Sa võiks ikka natuke mõelda/arvutada enne klahvidele hagu andmist.
Vabatahtlik pääste, on vastupidi, äärmiselt ODAV, võrreldes kutselisega.
Sinu postist:
Tsiteeri:
2018.a oli valdkonna eelarve 2 071 607 eurot
Tsiteeri:
2019. aasta juuli seisuga on Eestis vabatahtlikke komandosid 117 ning reservpäästerühmi 3, nendes vabatahtlikke päästjaid 2032!
Andmed võetud:
https://www.rescue.ee/et/vabatahtlikud-paeaestjad2 071 607:2032=
1019,5 eurot ühe vabatahtliku päästja ülalpidamiseks aastas. See on umbes ühe kutselise päästja
kuupalk!
Vabatahtlik pääste (oma tunduvalt odavamate kuludega) ongi ellu kutsutud selleks, et riik ei jõudnud taolist kutseliste komandode arvu ülal pidada.
PPA-l oleks siin mõttekoht. Jah, nad kasutavad mingis osas abipolitseinikke, kuid see ei ületa päris kindlasti seda määra, mis Päästeamet teeb.
Tsiteeri:
siis mõjutab see oluliselt Kaitseväge, sest võitlus käib sama segmendi noorte meeste eest. Ka nende baas ei muutu , sõltumata võimalikust ajateenistuse valdkonnast. Igasugune inimeste arvu suurendamine, sõltumata "struktuurist", nõuab lisakulu, sest olemasolevate hulk PPA-s on niigi kriitiline.
Kaitsevägi ei oma mingit noorte monopoli. Pealegi üle poole noortest (tüdrukud ju puha kasutamata) ei läbi mitte mingit teenistust. Ja justnimelt, tuleb seda "kriitilist" arvu kutselisi vähendada ja asendada inimestega teistel alustel (vabatahtlikud, kohustuslik ajateenistus), sest täiskutselise teenistuse kasutamine kogu tegevuse katteks on mõõdutundetu raiskamine (PA näe on juba aru saanud, et täiskutselist komandot raisata mingile kulupõlengule või prügikastide kustutamisele on liiga kallis, tehku parem keerukaid operatsioone). On asju, mida peavad tegema kutselised, aga kutselisi raisata kuskil turvavöö kontrolliks või joodiku platele viimiseks on ikka kole kallis küll.
Lisaks tuleb arvestada ka tegurit nimega värbamisväli. Täna oleks ka KV personalikriis, kui meil ei oleks iga aasta võimalik 3500+ inimesele pakkuda, et tule meile.