Kaadrimuudatused

Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Lemet »

Kantsler Terras läheb tagasi kaitseväkke

http://www.postimees.ee/?id=316911
Kaitseministeeriumi kantsler Riho Terras naaseb kaitseväe tegevteenistusse peastaabi ülema ametikohale, senine Kaitseväe Peastaabi ülem brigaadikindral Neeme Väli saab Eesti järgmiseks sõjaliseks esindajaks Brüsselis...
...Kaitseminister Aaviksoo võttis kaitseväe juhataja palve vastu, teeb valitsusele ettepaneku kantsleri vabastamiseks ja alustab otsinguid sobivate kandidaatide leidmiseks kantsleri ametikohale...
Varsti peaks KV juhataja aeg otsa saama ... :roll:
Viimati muutis Lemet, 23 Sept, 2010 12:53, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Roosimägi: Terrast valmistatakse ette kaitseväe juhataja ametipostiks

http://www.postimees.ee/?id=317025

Huvitav, mida see KV-le siis tähendaks. Kommentaarid artiklitele on neutraalsed või siis negatiivse alatooniga.
Wulflam

23.09.2010 13:35
See ei ole hea uudis. Terrasel on arvatava kaitseväe juhataja ametiposti täitmiseks veel oioi kui vara! Ja minul on tõsine eelarvamus meeste kohta, kes saavad ühe aastaga kaks auastet kõrgemale...Parem olgu Laaneots edasi.

nukker

23.09.2010 13:39
See on isegi väga halb uudis. Terrasega ma küll luurele ei läheks. Tunnen teda selleks liiga hästi.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Huvitav on märkida, et Kunnase oponendid on siinsamas foorumis heitnud vennale ette puudulikku kogemust tänapäevaste õppekeskuste juhtimisel ja seetõttu ei olevat tema jutt justkui pädev KV juhtimise teemadel.

Võttes ette Terrase CV
http://www.kmin.ee/et/riho-terras

leiame sealt õppekeskuse ülema staazi tühine poolteist aastat ja sedagi enne 2000. aastat. Ka ei ole kuskil näha pädevat vanemohvitseri kursust (võrreldavat KSK keskastmekursusega), mis peaks olema eelduseks kindraliks saamisele. Samuti pole ka brigaadistaabi või -ülema kogemust ja mis kõige tähtsam - sootuks puudub sõjaline kõrgharidus :roll:

Niiet mehed, kõver on see jutt, mis siin aetakse mõnikord...
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Mis nad siis nii väga mõttetud...Laaneotsa ametiaeg hakkab otsa saama? Hakkab. Järglast on vaja? On. KV juhataja ametikoht on riigis oluline? On? Keda sa ise sellele ametikohale arvad? Laaneots jätkab?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Loemaa võid maha tõmmata, tema läheb 2011 algul erru...Ka teiste puhul on omad kahtlused, liiatigi jääb sel juhul veidi segaseks Terrase viimase aja liikumine ametiredelil. Eelistatavaim oleks küll jah ilmselt Laaneotsa jätkamine.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Väli, Saar ja Loemaa on kindlasti Terrasest eespool olevad valikud. Võimalik, kuid vähetõenäoline on mõni muu kompromisskanditaat. Sealhulgas ka Terras.
Corvus, ära mulise teemal, millest sul sedavõrd udune ettekujutus on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Corvus, lugeda ei mõista või, Loemaa LÄHEB ERRU. Jaanuaris.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

NSR andmetel läheb ka Laaneots pensile ja mingit uut ametiaega ei tule st seadust tema pärast muutma ei hakata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Ning Väli läheb 1 veebruarist Eest sõjaliseks esindajaks NATO ja EU juurde, vaevalt, et pooleks aastaks sellist ametikohta täitma hakatakse.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

http://www.postimees.ee/?id=374758
Valitsus arutab homsel istungil otsuse eelnõu, mille kohaselt tehakse presidendile ettepanek vabastada alates 1. märtsist ametist kaitseväe peastaabi praegune ülem brigaadikindral Neeme Väli ning nimetada uueks peastaabi ülemaks kolonel Riho Terras, kes praegu teenib peastaabi ülema asetäitjana operatiivalal.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Loen siin ja mõtlen. Mitte, et ma Terrase poolt olen, või tegelikult - mitte, et mu arvamus kellegile üleüldse korda läheb, aga ühte tahan ma ütelda nagu räägitakse Õnne 13 seriaalis. Jube karmid on ikka meie hinnangud. Eriti muidugi kpt Trumm. Täiesti must-valge. Terras ei sobi, sest 1. pole kogemust ja 2. pole haridust. Ükskõik mis kogemuse sa ette tood, siis kohe leidub vastuväide. Aga ta pole brigaadiülem olnud. Või staabiülem. Pataljoniülem on küll olnud, aga sedagi enne aastat 2000 ja mida need meie pataljonid üleüldse väärt on. Vot omalajal n-liidus, seal saadud kogemus on kuldaväärt! Seal läbitud teenistus on asja eest. Ja haridus! On küll kõrgem sõjaline haridus, aga ikka pole see. Miskit on ikka viltu.

Kaua selline alavääristamine siis kestab? Kust üleüldse saada selliseid kogemuse ja pädevusega inimesi? Maaväe ülem pole ju kah brigaadiülem olnud. Ja ega pataljonikogemust kah suurt pole. Ja mis see pataljonikogemus ka maksab niikuinii - eks see pataljon on üleüldse mingi väetike. Ehk siis - mingi normaalne areng peab loomulikult olema, aga ärgem unustagem meie olustikku. Kui mitte Terras, siis kes seda kohta täitma hakkab? Veelkord - ei ole ma kellegi fännklubist (või kes minu käest üleüldse küsibki), aga eks kõik meie kandidaadid on kord ühte, kord teistpidi kööbakad. Võib-olla on meil paremaid, aga võib-olla need paremad ei ole piisavalt lollid, et pea ees sita sisse sukelduda?

Ja teine asi, mis mind ikka kõvasti-kõvasti närvi ajab on see n-liidu ülistamine. Mehed, kurat, jätke järgi! Mina väidan, et selle kogemusega pole tänapäeval suurt rohkem teha, kui perset pühkida. Vabandan roppuste kasutamise pärast. Mida meil sealt üle võtta on? Planeerimist? Hulluks olete läinud või? Või ehk inimeste juhtimise kunsti? Kas tõesti keegi mõtleb tõsiselt? Mida veel? Ilma ressursse loendamata lahmida? Seda sealt tõesti tuleks. See on ikka idiootsuse tipp lugeda, et kindral Laaneots sai oma ettevalmistuse iseseisva, NATO koosseisu kuuluva, väikeriigi kaitseplaneerimiseks ja kaitseväe juhtimiseks üle 20 aasta tagasi kommunistliku riigi taktikalise taseme kogemuse kaudu. Tõsine tase!
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Veel tõsisem tase on selle kogemuse eiramine, mida isand Nelk paistab soovitavat. Võttes kuulutada, et Laaneots on jäänud 20-aastase tagusele tasemele. Ah et siis uuemal ajal käib sõjapidamine hoopis teistmoodi....2008 küll nii ep tundunud, vana hea roomik ruulis mu meelest endiselt. Millegipärast ei võta keegi nendest "tarkpeadest", kes kuulutavad, et "tänapäeval on sõjad hoopis teistmoodi" lahti seletada, mille poolest see Gruusias peetud sõda siis ikka "hoopis teistmoodi" oli...ja mille poolest NSVL kogemus tänaseks päevaks on lõplikult minevikku kadunud. Järsku on korrutustabel kah ära muudetud?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Ma peaksin oma moka kinni hoidma, kui ei suuda arusaadavalt seletada. Aga siiski, kiusatus on suur. Ehk siis küsimus õigustatud - miks ei saa n-liidust saadud kogemust üks-üheselt üle kanda ja kas see on täiesti kasutu? Kindlasti mitte kasutu ja sellist must-valget asja pole kunagi väitnud. Vastan. Minu väide - kindlasti ei erine kõrge intensiivsusega sümmeetrilises lahingukeskkonnas Vene motolaskurpataljoni (või siis palun - brigaadi) tegevus palju n-liidu aegsest tegevusest. Noh ja siis? Kuidas see kõik sakslastesse puutub? Mis selle teadmisega on pihta hakata Eesti kaitseväe juhatajal? Ma saan aru, et Lemet paneb ette kindral Laaneotsa asumise mõne reservpataljoni või siis brigaadi/kaitseringkonna S2 ametikohale? Ärgem eirakem omandatud kogemust! Kasutagem korrutustabelit!

Aga mida ühist on Vene ja n-liidu strateegilise (mitte ainult sõjalise) taseme otsusetegemisel ja -mehhanismidel? Et poliitbüroo või? Või mida teab nendest asjadest üle 20 aasta tagasi diviisiülema ametikohal teeninud mees? Mida ta teadis n-liidu strateegilistest otsusemehhanismidest? Miks ma sellist jama sellest strateegilistest asjadest ajan? Sest see on see tasand millega kaitseväe juhataja tegeleb. Riigi kaitsmine alles siis, kui needsamad roomikud juba "ruulivad" on natuke hiline ettevõtmine.

Minu postitused ei ole mitte mingil juhul suunatud kindral Laaneotsa vastu, ega alahinda tema elukogemust. Iga sellise taustaga mees on kõva mees. Ja mitte mingil juhul ei ole Laaneots jäänud 20 aasta tagusesse aega. Ma tahan lihtsalt öelda, et mitte ühtegi asja ei tohi ülemüstifitseerida. Ei ole õige kindralit kiusata ja talle üleinimlikke omadusi omistada ning oodata temalt üle varju hüppamist. Piisavalt laialt kogemuste ülekandmist tõlgendades on rooma tsentuurioni teadmised-kogemused tänapäeva jaoks täiesti adekvaatsed. Ehk siis - Laaneots on kõva mees, aga ka Terras (Sirel, Tiganik jne) on ka kõvad mehed.

Avamata uut Pandora laegast väidan, et sõjapidamine on täpselt samasugune, kui 100 või 1000 aastat tagasi ning hoopis teistsugune, kui 20 aastat tagasi. Üksikisiku tasemel (hirmud, otsusetegemise paine juhtidel jne) on kõik sama kui enne. Samas tehnilised vahendid ja näiteks juhtimise põhimõtted täiesti teistsugused, kui 20 aastat tagasi, ja seda eriti veel võrreldes n-liiduga.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

kindlasti ei erine kõrge intensiivsusega sümmeetrilises lahingukeskkonnas Vene motolaskurpataljoni (või siis palun - brigaadi) tegevus palju n-liidu aegsest tegevusest
Samas tehnilised vahendid ja näiteks juhtimise põhimõtted täiesti teistsugused, kui 20 aastat tagasi, ja seda eriti veel võrreldes n-liiduga.
:dont_know:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Postimehe kommentaarium on üsna eripalgeline: kes hindab tantsuoskust, kes...

Sealsete kommide siia ületoomine oleks ainult ballast, kuid ... mina lugesin läbi.

terv
o
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist