www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

Vaktsiinivastased
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=68&t=43240
1. leht 1-st

Autor:  mart2 [ 12 Veebr, 2019 16:37 ]
Teema pealkiri:  Vaktsiinivastased

Ei teagi, kuhu täpsemalt panna, kuid loodan, et moderaator leiab õige koha.

Lugesin artiklit Delfis ja pani muretsema, et lisaks ideoloogilistele riigi vastastele, reeturitel, kasulikele idiootidele on olemas veel üks julgeolekut ohustav kategooria, mida võiks nimetada kahjulikud lollid. :dont_know:
Artikkel siin: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=85301881
Kui vaadata ringi praegu mis-iganes-nimega nooremate inimeste gruppides, siis on tõusev trend vaktsineerimise vastasus.
Jah, vaktsiinid võivad,(aga ei pea) põhjustada kõrvalmõjusid, vaktsiinid ei anna 100% kaitset.
Kui aga vaktsineerimata inimeste arv tõuseb kriitilise piirini, siis on ohus ühiskonna stabiilsus, sest raske haiguse puhangu korral koormatakse üle tervishoiusüsteem ja oluliselt väheneb usaldus riigi kui heaolu tagava institutsiooni vastu.
Kui riigis tekib mingi vaktsiiniga ennetava haiguse epideemia, sest vaktsineerimata inimeste arv on piisavalt suur, ja siis nädal peale seda "juhtuks" riigi julgeolekule ohtlik poliitiline (-sõjaline) kriis?

Näiteks mitmetes riikides, s.h. ka Skandinaavias on sätestatud erisused vaktsineeritud ja vaktsineerimata laste lasteaedades ning koolides käimine.
Meil sellist asja veel ei ole ...

Autor:  Kapten Trumm [ 12 Veebr, 2019 17:48 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukorrast riigis

Hoolimata vähesest "ühisest hingamisest" mart2-ga kirjutan tema jutule alla.
Taolisi agressiivseid vaktsiinivastaseid võiks ka nimetada "tervisejulgeoleku parasiidid".
Tervisejulgeolek täna Eestis on loodud vaid ja ainult tänu sellele, et valdav enamus elanikest on siiski vaktsineeritud ja seetõttu ohtlikud haigused ei levi (nende esinemise sagedus on olematu).

Kui sellele asjaolule lisada harjumus kooserdada aastas 1-2 korda mööda kolmanda maailma urkaid (kuis taolised, meil ammu unistatud haigused endiselt levivad), siis on vaid aja küsimus, kui mingi puhang tekib. Üks tõenäoline kandidaat on leetrid. Leetrid on vaktsineerimisega kergesti välditavad.

Vaktsiinivastased on religioon, mille vastu ratsionaalsed argumendid ei aita. Seda on tunnistanud ka aktivistidest arstid, kes on üritanud taolist seltskonda ümber veenda. Sind visatakse lihtsalt sellest foorumist välja ja üksteise üles kütmine rahvusvahelise ravimimahvia juttudega jätkub. Tuleks kaaluda teadlikult vaktsineerimisest keeldujatel nt enda ravikulude hüvitamist sundkorras. Kui tegemist oleks ratsionaalsete argumentidega, soovitaks uurida, kuidas ja mis võtetega seljatati Eestis omal ajal lastehalvatuse puhang.

Autor:  Lemet [ 12 Veebr, 2019 20:52 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukorrast riigis

See seltskond on oma valdavas enamuses padulollid kui lauajalad. Nii väitis üks tegelane vaidluses tõsimeeli (ja sekundeerijaid talle polnud ei üks ega kaks), et see 60ndste lastehalvatuse puhang Lõuna-Eestis, kus 90+ last otsa sai, olla nimelt tekkinud vaktsineerimisest. Ja sa võid tuua numbreid, allikaid, visata saltosid ja teha prääksuga kükke- tammepakk on nendega võrreldes ikka väääga kergelt kujundatav.

Autor:  Kriku [ 12 Veebr, 2019 22:06 ]
Teema pealkiri:  Re: Vaktsiinivastased

Eelkõnelejatel on tuline õigus.

Siiski ei toeta ma siin selle teema arendamist, sest seda on pikalt, põhjalikult, iga nurga alt, arstide osavõtul ja paljude aastate jooksul arendatud lehel www.skeptik.ee .

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/