www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 17 Sept, 2019 15:49

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 137 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2010 1:19 
Eemal
Liige

Tundub, et eldrp-ased jälle marutavad siin :scratch:.
Jääb oodata punases kirjas postitusi.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2010 9:41 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ei tea. Paar kolm aastat tagasi oli Kruuda siin samasugune. Tema muidugi tahtis Ukrainast relvi sisse vedada jms. Keegi ajas veel oma luuregrupi rida ... ei tule meelde kes.

Riik on ühe definitsiooni järgi vägivalla monopol. See sisaldab endas kahte asja:
1) Riike kui selliseid oli üldse vaja luua sellepärast, et üksikisik, küla, kihelkond jms. on liiga väikesed, et iseseisvalt vägivalla monopoli kehtestada.
2) Riik ei tohi lubada enda territooriumil kellelgi vägivalda teostada, kes riigivõimule ei allu.

Relvastatud üksikisik või väike relvastatud grupp, mis endale tähelepanu tõmbab kas relv käes ringi liikumisega või suisa tulevahetustesse sattumisega, satub varem või hiljem mõne sellise monopoli kehtestada üritava institutsiooni huviorbiiti. On siis selleks vaenlase või omade väed, omade siseväed - vahet pole. Keegi ju ei tea kes te olete ja mis on teie eesmärgid. Ma kujutan täitsa ette, kui närb on ootamatult leida end sõpradega sisekaitse kompanii, kel veri kõrvus kohiseb ja hirmus isu "diversante" hävitada, haarangust.

Miks on hea kuuluda sõja korral riigi relvajõududesse on siin eelpool juba nimetatud:
1) ühenduses peitub jõud - mida rohkem mehi, seda ühtlasemalt jaotub võitlemise raskus.
2) tagalatoetus meditsiini ja varustamise näol
3) raskerelvade toetus
4) on vähemalt üks vägivalla monopoli kehtestada üritav riik, kes ei ürita sind peatada (tappa).

Ning need "pagunitega ebapädevad paksukesed" mind küll ei morjenda. Olgu millised tahes, nende ülesanne on sõjapidamist planeerida ja korraldada ning selleks on neid aastaid spetsiaalselt koolitatud. Seda pädevust on neil oluliselt rohkem, kui ükskõik millisel ülemere- või muidu metsaputkata ihkajal.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2010 9:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vahepeal ka teemase tagasi.
Olen jah KL liige. Samuti olin nädalavahetusel õppustel ja tundus, et kõige priskema (mitte paksema) võitleja tiitli oleks mina saanud :oops:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2010 15:40 
Eemal
Liige

No on tõesti jälle üks huvitav naljamees välja ilmunud. Käsualuseks olemisest - peale Antsu on ju sõjas kõik teised sõdurid käsualused... Mees väidab küll samas, et saab aru sõjaväe toimimise loogikast :roll: .
Tsiteeri:
Ja täna käin ma ise metsas, mul on oma transport, oma relvad, oma telk, oma varustus, oma punt ja kõik otsused võtan ma ise vastu.

Mille kuradi pärast peaksin ma mingeid pagunitega paksukesi nuumama, kes peale kõige veel parajalt ebapädevad on??

Mida sa seal metsas "oma pundiga" teed ka? Kas keegi teid juhendab ka ja planeerib väljaõpet? Peale poolautomaatide ja vintide teil midagi toekamat kasutada ei ole... Eelpool on enamus poindist ilusti ära öeldud, ma eile ei viitsinud ise kirjutada 8) , aga täna teema kerides ei suutnud seda enam taluda. Kui "jamaks" läheb, siis oma sõnutsi sa ikkagi lähed "oma pundiga" kogunemispunkti, "varustust parandama". Ja siis lihtsalt deserteerud? Rääkimata sellest, et sa sellega enda elu suurde ohtu paned, ma tahaks teada mis selle teo motiiv võiks olla? Sa ju kavatsed siiki vaenlase vastu võitlema hakata? No aga milleks siis deserteeruda ja end ka omade jaoks vaenlaseks muuta? Kust sa edaspidi moona ja muud tuge kavatsed saada? Ära ainult ütle, et võtad vaenlaselt - seda on lihtsam öelda kui teha. Võidelda kavatsed sa ilmselt ikka oma kodukandis- tuttav piirkond, inimesed jne. Samas piirkonnas tegutseb ilmselt ka selle piirkonna KL üksusi ja EKV üksusi. Mida sa kavatsed nendega kohtudes teha? Olles desertöör ja karmi karistuse ärateeninu, kas tõmbad neile tule peale? Ei saa olla nii, et kui tahan, siis allun ja kui ei taha, siis ei allu. Niimoodi omapäi tegutsedes ei ole sul ka aimu "suurest pildist", st. mis ümberringi toimub. No ja oletame, et omad siiski omade pihta laskma ei hakka - kui sa kavatsed siiski teha "oma pundiga" koostööd EKVga ja saad neilt näiteks mingi ülesande, sulle aga tundub see "parajalt ebapädevate pagunitega paksukeste" täiesti mõttetu suitisidaalse üllitisena... Jätad käsu ilmselt täitmata? Aga "pagunitega paksukesed" ja EKV arvestavad sinuga... No ei saa ma sust aru kallis sõber, ei saa. Mida sa küll üritad meile öelda :dont_know: .

P.S. Minu jaoks on see pigem naljanurga jutt, kui tõsine arutlus :lol: .

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2010 15:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Omapead kannatab tegutsema hakata kui KL ja EKV on relvad mahapannud ja NATO on 100% meile selja keeranud. Või kui ned 101+1 mees/naine on otsustanud, et tuleb "sõbralik armee" sisse lasta ja neile nelkidega vastu minna (kipun arvama, et siis ei paneks ka pahaks ükski ülem kui mehed enam metsast õppustelt relvadega tagasi ei tule) :)

Viimati muutis rax6, 03 Mär, 2010 20:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2010 16:19 
Eemal
Liige

Standartenführer kirjutas:
Aga see polegi rindeüksus, see üksus ilmub mobilisatsiooni korral kohale vaid relvastuse ja varustuse parandamiseks, et siis alustada omaalgatuslikku vastupanu, nagu Meie põhiseadus Meile lubab.

Ja arvestades olukorda kus varustust ei pruugi olla piisavalt, et jätkuks vabalt kõigile siis võtate selle ära meeste eest kes seda pädevama juhtimise ja oskustega kasutama hakkaks ehk sisuliselt nõrgestate kaitsevõimet! Kui sa väidetavalt oled kaitseväeteenistuse läbinud siis peaksid teadma kui nõrk ja võimetu on tegelikult üksi ilma igasuguse logistika ja kõrgemapoolse juhtimiseta (selle all pean silmas info andmist) jalaväejagu või rühm. Seega ära rohkem lolli juttu aja, võta aru pähe ja osale ikka legaalsetes struktuurides sõja ajal.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2010 16:20 
Eemal
Liige

Larry kirjutas:
No on tõesti jälle üks huvitav naljamees välja ilmunud. Käsualuseks olemisest - peale Antsu on ju sõjas kõik teised sõdurid käsualused... Mees väidab küll samas, et saab aru sõjaväe toimimise loogikast :roll: .
Tsiteeri:
Ja täna käin ma ise metsas, mul on oma transport, oma relvad, oma telk, oma varustus, oma punt ja kõik otsused võtan ma ise vastu.

Mille kuradi pärast peaksin ma mingeid pagunitega paksukesi nuumama, kes peale kõige veel parajalt ebapädevad on??

Mida sa seal metsas "oma pundiga" teed ka? Kas keegi teid juhendab ka ja planeerib väljaõpet? Peale poolautomaatide ja vintide teil midagi toekamat kasutada ei ole... .

Kui sa vaatad standardjuhi postitusi, siis ühes teemas räägib ta kahest õhupüssist ja teises ostab tinamennikut. Samas väidetavalt on käinud 2002 Pärnu ÜJP-s 8 kuud, tankitõrjuja eriala omandanud (jälle muu teema) aga modedelt piki päid-jalgu saanud läbustamise eest (neljandas teemas), mille järel tunnistanud et jõi õllet ja hakkas postitama.

Sõjaväes peaks vähemalt niipaljukestki külge hakkama et tinamennikust tehtud "pommide" ja õhupüssiga reaalse vastase vastu ei astu.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2010 18:27 
Eemal
Uudistaja

austatud John Rambo alias Standartenführer
,mul kui mõtetul kaitselittlasel ja veel mõtetumate paksukeste pillijärgi tantsial,lubaksite tulla metsa teie väljaõppe laagrit kaema,et ma saaks kord elus näha kuidas tõelised mehed tegutsevad,oleksin ma ääretult tänulik.juba ette tänades :twisted:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2010 19:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tegelikult ma olen ka mõelnud, et peaks olema mingi natuke teistmoodi toimiv üksus, a'la sissikompanii #7.

Aga Teie, kulla härra, tegutsemiseviisi mõistan mina läbinisti hukka. Kui olete reservarmee hingekirjas, siis Te peategi seal olema. Sest suuremas koosseisus sõdida on kaugelt effektiivsem ja pealegi on koos rasketehnikaga alati parem olla. Selline sõjapidamise viis nagu sissimine õigustab ennast ainult siis, kui Meie- MEIE armee on laiali pekstud, või on mõni paksperse Edgar otsustanud saba alt valget lippu välgutada. Sest teistkordset okupatsiooni ei või ja ei saa juhtuda. Ja nii ongi.

Samas on alati arukas võimalikult palju harjutada, selle kohta on isegi üks laialt teada-tuntud ütlus: Harjutamine teeb meistriks.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2010 20:27 
Eemal
Liige

Kusjuures tina(tegelikult plii)mennikust on võimalik VÄGA vihaseid IED-sid meisterdada. Kõik oleneb sellest kuidas meisterdaja käed ajuga koostööd teevad :)

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06 Mär, 2010 2:37 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Dan kirjutas:
Kui sa vaatad standardjuhi postitusi, siis...

Tervist, härra "Dan", minu kohus on Sinu postitusele vastata, hetkel.
No on ju äärmiselt tore, et sa oled suutnud teha minu kohta kõige labasema "luure" mida teha saab. Mina sinu kohta luurama ei hakka. Mind tglt absoluutselt ei huvita ka mis mees sa oled. Minuarust ei ole see nii oluline kogu asja mõtte juures.

Tähendab, mis puutub kaitseväge, kaitseliitu jms organisatsioone, siis panen tugevalt pahaks seda kui "ülemus" keedab telgis suppi samalajal kui "sõdurid" rügavad kodumaa eest!
Kui inimene on sõjaväelise auastmega ülemus, siis ta peab olema eeskujuks ning olema üksuse üks parimaid liikmeid ka tegelikult, mitte ainult paberil. Mind ei huvita mingi määratuse printsiip, kui me oleme koos selles, siis koos!

Mis puutub ülejäänusse, siis sellepärast pole mõtet mingeid järeldusi teha, tegu on vaid täiesti tavalise militaarse foorumi liikme huvidega, millejagu võib meil kõigil siin n.ö. "saladusi" olla.
Sellepärast kedagi hukka mõista oleks väär. Sellepärast ma seda ei tee ka ehk siis ei hakka sinu või kellegi teise varasemaid postitusi siia näiteks tooma. Et nende peale sitta loopida vms.

Niiet olge rõõmsad ja elage edasi, mulle lihtsalt see juhtimisstiil ei sobi, ja mis teha!? Eesti mehed on alati natuke isevitsa tüübid olnud.

Ja n.n. "rambo jutu mehed" saadan persse!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06 Mär, 2010 14:05 
Eemal
Liige

Larry kirjutas:
Käsualuseks olemisest - peale Antsu on ju sõjas kõik teised sõdurid käsualused...

Kui hästi kõlab mõnikord sõnastatult-kirjapandult mõni põhitõde, mis igapäevases eluvõitluses ja elurõõmus kipuvad jääma kaugeks ja abstraksteks :-)

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06 Mär, 2010 18:12 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Tähendab, mis puutub kaitseväge, kaitseliitu jms organisatsioone, siis panen tugevalt pahaks seda kui "ülemus" keedab telgis suppi samalajal kui "sõdurid" rügavad kodumaa eest!
Kui inimene on sõjaväelise auastmega ülemus, siis ta peab olema eeskujuks ning olema üksuse üks parimaid liikmeid ka tegelikult, mitte ainult paberil. Mind ei huvita mingi määratuse printsiip, kui me oleme koos selles, siis koos!

See pole mingi vabandus, et ülemused keedavad suppi. Vaata parem, kuidas oma ülesanded maksimaalselt hästi täidetud saad. Võiksid veel rääkida sellest, kuidas valitsus ka kaevikus ei istu ja seega võib vabalt deserteeruda.

Nii et olge rõõmsad ja elage edasi, mulle lihtsalt see juhtimisstiil ei sobi, ja mis teha!? Eesti mehed on alati natuke isevitsa tüübid olnud.

Jälle hale vabandus, et meite mehed on isepäised. Pigem selline iseenese jaoks otsitud mugav vabandus.
Mõni õigustab ka varastamist sellega, et ta natuke laisem/saamatum inimene, suguvõsa ka kriminaalne, seega on OK virutada.

Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06 Mär, 2010 21:53 
Eemal
Liige

Kuigi idee järgi peaks supikeetmisega tegelema siiski tagala võib jah ju mõnes olukorras juhtuda, et seda peab keegi teine tegema. Mulle kusjuures meeldib, kui metsas olles saab süüa, eriti mõnus on veel see, kui ei pea hakkama ise seda valmistama.
Muidugi jah, ei saa ju täielikult ka seda välistada, et tõesti sattus mingi "erinormaalne vend" üksust juhtima, aga viimasel ajal olen natuke ka seda näinud kuidas ebapädevad inimesed siiski madalamale kohale pannakse.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 07 Mär, 2010 0:31 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Kuigi idee järgi peaks supikeetmisega tegelema siiski tagala võib jah ju mõnes olukorras juhtuda, et seda peab keegi teine tegema. Mulle kusjuures meeldib, kui metsas olles saab süüa, eriti mõnus on veel see, kui ei pea hakkama ise seda valmistama.

Meenub, kuidas sai paari kuu eest osaletud ühel veteranide üritusel ja kui vanade grenaderide vahel läks, nagu ikka, sõbralikuks aasimiseks teemal rinde- vs staabi/tagala mehed, siis Harri Rent ütles kuldsed sõnad: kokk on rindel üks olulisemaid mehi. Ja pajatas näiteid tuues veel pikalt. 8)

” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 137 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: