KAS SINA OLED JUBA KAITSELIIDUS?

Vasta
whitecooma
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Okt, 2006 9:59
Kontakt:

Postitus Postitas whitecooma »

olen aga hetkel töökohustuste tõttu vähe kohal saanud käia aga kui vaba siis kohe jälle
EESTI EEST SURMANI!!!!!!
xawa
Liige
Postitusi: 380
Liitunud: 30 Okt, 2007 0:42
Kontakt:

Postitus Postitas xawa »

Siia teemasse v6iks sisse pikkida ka selle, kuidas kaitseliitu astuda ja mis kohustused/vastutused/6igused sellega kaasnevad.

Ise kaitseliidus ei ole.

Kaitseliiduga seoses - sai hiljuti kaitseliitlaste kauplusest jalavarjud hangitud, kui oleksin kaitseliitlane olnud, siis oleks pisut soodust saanud.
Kasutaja avatar
west
Liige
Postitusi: 466
Liitunud: 10 Mai, 2005 19:26
Asukoht: Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas west »

Olin Kaitseliidus aastal 92-93,siis viis elutee mind Saksamaale.Liituks uuesti ja heameelega aga vist on välismaalastele nii öelda ``sissesöit``keelatud?
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

KL

Postitus Postitas hillart »

KLst visati mind aga ametlikult välja kuna kirjutasin lahkumisavalduse ja malevkonna pealik Herr Tint soovis seejärel pidada 1 seltsimehelik vestlus -mida ma aga teha ei soovinud. Seega siis oligi väljaviskamine otsustatud. Kuigi ma ei tea siiani mille alusel saab inimest KLst tagaselja välja visata, kui ta on ausalt esitanud ise avalduse sooviga organisatsioonist lahkuda?

Huvitav mida sm Tint nüüdselajal teeb kah? Kas keegi teab?
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Noh, nii - mingi mees pritsib iroonilisi noote. :twisted: :twisted:
Olin kah samal ajal KL-s ja võin paljugi selgitada. Neile muidugi, kes tollest, praeguseks juba kaunis kaugest, ajast midagi ei tea.
Oletan (ja mitte aluseta ning tõenäoliselt õigesti), et väljaviskamise põhjuseks võis olla:
1- mitteosalus KL tegevuses (sest tollal surnud hingi vähemalt KL Tallinna II malevkonna ridades ei hoitud);
2- distsipliinirikkumised (valveteenistuses, alkoholiprobleemid jne.)
3- muu
Annangi siis need põhjused siin tõenäosuse järjekorras (seega, kõige tõenäolisem on just mitteosalus).
Mäletan ka väga hästi, kuidas see väljaviskamise protseduur tollal välja nägi. Kui mees polnud 2-3 kuud nägugi näidanud ja mitte keegi tema kamraadidest ei osand sellele mingit mõistlikku seletust anda (kuid mida tähendas tollel suhteliselt äreval ajal 2-3 kuud kadunud kaitseliitlane, kellega tema üksus ja kaaslased arvestada ei saanud, on hoopis-hoopis midagi muud, kui see seda on praegu :!: ), siis anti teda lähemalt teadvatele kaitseliitlastele ülesanne see mees üles leida ja ta isiklikule vestlusele kutsuda, enne lõpliku otsuse tegemist. Nagu ma kirjeldusest aru saada võin, just sellisele vestlusele seda mees ka kutsuti, kuid - ta ei suvatsenud sinna ilmuda. Seega siis pidigi selle mehe KL-st välja arvama tagaselja, sest mida teha, kui ta ise nägu ei näita.Mis puutub aga sellesse, et väljaviskamine toimus lahkumisavalduse esitamise tõttu, siis see on täielik absurd. Selliseid asju ei tehtud, ja vähemalt mina KL Tallinna II Malevkonnas midagi sarnast ei mäleta. Teades ja tundes hästi kogu KL Tallinna II Malevkonna toleaegset juhtkonda - see oli lihtsalt võimatu.
Seega oleks kangesti kena, kui KELGUGA POISS paneks siis kirja oma tegeliku KL-st väljaviskamise põhjuse (missugune talle aga tõenäoliselt teadmata ei võiks olla), selle asemel, et kellegile siin pähe sülitada, sest just seda võib tema tekstist välja lugeda.
Arvan ka, et siin foorumis on piisavalt veel toonaseid kaitseliidu asutajaliikmeid, kes oskavad asjale ka oma kommentaari juurde lisada. Mäletate ju väga hästi, et sellal KL algusaegadel, kui kogu Eestis võis kuulda KL-tega seotud alkoholi- ja relvaintsidentudest, midagi sellist Tallinnas ei olnud. Ja igasuguste muidumeeste ja vaid uimasolekus suurte isamaalste väljaarvamine oli üks vahend, mis siis distsipliini tagas. Kuid seda distsipliini oli tarvis tagada!!

P.S. KL taasasutamiskoosolekud Tallinnas toimusid, muideks, 1990. aasta kevadel (erinevates linnaosades pisut erinevatel aegadel).
Ka on 1992-1994. aasta KL Tallinna II Malevkonna ja hiljem Tallinna Maleva dokumendid (koosolekute protokollid, käskkirjad, ettekanded jne) piisavalt hästi arhiveeritud. Nii, et KELGUGA POISSvõib vaid omapoolse tahte ilmutamisel nende materjalidega tutvuda, et saada teada oma KL-st väljaarvamise põhjus (missugune seal 100% tõenäosusega ära märgitud on).

Ah, jaa. Tuli veel meelde paar markantset KL-st väljaarvamise juhust.
1. Võtsime öösel maha objektivalvest (valveteenuse osutamine KL lepingu alusel) purupurjus ja relvastatud KL-se. Aeti soojast voodist naise kõrvalt välja sellel mehele asendus ja - Järgnes ka kohene KL ridadest väljaarvamine järgmise käskkirjaga.
2. Võtsime öösel eraobjekti valvest maha 2 purupurjus ja KL relvadega kaitseliitlast, kes osutasid KL nime all eraturvateenust. Järgnes KL varustuse kohene tagsivõtmine ja KL-st väljaarvamine. Ning muidugi lisandus asjale veel 3 kuud politseiuurijatevahet loksutamist ja tõestamist, et ma kaamel pole, - kuid see on juba teine lugu.
3. Ühe karmi KL-se, kes oli isegi rühmaülem ja kellele kangesti meeldis KL-vormis ning püstol kõhul ringi käia, arvasime KL-st välja pärast ennenägematut käitumist, kui see mees reaalselt väljakuulutatud lahinguhäire korral otsustas oma rühma juhtimise asemel kohvrid autosse visata ja oma metsatallu 2 nädalaks pakku minna. Selliseid "vapraid" mehi me ei vajanud.
4. Kaitsejõudude üldõppusel (nn.Jäägrikriisi ajal), kus osales ka KL, lahkus relvastatud kaitseliitlane temale usaldatud postilt (KV relvalaod) soojade koduseinte vahele, kommenteerides, et - tema selliste lapsemängude pärast külmetada ei kavatse. Järgnes muidugi KL ridadest väljaarvamine. (Pärast tuli muidugi välja, et Kaitseväe kaadrisse võeti ta kahel käel vastu)
5. Ja neid mitteosalejaid sai igal aastal ikka paarikümne kaupa välja arvatud, sest polnud vaja hoida kirjas mehi, kellega ei tema kamraadid ega üksuse ülemad arvestada ei saanud.
Nii see oli tollel kaugel ajal, kuid teisiti ei saanud mitte. Distsipliini tuli hoida.
Ka on muidugi meeles nii mitmedki omal soovil lahkunud, kelle tsiviilamet või muu põhjus ei võimaldanud vajalikul määral üksuse töös osaleda. Igatahes ausad mehed olid ja nii mõnedki nende seast on hiljem, kui segavad asjaolud kadusid, taas KL-ga ühinenud.

Aga see viimane jutt oli ajendatud lihtsalt pisukesest nostalgiast nonde kaugete aegade järele, kui ka KL igapäevategevus reaalseid adrenaliinilaenguid näkku paiskas. Lihtsalt nagu nüri noaga nüsib, kui mõni toonane REAALSE PÕHJUSEGA KL-st väljaarvatu püüab end alatuid võtteid kasutades (ja endale justkui poolehoidvaid mõttekaaslaseid otsides) end puhtaks pesta.
Aga võib-olla ta ise kah tõepoolest usub seda, mida räägib, sest kindlasti on ka iseennast minevikus hoopis parem positiivse kangelasena ette kujutada ja halvad asjad hoopis unustada. Sellisel juhul aga ei saa ju KELGUGA POISI juttu pahaks panna, sest inimpsüühika tagakambrid on inimkonnale veel suures osas tundmatud ja närvisüsteemi toimimine imetabane.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Erik, ma pole selles nii kindel, et ma peaksin jälle KLga liituma. Kui päris sõjaks läheb siis on pigem hea, et ma kuskil nimekirjas pole. On mugavam ja ohutub vaenlast saboteerida :roll:

Teiseks, ei taha ma sattuda jälle mingisse nö sondernkomandosse, mis tegeleb näiteks kurdide trepist alla viskamisega (nagu minu väljaastumise aegu). Aga kui pasun hüüab küll siis otsin oma vana tapri voodi alt välja ja löön kilbi läikima...-või oli see vastupidi? :wink:
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

Seal Tallinna kandis on üldse ägedaid asju juhtunud. Kuulsin ka et ühed olid relvi vms varastanud.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Hillart.
Ma ei ole sarkastiline. Mis puutub tolleaegsetesse KL relvadesse, siis oli olukord just selline, et esimesteks relvadels oli idealism ja soome puss.

Sinu loetletud põhjused minu puhul ei kehti. Mitte ükski neist!!! Need mõjuvad lausa solvavatena.

Ma ei tea milline oli ametlik kodukord, kuid mina kirjutasin malevapealikule adresseeritud AVALDUSE, kus kirjeldasin oma väljaastumise põhjuseid ja esitasin palve mind KL ridadest välja arvata. (Mitte välja visata).
Põhjuseks oli moraalne ja eetiline vastuolu minu südametunnistuse ja tolleaegse KL käitumispraktika vahel kurdi pagulaste väljasaatmise "organiseerimisel". Ma ei suutnud uskuda, et ma pean Eesti riigikaitse huvides osalema kurdide mõnitamises ja alandamises (mida kahjuks rakendati ja millel pealikud lasid rahus juhtuda). Kuid see on vana teema. vabandan, kui kedagi solvasin. Leitnant Tint oli omamoodi äge mees ja ma ei ütle midagi paha. Ajad olid lihtsalt sellised...
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

kelguga poiss

Postitus Postitas hillart »

Olen kindel, et kui sa tutvuksid konkreetse käskkirjaga (ja see võimalus peaks KL Tallinna Maleva staabis olema - pole küll väga kindel selles), siis võiksid sealt leida ka vastava termini väljaarvamise kohta. Kui muidugi kõik täpselt selliselt oligi, nagu räägid, sest avalduse põhjal lahkunud formuleeriti just selliselt. "Välja arvata omal soovil", või kuidagi sarnaselt. Iseasi muidugi, kuidas mingi tegelane sulle seda serveeris, sest ise sa, nagu ma aru saan, pole asja vastu huvi tundnud. :wink:
Mäletan ka ise seda aktsiooni, missugust mainid. Kindlasti kuulsid sellest taas mingite vahendajate kaudu ja nagu näha oled seda oma äranägemisel interpreteerinud. Tegelikult oli tegu KL ühisaktsiooniga kus KL Tallinna Maleva grupp osales abijõuna Eesti Politseile ning nn. kurdid polnud seda mitte, vaid need olid hoopistükki illegaalidest mustlased, kes olid juba tükimat aega politseile oma ebaseadusliku kaubandustegevusega ja majaelanikele oma ülalpidamisega pinnuks silmas.
Aga - eks iga mees tee ise oma otsuseid, ja kui ta arvab, et ... Igatahes on minu isiklik arvamus, et sõjaväestatud struktuuris ei saa olla eriti palju omamõtlemist, ning vahete-vahel tuleb täita ka võib-olla mitte just endale isiklikult meeldivaid ülesandeid. Kuid need ülesanded tuleb täita, kui juba KL-ne ollakse.
Noh, aga selline käitumine, et vabatahtlikult välja astuda, on minu arusaamade kohaselt igatahes aus. Kui arvata, et asi on vastukarva, siis välja astuda. Loogiline. Hoopis teistlaadsed tegelased on aga need, kes on küll kirjas, kuid käsku kah ei täida ning sellist situatsiooni võib just tänanses päevas väga palju täheldada. Sellest ka lõppmata hulk nn. surnud hingi, kellest mõnikord juba aastaid keegi midagi ei tea, kuid kes täieõiguslike KL-stena nimekirjades figureerivad.

P.S. Aga ikkagi tahaks soovitada - uuri asi ikka ISE ja vahetult enda KL-st väljaarvamise asjaolude osas välja. Ma olen igatahes päris kindel, et asjad olid just sellised, nagu ma seda kirjeldasin, sest teadupärast olid kõik KL-st väljaarvamised (olenemata põhjusest) ühes käskkirjas ning vahe oli vaid selles klauslis vastava nime taga.
Ja pealegi - sellist terminit nagu "välja visata" käskkirjades üleüldse ei kasutatud ega ei kasutata.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Lähen uurin välja jah ja kui asjas selgust saan, siis annan ka teile teada. Muidu on tõesti pisut kuulujutu tasemel.
lennuk
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 05 Jaan, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas lennuk »

Kardan juba ette, et võin mõjuda mõnele ärritavalt, sestap palun mõistvust ja kannatlikkust. Ma ei ole nahahoidja.

Käesolev teema on minu peas keerelnud küsimuse sobivaks arenduseks. Siduda enndast KLga või mitte? Näidata oma (patriootlikku) meelsust või mitte?

