Kaitseliiduga liitumine

Vasta
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Kehv lugu - tahaks KL liikmeks aga...

Postitus Postitas Some »

KAITSELIIDU TEGEVLIIKMEKS VÕTMIST JA TEGEVLIIKMEKS OLEKUT TAKISTAVATE FÜÜSILISTE PUUETE JA PSÜÜHIKAHÄIRETE LOETELU

Kaitseliidu tegevliikmeks võtmist ja tegevliikmeks olekut takistavad järgmised füüsilised puuded ja psüühikahäired:

1. Ühe või mõlema jäseme või selle osa puudumine.

2. Peaaju veresoonte haigustest tekkinud jäseme(te) halvatus.

3. Seljaaju ja perifeerse närvisüsteemi kroonilisest haigusest või traumast põhjustatud jäseme(te) halvatus.

4. Liigeste, lihaste ning kõõluste haigustest ja vigastustest põhjustatud jäseme(te) raske funktsioonihäire.

5. Nägemisteravus korrigeeritult on vähem kui 0,5 ühes ja vähem kui 0,2 teises silmas või vähem kui 0,7 ainsas nägevas silmas.

6. Psüühika- ja käitumishäired.

7. Paremini kuulva kõrvaga ei kuule helisagedusi vahemikus 0,5–2 kHz helitugevusel 0–40 dB ja halvemini kuulva kõrvaga helitugevusel 0–60 dB.

8. Kõnehäired, mis on takistuseks inimestevahelises suhtlemises.


Mul nägemine jääb lubatust nõrgemaks, samas nagu kaitsetahe olemas. Äkitse riik maksaks silmade laseropi kinni, saaks väikse kulutusega üsna kopsaka Rambo?
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

"Nägemisteravus korrigeeritult" on vist siis prillidega nägemine? Kui Sa prillidega ka niipalju ei näe, mis siis laserist kasu oleks? Ma muidugi vabandan ette - loen 44 aastaselt raamatut praktiliselt pimedas (koduste arvates) ja ei saa seepärast ehk päris hästi aru.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Tegelikult ma ei saa ise päris hästi sellest tingimusest aru:
5. Nägemisteravus korrigeeritult on vähem kui 0,5 ühes ja vähem kui 0,2
teises silmas või vähem kui 0,7 ainsas nägevas silmas.
Mida nad sellega õieti mõtlevad? St õigete prillide/läätsedega võib ka -12 nägemisega isik KL astuda?

Teglt teine probleem veel - Lääne malevkond tahab kahte soovitajat, aga pole tutvusringkonnas ühtegi...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

No kui prillidega näed paremini kui nõuetes kirjas, siis näed ka kaks soovitajat üles otsida :lol: Jõudu!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Vaata millised mehed Tartu rindel möllasid
Pilt
Pilt
Kaotuse põhjuseks ei olnud see kindlasti!
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Siit üleskutse - paluks Lääne malevkonna liikmeil Tallinnas ringi liikuda suurte tähtedega sildistatult, muidu ma lihtsalt ei leia liikmeid üles :P
szultz
Liige
Postitusi: 66
Liitunud: 08 Veebr, 2007 14:38
Kontakt:

Postitus Postitas szultz »

Kõigepealt täida malevas avaldus et soovid liituda. Siis saad maleva üritustest osa võtta 'liikmekandidaadina', kui sul sbk ja relvaõpe on läbimata, hakkadki kõigepealt nendega pihta. Maleva üritustest ja õppustest osa võttes saad uusi tuttavaid keda saad siis paluda et nad sulle soovitajaks oleksid. Kui soovitajad olemas, võetakse sind liikmena vastu.
Pauguraud
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Okt, 2009 14:10
Kontakt:

Postitus Postitas Pauguraud »

Lääne malevkonnal on neljapäeviti kell 18.00 infotund. Astu läbi saad küsimustele vastused ja soovi korral avaldused ka täita. Aadress on Akadeemia tee 34.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Selge, proovin ennast järgmisel nädalal infotundi organiseerida, täna juba pisut hilja päeva ümber mängida.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Siit saad abi http://www.silm.ee/
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Wähk
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 22 Sept, 2009 9:31
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Wähk »

Minu perearst naeris selle tõendi peale, kriipsutas natuge, allkiri ja tempel ja olingi kõlbulik...


... see on pigem formaalsus, vähemalt minu arvates..?
Las välkuda pikne, las kõmiseb kõu
ja punane saatan las ulub.
Mehed metsas on ühendanud jõud,
näis palju meil padruneid kulub...
Tiger I
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 12 Mai, 2008 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas Tiger I »

Wähk kirjutas:Minu perearst naeris selle tõendi peale, kriipsutas natuge, allkiri ja tempel ja olingi kõlbulik...


... see on pigem formaalsus, vähemalt minu arvates..?

Mul oli samamoodi. Ega perearst teab, enda patsientide tervist. Nende prillidega on nii, et mul takistuseks ei olnud(endal -0.25 mõlemad). Ma sain sellest nägemisnõudest nii palju aru, et koos prillidega/läätsedega võib kõikumine olla nii palju kui kirjas.
Selline mõte siis minu poolt.
siim951
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 06 Okt, 2009 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas siim951 »

Ilma soovitajateta saad ka liituda, kuid siis oled mingi perioodi nn. katseajal.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Tiger I kirjutas:
Wähk kirjutas:Minu perearst naeris selle tõendi peale, kriipsutas natuge, allkiri ja tempel ja olingi kõlbulik...


... see on pigem formaalsus, vähemalt minu arvates..?

Mul oli samamoodi. Ega perearst teab, enda patsientide tervist. Nende prillidega on nii, et mul takistuseks ei olnud(endal -0.25 mõlemad). Ma sain sellest nägemisnõudest nii palju aru, et koos prillidega/läätsedega võib kõikumine olla nii palju kui kirjas.
Eks see sõltubki perearstist. Minule näiteks tehti põhjalik silmakontroll, õnneks sain läbi. Tige mõrd isegi pidas vajalikuks küsida, kas suguvõsas on esinenud haigusi nagu vähk vms, mida küsimustikus polnud ette nähtudki.
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Minu perearst naeris selle tõendi peale, kriipsutas natuge, allkiri ja tempel ja olingi kõlbulik...


... see on pigem formaalsus, vähemalt minu arvates..?
Väga kahju, et see nii on. Ja sellest tulebki, et poolametlikult on igasugu ludridel end võimalus KV-st vabaks osta. Sellest, et tegelikkuses pole tõendit väljakirjutaval arstil mitte mingit vastutust enda poolt väljastatava dokumendi eest. Kirjuta mida tahad.
Seega - vaid üks kord minu teada on Eestis ühe arstiga (vist Pärnus oli) paar aastat tagasi asjad ka kriminaalvastutuseni jõudnud. Või kas just kriminaalasjani jõutigi. Pigem lõppes ka see lugu mingi trahviga.

Muideks! Pigem on asjad selliselt, et kui mingi tegelane kohe kangesti tahab minna mundrisse, siis see on just-kui kangesti ebanormaalne ja seega on olemas ka ilmne eeldus taoliselt arstilt mittekõlblikkuse otsust saada. Soovimatus KV-s teenida on aga normaalne. :evil:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist