www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 18 Juun, 2019 8:36

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9033 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 584, 585, 586, 587, 588, 589, 590 ... 603  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 11:32 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 11:36
Postitusi: 179
Kas sellises väga väikses ja vaeses riigis nagu me oleme, ei võiks mereväelist kompetentsi alal hoida piirivalvelaevade abil? Paneks neile ka vähe tõsisemat relvastust peale?
Mõned erakonnad soovivad ju ka sõjaväestatud piirivalvet taastada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 11:48 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 7484
Asukoht: Siilis
..parim märksõna siin tundub riigilaevastik :|

Soovitan uuesti Liivo LAANETU artiklit SÕDURis No1/2017...

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii..


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 11:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 16915
Tsiteeri:
Samas norrakad ei kurda. Ja üldiselt tundub "konteiner" ka teistele meeldivat.


Siin võib olla seletus pigem Norra suhteliselt spetsiifilises (ligi 83 000+ kilomeetrit ikkagi) rannajoones, milline meil puudub. Ja ka igatsugu konteinereid on nad juba aastakümneid oma laevadele peale aretanud, seda rohkelt (ja ka eeskätt) tsiviilis (on olnud juhust osaleda ja kogeda). Nii naftaotsingute meeskondade ja varustuse, nii jääluure kui ka igatsugu muude karvaste ja suleliste kompaniide tarbeks. Nii et nende jaoks on tegu juba rutiiniga. Ning ei maksa siiski silmist lasta ka asjsolu, et sedasorti eksperimentide tarbeks jookseb norrakate isamaja nurga alt välja naftasoon...mida meil kõigi pingutuste kiuste kuidagi ei õnnestu üles leida..

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Viimati muutis Lemet, 15 Mär, 2019 12:06, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 12:00 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Nov, 2016 12:33
Postitusi: 173
15.11.2022. Täna öösel uppus Eesti lipu all sõitnud parvlaev Estlander. Hukkus 647 reisijat. Hilisemal uurimisel selgus, et uppumise põhjustas II maailmasõja aegne juhuslik meremiin. Igasugune laevaliiklus Tallina lahel, Paldiski ning Kunda sadamates on peatatud. Enne olukorra selgumist reisijate- ja kaubavedu jätkata ei saa. Majandusministeerium püüab leida lahendust olukorrale, et kuidas suunata ümber Tallinna Sadama sadamaid IV kvartalis läbinud 5 miljonit tonni kaupa ja 2,3 miljonit reisijat. Rail Baltic raudtee projekt, kuhu annaks kaubavedu osaliselt ümber suunata, peatati 16.04.2019. aastal sõlmitud koalitsioonilepingu alusel. Tunnel Tallinna ja Helsingi vahel pole ideest kaugemale jõudnud. Narva raudtee sild ja Venemaa poolne raudtee on remondis ning läbilaskevõime on piiratud. Lahendust ei ole. Eesti majandus on seiskumas. Tööpuudus prognoos veebruariks 2023 on 19,5% ehk sama kõrge kui I kvartalis 2010. Eriti kõrge on töötuse määr Ida-Virumaal ja Lõuna-Eestis, samuti nooremates ja vanemates vanusegruppides ning venekeelse elanikkonna hulgas. Probleemide jätkumisel ennustatakse II kvartalis tööpuuduseks 24,3%.

Rahvusvaheliste laevateede miinidest puhastamiseks ja julgeoleku tagamiseks saadab Venemaa oma sõjalaevad Soome lahe keskele. Eesti territoriaalmere piirilt leitakse teine juhuslik meremiin. Rahvusvahelistes vetes patrullivad Vene sõjalaevad hoiduvad rangelt sattumast Eesti territoriaalvetesse (12 meremiili).

Kaitseväe juhataja, kes tugines militaar.neti analüütikute soovitusele, sulges Eesti miinijahtimisvõime - ja ühes sellega mereväe -, paar aastat enne saatuslikku laevahukku, arvates, et merevägi on väikeriigi jaoks tarbetu pseudoväeliik ja kõik olukorrad saab lahendada maapeal püssi paugutades. Mida teha? Kelle vastu püssi paugutada? Kuidas saada Eesti majandus jälle käima enne 05.03.2023 toimuvaid järgmisi Riigikogu valimisi, kus sellel korral kandideerib ka üks uus erakond, kes tekkis peale viimaseid valimisi ühe erakonna lõhenemisel.

Uue ulmeraamatu süžee hübriidkonfliktiks on nüüd olemas.

Mis puudutab mereväe praegust olukorda, siis ma lahkaks seda hoopis ühe teise Martini ehk Martin Heideggeri ontoloogi võtmes.

PS. „70% Ameerika Ühendriikide mereväe sõjalaevade lahingukahjudest alates 1950. aastatest on põhjustanud meremiinid ja neid on kasutatud kõikides suuremates külma sõja järgsetes konfliktides, viimati teadaolevalt 2011. aastal Liibüa operatsioonil“ – teab kirjutada Ott Laanemets oma magistritöös leheküljel 32.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 12:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 16915
:mrgreen: kohendame pisut stsenaariumi. Viidates asjaolule, et Eesti Vabariik pole suuteline oma kolme alamehitatud ja aegunud miinijahtijaga rannikumerd puhtana hoidma ja ohutut laevaliiklust tagama, otsustas VF juhtkond rahvusvahelise laebaliikluse ohutuse tagamiseks asuda seda ise teostama...

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 12:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 26027
WWII aegse miini (millest on järgi trotüüli täis roostes metallkorpus) otsas õhku lendamine on umbes analoogse tõenäosusega kui meteoriiditabamus sama laeva pihta. Me ei pane ju laevadele õhutõrjet seepärast peale. Teiseks nende miinide korpus on enamasti läbi roostetanud ja kaotanud ujuvuse ja need vedelevad enamasti merepõhjas muda sees, kus neid ise mitte torkima minnes lagunevad seal edasi veel paar sajandit. Trotüül ise on suhteliselt raskesti plahvatav lõhkeaine, mis ei taha isegi lõkke peal pauku teha ja veelvähem plahvatab see ilma detonaatorita (st lõhkeaines tekitatava plahvatuseta) kuskil merepõhjas. Sütikud on ju aastakümnetega ära mädanenud.

Eesti maapinnas on tänaseni hulgaliselt lõhkemata mürske, lennukipomme jne - elu läheb ikka edasi ja me ei kaeva oma maismaad jupphaaval igaks juhuks üles. Tuleb mõni välja, siis tehakse kahjutuks, aeg-ajalt mõni idoot asub mürsku lõkke peal grillima ja lendab õhku - sitt päev.

Ma saan aru, et tuleks käituda nagu hiljutine metanooli sisaldav auto aknapesuvedeliku keelustamine - kõva argument oli, et aastas joovad mõned inimesed end surnuks sellest :wall:

Ühesõnaga, see 1918-1944 veesatud miinide ohu teema pole kuigi tugev argument. Ohtu kujutaksid endast ikkagi pahatahtlikkusest "värskelt" veesatud miinid. Olles ka natuke sõjapidamist õppinud, siis miinivälja üks reegel on, et see ei maksa kopikatki, kui seda tulega ei kaeta.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 12:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 8:51
Postitusi: 1452
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Ehitajate tänaval :)
Tsiteeri:
Tuleks stsenaariume läbi mängida ja vaadata, millest päriselt kõige rohkem tolku tundub olevat.
:lol: No suur tänu tähelepanu juhtimise eest!
Riigilaevastiku ja nafta osas olen muidugi nõus. Lahed, saared, fjordid on ka muidugi teema.
Vana ja pikem teema, kuid juba 1990ndetest on räägitud, et pigem anda enamus PV funktsioone MeV-le kui vastupidi. Paraku on vist nii, et kui me räägime isegi üsna tagasihoidliku võimega, aga siiski võimega mereväest, siis on ressursse vaja rohkem, kui täna MeV-le ja Mere PV-le kulub.
Saan täna öelda ainult nii palju, et mingid mõtted käivad.

Konteineritest ka veel. Ja ma ei ütle, et need on ainukesed õiged lahendused. Kuid millegipärast neid arendatakse. Üks tüüpalus mitme erineva funktsiooni jaoks, tundub ju raha kokkuhoidmise võimalusena.
Sinna saab panna erinevaid asju, mille poolt on suur hulk inimesi siin foorumis. Miinid ja miinitõrje. Õhu- ja laevatõrje.
Laevadel on samuti mitu fuktsiooni. Nagu eespool räägitud - laev merel annab võimaluse näha millega on tegemist. Seda ka enne "päris sõda". Ärgu keegi siin lugegu sellest jälle välja, et MeV ainuke funktsioon ongi RA toimetamine. Laev saab kanda ka õhuseire radarit ja muid luurevahendeid. Ja ega laev merel pole rohkem sihtmärk, kui rahuaegsed statsionaarsed radaripostid.

Lõppude lõpuks ei saa päris lollakaks pidada ka allveelaeva või dessandivõimekuse juttu. Erinevad riigid kogenenud ja haritud admiralide juhtimisel, teevad erinevaid otsuseid. Ei ole õige neid lollakateks pidada.
Minu seisukoht täna on see, et järgmiste aastate jooksul on valida kas a) "plastiklotjadel" põhineva miinitõrjevõimekuse ja NATO laevastikega koostöövõimelisuse või b)kiirkaatrite ja väikelaevajuhi taseme vahel. Samas nii A kui B, sisaldab rohkem, kui ainult merel ujuv alus.

Vahepeal jõudis strateegilise sõdur ühe minu minu mõtte palju ilusamalt ära seletada. Trumm kahjuks ei saanud aru.
Proovime veel. Trumm, oht ei ole mitte II MS ajal veesatud miin, vaid see, et laevahukk selle nime all korraldatakse.
Tsiteeri:
Olles ka natuke sõjapidamist õppinud, siis miinivälja üks reegel on, et see ei maksa kopikatki, kui seda tulega ei kaeta.
... ja siis kipud sa tähtsa näoga rääkima hübriidsõjast!
Muidugi tuleb miinivälja katta tulega.
IEDd võib samuti ... sõltuvalt eesmärgist.


Viimati muutis Martin Herem, 15 Mär, 2019 12:27, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 12:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 26027
Üks nüanss on veel - tänapäeva suured sõjalaevad on üldiselt hästi varustatud relvasüsteemidega omasuguste (ja natuke väiksemate) laevade vastu. Millega tõrjuda nt ühekorraga 50 väikelaeva rünnakut, kui need lasevad sind selliste Spike-ER rakettidega nagu soomlastel rannakaitses on? Näiteks fregatt Jaroslav Mudrõi (uusim suur Balti laevastiku laev)?

Mulle meenuvad siin USA-s läbiviidud staabiõppus Millenium Challenge 2002 ja Marine-General Ripper.
https://en.wikipedia.org/wiki/Millennium_Challenge_2002

Mõttetöö lihtsustuseks Neustrashimõi-klass fregati relvastus:
Tsiteeri:
Anti-ship missiles: 2 × 4 Switchblade (installed only on the Yaroslav Mudry)
SAM: 4 × 8 VLS for Gauntlet
ASW: 1 × 12-tube RBU-6000 launcher
Guns: 1 × 100mm gun, 2 × Kashtan CIWS
Torpedoes: 6 × 533mm tubes mounted in the superstructure for ASW missiles Starfish or Stallion or Type 53 ASW/ASuW torpedoes


Tiibrakette on liiga vähe ja märgid liiga väiksed, 100 mm kahur liiga aeglane, 30 mm laseb kuni 5000 m. Mereväelaste pakutud universaalse pealvee sõjalaeva vastu on see aga väga hästi relvastatud.
Kuid 50 väikelaeva tõrjumiseks mitte.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Viimati muutis Kapten Trumm, 15 Mär, 2019 12:33, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 12:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 16915
Tsiteeri:
Üks tüüpalus mitme erineva funktsiooni jaoks, tundub ju raha kokkuhoidmise võimalusena. 


Sellega on jälle nii ja naa...väidetavalt olla nii, et kui üks asi kõlbab kõigeks, siis ei kõlba ta tõsise tulemuse saavutamiseks mitte millekski...mida minu tagasihoidlik elukogemus ka kinnitanud on. Või tuleb teda siis iga ülesande jaoks sedavõrd tuunida, et see läheb samasse klassi uue ehitamise/ostmisega.

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 12:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 26027
Miinijahtimise ja pealvee meresõja tarbeks sama laevakere kasutamise probleeme ma eespool seletasin juba.
Põhimõtteliselt ühildamatud asjad. Miinide õngitsemiseks pead sa ikka olema väga paindlik ja vaikne.

Isegi piirivalve on merel meeskondadele talutavate tingimuste loomiseks täna loobunud laevade kiirusest, sest kiireks käiguks ehitatud laev ei sobi kuigi hästi aeglasel käigul või triivpakis loksumiseks. Laevakered on erinevad! Kiirus tähendab kandilist ristlõiget ja dünaamilist tõstejõudu (ehk lamedat põhja), mugav loksumine tähendab ümmargusi kerevorme (mis ei võimalda kiirust arendada). Ja siin on jutt ainult patrull-alustest, kes ei pea avastatud miini ümber ettevaatlikult hiilima. Kandiline kere kerealuste vintidega tähendab ka suurt akustilist müra liikumisel.

Seega see konteinerite teema on teisejärguline, probleem hakkab juba laevakerest pihta. Lahingut pidades on keerukas manööverdada, kui puudub kiirus - muutud kiirema vastase sihtmärgiks. Miiniväljal ukerdamiseks on aga vaja võimalikult vähe kõikumist, sest sellest sõltub meeskonna vastupidavus (ja ilmselt ka töö kvaliteet). Soome raketikaatritel on lahingukohtadel analoogsed õhkamortidega õõtsuvad istmed nagu traktoritel, kus mees saab end rihmaga kinni panna - võite vaid kujutada miks.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 13:23 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Aug, 2010 13:33
Postitusi: 1487
Kuna nondesse Tallinna lahte visatud nn.külmkappidesse on eelsalvestatud Vene elektroonilise allveeluure poolt rahuajal kogutud Eesti ja teiste NATO sõjalaevade signatuurid siis päramootoriga kummipaat on just kõige ohutum. :roll:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 17:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 8:51
Postitusi: 1452
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Ehitajate tänaval :)
Tsiteeri:
Miinijahtimise ja pealvee meresõja tarbeks sama laevakere kasutamise probleeme ma eespool seletasin juba.
Põhimõtteliselt ühildamatud asjad. Miinide õngitsemiseks pead sa ikka olema väga paindlik ja vaikne.
- miinijahtimist tehakse sel juhul palju pikemalt distantsilt.

50 kaatri jutt on ilus küll aga ...
1) kas see on odavam kui täna?
2) me hangime täna poole väiksema koguse Spike - kust see ressurss tuleb?
3) sellist parvlemist peab tagama side ja olukorrateadlikkus - ressurss + EW kindlus?
Kokkuvõttes räägime me ikkagi kulukast kitsast võimest. Kuigi, ka nii võib otsustada.

Selleks et patrullida vaiksel ja reageerida kiirel käigul, on kasutusele võetud 2 mootorit - elekter+diisel. Kere see tõesti ei muuda ja seda ei oska mina kommenteerida, kui suured vahed seal tekivad.

Soome raketikaatritest või Upiniemi üksustest ei ole mul vaja ettekujutust - ma olen neid "käega katsunud".

Lõpetuseks - kas tõesti mitte ükski PÄRIS mereväelane ei loe seda foorumit?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 19:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Dets, 2004 14:13
Postitusi: 974
Asukoht: Tallinn/Tapa
Martin Herem kirjutas:


Lõpetuseks - kas tõesti mitte ükski PÄRIS mereväelane ei loe seda foorumit?


Üks aeg-ajalt loeb. Annan talle märku, et nüüd on aeg.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 21:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Dets, 2012 13:44
Postitusi: 763
Martin Herem kirjutas:
Ja nüüd üritavad anonüümsed amatööridest riigikaitse eksperdid mind hoiatada ajakirja artikli puudulikuse eest, vms!

Mainiks vahelduseks et mind on siin ka vahest üllatanud KVJ järjekindlus "amatööridest riigikaitse ekspertidega" vaielda, kuigi mingit kohustust ju ei ole. Aga vähemalt võiks ajakirjanike ja poliitikutega hiljem selle võrra kergem olla ;)

Martin Herem kirjutas:
Radaritäpi osas ka üks selgitus. Tehniliselt saab muidugi lasta objekti vaid radari täpi järgi. Aga nii võib selle ka laskmata jätta, sest lisaks radari täpile on sul AISi andmetel tegemist Argentiina kaubalaevaga. Silmaga näeb palju?

Tsiteeri:
Nii juhtus 1982. aastal Falklandi sõjas, kui Argentina lennuki lastud Exocet, mis lasti küll sõjalaeva poole, kuid mis peibutiste tõttu mööda lendas, leidis uue sihtmärgi ja uputas varustust vedava konteinerlaeva Atlantic Conveyor. Sama juhtus 2005. aastal, kui Hezbollah lasi Iisraeli korveti poole kolm C-802 raketti, millest üks plahvatas väljalaskmisel, teine kahjustas planeeritud sihtmärki, kolmas ei leidnud sihtmärki, vaid lendas mööda ja uputas asjasse mittepuutuva kaubalaeva.

kpt-mjr Laanemets
https://forte.delfi.ee/news/militaaria/ ... d=76861158

Atlantic Conveyor tabasid Argentiinlased sisuliselt ühe Briti eskaadri laeva asemel teist Briti eskaadri laeva, ehk legaalne sihtmärk nii või teisiti. Hezbollah juhtumi puhul oli kõigile üllatuseks et Hezbollah üldse selliseid rakette omab. Üldiselt neutraalsed kaubalaevad ikka väga tule alla ronida ei taha, kui Eesti kuulutab et Soome laht kuni Soome territoriaalvete piirini on sõjatsoon siis võib eeldada et neutraalsed kaubalaevad meie ligidusse naljalt ei roni.

Aga tõesti, oletame on selline hall ei-sõda-ega-rahu periood ja ongi vaja vaadata on see seal Argentiina kaubalaev või mitte. Kui me saadame välja pealveelaeva siis võib eeldada et kui meie näeme siis ka meid nähakse, ning kui tuli avatakse siis suure tõenäosusega tuleb meie laev ja enamus meeskonnast maha kanda sõltumata sellest millised vinged moodulid sinna parasjagu külge on kruvitud. Ehk siis jällegi küsin, miks mitte saata UAV? Lastakse alla, teame et tegu vaenuliku objektiga ning UAV kaotus on mitu suurusjärku väiksem kui kaotada laev meeskonnaga. Ei lasta alla, vaatame kaamerapildist mis laev on, kui ongi kaubalaev siis võib saata tavalise piirivalvekaatri laeva dokumente ja kapteni joobeastet kontrollima...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2019 22:14 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Dets, 2012 13:44
Postitusi: 763
strateegiline sõdur kirjutas:
15.11.2022. Täna öösel uppus Eesti lipu all sõitnud parvlaev Estlander. Hukkus 647 reisijat. Hilisemal uurimisel selgus, et uppumise põhjustas II maailmasõja aegne juhuslik meremiin. Igasugune laevaliiklus Tallina lahel, Paldiski ning Kunda sadamates on peatatud. Enne olukorra selgumist reisijate- ja kaubavedu jätkata ei saa.

Selles punktis eeldaks et Eesti palub NATO ja ELi partneritelt abi nagu tehtaks ilmselt ka ulatusliku õlireostuse vms rahuaegse suurõnnetuse korral, miinitraalereid on meie paljudel partneritel kamaluga ning rahuajal ei ole kellelgi mingit põhjust meile sellise abi osutamisest keelduda. Ning kui veest peaks välja tõmmatama mõni "külmik" mis on toodetud viimase 75 aasta jooksul siis muutuvad juba aktuaalseks terminid terrorism ja artikkel 5.

Ehk siis ikkagi jääb segaseks miks meil on tingimata just seda miinitõrjevõimekust omal in-house vaja. Kui mereteed on vabad siis igasugu "külmikukriisiga" saavad meie liitlased aidata. Kui mereteid kontrollib vaenlane siis pole miinid meie kõige esmasemaks mureks.
strateegiline sõdur kirjutas:
... tugines militaar.neti analüütikute soovitusele ...

Täpsustus: militaar.neti sõltumatute analüütikute
(nagu sõltumatu Mongoolia :P)

strateegiline sõdur kirjutas:
PS. „70% Ameerika Ühendriikide mereväe sõjalaevade lahingukahjudest alates 1950. aastatest on põhjustanud meremiinid ja neid on kasutatud kõikides suuremates külma sõja järgsetes konfliktides, viimati teadaolevalt 2011. aastal Liibüa operatsioonil“ – teab kirjutada Ott Laanemets oma magistritöös leheküljel 32.

Eks tõesti, USA-l on olnud konkurentsitult võimsaim merevägi hiljemalt aastast 1944. Kui vastane sind tulejõult igati ületab siis nõrgema poole jaoks on miinid kahtlemata väga hea relv. Meil on siiani aga olnud fookus vastupidi miinide eemaldamisel...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9033 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 584, 585, 586, 587, 588, 589, 590 ... 603  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt