Mida hangib Kaitseliit?

blueant
Liige
Postitusi: 347
Liitunud: 02 Veebr, 2015 23:40
Kontakt:

Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas blueant »

Väike mõistatus neile, kel huvi on. Mul ajas harja punaseks... Kuus kõlarit, elektriline kärukonks, koeravõre.
https://riigihanked.riik.ee/register/hange/179891
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas Leo »

Oletan, et KL ylema voi mone teise kindrali vedamiseks moeldud maasturit hangitakse järgmiseks 4 aastaks. Ei ole midagi erakordset sest isegi Eesti kindralid jala ei käi.
blueant
Liige
Postitusi: 347
Liitunud: 02 Veebr, 2015 23:40
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas blueant »

Kui see poleks nii naljakalt tõusiklik ja ühe konkreetse mudeli ostuks suunatud, siis ma ei viriseks.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas nimetu »

Üsna selgelt suunatud pakkumine.
Ainuüksi teljevahe ja mootor välistavad enamus masinad. Rääkimata siis difrilukust, aeglustist ja õhkvedrustusest.
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas 2korda2 »

Disco?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ainuüksi teljevahe ja mootor välistavad enamus masinad. Rääkimata siis difrilukust, aeglustist ja õhkvedrustusest.
Ma ei viitsi nende nüanssidega end koormata, aga mis patt ja konkurentsi piiramine on difrilukk ja aeglusti?
Peab siis KL pealik mingi pargimaasturiga õppustele sõitma või? Honda CRV-d ei saa pakkuda või?
Difrilukk ja aeglusti on olemas näiteks Lada Nival.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas nimetu »

Patt kindlasti ei ole. Ja seda ma otseselt ei mõelnudki. Kuid tingimused on nii detailsed, et valikusse jääb tõenäoliselt mitte rohkem kui üks maastur.
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas 2korda2 »

Millised järgmisest loetelust ei sobi (ma päriselt ka ei tea, millistel masinatel tänapäeval aeglusti on):
Discovery
GL
GLE
GLS
Grand Jerokee
LC
Q7
Touareg
X5
XC90
blueant
Liige
Postitusi: 347
Liitunud: 02 Veebr, 2015 23:40
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas blueant »

Täna kl 12 on tuletõrje kohale jõudnud ja hankedokumendi ära muutnud. Palju parem, enam ei nõuta nelja margiesindust üle Eesti, elektriliselt sissepööratavat haakekonksu ega 3000mm teljevahet. Aga teadmine, et midagi sellist üldse üritati, jääb.
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas 2korda2 »

Viimase muudatuse kuupäev on 02.11 - see oli eile.
Mina oma nimekirja koostades just viimasest seisust lähtusingi. 3000mm teljevahe oleks aga tõesti paljud välistanud.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas alban »

Mul ei ole midagi selle vastu, et KL ülemale hangitakse maastikusuutlik esindussõiduk. Sõelal on 8 võimalikku tootjat - Audi Q7, BMW X5, Jeep Grand Cherokee, Land Rover Discovery ja Range Rover, MB GLS ja G klass, Mitsubishi Pajero, Toyota Land Cruiser, Volvo XC90.

Kvalifitseeruvad Audi Q7, Volvo XC90, MB GLS ja Jeep Grand Cherokee.
Land Rover Discovery ei kvalifitseeru teljevahega (nõutavast 2900 mm jääb 5mm puudu);
Toyota Land Cruiser ei kvalifitseeru mootori töömahu ja teljevahe tõttu;
BMW X5 ei ole minu teada keskmise diferentsiaali lukustit;
Mitsubishi Pajerol pole soojendusega tagaistet ja ka õhkvedrustust.

Võimalik, et nende hulgast mida ma loen kvalifitseeruvaks, kukub mõni veel välja kuna vedrustus pole reguleeritav üks aste alla ja 2 üles või pole elektriliselt väljapööratavat haagisekonksu. Kui keegi viitsib sirvige kataloogid läbi aga halb maitse on suus, et otsus on juba tehtud ning "konkurss" on silmapetteks tehtud.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas nimetu »

Q7 puudub aeglusti; X5 xDrive versioonil on automaatne difrilukk, kuid puudub jällegi aeglusti; XC90 pole 3.0 liitrist diislit; GLS ja Cherokee peaksid vist vastama nõuetele, kuigi võib vabalt olla veel mõni nüanss, mis mul hetkel meeles pole.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas Roamless »

Võin küll nüüd eksida, kuid maasturid siin ainsana Cherokee, Land Cruiser, Land Rover Discovery, Range Rover ja Pajero, teised puha hirmkallid luksusmargid parketimaasturid.
Pajero suht vana mudel alates 39 000.- ainuke millel normaalseim hind
Grand Cherokee alates 48 000.-
Discovery alates 49 000.-
Land Cruiser alates 87 800.- ehk juba nn ulme hinnaklassist esindusautona (lisakommentaariks, mitu kasutatud G-Mersut jääks saamata, kui võetakse näiteks Landcruiser võrreldes Pajeroga)

Need on nüüd letihinnad eraisikutele, kuid nende põhjal võib järeldada, mis odavaim oleks.
Huvitav, kellele sellist "esindusautot" hangitakse ja kas Kaitseväe juhataja sõidab üldse nii kalli autoga, kui Kaitseliidule plaanitakse :dont_know:
Suunas ka hiljuti ju üks haiglajuht hanget VW Passat Alltracki poole, kuid konkureerivad pakkujad panid asja kella külge.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas Smith »

5.2.1 diiselmootor, töömaht vähemalt 2950 cm3,
5.2.2 võimsus vähemalt 170 kW (näidata võimsus, kW);
5.3.7 reguleeritav õhkvedrustus, kliirens tavasõidul vähemalt 200mm, reguleerimise võimalusega vähemalt üks aste madalamaks ja kaks astet kõrgemaks ( transport-ja maastikusõidu asendid);
5.3.8 teljevahe vähemalt 2900 mm;
5.5.2 5.5.2 Istmesoojendused nii ees kui ka taga;
5.5.21 5.5.21 elektriliselt sissepööratav haakekonks;
5.6.1 vähemalt 4 hooldekohta Eesti erinevates linnades, millest igaüks on tegutsenud
vähemalt 1 aasta ja omab piisavaid kogemusi, oskusi ja sisseseadet (näidata ära aadressid ja tegutsemise alustamise aeg);

No kõik muu on suht arusaadav.
Volkswagen Amarokil jääb näiteks 5 kw puudu - liiga aeglane :)
[quote]Kuna Süüria põhiseadus nägi ette, et president peab olema vähemalt 40-aastane, aga al-Asad oli kõigest 34-aastane, muutis Süüria parlament kiiresti põhiseadust ja kehtestas presidendi vähimaks lubatud vanuseks 34 aastat.[/quote]
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
trafomees
Liige
Postitusi: 418
Liitunud: 25 Nov, 2012 23:46
Kontakt:

Re: Mida hangib Kaitseliit?

Postitus Postitas trafomees »

Kaitseliidu ülem käis miskise noore koeraga ka kotkalennul ehk siit soov saada koeravõret.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist