Õppevideod

taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Õppevideod

Postitus Postitas taara »

Suht hämmastav on mõnede inimeste vähe arenenud mõtlemisvõime. 100, 50 või 10 meetrit ei oma mingit tähtsust. Selle video puhul on tegemist test 3 näitlikustamisega. Kuradi idioodid on need kaitseväe instruktorid, kes minu ajateenistuse ajal liikumisviise lühendatud vahedega õpetasid ja muid tegevusi sääraselt õpetasid (loodan, et ikka saadakse sarkasmist aru, kuigi lootus on lollide lohutus). Oleks vaid kohe mõni pädev Andrus meid õpetanud.

Aga mis seal ikka. Ootame järgmist geenjust, kes oma tarkusega hiilgab.
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Õppevideod

Postitus Postitas Andrus1973 »

taara kirjutas:100, 50 või 10 meetrit ei oma mingit tähtsust. Selle video puhul on tegemist test 3 näitlikustamisega.


Selle osaga olen täiesti päri ja usun, et enamus inimesi saab sellest ka nii aru. Kustutatud osa on ilmselt emotsioonid. :lol: Aga kõigile tuntud 50m distantsilt 100 meetrist seletada kõlab nagu pajataks loomaaia lõvipuuri ees Aafrika safarist. Jutt võib õige olla aga taust on kentsakas. Muidugi igati kiiduväärne, et keegi sellise filmi tegemise üldse vaevaks võttis. Ja kui mõelda, siis ega seal Männikul väga paremat kohta pole kah.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Õppevideod

Postitus Postitas Martin Peeter »

Sai ka ise nädalavahetusel proovitud terava, kogu kola ja ajapiirangutega test 2te (4 lasku 30 sek jooksul igast põhiasendist, 2 lasu järel taktikalise salvevahetusega, aste madalamaks ja lahingvälja kontroll). See on ettevalmistus test3le.
Muljed:
Lamadesasendis väga raske kiiresti ja head asendit sisse saada. Vest viib relva eemale. Kiivri kinnitusklõps on täpselt põse ja kaba vahel. Kiiver kipub igasugu reguleerimise kiuste silmile vajuma. Sihikupildi ettesaamine võttis mul nii palju aega, et lamades jäi 2 lasku tegemata. Õpetus, et ära hoia salvest, vaid laesäärest, pole võimalik - ei ulata hästi. Lasketäpsus oli OK, tänu sellele sain läbi, aga jube ebamugav. Lohutan ennast vaid sellega, et maastikul minu kogemuse peale lamades laskmise võimalusi palju just pole - ikka miski takistab. Teine asi, millega saaks tõsta kiirust, on topeltlasu harjutamine. Seekord läksid ikka üksiklasud.
Aga klipi tegijatele kiitus. Sai sellega vaimu ettevalmistatud. Test 2 on ehk selles osas raskemgi, et see taktikaline salvevahetus igas asendis 2 lasu järel ja 2 lasu eel tähendab, et pärast vahetust peab jälle selle sama laskeasendi sisse võtma (ehk seega 2 korda), mis võttis minul kõige rohkem aega, just eriti lamades. Asend aga on lasketäpsusele määrava tähtsusega vähemalt minu laskeoskuse puhul.
Dona nobis pacem!
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Õppevideod

Postitus Postitas Drax »

Et nali niipea otsa ei saaks, meisterdasin enda T3 sooritusest ühe video, mis näitab reaalselt testi algusest lõpuni ja on ehk abiks neile, kes tahavad näha, palju algajal ühe või teise asja peale aega võib minna. Erinevalt teema alguses olnud tutvustusest nõutakse meilt taktikalist salvevahetust ja viimaselt positsioonilt õla vahetamist ja seina toe kasutamist. "Lae ja pane valmis" käib ka veidi teisiti.

https://www.youtube.com/watch?v=ilISUeAsOrY
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Õppevideod

Postitus Postitas HeiniR »

Drax,sellest ei saanud aru,kas tegid kuulivestiga (plaatidega).
Tegin ise ka just nädalavahetusel T3 ära ja nõustun varasemate postitustega,et ega lamades pole end nii ebamugavalt varem tundnud :D Isegi gaasimaskiga laskmine oli selle kõrval käkitegu. Kuigi võtsin rahulikult (aeg oligi kokku 3:56), siis lamades laskmine võttis kindlasti liiga palju aega,kuigi sättisin kuulivestile eelnevalt asju selliselt, et oleks mugav.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Õppevideod

Postitus Postitas Drax »

HeiniR kirjutas:Drax,sellest ei saanud aru,kas tegid kuulivestiga (plaatidega).
Pean tunnistama, et ei teinud. Hetkel on plaadikandjaga käed liiga lühikesed, aga ehk on seegi harjutamise asi. Lamades lastes võttis minu kiirust alla iga lasuga üles lendav väike tolmupilv, mis sihtmärgid mitmeks sekundiks varjas.
mb
Liige
Postitusi: 386
Liitunud: 17 Okt, 2009 16:08
Kontakt:

Re: Õppevideod

Postitus Postitas mb »

alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Õppevideod

Postitus Postitas alari »

https://www.facebook.com/watch/?v=532664174703748 päris hästi kokku lõigatud actionvideo
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Õppevideod

Postitus Postitas Madis Reivik »

mb kirjutas:Kuidas valmistada desot https://www.youtube.com/watch?v=c92JqCFNcp4


Et siis kriisiolukorras lähed poodi ja ostad sealt valmis asja ?!?!!? No sorri.

Aga mitte ilkuda ma ei tahtnud vaid

https://en.wikipedia.org/wiki/Electrochlorination

Eeldab soola, vee ja elektri olemasolu. Katsetage kodus, ma kunagi katsetasin. Väga efektiivne kloorilahus. Ja oluliselt rakendatavam "kriisiolukorras".
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Re: Õppevideod

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

Sattusin tänu Ukrainas toimuvale jälle siia foorumisse. Mingi hetk avastasin, et lausa konto olemas, hakkasin siis uurima, ja etskae, mille leidsin (esimene postitus teemas). Kuigi vahepeal on hulk vett merre voolanud, täpsemalt 4 aasta jagu, näen siiski vajadust mõned asjad selgeks teha:
1. Minu sõnastus siin esimeses postituses..... Ilmkuradiselgelt ebapädev ning ebaeetiline;
2. Ei ole kunagi halba soovinud ühelegi Kaitseliitlasele;
3. Olen ka ise liige, aastaid;
4. Täna sellist postitust ei teeks.
Tunnistan oma viga ning soovin väljendada oma piinlikust kõigi asjaosaliste ees.

Selgitan veidi ka esmast mõtet, kuid kasutades oma tänaseid seisukohti ning arusaamisi.

Tolles videos on sooritusi, mis ei ole kooskõlas tänapäevase relvaõppega näiteks:
1. Laskeasendid (jah, on küll AK-4 ning tõepoolest ei saa teda hoida samamoodi, kui automaati, kuid salvest sellist püssi ei ole mõistlik hoida);
2. Relvarihma kasutamine (sekundaarne käsi läbi aasa on see rihm disainitud);
3. Lahinguvälja kontroll kipub kalduma peaga vehkimise alla, või ununeb sootuks
Neid on veel, kuid see kõik selleks, las ta olla ja las ta jääda minevikku, kuid seoses selle teemaga soovin juhtida tähelepanu murekohale.

Kaitseliidu jaoks on minu hinnangul kõige väärtuslikum materjal hiljuti ajateenistuse läbinud mees. KL ei pea kulutama oma resursse tema baasõppele ning kahjuks on ülimalt keeruline tagada KL väljaõppe käigus korduste arv, mis on tavaline KV-s. Nende meeste värbamine on veidi keeruline, sest neil kipuvad olema mingid negatiivsed eelarvamused. Negatiivsete eelarvamuste kujundajatena julgen välja tuua näiteks:
1. Vormikandmiseeskirjade rikkumine avalikus kohas;
2. Ohutuseeskirjade avalik eiramine (näiteks KK! kaanefotodel ning paljudes videotes härrad ilma kaitseprillideta jms);
3. Isikute halb või puuduv väljaõpe mõningates videotes (palun mitte seostada jutu esimese poolega);
4. Keelatud tegevustega tegelemine väljaõppe ajal;
5. See üks vend väeosas, kes juba esimesel päeval kuulutab kõigile, kui kõva Kaitseliitlane ta on.

Palun mõelge nende punktide peale ja proovime neid olukordi vältida, ehk aitab.
Kasutaja avatar
harjamaja
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 22 Nov, 2021 14:41
Kontakt:

Re: Õppevideod

Postitus Postitas harjamaja »

Kondid kirjutas:
Kaitseliidu jaoks on minu hinnangul kõige väärtuslikum materjal hiljuti ajateenistuse läbinud mees. KL ei pea kulutama oma resursse tema baasõppele ning kahjuks on ülimalt keeruline tagada KL väljaõppe käigus korduste arv, mis on tavaline KV-s. Nende meeste värbamine on veidi keeruline, sest neil kipuvad olema mingid negatiivsed eelarvamused. Negatiivsete eelarvamuste kujundajatena julgen välja tuua näiteks:
1. Vormikandmiseeskirjade rikkumine avalikus kohas;
2. Ohutuseeskirjade avalik eiramine (näiteks KK! kaanefotodel ning paljudes videotes härrad ilma kaitseprillideta jms);
3. Isikute halb või puuduv väljaõpe mõningates videotes (palun mitte seostada jutu esimese poolega);
4. Keelatud tegevustega tegelemine väljaõppe ajal;
5. See üks vend väeosas, kes juba esimesel päeval kuulutab kõigile, kui kõva Kaitseliitlane ta on.

Palun mõelge nende punktide peale ja proovime neid olukordi vältida, ehk aitab.


100% nõus. Läbisin ise ajateenistuse 2018, kõik üleval mainitud punktid mõjutasid minu hinnangut. Nagu ka teenistuse käigus Kaitseliiduga koos tehtud õppused, kus nägi... noh.... põnevaid asju. Eriti sügava (negatiivse) mulje jätsid paljud (kuid mitte kõik) KL staabihärrad. N.t: relva maha jätmine, ajateenijatest KLP sõimamine, kui soovisid isikut tõendada, hõlmad lahti keset väljakut seismist, häire ajal kohvitopisga ringi jalutamist jne. Selle kõige tõttu ei soovinud liituda. Tänane olukord muidugi on hinnangut muutnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist