Kaitseliidu hammasrattad

Vasta
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas gruppen »

Ja lõpetage ka jutt, et KL täieneb ainult noortetöö baasilt ja tänu nendel instruktoritele. Pole olnud noorkotkas, ei ole praegu ja ei hakka ka enam olema vanuigi :lol:
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas OnuEnn »

"Vabatahtlikule ei tohi märkust teha,teda või suunata ,sest muidu oled varsti ainus aktiivne vabatahtlik."

KL puhul kehtib ütlemine "kus viga näed laita seal tule ja aita". kui näed, et kuskil on midagi vajaka, siis on lubatud oma initsiatiivi üles näidata ja asi ära teha. ma ei saa vahatahtliku organisatsiooni puhul aru sellest, kui keegi ootab et midagi tema eest ära tehtaks.

algpostitajale julgeks korrata soovitust inimestega suhelda. kui tundub, et inimesed endale võetud kohustusi ei täida eeldatud määral, on võimalik aastakoosolekul oma kandidatuur üles seada vastava ametiposti täitmiseks.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Shiim »

OnuEnn kirjutas:"Vabatahtlikule ei tohi märkust teha,teda või suunata ,sest muidu oled varsti ainus aktiivne vabatahtlik."

KL puhul kehtib ütlemine "kus viga näed laita seal tule ja aita". kui näed, et kuskil on midagi vajaka, siis on lubatud oma initsiatiivi üles näidata ja asi ära teha. ma ei saa vahatahtliku organisatsiooni puhul aru sellest, kui keegi ootab et midagi tema eest ära tehtaks.

algpostitajale julgeks korrata soovitust inimestega suhelda. kui tundub, et inimesed endale võetud kohustusi ei täida eeldatud määral, on võimalik aastakoosolekul oma kandidatuur üles seada vastava ametiposti täitmiseks.
Minu kodumaleva puhul ajavad asju inimesed, kes on täsikohaga tööl ja saavad selle eest loomulikult ka palka, nii et jutt vabatahtlikkusest, aastakoosolekust jne ei ole asjakohane.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Kilgore »

Wambambola probleem lõhnab mingi suurema maleva järgi kus suhtlus kõigekõrgematega läbi malevkonna käib. Mina soovitaks kohe otse staapi helistada ja uurida, et millise konkreetse kivi taha asi toppama on jäänud. Ei ole seal "üleval" keegi liiga suur härra keda karta vaja. Ja veel, Sul on ju ometigi soovitajad olemas. Vaat nemad on nagu vanemad sõbrad-seltsimehed kes peaksid esimesena uustulnukale abikäe ulatama. Puhta nagu auasi juba. Kurda neile muret ja las lähevad staapi laamendama.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas wambambola »

Kilgore kirjutas:Wambambola probleem lõhnab mingi suurema maleva järgi kus suhtlus kõigekõrgematega läbi malevkonna käib. Mina soovitaks kohe otse staapi helistada ja uurida, et millise konkreetse kivi taha asi toppama on jäänud. Ei ole seal "üleval" keegi liiga suur härra keda karta vaja. Ja veel, Sul on ju ometigi soovitajad olemas. Vaat nemad on nagu vanemad sõbrad-seltsimehed kes peaksid esimesena uustulnukale abikäe ulatama. Puhta nagu auasi juba. Kurda neile muret ja las lähevad staapi laamendama.
Õigele poole tüürid ja astusin Tallinna malevasse. Ei tea mis pagana konksu taha ma pidama jäin aga ma sain hiljuti teada, et ma polnud ainuke. Ma otsustasin vahepeal siis ikka helistada neile ja küsida, et mis toimub. Avastati kohe siis minu mingid paberid kellegi personali inimese laua pealt ja asi pidi kohe uuesti liikuma minema. Vist lähebki, sest ma sain uued kirjad SBK kursuse kohta. Millal toimuvad, kes sinna uutest lähevad jne.
Osaliselt vist üks põhjus oli võimuvahetus aga vaevalt, et nad seda terve suve tegid.
Natuke narr on ikka küll, kui nii kuradi kaua peab ootama ilma, et mingit vastust tuleks. Eks näis siis kuidas edasi läheb, kuidas suhtumine on ja mida mulle siis pakutakse ja mida mina saan vastu anda. Minu algse entusiasmi suutis see küll alla tirida.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Martin Herem »

Nalja rubriigis kirjutas Zuslik:
Mõtlesin tükk aega, et kuhu postitan aga ametnike tölplus ajab viimasel ajal lihtsalt naerma.
Headel tuttavatel tekkis väike probleem ja perepea tegi sots meedia krupis sellise postituse:
See peaks nagu naljakas olema!? Selline riik siis!
Naine on olnud aktiivne kaitseliitlane, nüüd sai taaskord "Siili" kutse. Helistas kirjas antud numbril ja küsis nõu, mida teha ja kuhu siis teatada, et kuu aega tagasi sünnitasin ja ilmselt ei võta "Siilist" osa. Kohe oli vastus, et see ei vabasta ja sinna on veel aega ka. Kui sai lisatud, et laps pole siis veel aastanegi, tuli vastus, et sellega te oleks pidanud arvestama! Mees peab siis hoidma! Kui mees ei saa, siis hoidku vanavanemad! Ah käivad tööl? .... Vabastab ainult raske perekondlik olukord! Kirjutage vabas vormis avaldus, siis saab vastuse!
Nüüd juba naeramegi, et laps patrullkotti ja Siilile sest seitsmekuusele ju "piimariiulit" koju jätta ei saa :mrgreen:
Minu meelest pole tegemist riigi küsimusega. Pole tegemist ka KL küsimusega. Tegemist on tunnelnägemisega inimesega (selgituste andja).
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui tegemist on Siil 2018 kutsega, siis nii vara saab neid väljastada ainult TVJ.
Kaitseliit ise väljastab neid kutseid üsna viimasel minutil ja need on mõelnud neile, kes tahaks osaleda, aga TVJ ei märganud kutset saata (nt polnud veel nimekirjas vms).

Seega, kui jutt on 2018 asjast, siis tunnelnägemine KL-s on vähetõenäoline.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Madis22 »

Oleks täitsa huvitav teada, kuidas olukord lahendataks just selles liinis, et ema ikkagi saaks Siilist osa võtta. Naiskaitseliitlastega, kes sõjaaja amteikohtadel, tundub kõrvalt vaadates olema see rida, et ka nende kaasad on aktiivsed kaitseliitlased. Mobilisatsiooni korral, kui nad SA üksustesse kuuluvad, kutsutaksegi ju mõlemad nö rindele. Vähesel määral ongi juba hakatud tegelema koju jäävate perede evakuatsiooni küsimusega, ehk mõeldakse midagi välja.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Martin Herem »

Kas seda hoopis nii ei peaks võtma, et ema (või isa), kellel ei ole sõjapidamise ajaks oma last kuskile panna, PEABKI jääma sõjast kõrvale?

Aga jah, ma tõesti ei mõelnud seda Kaitseliidu "hammasratastena". ... Vabastab ainult raske perekondlik olukord! Kirjutage vabas vormis avaldus, siis saab vastuse! - tundub lausa edasiarendusena mingist ükskõiksest vastusest. No kuidagi ei usu, et mõni ametnik või kaitseväelane võiks sellise vastuse anda. Samas issanda loomaaed on kirju ja inimeste "kohusetunne" võtab vahel groteskseid vorme.
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas kuido20 »

Martin Herem kirjutas:Kas seda hoopis nii ei peaks võtma, et ema (või isa), kellel ei ole sõjapidamise ajaks oma last kuskile panna, PEABKI jääma sõjast kõrvale?
Paanikaosakond tegevuses :)

Mõningase kogemuse baasil võib öelda, et sellistes situatsioonides aitab kaasa julgustamine, et "saad hakkama küll" ja näiteks võib tuua need naised, kelle mehed välismissioonidel on, kuidas nemad hakkama saavad ? Või meremeeste naised.

Kevadtormilt tagasi tulles on tavaliselt selgunud, et naine on oma sõbrannad ja sugulased ülesse otsinud, esimeste päevade nördimus asendunud kerge murelikkusega, "kas ikka tagasi tuleb" ja
õppuse lõpuks on naise usk oma võimetesse kõigi rõõmuks kõvasti tõusnud koos erinevate kodumasinate ja tehnosüsteemide kasutamise oskusega.
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas 2korda2 »

Kuido20,
su vastus on ju täiega märgist mööda. On vaks vahet kas laps on kodus ühe vanemaga või on mõlemad vanemad ära ja pole ka ühtegi lähisugulast kelle juures laps olla saaks.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Walter2 »

Lõppeks peaksid õppused imho kopeerima reaalset olukorda kuidas perega hakkama saada tegelikus sõjaolukorras kui üks või mõlemad vanemad on mopi all seega täiesti arusaadav probleem ning vajadus sellele lahendus otsida.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas kuido20 »

2korda2 kirjutas:Kuido20,
su vastus on ju täiega märgist mööda. On vaks vahet kas laps on kodus ühe vanemaga või on mõlemad vanemad ära ja pole ka ühtegi lähisugulast kelle juures laps olla saaks.
NKK on läbi mänginud harjutuse, kus võtmeisikute lapsed kokku korjati. See peaks Kevadtormi ajal ka kõlbama, kuigi võib vähe imelik tunduda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Kriku »

Tegelikkuses mitte keegi ei lähe rindele ega jäta oma lapsi üksi koju või jumal teab kelle hooleks. Ükskõik, mida seadused ja eeskirjad selle kohta ka ei ütleks. See on nüanss, mida võiks SA positsioonide määramisel arvestada.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:Tegelikkuses mitte keegi ei lähe rindele ega jäta oma lapsi üksi koju või jumal teab kelle hooleks. Ükskõik, mida seadused ja eeskirjad selle kohta ka ei ütleks. See on nüanss, mida võiks SA positsioonide määramisel arvestada.
Äkki selgitad sellise ettepaneku toimimist? Isegi elukoha täpsustamist ei viitsi inimesed teha, ja nüüd äkki KRA saab lõdvalt tehtud?

Pannakse inimene (mees/naine) SA ametikohale.
Perre sünnib laps - kohe tõstetakse SA-st välja? Kuidas KRA seda teab ja teeb?
Laps on suurem ja vanaisa läheb õnneks pensile - nüüd paneme tagasi SA-positsioonile? Kuidas KRA seda teab ja teeb?
Vanaisa kurivaim jäi haigeks/suri - võtame uuesti SA-st välja? Kuidas KRA seda teab ja teeb?
jne.jne.

Kui suudad kõiki rahuldava meetodi pakkuda, oled tehtud mees! :D
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline