Elmar Vaher

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kindlasti saame varsti ka lugeda, et politseiautodel on kulunud rehvid ja padruneid vähevõitu - et toonitada ikka uudisväärtusega fakti, et Vaher ostis UUED SAAPAD :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas mangust »

Kapten Trumm kirjutas:Kindlasti saame varsti ka lugeda, et politseiautodel on kulunud rehvid ja padruneid vähevõitu - et toonitada ikka uudisväärtusega fakti, et Vaher ostis UUED SAAPAD :D

... ja Politsei- ja Piirivalveorkestril trummipulgad kulunud :D
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas toomas tyrk »

Antud juhul on uudisväärtusega asjad hoopis see, et politseijuht ei saa vajadusel omale laost vormi juurde sobivaid saapaid. Ning samuti see, et politseijuht peab omale kvaliteetseid töövahendeid ostma lennujaama poest, lennujaama hinnaga. Samal ajal kui politseis endas on tõsine kulude kokkuhoid igas valdkonnas.

Huvi pärast vaatasin neid Sony aktiivse mürasummutusega kõrvaklappide hulgihindasid. (markit.eu, igaüks võib minna ja vaadata). Kuna Delfis olev kassatšeki skänn on nii udune, siis ei oska täpset mudelit kohe kõrvale panna. Ilmselt oli see kas MDR-100 või MDR-1 midagi. Nende hulgihinnad koos käibemaksuga jäävad sinna €190 kuni €240 vahemikku. Nii et kui Vaher oleks oma IT poisil lasknud talle need klapid osta, siis oleks politsei nende eest maksnud ehk max €250. Aga Sony aktiivse mürasummutusega klappide hinnad hakkavad seal kuskil €120 juurest peale. Ning Sony pole just kõige odavam bränd nende tootjate seas (kusjuures Sony ise neid tegelikult ei toodagi).

Sellepärast peakski iga mees ikka oma liistude juurde jääma. Politseijuht juhtigu politseid, politsei logistikud hankigu aga töövahendid. Kuigi (äsjase KV juhataja palgatõusu otsuse valguses) politseiameti juhi palk võiks nõksa suurem olla küll. Siis ehk poleks vaja emotsiooniostuna soetatud klappe politsei kuludesse kirjutada.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Lemet »

Vaadates ka teisi uudiseid jääb mulje, et riigi rahakasutus on pingereas viimane ning primaarne on Talviku soov pildile pääseda...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Antud juhul on uudisväärtusega asjad hoopis see, et politseijuht ei saa vajadusel omale laost vormi juurde sobivaid saapaid
Olen tükk aega sel teemal vait olnud, aga peaks ka välja ütlema saapavaliku kohta. 8)

No tavapolitsei käib Magnumitega, mida nägin mingis militaarpoes 110 euroga hiljuti.
Võrreldes kaitseväes kasutuses olevate ca 40 euroste kobakatega on need muidugi nagu mersu ja sapakas.
Magnum on militaarkasutajate hulgas selline keskpärane värk nagu Bates, Samelini poolnahksaapad jne.
HAIX aga on saabas, mida politseis vaevalt peale K-komando kellelegi riigi poolt ostetakse (KV-s on analoogselt).
KV ei jaga oma kaadrile isegi mitte 110 euroseid Magnumeid, vaid riigi poolt võib saada mingid 40 eurosed käntsad, tehtud Eestis või Ida-Euroopas.
Sestap ei saa ka pahaks panna, et PPA laos polnudki võtta täit numbrivalikut 180 euroseid HAIXi saapaid.
Kaitseväes ostavad kaadri vennad neid saapaid ise oma raha eest.

Minul näiteks on kahed saapad, suveks sellised kergemad Batesi poolnahksaapad ja talveks Poola päritolu kobakad, mis on antud riigi poolt.
HAIXi saapaid pole ma raatsinud endale osta nende ülikalli hinna tõttu (kaalun praegu 90 euroste Salomoni talvesaabaste ostu).
Viimase kahe paari kroonu saabastega on tulnud viia need tagasi, kuna talvel on tallad külma käes lõhki läinud.

Niipalju saapaeelistustest minu pilgu läbi. Kui ostis Haixi saapad, mul tegelt savi. Aga logistika laos PPA-s neid ei peaks ka vedelema päris. Liiga kallid.
Ise küsimus, kas üheks VIP jalutuskäiguks idapiirile, mille pikkus oli max 5 km oli tõesti neid vaja. Mina kannan saapaid Vaherist kindlasti palju rohkem ja ei ole vajalikuks pidanud.
Selline väike saapaülevaade.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ma pole kuskil rääkinud midagi saapamarkidest. Vaher rääkis (ja hiljem politsei logistikud kinnitasid), et ostis saapad, kuna laost ei saanud. Pole minu mure kas politsei kannab Haix'e või Magnumeid. Samuti mitte see, kas politsei direktori kõrvaklapid on Sony või miski muu bränd.

Põhimõte peaks ikka olema, et tööks vajalik varustus ostetakse vastavalt ametisisesele korraldusele. Kui siis tõesti asi läheb sellele tasandile, et Magnum ei kõlba, siis ostad oma raha eest. Ja lõpuks ju Vaher need saapad ise kinni maksis.

Sama peaks kehtima ka kõrvaklappidega. Kui on vaja - tellid, ja IT poiss toob sulle. Need ei kõlvanud ja ostsid ise - ise maksad.

Samas pole need kindlasti küsimused mida peaks üldrahvalikult mitu päeva ajalehtedes arutama.
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas taara »

Trumm - siin kohal sa eksid. Ütleme nii, et vanasti olid kõrged ja poolkõrged Magnumid standart saabasteks. Peale Magnumeid tulid justnimelt kõrged HAIXid standart saabasteks nii gore-tex hingava osaga kui ka üleni nahast. Paralleelselt veel poolkõrged Magnumid. Mingi aeg tulid lattu mingisugused kolmandad saapad mille firmat ei mäleta ja kasutuses pole ka näinud, aga äkki võivad need olla need Pealtnägijas kirutud piirivalvurite saapad.

HAIX ei ole PPAs mingid rangerite ega K-Komando vormivarustus, vaid täiesti tavaline jalavari.

PS! Need saapad, millised Vaher väidetavalt ostis, ei ole samad, mis PPAs massiliselt ametnikele jagatud on. Mingi teine mudel on. See ei tähenda, et neid ei ole väiksemate partiidena sisse ostetud.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Kulibin »

Mind jätab küll see konkreetne teema täiesti külmaks, sest leian, et palju kisa ei millestki.
Aga kuna läinud siin saapavaidluseks, siis ei saa mitte vaiki olla: Aastatepikkused katsetused on näidanud, et Jalas toodab parimaid funktsionaalseid jalatseid. Hind on muidugi krõbe, aga selle eest saab ohtralt kevlarit ja sellest tingitud kergust ja turvalisust.
Ma olen katsetanud muidugi igasugust margivärki, k.a. Camel Boots, need näevad häbematult head välja, aga nendega ei soovi igapäeva toimetusi teha.
Selle teema võiks nüüd vist sujuvalt ümber nimetada herr Vaheri saapavalikuks. Ja mis puudutab neid karvaklõppe, siis asjatundjana saan vaid kiita herr Vaheri valikut. Vahest on vaja lennata kopteriga ja samal ajal kuulata mingit ntx. Kõnesalvestist või muud taolist op. Infot. 8) Asjatundjana ma saaks muidugi soovitada paremaid ja diskreetsemaid kõrvasiseseid lahendusi, aga nagu siin eelnevalt mainiti, siis see va rahaprobleem ...
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Mudakoon »

Kulibin kirjutas:Ja mis puudutab neid karvaklõppe, siis asjatundjana saan vaid kiita herr Vaheri valikut. Vahest on vaja lennata kopteriga ja samal ajal kuulata mingit ntx. Kõnesalvestist või muud taolist op. Infot. 8) Asjatundjana ma saaks muidugi soovitada paremaid ja diskreetsemaid kõrvasiseseid lahendusi, aga nagu siin eelnevalt mainiti, siis see va rahaprobleem ...
:-) ei ole halba ilma heata....
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Kapten Trumm »

toomas tyrk kirjutas:Ma pole kuskil rääkinud midagi saapamarkidest. Vaher rääkis (ja hiljem politsei logistikud kinnitasid), et ostis saapad, kuna laost ei saanud. Pole minu mure kas politsei kannab Haix'e või Magnumeid. Samuti mitte see, kas politsei direktori kõrvaklapid on Sony või miski muu bränd.
Mulle jäi lihtsalt mulje, et sheffile ei meeldinud reapolitseinikele jaotatavad saapad (lihtsad, odvad, ebamugavad jne). Seda, et Vaher on imemõõduga ja sobivas mõõdus polnud, ei usu. Sest minu tutvusringkonnas, kes politseis on, pole HAIXi saabastest kuulnudki. Nagu ka Glocki püstolitest. Eks need ole vist eri dimensioonid, Tallinn vs äärealad.
Aga point oli lihtsalt selles, et nt KV-s antakse ka kaadrile üldiselt samu saapaid, mis sõdurile (nagu ka riietust) ja sajad inimesed käivad igapäevaselt 30-eurostega.
Kellele need ei kõlba, siis on vaba oma raha eest kalleid ostma - enamus kusjuures ei osta, sest palgad pole ka just nii suured, et 200-euroseid saapaid oma raha eest lõhkuda.

Kõige kallimad Haixi saapad tuleb osta patrullpiirivalvurile, kes seal Eesti-Vene piiril päevas kümneid kilte vantsima peavad.
See millega PPA sheff korra metsa läheb, ei ole määrav - kogu lugu kannab edevuse laada tunnuseid (nii PPA kui Talviku poolt).
Osa inimesi Eestis lihtsalt ei taipa, mida tähendab sõna "ohvitser" - ka PPA-s, päästes ja nii edasi. Tundub, et ka PPAs on selliseid.
See on ELAV EESKUJU alluvatele - minu arusaamise kohaselt tähendab see, et ma ei nõua sõdurilt ühtegi asja, mida ma pole ise valmis ära tegema ja laos seisan ma järjekorra lõpus, et sõdurid saaks esmajärjekorras kõik vajalikuma, juhtimispunktis tukkuda võib ka kehvemate saabastega või kui ei meeldi pakutu-ise osta oma raha eest. Mitte ei nõua laomuttidelt erikohtlemist ja kuskilt "leti alt" parema varustuse otsimist. :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Walter2 »

Kapten Trumm kirjutas:Kõige kallimad Haixi saapad tuleb osta patrullpiirivalvurile, kes seal Eesti-Vene piiril päevas kümneid kilte vantsima peavad.
Hmm... kas selleks mitte tehnika ei ole olemas et piiriribad üle kontrollida? Või ongi nii nagu heal nõuka ajal kus piirikad marsivad piki okastraati edasi-tagasi, põrnitsevad vastastikku teisepoole valvuriga, heal juhul ehk pakuvad ka suitsu?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Kapten Trumm »

vaata eelmise nädala Pealtnägijat, seal oli näha, kuidas käib.
Paremaks pidi olema muutnud niipalju (konkreetses kordonis), et olid tehtud laudadest käiguteed ja raiutud võsa.
Muus osas oli tüüpne jalgsipatrull mättalt mättale kohatise hüppamisega.
Mingit aeda kui sellist ei ole, on pooleliolev võsaraie ja piiririkkujaid avastatakse Winnetou meetoditega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Martin Herem »

... ja piiririkkujaid avastatakse Winnetou meetoditega.
- päriselt ka või!?
alarm
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 22 Jaan, 2016 9:35

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas alarm »

Kulibin kirjutas:Mind jätab küll see konkreetne teema täiesti külmaks, sest leian, et palju kisa ei millestki.
Aga kuna läinud siin saapavaidluseks, siis ei saa mitte vaiki olla: Aastatepikkused katsetused on näidanud, et Jalas toodab parimaid funktsionaalseid jalatseid. Hind on muidugi krõbe, aga selle eest saab ohtralt kevlarit ja sellest tingitud kergust ja turvalisust.
Ma olen katsetanud muidugi igasugust margivärki, k.a. Camel Boots, need näevad häbematult head välja, aga nendega ei soovi igapäeva toimetusi teha.
Selle teema võiks nüüd vist sujuvalt ümber nimetada herr Vaheri saapavalikuks. Ja mis puudutab neid karvaklõppe, siis asjatundjana saan vaid kiita herr Vaheri valikut. Vahest on vaja lennata kopteriga ja samal ajal kuulata mingit ntx. Kõnesalvestist või muud taolist op. Infot. 8) Asjatundjana ma saaks muidugi soovitada paremaid ja diskreetsemaid kõrvasiseseid lahendusi, aga nagu siin eelnevalt mainiti, siis see va rahaprobleem ...
Sa vist ikka väga asjatundja ei ole, sest nende Sony klappide müravähendus on kõigest 13 dB (kõige tavalisemate sertifitseeritud müravähendavte klappide mürasummutus on suurusjärku 30 dB). Sellised klapid on eelkõige ikka mõeldud tavalise vähese taustamüra, nagu on moodsas reisilennukis vähendamiseks. Helikopteris ei kuule sa sellisega essugi.
Ja mis puudutab margisaapaid Camel Boots, siis lubage naerda. Camel on edukas turunduskampaania, aga oodata neilt mingit kvaliteettoodet on naeruväärne.

Muuseas, mis puudutab politseisaapaid siis Haix on hetkel politsei standardsaabas vastavalt riigihanke tulemusel sõlmitud raamlepingule. Ilmselt kui vanemad saapad on korras, siis neid keegi uute vastu niisama ei vaheta.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Roamless »

Trumm, ära unusta ka üht teist päris tähtsat Pealtnägijas piirivalvurite poolt mainitud punkti. Nimelt ei igatseta taga PPA-st eraldi olevat piirivalvet, sest varustamine on kõvasti paranenud. Eks varustuse paranemisele andis kindlasti oma osa Eston Kohveri röövimine. Jah, logistika poole läbikukkumiseks oli mittesobiv saabaste partii, kuid kas juba ei käinud läbi uudis, et ka saapaprobleemi aktiivselt lahendatakse.
Unforeseen consequences
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Semrush [Bot] ja 10 külalist