Postimehes paar kuud tagasi oli üks Laari artikkel, mis illustreeris mu kahtlusi: 41. aastal peale sõja algust hävituspataljonide aegu tapeti ja piinati surnuks inimesi/mehi, kellest oli teada, et nad olid kas Eesti-meelsed või KLs osalenud. St piisas faktist, et oldi KLga seotud, selleks et hirmsat surma teenida.

Laiemalt võttes on KL astumine tugev meelsust väljendav akt - sestap kätkeb endas suurt vastutust. Banaalselt: ohu korral kas käsi kullas või p... mullas. Kas okupatsiooni korral on võimalik kuulda 5. kolonni kuuluva korterinaabri põlglikku mühatust tervituse asemel või jookseb see raibe silmad kilamas omadele teatama, et näete kus fashist.

Lugedes ühtaegu Käärmanni, siinset foorumit, x kohta veel, tekib tunne, et ei taha oma ja lähedaste saatust selliselt kaardile panna: kui lisaks on teada, et KL liikmed, nende tegevus on üksikute detailideni dokumenteeritud, arhiveeritud: ... ?

Kahtlemata näitab KL väga tugevat taset eelkirjutaja kirjeldused distsipliinist ja suhtumisest. Aga mis siis saab, kui arhiivid kätte saadakse? Parima variandina Siber garanteeritud? Halvemaid ei hakka kirjeldama, piiriks vaid kujutlusvõime - mitte ainult enda, aga lähedaste elu mürgitatud? Liiati meenutades oma lähedasi KL liikmeid EW-ajast, kes paukugi õige asja eest tegemata Siberis said käidud.

Põhjusmõtteliselt on mõistetav, et KL on mõeldud pidama avalikku (mundris) võitlust sissetungija vastu. Kas oleks lugupeetud KL-aktivistidelt võimalik saada selgitusi selles osas, et mis juhtub siis, kui elu hakkab edasi minema okupatsiooni tingimustes?
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Minu arusaamine on olnud, et minu kuulumine kaitseliitu, selle tegevuses aktiivne osalemine ja kohalikule viiendale kolonnile oma kaitseliitu kuulumise afisheerimine aitab kaasa idanaari arusaamale, et kaitseliit on aktiivne, motiveeritud ja kuradi ebamugav vastane. Mida keerulisemaks peab idanaaber eesti vallutamist, seda vähem on mul vaja muretseda selle pärast, mis juhtub võimaliku okupatsiooni korral.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Coger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 18 Mär, 2007 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Coger »

Coger kirjutas:mõte varem korduvalt läbi käinud peast ning nüüd on küll suur tõenäosus, et teen ära. Viimaste sündmuste valguses. aga kas see ei sega, et sõjavägi läbimata?
Mõtlesin, et uuendan natuke teemat ja lasen tiba naeru iseenda lubaduste ja laiskuse üle- kolme aasta eest lubasin kohe-kohe KL-i astuda ja vot mis juhtus... Mitte midagi. Praegu täidan pabereid ja "juba" ühe rühmaülema jutulgi käidud, nüüd siis teen asja lõpuks ära.
Karta on, et 2007.a aprillisündmuste valguses oli teisigi minusuguseid küll ja veel...
et see vana nodi maamunalt ja maamunast veel niipea ei lõppeks!
Kasutaja avatar
arumik1943
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 14 Sept, 2007 11:15
Kontakt:

Postitus Postitas arumik1943 »

Praegu ajateenistuses. Juba ammu kutsuti mind KL-u. Aga ütlesin, et enne ei lähe kui ajateenistus läbi. Nüüd on veel 3 kuud jäänud ja siis astun kindlasti KL-u.
Tõde on kusagil olemas!
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas swatest »

KL-i noorliige selle aasta veebruarist,pigem mõtlen sellele kuidas vaenlast Eestist välja peksta kui sellele mis saab siis kui see ei õnnestu!
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Postitus Postitas Standartenführer »

Ei taha siin kuidagi demoraliseerida KL-i vms aga on teil meestel ikka tahtmist käsualune olla.
Sõjaväe printsiibist ma saan aru aga, et sellest veel küll ei ole ja lisa veel vabatahtlikuna otsida, see on juba midagi.
Olin ise ka kord noorkotkas, õnneks sain kohe aru kui mõtetu üksus see oli. Noh eks ajad ole ka muutunud, mine tea kuidas asi täna on. Aga mis ta saab olla?

Mina käisin oma sõjaväe ära, ei veiderdanud kuskil arstlikus komsjonis ega muud säärast, tulin ise tegin kaasa ja lahkusin aumehena.
Ja täna käin ma ise metsas, mul on oma transport, oma relvad, oma telk, oma varustus, oma punt ja kõik otsused võtan ma ise vastu.

Mille kuradi pärast peaksin ma mingeid pagunitega paksukesi nuumama, kes peale kõige veel parajalt ebapädevad on??

Öelge mulle, tahan teada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist