Üldmobilisatsioon Eestis?

Vasta
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas Kilgore »

Eile ETV saates "Kahekõne" Terras mainis, et paari lähima aasta jooksul võiks ühe üldmopi harjutuse teha. Kutsuks nii 12 000 meest välja... vaataks mis saab. Härral on huumorisoont, mulle meeldib! Ei, ei ole irooniaga öeldud. Ta ise ka muigas öeldu juurde.

Aga vastus küsimusele on: JAH. Sõltuvalt kellaajast 0,5-1,5 tundi, et täisvarustuses punktis P olla.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Jalaväepataljoni lahinguvalmis alla päeva ikka ei pane. Kompaniiga saad poole päevaga hakkama. Seda siis olukorras, kus kogunemine on 120 päeva ette teada.Paari tunniga ajab kokku kaitseliitlastest rühma, kellel nänn kodus on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas hillart »

Hillart, tahad ma saadan sulle oma isikukoodi, privas, saad mu toimikusse paranduse sisse viia?
Kena küll, aga ?
Pole ma ei KaPo ega KRA hingekirjas, et toimikuid peaks. Ja, noh, oma tarbeks ei näe taolisel tegevusel (kellegi isikutoimikute pidamine) kah mõtet. Seda enam, et see minu poolt lausa kriminaalne tegevus oleks. :roll: :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas hillart »

Ehk siis kui homme madinaks läheb, ma ilmselt deserteerun oma hetkel kehtiva koha pealt ja liitun üksusega, kus on minust rohkem kasu ning mis samuti jõuab reageerida vähe kiiremini.
Ma tahtsin lihtalt selle eelmise postitusega viidata mitte väga tõsisele, aga siiski olemasolevale probleemile.
:evil: Sõdi siis sellise seltskonnaga. Juba ette öeldakse ära, et kavatsetakse deserteeruda ja seega formeeritavale üksusele täie südamerahuga vesi peale tõmmata. Ikka selleks, et mingit oma huvidest lähtuvat erasõda pidada.
See on tõepoolest PROBLEEM. Probleem, et eesti mehed distsipliinist nagu suuremat ei pea ega hooli.
Ainult et - sellel on teadaolevalt veri taga, kui asi tõsiseks läheb.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas allatah »

Sõdi siis sellise seltskonnaga. Juba ette öeldakse ära, et kavatsetakse deserteeruda ja seega formeeritavale üksusele täie südamerahuga vesi peale tõmmata. Ikka selleks, et mingit oma huvidest lähtuvat erasõda pidada.
See on tõepoolest PROBLEEM. Probleem, et eesti mehed distsipliinist nagu suuremat ei pea ega hooli.
Ainult et - sellel on teadaolevalt veri taga, kui asi tõsiseks läheb.
Ehk siis kui homme madinaks läheb, ma ilmselt deserteerun oma hetkel kehtiva koha pealt ja liitun üksusega, kus on minust rohkem kasu ning mis samuti jõuab reageerida vähe kiiremini.
Ma tahtsin lihtalt selle eelmise postitusega viidata mitte väga tõsisele, aga siiski olemasolevale probleemile.
Sorry, võibolla läheb meil x-tunnil käiku selline plaan, et karp kukub lahti ja mehed roteeruvad hoopis kolmandatesse üksustesse ning Kaitseliit kui selline kaob ning kaitseliitlased saadetakse hoopis KV täiendusse mitte üksuste vaid üksikvõitlejate kaupa. Aga hetkel on MINUTEADA nii, et "vesi tõmmati peale" sellele üksusele, kust mind kaitseliidust välja tõmmati. Sest sinna ei ole keegi minu koha peale mingit asendust leidnud. Ja ma ei ole ainus selline inimene.
Ehk oli sõna "deserteerumine" natuke liiga karm. Kas see oleks ilusam, kui ma ütleks, et lähen oma eelmisele ja ka tulevasele SA ametikohale?

Mul ei ole KV vastu mingit viha ja kui kriis kulgeb sedasoodu, et kaugelt enne KL-i aktiviseerumist kutsutakse mind oma KV kohale, siis ma sinna ka lähen. Jah, oma KV üksuse SA nimetuse olen juba unustanud, aga see on mul kindlas kohas olemas ja eks siis kriitilistel aegadel võin selle jälle meelde tuletada.

Ma oleks väga tänulik, kui ma saaks vastuse järgnevale küsimusele (millele ma küll ilmselt vastust saada ei tohi): Kas sõjaolukorras Kaitseliit ja selle üksused kaovad? Ehk siis kas see Kaitseliidu lahingkompanii, mille tegevuses ma praegu osalen on vaid rahuaegne moodustis? Kas minu rühm või minu jagu saadetakse laiali, ning meid (üksikvõitlejaid) saadetakse kõikidesse KV üksustesse?
Kui vastus on EI, ehk siis Kaitseliit hakkab täitma oma praeguste üksustega neid ülesandeid milleks me harjutame, siis kas ma mitte ei keera sellega oma sealsetele kamraadidele, kui ma nad maha jätan?
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas allatah »

Ma arvan, et ei ole kõrgem. Ses suhtes, et mõlemas võib olla reamehena. Pigem on erinevus ehk nendes minimaalsetes oskustes, mida on vaja ühe või teise koha peal.
Ma ütleksin, et mu protest toetub sellele, mida ütles kunagi kindral Laaneots. Sorry, paar aastat on möödas ja täpsed sõnad on meelest läinud, aga jutu mõte oli selline: "See asi tuleb ära lõpetada, et ajateenistuses käinud kaitseliitlased võetakse nende KL üksustest ära." Ma ei mäleta, kas sel hetkel oli selle muudatuse tegemine juba käimas või oli see vaid mõte kindrali peas.

Ega ma ei ole ju ainus, kes on nö. kahel kohal?! Otseloomulikult on meil kõigil olemas see "hetkel kehtiv ainus ja õige" koht, aga paraku on niimoodi, et kuigi süsteemi jaoks on asi JOKK, arvestavad inimesed nendes mõlemas üksuses minuga...

Jällegikord rõhutan: Võibolla kukub meil päeval x välja selline imepärane süsteem, et kõik lihtsalt voolab iseenesest paika, aga hetkel mul puudub sellesse usk.

---
ilmselgelt oleks liiga palju loota, et ajateenistuses võiks inimese panna sama/võimalikult analoogse koha peale, kus ta hiljem kaitseliidus on. Olen küll kuulnud, et seda on püütud teha, aga ka minu puhul läks asi juba ajateenistuse esimese päeva õhtuks vett vedama. Mis siis, et enne sai pool aastat inimestega räägitud ja avaldusi tehtud ja kõik pidi olema justkui korras. Suur oli üllatus mu KL RÜ-l, kui kuulis kuhu mind ajateenistuses saadeti :D Kõik pidi olema ette ära planeeritud...
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas allatah »

Jah, kaitseliidus on tõesti sellised asjad võimalikud, kuigi see KP abi ja kompaniiveebli jutt tundub olevat ikkagi suur erand. Aga täiesti reaalne on ju näiteks olukord, kus KLis on inimene ütleme näiteks miinipildujarühmas mingisugune arvestaja/tulekäsukoostaja (ei tea neid täpseid ülesandeid MP rühmas) vms. ja ajateenistuses autojuhi abi. Ma ei ole neist kumbki, aga kui üks inimene on kahe sellise koha peal, siis kuhu oleks tal õigem minna? Lisame veel näituseks selle, et KL ladu ja kogunemiskoht on jalutades juba valmis pakitud varustuse ja relvaga tulles 25min. kaugusel ning KV punkti jõuad autoga kihutades tunniga ning jääd seejärel varustuse väljastamist ootama.
Ma kohe tõsiselt tahaks näha ühte üllatuslikku mobilisatsiooniharjutust!

Ma ei taha öelda, et KL on hea ja KV on halb, aga hetkel on seadustes või tegevuskavades nõrku kohti, mis võivad välja lüüa justnimelt kriisiolukorras. Rahuajal ei teki ju probleemi, kui üks aasta olen KL RÕKil ja teine aasta KV RÕKil.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas hummel »

Küsimus pisut laiem ja keerulisem.
Loomulikult igaüks tahaks olla SA rühmas-kompaniis oma sõpradega. Samuti tahaks iga struktuur head ja välja õpetatud meest enda koosseisu. Küsimus on, et kuidas leida kesktee.

SA ei ole enam praktiliselt KL-i, kui sellist, peale VG-de, sest punt segatakse kokku üldise reservväe massiga. Kui näiteks vaja komplekteerida mingi 120-pealine kompanii, aga KL-il on vastavast maapiirkonnast välja panna 70 matsi, siis ülejäänud 50 kohale kirjutatakse lihtsalt tavaliseld reservistid, kel ajateenistuses lähedane eriala saadud. Isiklikult olen selle vastane ja minuteada samuti enamus kaitseliitlasi. Tuli välja ka arvamusküsitluses nagu aru olen saanud. Aga nii on hetkeseis ja ülemused suruvad oma rida edasi.

Minuarust pingutatakse KL-i reservasjadega pisut üle. Tehakse tavaliseks KV reservi osaks ühepika puuga - lihtne kaitseväelistel planeerijatel lahtreid täita ja paberil on kõik ilus. KL malev lihtsalt õpetab ja korraldab RÕK-e.
Oleks minu teha, võtaks KL-ilt ära pooled reservi komplekteerimisülesanded ja kinnitaks igale malevale oma autonoomse võimega SA tüüpstruktuuri vastavalt lahingukõlblike tegevliikmete ja territoriaalmalevkondade arvule. Varieeruks näiteks jalaväerühmade arv ja näiteks tankitõrjerühmas meeskondade arv. Nii saaks välja töötada näiteks 3 erineva suurusega kompanii lahingugrupi tüüpstruktuuri ja siis igale malevale valitakse sobivam. KL-is lõpetaks ära tava-RÕK-ide, kui selliste läbiviimise. Toimuksid lihtsalt KL õppused, mis küll võiksid olla tasustatud, kuid ei oleks RÕK-id kaitseväelises mõistes. Kaitseliitlane ei oleks lihtsalt reservväelane, vaid kaitseliitlane.

Tavaliste reservväelastega peaks tegelema KV. Samuti võib osa KL kaadriametikohti koos palgafondiga pärast KL ülesannete vähenemist vastavalt KV koosseisu üle kanda. Kaitseliilaste arvates pidi KV instruktorite antav väljaõpe olema autoriteetsem, kui KL oma.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas allatah »

Reservistide paigutusest ning KL reservist ja üldreservist võib lugeda ka viimasest Kaitse Kodust leheküljelt 17 ja edasi. Täpsemalt iga maleva kohta küsimus nr.2
http://issuu.com/kaitse_kodu/docs/kaits ... ember_2011
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Jah, kaitseliidus on tõesti sellised asjad võimalikud, kuigi see KP abi ja kompaniiveebli jutt tundub olevat ikkagi suur erand.
Mitte erand, vaid KL üksuses kompaniiveebli kohal reservi mees on üsna võimatu tänase seisuga. :wink:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas jackpuuk »

Jah, tänu omaloodud teemale olen palju rohkem kursis, korduvalt andmeid uuendanud ja ka RÕK läbinud.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas soesilm »

Jumala lahe! :roll:
Mõelge veel korra ja ... JAH või EI!
Ülejäänut võib lugeda teiste teemade altki!
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas soesilm »

Ma katsun veidi selgust tuua
Esiteks ei saa kellegil olla kahte SA ametikohta. Võib olla muutunud ametikoht aga ei saa olla kahte.
Teiseks on KL osa KV sõjaaja struktuurist. Ärge ajage segast.
Kolmandaks on KL allüksustel SA ülesanded, mida on määratud kui allüksusele. Kompaniile antakse kompanii ülesanne. Kui selles kompaniis on 70 inimest (kaitseliitlast), siis tuleb sinna reservist inimesi juurde panna, et kompanii oma ülesandega hakkama saaks. See on vägagi mõistlik, arvestades et kompanii struktuur oma ülematega on juba olemas.
Neljandaks on eriliselt loll jutt tõrjuda Eesti kodanikest reservväelasi KL üksustest. Eriliselt loll, rehepaplik, asjatundmatu, mitteriigimehelik jne. Justkui sõdiks 70 kaitseliitlast paremini, kui 70+ veel 100 riigi kodanikku. Eriti kui arvestada tänast seisu nende 70 mehega. Kus nad on ja kas nad on, seda teavad kaitsliitlased ise paremini ...

Ma saan aru, et siin võib iga vend ennast kõige targemaks pidada. Teab täpselt kus temast kõige rohkem kasu on :? Soovitan vaadata "Malevat". Kulla tarkpead, kust te võtate, et omades reamehe, seersandi, veebli või isegi kapteni auastet ja koolitust, olete teie piisavalt pädevad sellisel tasemel otsustama. Keegi ei keela sõnavõtmist või arvamuseavaldamist. Aga otsustavad need kes suurest pildist aru saavad. Allatah - ära solvu, kuid sina näiteks kindlasti ei saa kõigest aru. Loomulikult on selles süüdi ka süsteem, mis pole end arusaadavaks teinud. Olen nõus, et mitte kõik RÕKid pole läbi viidud või planeeritud mõistlikult.

Ja veel. SA ametikoht peab olema peas, mitte paberil ja kapipõhjas. Kui signaal tuleb ja Allatah on näiteks sõbral külas, siis ei peaks ta reisima teise Eestimaa otsa, kapi juurde kus asub SA ametikoha teatis. Ta võiks minna otse kogunemispunkti. Ja igal SA ametikohaga mehel on konkreetne kogunemispunkt.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas allatah »

Ma suhtkoht nõustun Soesilma seisukohaga. Lihtsalt et siiras usus, lootuses ja püüdes :D riiki võimalikult hästi teenida, TUNDUB mulle üks (vale) variant olema parem, kui too õige. Oma osa on siin vast ka selles, et mul ei ole täit ettekujutust sellest mis hakkab saama sõjaolukorras juhul kui kõik meie mobilisatsioonimehhanismid korralikult tööle jõuavad hakata. Ega see iseenesest ei olegi otseselt minu asi, minu asi on vaid käsku täita, aga no näiteks kaks küsimust:
1)Läheb kiiresti jamaks. KL koguneb iseseisvalt ja kogunevad ka need, kes tegelikult peaksid minema KV alla. Kui kolm tundi hiljem tuleb mop, kas siis saadetakse KVst sellele KL üksusele käsk, et saatke nüüd rms Kraavikallas meie juurde? Selline asjade kulgemine on ju üpriski reaalne. Või peaksin ma jääma ootama mobilisatsioonikäsku, mis tuleb võibolla 5minuti pärast, võibolla 3 päeva pärast või äkki ei tulegi. (jah, tean et reaalselt on KL ja KV sõjas üks suur kaitsevägi kokku, aga hetkel jagan selle ikkagi KLiks ja KVks asjade piltlikustamiseks)
2)Kust tulevad need instruktorid, kes hakkavad sõjaajal reservväelastele elementaarset tarkust meelde tuletama? Võibolla on asjad viimasel ajal paranenud, aga olen rääkinud inimestega kellel ametlikult oli muidugi üks koht, aga reaalselt eeldati neilt kahes kohas viibimist.
Nagu ei sõltu sõja saatus meie veoautode mootoriasetusest, ei sõltu see ilmselt ka nendest väikestest asjadest, aga hea ju oleks, kui kõik oleks selge ja paigas.

Otseloomalikult tuleb KLile sõjaajal inimesi juurde anda. Isegi kui esialgu saadakse kõik kohad väikese ülejäägiga täis (mõned üksused on vist ka sellised), on peale esimest kontakti värsket verd vaja. Ma arvan, et see jutt, et KL ei taha "tavalisi" reserviste on pigem kuskilt sellest kohast tulnud, kui mõnel õppusel avaldas grupp kaitseliitlastest sõpru ühes telgis olla vms.

Muidugi, ma ei pea kõike teadma, aga oli hetki, nädalaid ja kuid kui meie üksus arvas, et SA ajal saadetakse meid laiali, sest kuskilt kõrgemalt oli mingit sellist infot lekkinud.

Sorry, kui leiate, et aitab küll sellest jamast, siis las moderaator kustutab selle pika posti ära.

---
Jah, SA ametikoht tekitas kahtlusi, sest kui Aarne Rannamäe ütleks, et nüüd kogunevad 43 ja 47 ITP, siis võtaks ilmselt mõtlema küll, et kas ma olin ikka 43 või olin 34 ITP. Aga kontrollisin asja üle, ja nüüd on see loodetavasti peas. :D
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas soesilm »

Allatah - nüüs mõistan ma sind paremini. Küll me omale õige koha leiame!
Täpsustuseks: Väheteadliku reservväelase instruktor mobilisatsiooni või päris sõja korral on teadlikum reserväelane. Kui selleks on oskuslik KL liige, siis tema (Soomes on nii samuti).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist