Eesti Vabadussõjalaste Liit ja Pätsi "vaikiv ajastu

Üksused, relvad, tehnika. Autasud ja vormid. Kõik teemasse puutuv.
Vasta
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2081
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Pilt
Pilt
"Võitlus" 3.VII.1933
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Arnold rääkis:

Kood: Vali kõik

Eks ole ammugi omal nahal tuvastatud, et kõige suurem "maavara" on lollus, kusjuures taastuv! Järjekordne tõestus.
Aga äkki õnnestub selle baasil mingi masin liikuma panna? Nagu, noh, perpetum mobile, või nii. Eesti NOKIA!!!! Ja energiaprobleem lahendatud!! Ja seda taastuvat energiaallikat võime isegi edukalt eksportida. :lol: :lol:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2081
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Kas huvi ajaloo vastu on lollus? Ajaloohuvi võiks enda isiklikest kompleksidest siiski lahus hoida...
Või ei istu härradele huvi objektiks olev EVL? Et natsiv, või nii... Peab siiski vahet tegema 1933/34 Saksamaa ja Itaalia ning 1942.a omade vahel, sealt ei leia enam mingeid parallele EVL-ga (mida toetas rahva enamus!).
Harimatu inimene aga siin muidugi vahet ei tee ja paneb iga väiksemagi välise sarnasuse ilminguga EVL-i kohe natside-fashistidega ühte patta. :?
Parem end harida ja teisigi oma teadmistega kursis hoida. Ülejäänud postitused on lihtsalt rämps. Kui mingi teema ei meeldi, pole mõtet end vaevata selleks, et kedagi lolliks tembeldada. see on rumala inimese väitlusmaneer.

Kuid tsiteerides klassikuid:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)
Anname oma panuse eestikeelsele kirjasônale ja MÔTLEMISELE !!!!
8)
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3829
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Sakslased isegi omastasid selle lõuna poolt. Kui mu mälu mind ei peta, siis Mussolini süüdistas neid autoriõiguse rikkumises :wink:
Aga nüüd, niikui midagi sellist nähakse, siis natsitervitus... Krt. raiped, ilusa õnnemärgi solkisid ka ära...
Aga muidu üsna haruldane ajaleht vist, palju neid ei ole säilinud.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2081
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Ikka on säilinud küll mõningaid lehti http://dea.nlib.ee/index.php?lid=81 :wink:
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
andrus
Liige
Postitusi: 4341
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

Tohib, ma harin ka teisi foorumi kasutajaid ? ;) Selline faktirohke leht, mida on õnneks ka palju säilinud:
http://www.disneylandparis.com/
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3829
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Andrus, ära ole kiuslik. Kõik ei pea teadma kõike, kõik ei pea internetist otsidagi oskama. Mõnele võib olla kasu ka foorumi lugemisest. Antud juhul kulutab Sinu postitus asjata foorumiruumi, aga eelmine ei tee seda. Fakt on see, et Võitlust väljaspool raamatukogude kunagisi erifonde eriti pole. Juba enne 1940 ei olnud see enam koššer ja tellijad kasutasid hea meelega tulehakatuseks.
andrus
Liige
Postitusi: 4341
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

mõte oli juhtida tähelepanu sellele, et üks erakondlik leht on alati kallutatud oma erakonna upitamisele ja teiste mahategemisele, mitte tõe kuulutamisele.

Kas sa tõesti usud, et Eestis oli tol ajal olukord selline, nagu seal pildil käega laialt vehkiva tegelase tagant metsast paistab ?

ps.
ja mis foorumiruumi kulutamisesse puutub, siis võiksid oma postitused üle vaadata - mina sealt infot ei leidnud.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3829
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Mulle tundub, et põhiline on artikkel, mitte pilt seal juures. Artikkel on informatiivne ja tervitus oli ka reaalselt kasutusel, mitte ei esine ainult siin pildil. Oma vastaseid naeruvääristavaid pilte leiab kindlasti ka Pätsi-meelsest ajakirjandusest, ma ei usu, et neid ei ole (kuigi pole kontrollinud).
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Pilt
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2081
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Hea, et vähemalt iga ajalooga vähegi kursis olev inimene teab, et vapsid kasutasid võimuletulemiseks seaduslikku st demokraatliku teed (erinevalt riigipöörajast pätsust). Pärast seda, kui Tõnisson koos oma "paukherneste eriseisukorraga" tagasi astus, oli vapsidel tee vaba ja põhiseadusega rahvas selja taga. Kuid nad ei kasutanud seda juhust, sest nende eesmärk polnud mitte VÕIMULE SAADA, nagu Pätsul ja teistel, vaid rahva hääl tõeliselt maksma panna. Ja rahva valdav enamus nende seljataga ka oli, sest Larka sai riigivanema valimistel üksi rohkem hääli, kui vastaskandidaadid kokku! Päts ei suutnud sellega leppida ja kehtestas tõelise diktatuuri.
Mis puutub nende valimispropagandasse - vaadake mis toimub demokraatia lipulaevas USA-a...

Tervitus oli aga jah neil rohkem roomalik-fashistlik.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Ja rahva valdav enamus nende seljataga ka oli, sest Larka sai riigivanema valimistel üksi rohkem hääli, kui vastaskandidaadid kokku!
Ma olen ammu tähele pannud, et nn uusvapsid elavad mingis enda poolt välja mõeldud fantaasiamaailmas, kus asjad on nii, nagu nad tahavad, et need oleksid, mitte aga nii, nagu nad tegelikult olid. Võta siis nüüd teatavaks, et mingeid riigivanema valimisi ei olnud.
Kuid nad ei kasutanud seda juhust, sest nende eesmärk polnud mitte VÕIMULE SAADA, nagu Pätsul ja teistel, vaid rahva hääl tõeliselt maksma panna.
Kirjutasid otse ajalehe "Võitlus" esiküljelt maha? Igatahes urratavariši!
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2081
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Ei viitsi kuhugi arhiivi oma kannikat litsuma minna. Piirdun teiste poolt tehtule. http://www.nlib.ee/86172
5. märts - linna-, alevi- ja vallavalitsustes avati valimispunktid, kus sai anda toetusallkirju riigivanemakandidaatidele. Kandidaatidena olid üles seatud:
Põllumeeste Kogude poolt – Konstantin Päts
Rahvuslik Keskerakond ja Asunike Koondis – Johan Laidoner
Eesti Sotsialistlik Tööliste Partei – August Rei
Eesti Vabadussõjalaste Liit – Andres Larka
Ma keeldun uskumast, et Tartus käinutele joodud alkohol pöördumatuid kahjustusi suudaks tekitada. Paraku paljude ajaloolaste jäärapäine kinnihoidmine "vaikiva ajastu" aegsest ajaloonägemusest, paneb vägisi vastupidist uskuma. Kindlasti mugavam on lällutada ammu teada ja "tõestadud faktidel", kui tulla lagedale mõne uudse ja tõestamist vajava, kuid adekvaatsema uurimusega. Kindlasti me teame, kuidas "vaikival ajastul" kirjutati koguteoseid Vabadussõjast, kus väeosad sõdisid ilma juhtideta, sest need juhid olid valitsevale Pätsu klikile ebasobivad, nimelt vabadussõjalased.
Ma ei näita kellegile näpuga, kuid eestis on tõesti sõltumatute ja progressiivsete ajaloolaste põud. Miks näiteks siis soomlased kirjutavad meie ajaloost rohkem ja uudsemat, kui me ise?

Mind veenavad siiski vaid faktid, mitte mingi "soe aur targast suust" :wink:
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Paistab, et uusvapsliku liikumise kõige eredam iseloomuomadus on näkkukargav lollus.

Toetusallkirjade kogumine ei ole hääletamine riigivanema valimistel (meenutagem, et väideti: "... sest Larka sai riigivanema valimistel üksi rohkem hääli, kui vastaskandidaadid kokku!"). Toetusallkirju oli vaja koguda teatud arv, et isik saaks riigivanema valimistel üldse kandideerida. See oli vist Marandi, kes väitis, et erinevalt näiteks Laidoneri valimistoimkonnast jätkasid vapsid suure hurraaga allkirjade kogumist ka siis kui nõutud arv juba täis oli.
Kindlasti me teame, kuidas "vaikival ajastul" kirjutati koguteoseid Vabadussõjast, kus väeosad sõdisid ilma juhtideta, sest need juhid olid valitsevale Pätsu klikile ebasobivad, nimelt vabadussõjalased.
Kindel on kõige selle juures ainult üks asi: sina nüüd küll midagi ei tea.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2081
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Kindel on ka see, et loolane jurist ei ole.

Toetusallkirjade kogumine on otseselt riigivanema valimiste osa. Ilma selle osata ei saagi olla valimisi. iseasi on see, miks seda valimisprotsessi siis loogilise lõpuni ei viidud?
Nagu lapsesaamine ei alga sünnitusest, ei hakka ka riigivanema valimised riigivanema ametisse vannutamisest...

Mina suudan ise rahuliku südamega noppida igast omale meelepärasest ajaloolisest liikumisest seda, mida pean positiivseks. Selleks ma ei pea neid idealiseerima ega vigu eitama. Kuid mingi põhjendamatu ja eelarvamuslik kriitika ei tee kellegile au.

Jah tõesti, ma ei tea paljutki, sest ma ei ole antud sündmuste kaasaegna. Aga palju tervist ja jõudu sulle, kui sul on kaasaegse mälestused omast käest võtta. Minu lugupidamine 8)
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline