Uued relvasüsteemid EKV-le

Vasta
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas tommy »

Seda ma ütlen kohe kindlalt, et mõnekümne tuhande eest sa Stingerit ei saa. Stratsõduri pakutud hind on reaalne.
Kas soomlased mitte ei maksnud Stingeri eest üle 400-tuhande??
330 milli 600 raketi ja 110 laskeseadme eest?
Internet on aga muidugi igasugust jama täis.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Dr.Sci »

nimetu kirjutas:
(Hinnad võetud tänase päeva seisuga Googlest)
Ei soovita seda teha kui ei tea mida otsida. Kindlamad variandid oleks NSN numbri järgi andmebaasidest otsida või võtta ette USA sõjaväe eelarveraamatud. Seda ma ütlen kohe kindlalt, et mõnekümne tuhande eest sa Stingerit ei saa. Stratsõduri pakutud hind on reaalne.
Et siis Stingeri reaalne hind on nagu kunagi oli FIM/RUB vahetuskurss (oli vist 1 FIM=15 kop paberite järgi aga kui osta tahtsid Viru eest siis ... USD kurssi ka ei mäleta aga oli äkki 0,68?)
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

Üldiselt võttes on naljakas vaadata kuidas pakutakse ülikallist, kõige parema termokaameraga EKVs anno domini 2019,
ÕT raketisüsteemi ''Mistral'', sissijao relvasuseks. Ja seejärel kohe Stingerit oma default IFFga*. Küsimus tekib kellele seda ''pointi'' vaja on?

IGLA ilma IFFta;

Pilt

IGLA/VERBA koos IFFga;


Pilt

Teile midagi hiinast ei kõlba? Või poolast?

Uued automaadid enesekaitseväele ei ole teps FN Scar ega isegi H und K. Ja STV ei ole teil teps mitte PZH 2000...


* https://en.wikipedia.org/wiki/Identific ... end_or_foe


Ärge mind tähele pange, ma parandan siin vaikselt enda priimust..
-he not to go to war, she not to go to a dance.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Stratsõdurile vastan hiljem.
Tommy,400k € Stingeri raketi eest jäi ära,see oleks olnud viimase uusima versiooni hind jms. Maksti kokku 90miljonit eurot USA varasematest ladudest pärit isenditele.
Mina arvan,et lätlased ja soomlased tegid õigesti kui panustavad olemasolevatele süsteemidele,isegi kui meed kestavad järgmised 10a võrreldes uusima raketi 20 aastaga.
Mina ja paljud teised arvavadki,et järgmised 10 a ongi meile eluliselt keerulisemad kui sellest järgmised 10 a, ei tea küll miks?! Sellega sai Stratsõdur juba ühe vastuse kätte.

Edit:
Kas leedukad tegid valesti kui hankisid Grome? Ma arvan,rt ei teinud, neil on need relvad olemas.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Kas leedukad tegid valesti kui hankisid Grome? Ma arvan,rt ei teinud, neil on need relvad olemas.
Võimalik, et oli tõesti hea ost, kuid tasub meeles pidada, et neil on lisaks Gromidele ka RBS-70 ja Stingerid. Tähendab, nad ei sõltu ainult sellest süsteemist, vaid nad täiendavad juba olemasolevat relvastust.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

nimetu kirjutas:
Kas leedukad tegid valesti kui hankisid Grome? Ma arvan,rt ei teinud, neil on need relvad olemas.
Võimalik, et oli tõesti hea ost, kuid tasub meeles pidada, et neil on lisaks Gromidele ka RBS-70 ja Stingerid. Tähendab, nad ei sõltu ainult sellest süsteemist, vaid nad täiendavad juba olemasolevat relvastust.
Justnimelt :|
Olemata ise kaunikujulise õhkutõrjumise kunsti esindaja, on mulle alati imponeerinud leedukate üllatavalt rikkalik "õhkutõrjumise" varustus. Eeldada võib, et sealt juba jagub midagigi enamvähem kõigi maaväe üksuste esmaseks õhukaitseks (erinevalt meist siis).

Lisaks on leedukad kõigist balti aborigeenidest ilmselgelt kõige kaugemale jõudnud ka selles poolmüstilise varjundi omandanud "keskmaa küses" - kuda nad seda kõike suudavad :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas tommy »

Kas leedukad tegid valesti kui hankisid Grome? Ma arvan,rt ei teinud, neil on need relvad olemas.
Miks valesti..??
Olemas jah, nagu meil on Mistralid, pealegi rohkem kui leedukatel Grome.
Ligi 15 aastat tagasi Norrast(juba siis kasutatuna) saadud RBS-70 süsteemide eluiga on lõppemas. Täpsem oleks vast öelda, et on juba lõppenud. See süsteem vajab kas uuendamist või vahetust.
Stingerid osteti nn. dual-mount versioonis. Pealegi väikesearvulisena, vist vaid 8-12 laskeseadeldist??
Viimati oli kuulda, et need on Õhuväe varustuses, baasi lähikaitse relvana.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas TTA »

Mul on olnud võimalus vestelda mõne leedu õhutõrjuriga. Nende jutust tuli hästi välja, et relvasüsteemi eest maksmine ja selle tarnimine ei tähenda veel seda, et ta sul kohe kasutusel on. Täpsemalt siin lahkama muidugi ei hakka.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Extra tommyle -> https://www.shephardmedia.com/news/land ... 70-system/
Tarned käesoleval ehk 2019.a.

Stratsõdurile -> Väidetavalt maksid leedukad 25tk Grom seadme ja 150tk raketi eest ca 35miljonit eurot. 6 raketti seadme kohta.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Nu-nu..
tommy kirjutas:Ligi 15 aastat tagasi Norrast(juba siis kasutatuna) saadud RBS-70 süsteemide eluiga on lõppemas. Täpsem oleks vast öelda, et on juba lõppenud. See süsteem vajab kas uuendamist või vahetust.
..ja HeiniR pani seepääle tommy´le lingi infoga:
Saab has received two orders from the Lithuanian Ministry of Defence for improved missiles and BORC night-capable sights for the RBS 70 system, the company announced on 24 August.
The order value amounts to approximately $10.94 million and deliveries will start in 2019.
The new systems will give the Lithuanian armed forces' RBS 70 short-range ground-based air defence missile system greater range, higher altitude coverage and an enhanced effect against armoured targets as well as night time capability.
..ja üks Borja kirjutas paar posti varem:
Lisaks on leedukad kõigist balti aborigeenidest ilmselgelt kõige kaugemale jõudnud ka selles poolmüstilise varjundi omandanud "keskmaa küses" - kuda nad seda kõike suudavad :roll:
Nu-nu :|

Mul tegelt üks küsimus koorumas juba pikemat aega - et kust tuleb kohalikel eduraportööridel selline, ütleks, et paaniline vajadus lätlaste-leedulaste kaitsealaseid arenguid siin foorumis maha teha :?: et kas iga hinnaga meie omi kaheldavaid seise(-loe: hankeid) kuidagi paremas valguses näidata vä :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas tommy »

Leedulaste RBS süsteemidega lähebki siis nii nagu oli ennustatud, kas uuendamine või vahetus.

Küsimus kah,- mis häda pärast on mõningad seltsimehed nii tundlikud püüetele saada selgemat sotti lõunanaabrite asjade selgemast seisust.
Meenub, ühe Borja suur solvumine, kui leedulaste suurtükiväe(tollase) hetkeolukorra üle sai mõtteid vahetatud.
Nuttu jätkus kauemaks... :(
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

HeiniR kirjutas:Extra tommyle -> https://www.shephardmedia.com/news/land ... 70-system/
Tarned käesoleval ehk 2019.a.

Stratsõdurile -> Väidetavalt maksid leedukad 25tk Grom seadme ja 150tk raketi eest ca 35miljonit eurot. 6 raketti seadme kohta.

150 portatiivse õhutõrjeraketiga aborigeenidel, kaootiliselt laiali Ida-Virumaal, oleks sealkandis taktikalise iselendamisega üsna hambad või mis?
Igatahes ei oleks enam nagu Kevadtormil, kus Poola SU-22 lendab keskpolügoni kohal ringi ja piloot otsib visuaalselt kabiinist välja jõllates, masinat ühe ja teisele tiivale kallutades,
rohelise krepp-paberiga kinni katmata sõidukite aknaid.

Palju neid pihta saadud ''vojentorgi'', ''Grom''e, vaja oli et UKR lennuvägi Donbassis maha suruda 5-6?
-he not to go to war, she not to go to a dance.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Palju neid pihta saadud ''vojentorgi'', ''Grom''e, vaja oli et UKR lennuvägi Donbassis maha suruda 5-6?
Kuidas see asjasse puutub? Ukrainas toimetati teadupärast Bukide, Strelade ja jumal teab millega veel.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Eks ikka puutub asjasse - ei viitsi hetkel otsida ja täpselt enam ei mäleta,aga minu teada jäid Ukraina Mi-d peale rohkeid kaotuseid 2014. konfliktitsoonist eemale, s.t neid enam ahvide alale ei saadetud. Muuseas väidetakse portable systemi poolt allatooduks ka lennukeid, nt SU24.
Selles valguses on just kopterite vastu needsamad Gromid ka täitsa hea rohi.
Leedu Grom tehingu maksumus (täpsemalt 34,0x miljonit eurot) sellise koguse laskeseadmete ja rakettide kohta oleks ilmselt mõistlik tehing katmaks mingil määral ära brigaadidest välja jäävaid üksuseid,sh üksuseid,keda saadetakse vahepeal “sissima”.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas tommy »

Palju neid pihta saadud ''vojentorgi'', ''Grom''e, vaja oli et UKR lennuvägi Donbassis maha suruda 5-6?
Asi oli ikka tublisti keerulisem, kuid....sama töö(ja tõenäoliselt veelgi efektiivsemalt) oleks teinud ka Mistral.

Milleks soovida veel ühe, erineva kuid samade(ja kohati kehvemate) näitajatega relvasüsteemi võtmist EKJ relvastusse??
Luua erinev väljaõppekompleks, varuosade tagavara, moonavarud...jne.
Tekitada täiendavaid probleeme varustamisel ja logistikas..
:scratch:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist