Kaitseliidu hammasrattad

Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

Tahaks tegelikult teada seda KLi üksust, kus juba omistatud auastme peab ikkagi veel omakorda "välja teenima". Samas huvitaks ka, kelle suust selline tore avaldus tulnud on (kasvõi ametikoha järgi vihjates)..
professional retard
Kri
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 19 Okt, 2005 18:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Kri »

Luciano kirjutas:Korra sai küsitud ka aga vastus ei tule. Pole harjunud mitu korda küsima.
Tihti aitab telefoneerimine otse personalispetsialistile või referendile rohkem kui kümme e-kirja. Ja kui veel ise kohale viitsid minna, on tulemus veelgi kindlam.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas wambambola »

Internetis ajaviiteks sojalist ajalugu otsides leidsin selle foorumi ja motlesin ,et k'sin uhe k'simuse. :write:
Kas kellegil on aimu, kui kaua voib aega votta k'skkirjale kinnituse saamine? Millest see soltub? Ma olen seda paris pikalt oodanud juba ja natuke vihale juba ajab. :wall:

Edit: Ma olen juba vastu voetud aga mingid pagana paberid oli vaja kuhugi saata.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas OnuEnn »

iga toimingu juures kehtib mingi regelement, kui kiiresti tuleb see läbi viia.

teadmata täpset situatsiooni, on keeruline vastata.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Pidur ei pruugi olla nimelt kaitseliidu värk, sest tegelt on kõigis meie staapides juba tekkinud teatav suvepuhkuste "periood"...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas wambambola »

Ma olen seda juba martsist saadik oodanud ja hoiatati ette, et laheb kauem aega, sest puhkused tulevad. Nii pikka aega ootamist on siiski liig.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas mongol »

Erik kirjutas:Ja kas see on takistuseks üritustel osalemisel? Arvan ,et ei.
Osalemist mitte, aga näiteks relva kättesaamiseks (kasvõi paukpadrunitega põrkamise tarvis) peab ikkagi "paberitega" liige olema ja kinnitatud vibu peaks kuskil relvaruumis seisma.

See allkirjade "saamislugu" KL'is on täiesti tavaline asi. Soovitan ise nahaalselt, rõhutan - nahaalselt, peale käima ;)
professional retard
Kasutaja avatar
Coger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 18 Mär, 2007 16:26
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Coger »

Mul läks mõne aasta eest sarnaselt. Veebruari lõpus täitsin pabereid ja KL liikmekaardi järgi olen alles juunikuuga liikmeks arvatud. Ei sudinud ma ise midagi takka ja õppustel osalemist ei seganud ka see karvavõrdki.
et see vana nodi maamunalt ja maamunast veel niipea ei lõppeks!
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas wambambola »

No septembris peaks nees sbk kursused algama, lui ma oigesti maletan. Eks ma pean ise millegagi algust tegema.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas soesilm »

Ma tõesti ei mõista. Seda probleemi on juba mitu korda, mitme aasta jooskul ette tulnud. Kas siin liikuvad kaitseliitlased häbi ei tunne või? Selles mõttes et, kas te oma malevates sellest juttu ei tee? Ma saan aru, et oodatakse mingit hulka avaldusi aga kurat inimestega rääkida võiks ikkagi.
Hämmastav!
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas OnuEnn »

"Kas siin liikuvad kaitseliitlased häbi ei tunne või?"

mina küll ei tunne. ma osalesin esimesel suurõppusel pikalt enne sbk läbimist. avalduse vist ikka olin juba selle ajaks esitanud, vaevalt mulle muidu oleks relv välja antud.

tuleb inimestega suhelda, mitte foorumis anonüümselt moraali lugeda.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas soesilm »

Tead sa Onu Enn oled ikka ... kõva mees. Ausalt! Sina tead mida sa tahad ja mida riigil vaja on. Kuid võtame nüüd ühe 15 aastase kuti. Tahab liituda KLga. Gümnaasiumis täidab mingi tuttava kaudu taotluse ja siis ootab. Kuu, kaks ... viis. Keegi ei räägi mitte midagi. Keegi ei võta ühendust. Mis mulje talle jääb? Siis kirjutab samas seisus vend (25.a) siin foorumis. Ja nii seda muljet kujundatakse. 2 aastat tagasi ma SUHTLESIN kõrgemal ametikohal teeniva kaitseliitlasega just sel põhjusel. Juhtisin tähelepanu, et minul kui kaitseliitlasel on häbi lugeda sellisest hoolimatusest näiteks militaarnetis või kuulda sellest tuttavalt, kelle pojal soovitasin astuda KLi.
Inimesi on erinevaid Onu Enn. Mõnele meeldib suhelda, mõni on loomu poolest kinnisem, mõnel pole ühtegi tuttavat aktiivset kaitseliitlast ja mõni siis kirjutabki siin foorumis nimega "militaar.net", lootes abi saada.
Minu seisukohalt tuleb eelkõige süsteemi "raputada", ja alles siis süsteemi ohvreid aktiivsusele julgustada. Kõige paremini saaksid KLi "raputada" tema liikmed.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas OnuEnn »

"Kuid võtame nüüd ühe 15 aastase kuti. Tahab liituda KLga. Gümnaasiumis täidab mingi tuttava kaudu taotluse ja siis ootab. Kuu, kaks ... viis. Keegi ei räägi mitte midagi. Keegi ei võta ühendust. Mis mulje talle jääb?"

noortega käib töö maast-madalast Kodutütarde-Noorkotkaste liinis, tüüpiliselt tulevad nad sedakaudu vaikselt suurte inimeste tegevuste juurde kaasa ja lõpuks liituvad NKK või KL-ga.

nii et antud näitel on see pigem noorteinstruktori tegemata töö.

"Minu seisukohalt tuleb eelkõige süsteemi "raputada""

hiiumaa näite varal püsib KL ühe palgalise ja hulka vabatahtlike tegevusel. keda seal peaks raputama?

PS - ühtlasi tervitan NKK nende tänase sünnipäeva puhul.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Shiim »

Asjad ei peaks siiski nii käima. Erasektoris lülitaks konkurents sarnaselt tegutsevad ettevõtted mängust välja.
Ka mul on üks paber juba kuuendat kuud kusagil ringluses. Kuigi lubati, et nüüd on kõik tipp-topp, süsteem rangelt paigas jne (seda siis vastuseks sellele kui tahtsin ise asjameeste juures käia, kuna teadsin, et nii mõnigi paber oli varasemalt lihtsalt ära kadunud).
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas soesilm »

No proovime siis veel Onu Enn.
15a kutt avastab, et tahab liituda KLiga - mis vahet seal on, millise allstruktuuri tegelane oma tööd sitasti teinud on.
Hiimaa näide - mina ei tea kuidas seal asjad käivad, kuid kui see ainuke palgaline ja paar vabatahtliku halba tööd teeksid, siis tuleb neile märkus teha. Ja teha seni, kuni nad oma tegevuses vähemalt rahuldavaks muutuvad.

Või läheb meil siin nüüd stiilis: Millest sa aru ei saanud? Mis sul viga on? :lol:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist