Kaitseliidu hammasrattad

Vasta
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

Hokah, miks see kapralipagun sul nii kangesti hinge kriibib? KP erialakursus ei eelda kaprali auastet ja küll sa jõuad ka RÕKile minna tulevikus, ära muretse. Muuseas, ka KP- abi peaks oskama samu asju, mida sihtur, seega kursus igati asjakohane. See "seina ette tulemise" jutt on samuti arusaamatu. Kui sa ei ole nö. "nähtavas minevikus" 8) sõjalist väljaõpet saanud ja alles värskelt lõpetasid SBK, siis on sul vaja veel piisavalt tihti oma oskusi lihvida, et saavutada hea tase. Selleks ei piisa aastas mõnest korrast tiirus käimisest ja lahinglaskmistest, väliõppusi oleks vaja. Teed trenni, tuleb ka vilumus. See on palju olulisem, kui kapralipagun, usu mind :lol: . Aastas vaid paaril väliõppusel käies võtab see vilumuse tekkimine pagana kaua aega (kui üldse), seetõttu ma arvan, et sein ei tule sul veel niipea ette.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Larry kirjutas:Hokah, miks see kapralipagun sul nii kangesti hinge kriibib? KP erialakursus ei eelda kaprali auastet ja küll sa jõuad ka RÕKile minna tulevikus, ära muretse. Muuseas, ka KP- abi peaks oskama samu asju, mida sihtur, seega kursus igati asjakohane. See "seina ette tulemise" jutt on samuti arusaamatu. Kui sa ei ole nö. "nähtavas minevikus" 8) sõjalist väljaõpet saanud ja alles värskelt lõpetasid SBK, siis on sul vaja veel piisavalt tihti oma oskusi lihvida, et saavutada hea tase. Selleks ei piisa aastas mõnest korrast tiirus käimisest ja lahinglaskmistest, väliõppusi oleks vaja. Teed trenni, tuleb ka vilumus. See on palju olulisem, kui kapralipagun, usu mind :lol: . Aastas vaid paaril väliõppusel käies võtab see vilumuse tekkimine pagana kaua aega (kui üldse), seetõttu ma arvan, et sein ei tule sul veel niipea ette.
Sa, hokah, ära usu Larry juttu. Tegijad mehed on Kaitseliidus teise aasta lõpuks vähemalt vanemseersandid. Kui sa ikka esimese aasta jooksul kapraliks ei saa, siis on sein ees ja pole mõtet enam edasi käia. [/iroonia]
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
hokah
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 28 Mär, 2011 14:45
Kontakt:

Postitus Postitas hokah »

Kapralipagun on mulle pohhui aga kahjuks on see eelduseks, et KP abist sihturiks saada. Pagunite pärast ma KL'is ei ole ja NAK ka ei huvita. vaatab veel aastakese, võibolla siis ikka lähen teen mingi erialakursuse ära, et midagigi osata, peale söösta-katan.
Reservist olen välja arvatud krt teab mille pärast. KV pole käinud ja vanust natuke juba on, 31. Kui väga vaja saaks teha kehalised katsed ja ennast reservi tagasi ennistada.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Jääb vägisi mulje, et keegi on sulle oma enda tähtsuse tõstmiseks mingit lolli iba ajanud, või siis arvanud, et see võiks sulle motiveerivalt mõjuda.

Alati on jaoülem see, kes määrab, kes millist relva kandma hakkab ja millisel positsioonil jaos on ning tema ei saa endale lubada luksust auastet väljaõppele, kogemusele, aktiivsusele ja arukusele eelistada. Eriti veel kaprali auastet. Kaitseväes kaprali auastet palju ei anta ja ka kaitseliidus lõpetati see teema aastat 5-6 tagasi ära. Täna on kaprali auaste kättesaadav peamiselt allohvitseri koolitusel läbipõrujaile - meestele, kes muidu on ehk aktiivsed ja tublid olnud, aga mitte eriti arukad või lihtsalt võimetud inimesi juhtima.

Reservi ennistatud saamiseks pole vaja kehalisi katseid teha. Kui sinu üksusel järgmine RÕK/Kevadtormil osalemine on ja arstlikku komisjoni lähed ning seal su tervisel midagi viga leitakse olema, siis tuleb lihtsalt öelda, et oled veast teadlik, aga tahad ikka õppustel osaleda. Siis kirjutatakse "kõlblik piirangutega" ja oled reservist missugune. Olen näinud tegutsemas tugeva suhkruhaigusega meest, minuga koos oli NAK-is ühe käeline mees. Nii et ole sa sant ja lombakas, aga kui tahad, siis takistusi ei tehta.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas soesilm »

Kapral on ju reamees. Tema väljaõppe erinevus seisneb vaid suuremates kogemustes. Kohe kuidagi ei usu seda kaprali juttu. Kuulipilduriks saab enne kapralit ja kapraliks saab kuulipildurina.
Vabandan ette, kui solvab aga:
Kuidas saab olla üks 31 aastane mees reservist väljas olla ja selle põhjuseid mitte teada? Kuidas saab üks vend olla Kaitseliidus ja:
Kui väga vaja saaks teha kehalised katsed ja ennast reservi tagasi ennistada.
.
Uuri siis järgi ja vaidlusta KRA arstlikus komisjonis. Reservväelaseks saad alles siis, kui eelmine arstliku komisjoni otsus muudetakse. :?
Ja nüüd veel karmim tõde - kapral on kaitseväelase auaste (olgu või reservis). Sina aga ei kuulu nende hulka. Kulla ja Kusti võivad sul selged olla aga kapralit sa ei saa. Pead saama enne reservväelaseks!
Kasutaja avatar
rax6
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 29 Nov, 2008 19:37
Kontakt:

Postitus Postitas rax6 »

Noo see jutt on ültse väga segane. Võitleja vist ei tea täpselt kuida asjad KL-is toimivad :dont_know:
KP,TT jne. ametikohtadele määrab eeskätt ikka jaopealik ja kui asi ametlik (KK väljas) siis eriala kursusele saadab väljaõppega tegelevad inimesed. Mingi pagun ei ole määrav (eriti KLis).
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas soesilm »

Katsun natuke täpsustada.
KVTS § 27. Sõjaväeline auaste
(1) Eesti sõjaväeline auaste (edaspidi auaste) on kaitseväelasele või reservväelasele sõltuvalt tema sõjaväelisest väljaõppest ja haridusest, sõjaväelise auastmega ametikohast, tegevteenistuse staažist ning väeliigist Eesti Vabariigi nimel antav nimetus.
Kui ma aru saan, siis hokah ei ole reservväelane. Seega pole tähtis palju ta õpib või kes tema "karjääri" kujundab. Talle ei saa isegi rms auastet anda.
Ma olen nõus sellega, et KL-i tuleks kaasata ka mitte kaitseväekohustuslased, kuid ainult nendele ametikohtadele, kus nad hakkama saavad. :shock: Ah nüüd ütlete, et tegemist on terve mehega! No siis a) miks ta KV kohustuslane pole (loe: mis siis 10 aastat tagasi juhtus) b) miks ta nüüd uuesti komsijoni ei lähe. Komisjoni minnes tuleb muidugi oma "tervenemist" selgitada.
Ühest küljest võiks seadust muuta ja komisjone survestada. Teisest küljest jääb tihti arusaamatuks see tervenemine või tegelikult küll tookordne diagnoos.
Kokkuvõttes pole enamasti tegemist bürokraatiaga või ametnike / ohvitseride mõistmatusega, vaid mitte kaitseväekohustuslase hilise huvi ehk kohusetunde ärkamisega. :)
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

soesilm kirjutas:Katsun natuke täpsustada.
KVTS § 27. Sõjaväeline auaste
(1) Eesti sõjaväeline auaste (edaspidi auaste) on kaitseväelasele või reservväelasele sõltuvalt tema sõjaväelisest väljaõppest ja haridusest, sõjaväelise auastmega ametikohast, tegevteenistuse staažist ning väeliigist Eesti Vabariigi nimel antav nimetus.
sellest järelduks, et minu reservi arvamise auaste kapral kehtib ka kaitseliidus aga ei kehti ta mitte, seal olen jätkuvalt reamees.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas soesilm »

Kui sulle EKV-s see anti, siis ei saa seda keegi KL-s lihtsalt ära võtta! Või peatada :lol: mingil põhjusel.
Iseasi kui ei saa tõestada, et näiteks 92.a anti kapral ...
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

No käitseväe reservis olen ikka kapral ja ega KL minult seda pole ära võtnud, lihtsalt KL süsteemis olen ma reamees.
Tegelikult ei ole sellel mingit vahet, sest kogu see KL-i ja KV RÕK-i süsteem on selline pudru ja kapsad ja kaprali auaste ei mõjuta mu ametit ega vastupidi. Ehk siis teemasse tagasi tulles ei taksita see mul olemast KP kaitseliidus.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
rax6
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 29 Nov, 2008 19:37
Kontakt:

Postitus Postitas rax6 »

pudru ja kapsad on praegu sinu enda asjades. Kui sul ei ole alles EKV piletit või muud tõestust, et said kpr.i auastme siis saad selle tõestuse oma rinkonnast. Samuti uuri oma andmed üle siit http://www.eesti.ee/est
kuskil on olemas kõik vajalik info KV teenistuse ja reservi kohta.
Kui antmetes on kirjas, et oled kapral siis oled kapral. KLis ei ole kellegil sellist õigust, et sinult ära võtta auaste mis on omandatud EKV!
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Minul on kõik dokumendid ja paberid oma teenistuse ja reservi arvamise kohta olemas ja sõjaaja ametisse määramised enne RÕK-i ja pärast RÕK-i. Lihtsalt pole nendega midagi peale hakata, sest algusest peale pole see jutt kedagi KL huvitanud. Kästi näidata üles initsatiivi ja aktiivset osavõttu jne. ja siis endale kapral välja teenida.
Mitte et see mind täna enam eriti huvitaks aga teema siin arenes selliselt.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
rax6
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 29 Nov, 2008 19:37
Kontakt:

Postitus Postitas rax6 »

:shock: Noo kurask?!?! Sellise käitumise peale vaheta malevkonda või isegi malevat. Osades üksustes "aetakse tiku tulega taga" võitlejaid kellel on ajateenistus läbitud jne....
Kadalipp
Liige
Postitusi: 324
Liitunud: 21 Mai, 2006 15:16
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Kadalipp »

Sinu lohutuseks võin öelda, et KP erialakursustele saamiseks ei ole vaja muud, kui läbida SBKkl või ajateenistus ja olla struktuuris määratud KP-ks või tema abiks. Mõlemad läbivad täpselt sama kursuse täpselt samamoodi ehk õpivad mõlemad ametikohad selgeks. See, kas sind on struktuuris vägisi määratud KP abiks või mitte on juba omaette küsimus, kuid KP-ks määramine KL-is ühtegi auastet ega eelnevat KP abiks olemise kogemust ei nõua. (Btw isegi ajateenistuses KP-ks õppinud võitlejad peavad KL-is uuesti erialakursuse edukalt läbima, et edaspidi KP-ga tegutseda).
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas soesilm »

Lihtsalt pole nendega midagi peale hakata, sest algusest peale pole see jutt kedagi KL huvitanud. Kästi näidata üles initsatiivi ja aktiivset osavõttu jne. ja siis endale kapral välja teenida.
- vot see on juba tase!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist