REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19614
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas ruger »

3 surnut juba.
- Ööl vastu tänast suri Saaremaal Valsi hooldekodus Covid-19 positiivse proovi andnud 90-aastane kaasuvate haigustega mees. Saaremaa Valsi hooldekodus testiti koroonaviiruse suhtes 18 töötajat ja 78 hoolealust, positiivse proovi andsid kolm ühel korrusel asunud hoolealust. Kuressaare Haigla hooldekodus testiti 48 elanikku, kellest kaks olid positiivsed. Töötajate koroonatestide tulemused veel selguvad.

Terviseamet pressikonverentsil kinnitas Tanel Kiik, et Lääne-Tallinna keskhaiglas suri 83-aastane meesterahvas.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89389017
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
nordlys
Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 20 Nov, 2012 21:51
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas nordlys »

https://pohjarannik.postimees.ee/693613 ... ldekodusse
Geograafia laieneb.Koroona jõudis Alutaguse hooldekodusse.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

ambur123 kirjutas:Valitsuse kommunikatsioonikeskus kutsub hoiduma kahtlase info jagamisest
https://www.err.ee/1070223/valitsuse-ko ... jagamisest
Kuidas peaks Facebookis infot jagav inimene teadma, et tegemist on valeinfoga, kui ta just pole ise seda välja mõelnud ja levitama hakanud. Levitaja ikka usub, et jagab tõtt ja puhast tõtt ning teisi ka vaja hoiatada. Olgu siis vandenõuteooriad või uudis Tallinna lukustamisest. Ma ei jaga valeuudist, vaid (minu arvates) õiget uudist. Seetõttu on soovitus mitte jagada valeuudiseid sügavalt loogikavaba.
Kriku kirjutas:Eriti reljeefne juhtum on muidugi Vilja Kiisler, kes suutis ühes lauses piiranguid juurde nõuda ja paberi kallal jaurata :D
Vist on jah nii, et paljud, mina kaasaarvatud, soovivad tugevamaid piiranguid, aga ärgu piirangute kehtestamise käigus inimõigusi rikutagu. Kahte head vist praegu korraga ei saa, peab valima. Ma eelistan ükskõik kui rangeid piiranguid, mis sellele neetud katkule piiri panevad.

Küsimus on selles, kuidas ma suudan tulevikus leppida olukorraga, et maailm ei muutu enam kunagi nii vabaks, nagu oli veebruaris 2020.
Mitmed lääneriikides tegutsevad mõttekojad ja infosõjaga tegelevad uurimisrühmad on tõdenud, et koroonapandeemia vallandumine on suurendanud ka sellega seotud libauudiseid ja vandenõuteooriaid, mille eesmärgiks on sageli valitsuse usaldusväärsuse ja kehtiva ühiskondliku korra õõnestamine.
Kas ma tohiksin naerda praegu, ilma et mind taas julgeolekuriskiks ja ebalojaalseks kodanikuks tituleeritaks? :D
Viimati muutis Z03, 29 Mär, 2020 11:45, muudetud 1 kord kokku.
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas atnekas »

Z03 kirjutas:
Kriku kirjutas:Eriti reljeefne juhtum on muidugi Vilja Kiisler, kes suutis ühes lauses piiranguid juurde nõuda ja paberi kallal jaurata :D
Vist on jah nii, et paljud, mina kaasaarvatud, soovivad tugevamaid piiranguid, aga ärgu piirangute kehtestamise käigus inimõigusi rikutagu. Kahte head vist praegu korraga ei saa, peab valima. Ma eelistan ükskõik kui rangeid piiranguid, mis sellele neetud katkule piiri panevad.

Küsimus on selles, kuidas ma suudan tulevikus leppida olukorraga, et maailm ei muutu enam kunagi nii vabaks, nagu oli veebruaris 2020.
Andke mulle andeks järgneva pärast ja mõistan kui postitus läheb kustutamisele, aga juba aastaid on mulle jäänud mulje kolmest inimesest kui ärevushäirete all kannatavatest:

Vilja Kiisler, Krister Paris ja Urmas Reinsalu. Tundub, et kui rohud on võetud siis käituvad suht normaalselt. Ja ei mõtle ma seda kuidagi mõnitavalt, eks meil kõigil on tervisega probleeme ja pole häbiasi. Vilja puhul tundub, et läheb vahel kohe eriti lappama. Ahjaa Meelis Atonen on ka suutnud omal ajal raadio eetris selliselt paristada, et kutsuti Hull-Melliks.
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Z03 kirjutas:Küsimus on selles, kuidas ma suudan tulevikus leppida olukorraga, et maailm ei muutu enam kunagi nii vabaks, nagu oli veebruaris 2020.
Minu arust dramatiseerid sa siinkohal üle. Mina olen üsna kindel, et küll muutub.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19614
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas ruger »

Leedus hakati tootma N100 tüüpi korduvkasutatavaid maske. Tootmisvõimsus 10 000 maski päevas.
Lithuania starts producing reusable N100 face masks. It took just 4 days from idea to government contract of 1 million units. Costs 1.5 EUR per unit, production capacity 10,000 / day.
Pilt
https://twitter.com/peedutuisk/status/1 ... 8631783426
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Runkel
Liige
Postitusi: 2839
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Runkel »

ambur123 kirjutas:Mõistetav - ja mõistlik tegevus!
Valdav enamik Euroopa Nõukogu demokraatlikke riike pole sellist teadet esitanud, kuigi koroonaviirusega tegeldakse kõikjal.
Mälksoo: õiguste teemal teavitus vajanuks eelnevat debatti
https://www.err.ee/1070109/malksoo-oigu ... at-debatti

Olen Mälksooga päri. Võib-olla ongi tegemist n-ö tehnilise dokumendiga, aga vajadus ja eesmärgid oleks võinud olla avalik arutlusobjekt. Kuidas tolle nn rändepaktiga asjad käisidki...
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas atnekas »

ruger kirjutas:Leedus hakati tootma N100 tüüpi korduvkasutatavaid maske. Tootmisvõimsus 10 000 maski päevas.
Lithuania starts producing reusable N100 face masks. It took just 4 days from idea to government contract of 1 million units. Costs 1.5 EUR per unit, production capacity 10,000 / day.
Pilt
https://twitter.com/peedutuisk/status/1 ... 8631783426
Siin on nüüd OLULINE üks nüanss. See elastne osa PEAB olema valmistatud meditsiinilise taseme silikoonist, mitte plastist mis on ftalaadiga töödeldud.

Kuidas ära tunda? Plastmass mis on ftalaadiga töödeldud eritab keemia lõhna, silikoon mitte. Ftalaadi puhul on tõestatud vähki tekitav toime ja kasutatakse seda plasti elastseks muutmiseks.
Aastaid tagasi oli Eestis müügil ftalaadiga töödeldud plastist lutid lastele ja ei aidanud muu kui keelati ära. Ärimeestel (varustasid ka apteeke) jäi veel õigust ülegi (raha ei haise).

Sarnane probleme on ka snorgeldamis- ja sukeldumisvarustusega. Avantüristid toodavad plast+ftalaat materjalist huulikuid ja müüvad odavamalt kui silikoonist tootjad.
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Runkel kirjutas:Mälksoo: õiguste teemal teavitus vajanuks eelnevat debatti
https://www.err.ee/1070109/malksoo-oigu ... at-debatti

Olen Mälksooga päri. Võib-olla ongi tegemist n-ö tehnilise dokumendiga, aga vajadus ja eesmärgid oleks võinud olla avalik arutlusobjekt. Kuidas tolle nn rändepaktiga asjad käisidki...
Samas ütleb temagi, et tegu iseenesest oli õige:
Samas peab ta seda sammu mõistlikuks. "On vastutustundlik öelda välja, kui antud juhul on meil tegemist teatud õiguste piirangutega, et me ei saa sündmusi korraldada, inimesed ei saa koguneda ja terve rida veel teisi piiranguid," rääkis Mälksoo.
Mina ei tea, mina ei saa sellest debateerimise vajadusest praeguses olukorras aru. Aga Mälksoost pean muidu väga lugu.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas EOD »

Kriku kirjutas:
Z03 kirjutas:Küsimus on selles, kuidas ma suudan tulevikus leppida olukorraga, et maailm ei muutu enam kunagi nii vabaks, nagu oli veebruaris 2020.
Minu arust dramatiseerid sa siinkohal üle. Mina olen üsna kindel, et küll muutub.
Kui on kord juba inimeste järel nuhkima hakatud, siis seda enam ei lõpetata. :cry:
Ghostship
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 02 Jaan, 2020 1:13
Asukoht: Kraken
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Ghostship »

Kas meil mõni veidi teravam pliiats ajakirjanike hulgas ka on? See pressikonverents oli nii kuradi infovaene. Mitte midagi teada ei saanud peale selle, et hooldekodudega on pahasti.
Oleks võinud küsida näiteks, mis on meie plaan juhuks kui taevamannana oodatav hiina maskilaadung osutub praagiks või üldse tulemata jääb.
Näha on ju, et ei tule meil mingit kerget maandumist enam. Hiljemalt nädala pärast oleme väga raskes olukorras.
Runkel
Liige
Postitusi: 2839
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Runkel »

Kriku kirjutas:Samas ütleb temagi, et tegu iseenesest oli õige:
Samas peab ta seda sammu mõistlikuks. "On vastutustundlik öelda välja, kui antud juhul on meil tegemist teatud õiguste piirangutega, et me ei saa sündmusi korraldada, inimesed ei saa koguneda ja terve rida veel teisi piiranguid," rääkis Mälksoo.
Mina ei tea, mina ei saa sellest debateerimise vajadusest praeguses olukorras aru. Aga Mälksoost pean muidu väga lugu.
Mina olen ka hästi nõus, et kui see dokument kaitseb meid võimalikel kohtuskäikudel, mis on põhjustatud erikorra piiranguist, siis tuleb riigi positsioone tugevdada. Ehk on seal veel teisigi argumente? Dokumendi saatmisele eelnev arutelu oleks olnud vajalik ja huvitav.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Some »

Too hooldekodude testimine tõestas, et süptomiteta viiruskandjad täiesti eksisteerivad ja on enamuses. Vähemalt üks vana müüt kummutatud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Eelmisest (puht)majanduskriisist meenuvad mõisted (suurenevas järjekorras) MaSu, TäPe ja PuPu..

Et mida ksf-d arvavad - kas pandeemiaolukord Saaremaal on meil veel TäPe või on juba PuPu :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas mart2 »

Runkel kirjutas:
Kriku kirjutas:Samas ütleb temagi, et tegu iseenesest oli õige:
Samas peab ta seda sammu mõistlikuks. "On vastutustundlik öelda välja, kui antud juhul on meil tegemist teatud õiguste piirangutega, et me ei saa sündmusi korraldada, inimesed ei saa koguneda ja terve rida veel teisi piiranguid," rääkis Mälksoo.
... Dokumendi saatmisele eelnev arutelu oleks olnud vajalik ja huvitav.
Mida see konkreetne arutelu oleks juurde andnud? Vajalik milleks? Ja kas põhjus "huvitav" on tõsine argument?
a) piirangud olid juba kehtestatud,
b) kohustus teatamisest oli olemas.
Kas arutelu oleks neid punkte kuidagi muutnud? Keegi kommentaatoritest ei ole toonud välja punkti, mida oleks pidanud muutma ega vaidlustanud teadet kui sellist!
Arutelu oleks ainult venitanud aega, tekitanud veelgi rohkem "sooja õhu võngutamist", kuid ega see nende piirangute sisseviimist ei oleks takistanud. Vähemalt mina olen jäänud arusaamisele, et siinsed foorumlased enamuses soovisid rangemaid piiranguid ja veelgi varem.

Pigem on positiivne, et on antud signaal sellest, et kui rahvas mõistust pähe ei võta, siis saab veelgi kruvisid keerata.
Näiteid lollustest ju küllaga (Postimehe näitel):
- coroona-positiivne Rakvere toidupoes,
- veel üks positiivne Iisaku külas mitmete sõpradega korduvalt viina joomas,
- Järvamaa sõpruskond kunstmuru staadionil ühiselt jalgpalli mängimas,
- "rahvamatkad" terviseradadel.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 48 külalist