Kaitseliidu arengud

Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Oma sõnade kinnituseks on mul pakkuda ainult selline link:
http://www.epl.ee/artikkel_191586.html,
mis muidugi ei veena.
Kahjuks ei mäleta enam, mis allikast minu informatsioon pärineb, aga kindlasti ei olnud tegemist tolle artikliga.
Karu
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 05 Apr, 2005 9:38
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Karu »

shiim kirjutas:Oma sõnade kinnituseks on mul pakkuda ainult selline link:
http://www.epl.ee/artikkel_191586.html,
mis muidugi ei veena.
Kahjuks ei mäleta enam, mis allikast minu informatsioon pärineb, aga kindlasti ei olnud tegemist tolle artikliga.
ah - vaata kes kirjutab :D mäletan seda relvaostu suht hästi -- olin testimisel ja omasin esimese - proovipartii sar-i eriti hämmastas selle proovipartii suurepärane kvaliteet -- viimasepeal
kui tuli pärispartii järele siis vahe oli nagu öö ja päev -esimese partii kohta öeldi et need pole siia mõeldud ja viidi juudimaale tagasi (ilmselt et see töötlusvahe väga kole ei tunduks)
ekslik on inimene kes arvab end elavat igavesti kui väldib võitlust - ei raugaeast leia ta eal seda rahu mis odade antud
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Karu kirjutas: kavalad kõverninad katsetasid siis meie peal
Võimalik, sest nüüd kasutab Negevit ka Iisreali armee.

Ja võtan oma sõnad tagasi - see 7,62 kuulipildija oli siiski MAG.
Kasutaja avatar
peps2
Liige
Postitusi: 66
Liitunud: 03 Apr, 2005 19:41
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas peps2 »

negevid roostetavad ladudes.reaalselt kasutatakse mg3 .ja jaos struktuur kuulipildur (Mg3),tema abi,TT(garl custav(84mm) tema abi,jaoülem tema abi,laskurid 2,ja laskursanitar :D
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

õige ta on peps2, aga kui pikalt on selliselt relvastatud üksus võimeline iseseisvalt rännakvarustuses ja ühe lahingkomplekti moonaga liikuma. mulle on jäänud mulje, et selline üksus on liikumisel liiga hõivatud oma träna kaasa lohistamisega, et vaenlasega kohtudes kiiresti reageerida ja initsiatiivi haarata. arvestage, et meie strateegiast lähtuvalt on see üksus mehitatud sisuliselt vähe treenitud tsivilistidega (eesti kaitseväelane on reservväelane), kellest vaevalt 30% omab sõjalist väljaõpet.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
peps2
Liige
Postitusi: 66
Liitunud: 03 Apr, 2005 19:41
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas peps2 »

tegelikult on mõeldud see asi nii et sihtkohast A sihtkohtaB kas veoautod või soomukid ja edasi lahingvarustuses,mitte täisvarustuses :D loomulikult teoreetiliselt on lihtne,praktiliselt palju keerulisem ,kunaei saa olla ideaalset olukorda,tekivad agad ja erinevad situatsioonid,aga mõeldudu on just nii nagu kirjeldasin
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Kaitseliit

Postitus Postitas swatest »

Kas Eesti sisejulgeoleku asutused kasutavad/kasutaksid kaitseliidu resursse?Välja arvata suured rahutused(aprillis).Just isikkooseisu?
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas paharet »

swatest kirjutas:Kas Eesti sisejulgeoleku asutused kasutavad/kasutaksid kaitseliidu resursse?Välja arvata suured rahutused(aprillis).Just isikkooseisu?
Piirikontrolli taastamisel aprillis kasutati kaitseliitlasi Lõunapiiril koos piirivalvuritega ajutiselt avatud piiripunktides.Ja kaitseliitlastest abipolitseinikud on koos politseinikega pidevalt väljas.Muidu on kaitseliidu abi suht harva vaja olnud aga nagu praegune aprilli kogemus näitas ei tule selliste suuremate operatsioonide korral kaitseliitlasi välja nii palju välja kui palju vajadus oleks.Eks inimestel ole töökohad ja sealt ära saamine nädalaks ei ole nii lihtne.
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

Päris kindlasti on kaitseliitlased osalenud erinevate metsa- ja rabapõlengute kustutamisel ja tähtsate väliskülaliste ürituste turvamisel, näiteks Tallinna lennuvälja perimeetri valve.
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas swatest »

palun jätke see abipolitseinike teema välja,see on minu arust kaitseliitlaste mõnitamine,pigem võiks kaitseliitlased olla kamos kui abipolitsei vormis.
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 381
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Takishi »

swatest kirjutas:Kas Eesti sisejulgeoleku asutused kasutavad/kasutaksid kaitseliidu resursse?Välja arvata suured rahutused(aprillis).Just isikkooseisu?
Kas on plaanis mingit üritust korraldama hakata? Et uurid, kuidas Eesti sisejulgeoleku asutused selle peale reageerivad? See peaks rangelt asutusesisene info olema..

Kõrvaltvaatajana tundub kohati totternaljakas, mis teemasid militaar foorumil arutatakse. Justkui see oleks "normaalne". :wall:
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

swatest kirjutas:palun jätke see abipolitseinike teema välja,see on minu arust kaitseliitlaste mõnitamine,pigem võiks kaitseliitlased olla kamos kui abipolitsei vormis.
Kaitseliit loodi Eesti sise-ja välisjulgeoleku kaitsmiseks. Kaitseliitlane pole mingi eesmärk omaette, et tal ei sobiks vajaduse korral abipolitseinik olla. Olgu kasvõi reisisaatja vormis, kui Eesti Riik seda vajab...
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas swatest »

Takishi kirjutas: Kas on plaanis mingit üritust korraldama hakata? Et uurid, kuidas Eesti sisejulgeoleku asutused selle peale reageerivad? See peaks rangelt asutusesisene info olema..
Ei ole midagi kurja plaanis :D lihtsalt plaan panna kaitseliidus midagi liikuma mis oleks seotud ka nö korrakaitsega.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas mongol »

swatest kirjutas:Ei ole midagi kurja plaanis :D lihtsalt plaan panna kaitseliidus midagi liikuma mis oleks seotud ka nö korrakaitsega.
Vähe hiljaks oled jäänud sellega..

KKK on olemas ja sisekaitserühmad ja..
professional retard
Jux_
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 02 Mai, 2010 13:03
Kontakt:

Postitus Postitas Jux_ »

Kui ma aastaid 8 (juba!? appi!) tagasi, ajateenijana paraadil marssisin, siis sai seal ka kaitseliitlasi nähtud. Ennem nähtut pidasin ma kaitseliitlasi Eesti mehisuse sümboliks. Härrad ju tegelevad eesti riigi kaitsmise praktiseerimisega omast vabast tahtest, omal vabal ajal. See on tõeline rüütellikkus!

Kui ma lõpuks seda isikkooseisu nägin, oli pilt lausa šokeeriv. Mulje jätsid nad endast kui kasimatutest alkashidest, kes isegi marssida ei oska. Selles suhtes abipolitseinike teema ei saa kuidagi minu silmis kaitseliitlasi mõnitada.

Samas pooldan ma selle organisatsiooni eksistentsi, eriti elades venelaste külje all. Üldse pooldan ma kodanike ühiskonda, kodanike algatatud asju jms., aga kurat ärgem lolli mängigu eks. Loodan, et kaitseliiduga on asjad ajapikku paremaks läinud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist