutust Hiinast on õige. Ainult EL peab hakkama vastutust nõudma ka Itaalialt/Prantsusmaalt, kes reageeris liiga hilja ja lasi jama sealt üle ilma laiali. Eks sealsed PR bürood on juba maksumaksja raha eest asunud looma riikidest vaese ohvrilamba imagot ja külvama seisukohta, et oleks vaja veel erilisi koroonavõlakirju. :rip:

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2020 16:33 
Eemal
Liige

Dmitri Peskov on koroonaga seoses hospitalitseeritud.

Tsiteeri:
Kremli pressisekretär Dmitri Peskov on kinnitanud, et ta on koronaviiruse suhtes positiivne proov ja viibib nüüd haiglas. Venemaal leibkonnanimi Peskov on president Vladimir Putiniga töötanud kakskümmend aastat.

“See on õige, ma olen haige. Ma saan ravi, ”ütles ta, kui ajakirjanikud küsisid tema diagnoosi kohta. Ta ütles uudisteagentuurile TASS, et viimati oli ta Putiniga isiklikult enam kui kuu aega tagasi kokku puutunud. RIA Novosti "Kremli kogumi" ajakirjanikud märkisid, et pressisekretäri nähti viimati avalikkuses 12 päeva tagasi.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9170 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 477, 478, 479, 480, 481, 482, 483 ... 612  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: