Uued relvasüsteemid EKV-le

Vasta
Fordtransit
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 01 Okt, 2014 16:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Fordtransit »

Mercurius kirjutas:Rääkides rahast on mulle siiamaani segaseks jäänud paar aspekti.

1. Me ketrame iga aasta läbi ajateenistuse 3000-4000 ajateenijat, samas moodustades nendest SA ainult kaks brigaadi. Eeldusel, et maakaitse on KL teema, siis on propotsioonid natukene paigast ära. Kas a) ajateenijaid on liiga palju või b) väljakoolitatud elavjõu sihipärane kasutamine on ebaefektiivne (80% reservist kasutamata või brigaadid väga kõrge jooksva elavjõukuluga).

Et siis
a) vähendades ajateenijate arvu, jääb raha üle relvastuse hankimiseks?
b) Tuleks väljaõpetatud reservi sihtotstarbelisemalt kasutada (kasvõi mobiliseerida KL-maakaitse üksustesse)?


Jutu jätkuks paar poliitilise taseme asja kah.
1. Miks ei või olla kaitseeelarve 2%SKP-st osaliselt "eelarvepõhine" mitte "kassapõhine". Ehk teisisõnu, miks me ei saa investeerida tuleviku kindluse teostamiseks tuleviku raha (laenu)? Analoog sõiduki liisimine 5 aastaks jooksvalt ostarveid tasudes. Võiks ju analoogse mudeliga 30-ks aastaks osta mõne relvasüsteemi. Halduskulud tuleb katta jooksvalt. Skeem aitaks üle saada suure investeeringu momentaalsest väljakäimisest.
2. Kui 2%SKP-st on tabu, siis miks me ei saa investeerida sisejulgeolekusse?
3. Miks peab olema tulumaks 21% kui sai elatud ka 26%-ga?
4. Miks ei võiks tööandja maksa töötajale keskmist palka RÕK-is olemise ajal? Milline on üldse tööandjate otsene panus ühiskonna turvalisuse tagamisel?

Pyyan vastata nendes osades, mis mulle jöukojased. Kuna pole aastaid asjaga kokkupuutes olnud konkreetselt, siis ainult
pöhimöttelisel tasemel.

”Me ketrame iga aasta läbi ajateenistuse 3000-4000 ajateenijat, samas moodustades nendest SA ainult kaks brigaadi. Eeldusel, et maakaitse on KL teema, siis on propotsioonid natukene paigast ära. Kas a) ajateenijaid on liiga palju või b) väljakoolitatud elavjõu sihipärane kasutamine on ebaefektiivne (80% reservist kasutamata või brigaadid väga kõrge jooksva elavjõukuluga).”

Need kaks birgaadi on manööveryksused. Ehk siis 20%. Nende töö on kiire lahingu tempo ja mobiilsusega lyya Vabariigi territooriumile tunginud vaenlane. Need kaks brigaadi varustatkse parimaga mis on vöimalik anda, sellise ylesande tätimsieks. Ehk siis 20% reservist. Nii öelda värske väljaöppega.
Järgnev teks on siis puhtalt kohvipaksu pealt ennustades, kuna paremaid lähetmaterjale pole.
Nyyd kui riigikaitseks olekski ainult need kaks brigaadi siis pöhimötteliselt, enne kui artikkel 5 reaalselt materjaliseerub ja selleks väga pöhjaikult ettevalmistutakse, on vöimalik nende kahe brigaadi löömine, vöi taganema sundimine. Eeldusel et vastas ei ole muud kui 2 brigaadi. Tundmatu, arusaamatu, igasugu militaarloogikat eirav vabatahtlik Kaitseliit ja Kaitseliidu yksuste X tegevus on sellise blitskriegi köige suurem riskitegur. Midagi samalaadset suudeti Gruusias. Vene vägede kaotused kohati kuni 50% isikkoosseisust ei ole seejuures nende jaoks probleem. Operatsioon loetakse edukaks, kui poliitiline eesmärk saavutatakse.

Nyyd 80% reservist ei ole mitte ”maha kantud”. Reservi yksused on klassikaliselt alati ylemehitataud märkimisväärses mahus, kuna inimesed reisivad jne, ning osa reservist läheb ka brigaadi täiendusteks, kaotuste kompenseerimiseks. Kokku ehk siis umbes nii, et 20% on brigaadis ja seelele veel 10% otsa nönda et miski 30% on tegelikkuses ikkagi seotud nende brigaadidega.

Jääb veel siis umbkaudu 70% väljakoolitatud reservi. See on väga oluline punkt.

Kui ma nyyd olen öieti aru saanud, siis need 70% moodustavad kahe Kaitseringkonna (kas nende nimi on siis kohaliku kaitse yksused) yksused. Kaitseliit on seejuures see kiire reageerimsie ajaga reserv. Väljaöpe on olemas, koosseis struktuurid kui on korras, elementaarne varustus on ladudes, aga varustuse tase ei ole vörreldav kahe brigaadiga.
Eesti jaotatakse vastutusaladeks, kohaliku kaitse yksused toetavad brigaadi, aeglustavad, kulutavad, takistaavd vastase varustuse liiikumist jne, köik mis asja juurde kuulub. Nyyd sissetunginud vastasele on need kaitseringkondade kohalikud yksused yks suur nuhtlus. Pole manöövri vabadust, nii ehk naa miski kontakt on kogu aeg, pole vöimalik lahti rebida luurest, isegi järelvedu on oma söjaline operatsioon. Ehk siis igasugune vöiduka söjalise tulemi saavutamine kahe brigaadi vastu muutub väga, väga kysitavaks, kui yleyldse teostatavaks ja seega soovitava poliitilise löpptulemuse saavutamine söjaliste vahenditega muutub vöimatuks.
Sellise riigikaitse vastu södimiseks on vajalikud juba sadade tuhandeteni kyyndivad väekontingendid, igasugu kiire otsustava söjalise edu saavutamine on lihtsalt vöimatu, sest köik territoorioumi peab miskilgi moel läbi kammima, ja mine sa seda kammima sohu ja metsa. Aeg kulub ja artikkel 5 kukub kaela.
Ykski riik maailmas ei saa artikkel 5 vastu. Lihtsalt tööstuse kogutoodang ei kyyndi NATO liikmesriikide omaga vöistlema, ei hulgas ei kvaliteedis. Ainuke rohi artikkel 5 vastu on siseriikliku poliitlise olukorra segaseks ajamine, separaatorite tekitamine, Miski kiire välksöda piiratud ulatusega. Vorst vorsti vastu ei önnestu kuidagi.
Soovitava poliitilise löpptulemuse saavutamine söjaliste vahenditega muutub vöimatuks.
See on pöhjus, miks kindral Laaneots ja Eesti ohvitserkond ei loobu ajateenistuse systeemist, kaitseb seda viimaseni, ykstasköik kes vöi mis lapsminister, kantser vöi kes iganes ajaks mistahes mulli.
Koolitatud reserv on isesisvuse garantii. Koolitatud reserv on see, kes vöidab söjad.
Vajadusel on reservi aktiviseerimist on vöimalik kiirendada, vastavate depoode väljaehitamise ja personali halduse korrastamisega. Siusliselt kaarhall, tehinka yhe seina ääres, truck ja kastid lukkude taga. Iisraeli mobpi system on vast yks kiiremaid.

Nagu ma aru olen saand, siis sellist söjalist algharidust omavat inimest, kes räägiks ajateenistuse vastu meie geopoliitilises olukorras, vist ei olegi? Kas keegi on kohanud? Tähaks näha inimest pagunitega, kes räägiks miskit proffiarmeest ja ajateenistuse kaotamisest kui heast lahenist Eestile. Siis tekib kysimus et mis pagunid need selliesed on ja kelle huve esindatakse.

See 1/3 manööver ja 2/3 reserv/riivstab on selline klasikaline söjaline planeerimine.

Ettevalmistatud ja struktureeritud reservi lahinguvöimet vöib kvalitatiivselt tösta juba paar kolm transpordilennukit kasvöi sadade nendesamuste Javelinidega, vöi usa varustuselaev, kuhu mahub juba brigaadi varustus peale, Oli miski konteseptsioon jänkidel, mille kohaselt varustus on prepositsioneeritud. Mööda maaailma seilab umbes 30 laeva, mis saabuvad ysna lyhikese ajada vajalikku punkti. Juhul kui väljaöpe on olemas, struktuur paigas, siis paki kastid lahti ja saad hyppelise vöimekuse kasvu. Ma ei ole usa varustuse myygimees, aga miskid järeldused sellest teha poleks paha. Et mis varustuse poole on möttekas vaadata.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Mercurius »

Veiko Palm kirjutas:
Mercurius kirjutas:1. Miks ei või olla kaitseeelarve 2%SKP-st osaliselt "eelarvepõhine" mitte "kassapõhine". Ehk teisisõnu, miks me ei saa investeerida tuleviku kindluse teostamiseks tuleviku raha (laenu)? Analoog sõiduki liisimine 5 aastaks jooksvalt ostarveid tasudes. Võiks ju analoogse mudeliga 30-ks aastaks osta mõne relvasüsteemi. Halduskulud tuleb katta jooksvalt. Skeem aitaks üle saada suure investeeringu momentaalsest väljakäimisest.
Lihtne, kuid väheütlev vastus on see, et riigi rahandust juhib Rahandusministeerium ja Rahandusministeerium seda teha ei luba. Riik ei taha võtta suuri pikaajalisi laenukohustusi, sest sarnaselt tavalise inimesega, võib see halvendada riigi krediidireitingut. Samas muidugi igapäevaselt varustust ostetakse pikaajaliste tarne ja maksegraafikutega, kuid need jäävad ikka sellisteks mõneaastasteks makseteks/kohustusteks. Ka ei tea ma ühtegi tsiviilfirmat, mis oleks huvitatud sellest, et saaksid kauba eest raha kätte 30 aasta jooksul.
Kui me räägime "Riik ei taha võtta suuri pikaajalisi laenukohustusi", siis me räägime miljarditest €-dest.

Kui suur see KaMin investeeringute eelarve oligi, 150m€/aastas?
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Mercurius »

Fordtransit kirjutas: Kui ma nyyd olen öieti aru saanud, siis need 70% moodustavad kahe Kaitseringkonna (kas nende nimi on siis kohaliku kaitse yksused) yksused.
:shock:
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Veiko Palm »

Miljon siit ja miljon sealt ning varsti ongi suur raha koos.

Ma sain aru, et laenuvõtmise puhul räägitigi ju summadest, millele muidu hammas peale ei hakka. Ja need suured summad lähevadki sinna miljardi alla.

Ja siis tasub veel mõelda, et millise relvasüsteemi puhul tasuks üleüldse kaaluda 30 aastast lepingut? Enne tuleb ju uuendamise vajadus peale.

Ning veelkord - mina ei ole kuulnud taolistest järelmaksudest.
Fordtransit
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 01 Okt, 2014 16:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Fordtransit »

Vöimalik on minupoolne viga, kuid ma olen aru saand et kaks kaitseringkonda eestis ju tuleb?
Allikas: KVJ intervjuu teles, 4 kaitseringkonda ei majanda ära, liiga palju staape mehitada jne. 2 töötaavt staapi parem kui 4 luukeret.
Selge, lisaks kaks brigaadi, suurusega on 3000 - 5000 meest, maksimum 3 qaastaga öpetame välja mölemad, Kui aastas teenib 3200 ajateenijat, saab tehtud.
Köik kes ei ole brigaadide koosseis on siis eeldatavasti kuskil mujal koosseisus, kuskohas? Loogiline vastus on kaitseringkondade pool mobiliseeritavas reservis.

Klassikaliselt on mobpi reservil erinevad kategooriad. Esmane on just teeenistuse läbinud, mönede aastate jooksul. Nemad on brigaadis. Miskite aastate pärast, kui öpitu hakkab ununema, viiakse nad yle ringkonna reservi arvestusse.

Tsitaat:
Riigikaitse arengukava
Riigikaitse arengukava käsitleb aastaid 2013‒2022 ning see asendab seni kehtinud sõjalise kaitse arengukava 2009‒2018.
Eeloleva kümnendi jooksul kasvab Eesti sõjaline kaitsevõime oluliselt. Kaitseväe kiirreageerimisstruktuuri hakkab eelmises arengukavas ettenähtud 18 000 asemel kuuluma üle 21 000 inimese, nende seas praeguse 3100 asemel ka 3600 tegevväelast.(brigaadid + köik muu)

Eesti põhivalmidus- ja täiendreservi arvatakse kõik Kaitseväes ajateenistuse käigus välja õpetatud reservväelased ning sinna kuulub kokku 60 000 inimest. (kaitseringkonnad).
2022. aastaks kasvab põhivalmidus- ja täiendreserv 90 000-ni. Luuakse kaks täielikult mehitatud, relvastatud ja varustatud jalaväebrigaadi, millel on kiirreageerimisvõime.

Vöi on asjal miski teine seletus? Ei saa ju 60000 meest olla kahes brigaadis, see on rohkem kas kahe diviisi vöi yhe korpuse personal.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas hummel »

Vöimalik on minupoolne viga, kuid ma olen aru saand et kaks kaitseringkonda eestis ju tuleb?
Allikas: KVJ intervjuu teles, 4 kaitseringkonda ei majanda ära, liiga palju staape mehitada jne. 2 töötaavt staapi parem kui 4 luukeret.
Selge, lisaks kaks brigaadi, suurusega on 3000 - 5000 meest, maksimum 3 qaastaga öpetame välja mölemad, Kui aastas teenib 3200 ajateenijat, saab tehtud.
Kaitseringkonnad senisel kujul likvideeriti ja selle asemel laiendati P-Eestis 1. brigaadi ja Lõ-Eestisse asutati 2. brigaad. Need viimased pole otseselt territoriaalüksused, kui lihtsalt paiknevad nii. Nn "kaitseringkondi" või "maakaitseringkondi" üritatakse (minu nägemusel pigem sisekaitseks, sest riigikaitseline võime kahtlane) luua endiste kaitseringkondade asemele KL koosseisus. Mis sellest saab, on päris huvitav tulevikus näha, kuid realismiga pole just liiga palju seoseid KL senise operatiiv-taktikalise kroonilise viletsuse taustal. Pigem selline linnuke-kirja värk. Efektiivseim lahendus oleks olnud, et nende brigaadide staapide juurde oleks intergreeritud ka endised KRK RA funktsioonid mobilisatsiooni ja koostöö alal, kuid miskipärast seda ei tehtud.
Hoopis suurem mure on minuarust see, et meil võib olla reservis 20-, 40- või 60 000 õpetatud või vähem õpetatud reservisti, kuid rahuldavaid mänguasju on rahuldavas koguses välja jagada ehk vb max 10-15 000 -le. Kuhu on külvatud 10 a jooksul rahasid, on segane ja raskuspunkt pole selge, sest lahinguvalmis pole praktiliselt saadud ei ühtegi KRK-d, ega JVBr. Logistika on üldse KV ja ka KL üks nõrgimaid lülisid. Ühest laost hävitatakse või võõrandatakse müügiks vara, samas teises laos on see vara puudu jne. Vabaduserist tuleks annetada sellele vormikandjale või -grupile, kes kogu selle tsirkuse lõpetaks.

Ehk meil pole olulist puudust mitte inimestest, vaid varustusest-relvastusest-tehnikast, mida kas pole üldse või mis on liialt hajutatud, et lahinguvõimelisi konkreetseid reservüksusi komplektseks formeerida.

Minumeelest pole meie väljaõppe põhiküsimuseks mitte mingi järjekordse 3-aastaku või 5-aastaku plaani täitmine vaid pikemas perspektiivis toimiva ettevalmistus- ja reservisüsteemi loomine. 3- või 5-aastaku plaani täitmine saavutatakse hoopis tavaproduktina selle läbi mõeldud ja jätkusuutliku süsteemi toimimise tulemusena.
Näiteks EW ajal loodi vist 1928 a rahuaja riigikaitse ettevalmistuse ja ajateenistuse süsteem kaadri- ja katteüksustega, mis toimis kuni 1940. Meil on vaja samuti tekitada rahuaegne ajast aega toimiv ettevalmistuse süsteem, mitte tegeleda paari aasta perspekttivis rapsimistega. Näiteks iga aasta õpetataks välja 1/3 1. brigaadist ja 1/3 2. brigaadist. 3 aasta pärast kantakse kiirreageerimise reservistid üle kas siis kaitseringkonda või näiteks peamiselt paberile moodutatavatesse 3. ja 4. brigaadi, kus nad on nö täiendreservis.
Veel on suureks probleemiks minu (ja ka paljude teiste inimeste) nägemusel, et tänane alalises valmiduses rakendatavate vormikandjatest allüksuste-üksuste koosseis (kokku max 500 meest?) on liiga väike ja ei vasta uutele sõjalis-poliitilistele väljakutsetele. Samuti on kaitseväe enda rahuaegne ühendrelvaliigiline jätkusuutlikkus vilets - juunist detsembrini pole meil pooltes relvaliikes allüksustest kedagi isegi õppusele välja saata, rääkimata muudest asjadest. Heal juhul oleks võimalik korraldada paraadi. See iga-aastane auk ja järjepidev üksuse hooajaline 0-ist üles ehitamine on kahjulik ka kaitseväe sisesele töökliimale- ja keskkonnale. Sujuvat teenistuslikku ja sõjalist jätkusuutlikkust ja valmidust ei ole.
Fordtransit
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 01 Okt, 2014 16:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Fordtransit »

See teema saadab mind alusdokumente yle lugema. Brigaad ei saaju kuidagi olla ringkonna ylesannetega, 2 brigaadi on lihtsalt vähe ja kus siis on 20 aasta koolitatud reserv, aprox 50k meest. Lähen lugema.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Päris huvitav on neid arvamusi lugeda. Natuke kurb ka. Ma olen üsna sitta tööd teinud ja seda eelkõige õpetamises.
Hummel - ma pole kindel, et ma kõigest aru sain mida sa väidad, kuid osa tundub mulle ekslik. Mõnes asjas võid kindel olla - üldjuhul ei ole tänased struktuurikastid mingi linnukese pärast joonistatud. Samuti ei tea ma, et kaitseväele vajalikku vara oleks märkimisväärses mahus hävitatud või võõrandatud. On varastatud, on lohakusest või lollusest raisku lastud minna, on otstarbetult kulutatud, tõesti on. Karistatud on ka. Aga see kõik ei ületa minu hinnangul seda taset, mis toimub keskmiselt igas riigiasutuses ja tegelikult ka eraettevõttes. Seepärast pole mõtet halada ja heietada. Võidelda selle vastu tuleb muidugi vankumatu kindlusega.
Aga nüüd uutest relvasüsteemidest. Kas me reservarmee pooldajad ikka mõtleme, miks Leedu ja Läti teise tee on valinud? Mitte sugugi selle pärast, et nad lollid oleksid. 40000 on muidugi parem kui 10000. Ühel hetkel nad avastasid, et inimesi on piisavalt, kuid vahendeid, nende piisavalt heaks relvastamiseks ei ole ja ei paista tulema kah. Siinsed arutelud ODAVATEST ja ülitähtsatest süsteemidest ei veena mind, ega aitaks lätlasi. Kusjuures ma räägin süsteemidest, mitte elementidest - rauteritest ja sotratest :lol: Kas te teadsite, et ühe JVP päevane MP ja TT moon maksab sama palju, kui sama pataljoni kogu isiklik varustus? Uhkete magamiskottide, mitme peakatte, rakmete ja muuga. Sa võid paariks päevaks mehed lahingusse saata nagu samba karnevalile aga moon saab varsti otsa. 100st vene odavast rauterist on vähe tolku, kui need vaid kaks päeva pauku suudavad teha ... samas tunnistan, et mina pole mitte kunagi Kapten Trummi sarnaselt neid numbreid kokku löönud. Äkki tõesti on lätlased, leedukad ja eestlased lihtsalt saamatud.
40000 varustuseta reservväelase pärast ma aga väga ei muretse. Kui me saadame lahingusse 20000, siis peame valmis olema lahinguliste kaotuste asendamiseks. Kui see on näiteks 5% (raskelt haavatud ja surnud kokku), siis peame igal päeval asenduseks leidma 1000. 10 päevane sõda nõuaks 10000. Ja vot siin oleme me väga hea seisus. Hummelgi teab, et meil on täna reservis kooliõpetajaid ja elektrikuid, kes võiksid istuda põhimõtteliselt mistahes StVP koosseisu tabeli positsioonile. Patarei ülem ja sellest alla.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas tommy »

hummel kirjutas:Hoopis suurem mure on minuarust see, et meil võib olla reservis 20-, 40- või 60 000 õpetatud või vähem õpetatud reservisti, kuid rahuldavaid mänguasju on rahuldavas koguses välja jagada ehk vb max 10-15 000 -le. Kuhu on külvatud 10 a jooksul rahasid, on segane ja raskuspunkt pole selge, sest lahinguvalmis pole praktiliselt saadud ei ühtegi KRK-d, ega JVBr.
Äkki ongi see 10 aasta jooksul külvatud raha piisav vaid 10-15 000 mehele rahuldavas koguses rahuldavate mänguasjade ostmiseks??.
Kas pole sellele mõttele tulnud...
Millised ikka on summad, mida meil kasutada on ja mida tegelikult maksab sõjatehnika ja varustus.??
Ja mitte lihtsalt tükihinnas, vaid süsteemselt..??
Kui me viimase 10 aasta hanke-ja ehitusrahad kokku lööksime(nii KV kui KM omad), siis huvitav palju tuleks..??
Pakuks, et sutsu üle poole miljardi euriku.....
Ja mis raha see sellel alal tegelikult on....
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas allatah »

Sellest reservarmee suuruse arutlustest on teil puudu üks komponent, mida ei saa kahjuks rahaliselt mõõta.
Ma ei oska seda asja muidugi kuuevarbaliste või Leeduga võrrelda, aga näiteks minu ajateenistusaegse üksuse facebooki kommuunis oli hiljuti teemaks see, et saadi kätte Siil 2015 kutsed. Muidugi pole seal grupis kõiki, kes tookord teenisid, aga väga hullu virisemist ei olnudki. Pigem oli suhtumine, et "nojah, teeme selle siis ära".
Ma ei kujuta ette, mis saaks kui Lätis otsustataks mingile sõjalisele baaskoolitusele kutsuda kaheks nädalaks suvaline valim noormehi. Võibolla oleks tulemus hea, aga arva, et meie oleme selleks tänu suhteliselt suuremahuisele ajateenistusele paremini valmis. Ja kogu ühiskonna läbilõige on siiski meil oluliselt rohkem seotud riigikaitsega.

See võib pikemas plaanis mõjutada ka näiteks kaitseeelarvet. Tõenäoliselt on parteide valimislubadustes kah mingi vahe sees, kui ühe valdkonnaga on kokku puutunud ehk umbes ~5% elanikkonnast (Läti) või ~25% elanikest (Eesti)
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4087
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Some »

Veiko Palm kirjutas:Miljon siit ja miljon sealt ning varsti ongi suur raha koos.

Ma sain aru, et laenuvõtmise puhul räägitigi ju summadest, millele muidu hammas peale ei hakka. Ja need suured summad lähevadki sinna miljardi alla.

Ja siis tasub veel mõelda, et millise relvasüsteemi puhul tasuks üleüldse kaaluda 30 aastast lepingut? Enne tuleb ju uuendamise vajadus peale.

Ning veelkord - mina ei ole kuulnud taolistest järelmaksudest.
Pangad ja pankade grupid on võimelised ükskõik kui suuri tehinguid finantseerima. Ka pikaajalisi. Kui laenuvõtja on võimeline tagasimaksetega hakkama saama. Näiteks Tallinki uued laevad maksid 2,8 miljardit krooni tükist. Suurte laenude puhul on ka see lugu, et neist huvituvad ka väljaspool Eestit asuvad pangad. Aga jah, igal laenul on oma hind ja miljardit eurot laenates istub hulk inimesi maha ja arvutab. Mõlemalt poolt.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4087
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Some »

Ahjaa, riigid tavaliselt järelmaksu ei võta, odavam on võlakirju emiteerida.
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Würger 190G »

Siin on Strykerist juttu olnud ja kohe Sõjasaldus, REN TV ESTONIA, tõestab , kui viletsad need Strykerid on. Vene nn meestekanal on hakanud usinalt USA tehnikat maha tegema ja Vene oma ülistama nagu ajalugugi uuesti ümber vaatama ja esitama.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mx77 »

Würger 190G kirjutas:Siin on Strykerist juttu olnud ja kohe Sõjasaldus, REN TV ESTONIA, tõestab , kui viletsad need Strykerid on. Vene nn meestekanal on hakanud usinalt USA tehnikat maha tegema ja Vene oma ülistama nagu ajalugugi uuesti ümber vaatama ja esitama.
Ilmselt tähendab see siis hoopis seda, et pole nendel Strykeritel viga midagi
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

REN TV saade Vojennaja taina, mis varasemast umbes tunnipikkusest puhtsõjanduslikust saatest on täna muudetud mingiks nelja tunni pikkuseks täiesti debiilseks kremli ajupesuprogrammiks, ei tõesta nüüd küll mitte midagi... Nii et loll jutt suhu tagasi :mrgreen:

Ma isegi ei ütleks nii s_tasti aga juhtumisi oli mul täna telekas mitu tundi selle Vojennaja taina koha pealt lahti - täiesti haige ila :lol: Kõige muu "kasuliku" seas sain ma sealt teada, et venelaste hügieen oli keskajal tasemel aga läänepoolse Euroopa raffad haisesid, et suurvürst Jaroslavi tütar õpetas prantslased lugema, et venelased on leiutanud eurooplastele kõik asjad allveelaevast kuni raadioni, et Šoti iseseisvushääletust võlssiti Suurbritanniaga kokkujäämise kasuks, et kõigi endiste NLiidu vabariikide käsi on peale NLiidu lagunemist s_tasti käinud, et Must meri on kremli sisemeri - ja seda paska oli sääl veel s_taks nende nelja tunni sees :lol: :lol:

See saateblokk on juba tükimat aega ikka niivõrd haige, et minu arust ei võta isegi seda tegevad teletöötajad seda asja tõsiselt.
Ja loomulikult on viited sellele saatele (kui algallikale) igasuguse sõjandusalase arutelu puhul täna täiesti mõttetud.. :wall:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: sansam ja 15 külalist