www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 19 Sept, 2019 11:13

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 82 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 05 Apr, 2005 21:43 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Oma sõnade kinnituseks on mul pakkuda ainult selline link:
http://www.epl.ee/artikkel_191586.html,
mis muidugi ei veena.
Kahjuks ei mäleta enam, mis allikast minu informatsioon pärineb, aga kindlasti ei olnud tegemist tolle artikliga.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 05 Apr, 2005 23:11 
Eemal
Uudistaja

shiim kirjutas:
Oma sõnade kinnituseks on mul pakkuda ainult selline link:
http://www.epl.ee/artikkel_191586.html,
mis muidugi ei veena.
Kahjuks ei mäleta enam, mis allikast minu informatsioon pärineb, aga kindlasti ei olnud tegemist tolle artikliga.

ah - vaata kes kirjutab :D mäletan seda relvaostu suht hästi -- olin testimisel ja omasin esimese - proovipartii sar-i eriti hämmastas selle proovipartii suurepärane kvaliteet -- viimasepeal
kui tuli pärispartii järele siis vahe oli nagu öö ja päev -esimese partii kohta öeldi et need pole siia mõeldud ja viidi juudimaale tagasi (ilmselt et see töötlusvahe väga kole ei tunduks)

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 05 Apr, 2005 23:55 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Karu kirjutas:
kavalad kõverninad katsetasid siis meie peal

Võimalik, sest nüüd kasutab Negevit ka Iisreali armee.

Ja võtan oma sõnad tagasi - see 7,62 kuulipildija oli siiski MAG.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08 Apr, 2005 15:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

negevid roostetavad ladudes.reaalselt kasutatakse mg3 .ja jaos struktuur kuulipildur (Mg3),tema abi,TT(garl custav(84mm) tema abi,jaoülem tema abi,laskurid 2,ja laskursanitar :D

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08 Apr, 2005 16:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

õige ta on peps2, aga kui pikalt on selliselt relvastatud üksus võimeline iseseisvalt rännakvarustuses ja ühe lahingkomplekti moonaga liikuma. mulle on jäänud mulje, et selline üksus on liikumisel liiga hõivatud oma träna kaasa lohistamisega, et vaenlasega kohtudes kiiresti reageerida ja initsiatiivi haarata. arvestage, et meie strateegiast lähtuvalt on see üksus mehitatud sisuliselt vähe treenitud tsivilistidega (eesti kaitseväelane on reservväelane), kellest vaevalt 30% omab sõjalist väljaõpet.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08 Apr, 2005 22:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

tegelikult on mõeldud see asi nii et sihtkohast A sihtkohtaB kas veoautod või soomukid ja edasi lahingvarustuses,mitte täisvarustuses :D loomulikult teoreetiliselt on lihtne,praktiliselt palju keerulisem ,kunaei saa olla ideaalset olukorda,tekivad agad ja erinevad situatsioonid,aga mõeldudu on just nii nagu kirjeldasin

Üles

Teema pealkiri: Kaitseliit
PostitusPostitatud: 08 Juul, 2010 22:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kas Eesti sisejulgeoleku asutused kasutavad/kasutaksid kaitseliidu resursse?Välja arvata suured rahutused(aprillis).Just isikkooseisu?

Üles

Teema pealkiri: Re: Kaitseliit
PostitusPostitatud: 08 Juul, 2010 22:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

swatest kirjutas:
Kas Eesti sisejulgeoleku asutused kasutavad/kasutaksid kaitseliidu resursse?Välja arvata suured rahutused(aprillis).Just isikkooseisu?

Piirikontrolli taastamisel aprillis kasutati kaitseliitlasi Lõunapiiril koos piirivalvuritega ajutiselt avatud piiripunktides.Ja kaitseliitlastest abipolitseinikud on koos politseinikega pidevalt väljas.Muidu on kaitseliidu abi suht harva vaja olnud aga nagu praegune aprilli kogemus näitas ei tule selliste suuremate operatsioonide korral kaitseliitlasi välja nii palju välja kui palju vajadus oleks.Eks inimestel ole töökohad ja sealt ära saamine nädalaks ei ole nii lihtne.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08 Juul, 2010 23:58 
Eemal
Liige

Päris kindlasti on kaitseliitlased osalenud erinevate metsa- ja rabapõlengute kustutamisel ja tähtsate väliskülaliste ürituste turvamisel, näiteks Tallinna lennuvälja perimeetri valve.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11 Juul, 2010 22:44 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

palun jätke see abipolitseinike teema välja,see on minu arust kaitseliitlaste mõnitamine,pigem võiks kaitseliitlased olla kamos kui abipolitsei vormis.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Juul, 2010 6:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

swatest kirjutas:

Kas on plaanis mingit üritust korraldama hakata? Et uurid, kuidas Eesti sisejulgeoleku asutused selle peale reageerivad? See peaks rangelt asutusesisene info olema..

Kõrvaltvaatajana tundub kohati totternaljakas, mis teemasid militaar foorumil arutatakse. Justkui see oleks "normaalne". :wall:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Juul, 2010 9:48 
Eemal
Liige

swatest kirjutas:
palun jätke see abipolitseinike teema välja,see on minu arust kaitseliitlaste mõnitamine,pigem võiks kaitseliitlased olla kamos kui abipolitsei vormis.

Kaitseliit loodi Eesti sise-ja välisjulgeoleku kaitsmiseks. Kaitseliitlane pole mingi eesmärk omaette, et tal ei sobiks vajaduse korral abipolitseinik olla. Olgu kasvõi reisisaatja vormis, kui Eesti Riik seda vajab...

Üles

PostitusPostitatud: 12 Juul, 2010 23:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Takishi kirjutas:
Kas on plaanis mingit üritust korraldama hakata? Et uurid, kuidas Eesti sisejulgeoleku asutused selle peale reageerivad? See peaks rangelt asutusesisene info olema..

Ei ole midagi kurja plaanis :D lihtsalt plaan panna kaitseliidus midagi liikuma mis oleks seotud ka nö korrakaitsega.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Juul, 2010 23:56 
Eemal
Liige

swatest kirjutas:
Ei ole midagi kurja plaanis :D lihtsalt plaan panna kaitseliidus midagi liikuma mis oleks seotud ka nö korrakaitsega.
Vähe hiljaks oled jäänud sellega..

KKK on olemas ja sisekaitserühmad ja..

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Juul, 2010 16:37 
Eemal
Uudistaja

Kui ma aastaid 8 (juba!? appi!) tagasi, ajateenijana paraadil marssisin, siis sai seal ka kaitseliitlasi nähtud. Ennem nähtut pidasin ma kaitseliitlasi Eesti mehisuse sümboliks. Härrad ju tegelevad eesti riigi kaitsmise praktiseerimisega omast vabast tahtest, omal vabal ajal. See on tõeline rüütellikkus!

Kui ma lõpuks seda isikkooseisu nägin, oli pilt lausa šokeeriv. Mulje jätsid nad endast kui kasimatutest alkashidest, kes isegi marssida ei oska. Selles suhtes abipolitseinike teema ei saa kuidagi minu silmis kaitseliitlasi mõnitada.

Samas pooldan ma selle organisatsiooni eksistentsi, eriti elades venelaste külje all. Üldse pooldan ma kodanike ühiskonda, kodanike algatatud asju jms., aga kurat ärgem lolli mängigu eks. Loodan, et kaitseliiduga on asjad ajapikku paremaks läinud.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 82 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: