www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 04 Aug, 2020 10:55

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 228 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: KL masinapargi olevik ja tulevik
PostitusPostitatud: 19 Juul, 2020 23:18 
Eemal
Liige

Ma olen ka kuulnud, et skaudid väntasid PaSide peal kümmekond aastat kord või isegi paar Adazi polügonile, üks ots edasitagasi nii viissada kilomeetrit ehk sama palju kui paljud SKJ PaSid aastas polügonil ringi sõitsid. Mul tekkis selline kiuslik küsimus, et kui Soomes on odavam rasketehnikat suurematele manöövritele rongiga vedada tingimustes, kus rongisõidu kilomeeter on Eestist kallim, sest püsikulud on kallimad, siis miks seda Eestis ei tehtud? Lihtsalt keegi ei tulnud selle peale, et rongiga saaks ka või Eesti Raudtee küsis kosmilisi numbreid? Samas Soome ja Balti riikide ühised uue soomuki otsimise projektid viitavad ikkagi otseselt sellele, et nähtavas tulevikus on vajadus märgatava koguse uute soomukite järele, sest olemasolevate pidamine hakkab liiga kalliks ja keeruliseks minema.

Teiseks, kui ma peaks valima, kas loksuda Tallinnast Riiga PaSi kuudis või mingi inimeste veoks mõeldud transpordiga, siis ma ei valiks PaSit, sest seal on ikka väga ebamugav tunde ja sadu kilomeetreid tiksuda. See on väga õige jutt, et õhinapõhiselt käsi õliseks tehes ja vajadusel ise juppe treides on võimalik RA väga imelisi aparaate liikumas hoida, kuid SA tingimustes jäävad liikuma ainult need, millele on süsteemist võimalik nii jupid kui mehaanikud leida. Soomes võidakse mobiliseerida nii raskeveokid kui masinad koos juhtidega, kui see vaja on, samuti määrata remonditöökodadele kohustus parandada esmajärjekorras mobiliseeritud masinaid, sest see aitab riiki käimas hoida.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 23 Juul, 2020 21:49 
Eemal
Liige

Vahepealne diskussioon Eesti viimaste hangete olemusest liikus "Hanked EKV" teemasse: viewtopic.php?f=70&t=14423&p=628415#p628415

Üles

PostitusPostitatud: 26 Juul, 2020 16:15 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vanu Pasisid metalli kokkuostu vast viia ei tasu. Kui tõesti midagi targemat teha pole, siis tavotiga kokku määrida, pakkude peale ja koormakile alla seisma kuhugi platsile. Viimase aja konfliktides on üpris tavapärane, et suhteliselt kiiresti minnakse sõjatehnika prügimägesid revideerima.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 228 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: