www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 26 Juun, 2019 15:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 546 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kaadrimuudatused
PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 12:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

..pardoon - mõtsin muidugi OF5.. vanaks hakkan jääma krt :oops:

Ja väidan konkreetselt seda, et kolonelide/kolonelleitnantide ametikohti ongi selles väikses kaitseväes ülepakutult pallu:
-- eelkõige pseudoväeliikides
-- siis poliitilise varjundiga välisteenistuse ametikohtadel
-- ka kaitseliidus - kui ikka malev SA pataljoni välla ei käi, on kol-ltn malevapealikuna nonsenss
-- pluss muudel erinevatel pehmoerialadel(-mis tihtipääle ei pea üldse sõjaväelaste ametikohad olemagi)

Summa summarum toimubki meil täna (täis)kolonelide üleproduktsioon - ja olen siin teemas ka varem sellest kirjutanud.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 13:33 
Eemal
Liige

See suur, et ... sellega on niimoodi, et mõne nurga pealt võib nõus olla. Et üleproduktsioon ja kõik muu. Ilus loosung. Ja lihtne. Ja igaüks kirjutaks kohe alla. Aga kui süüvida, siis on see nagu valimisloosung. Ei korruptsioonile! Vargad vangi! Kõik rikkamaks! Elu paremaks!

Meil ei ole niivähe kolonelide ja kolonelleitnantite ametikohtasid olnud, kui meil praegu on. Aastaid tagasi oli ikka kõvasti rohkem. Kogu aeg vähendame ja jätkame vähendamist. Ilma valimisloosungiteta.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 13:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Veiko Palm kirjutas:
Kogu aeg vähendame ja jätkame vähendamist. Ilma valimisloosungiteta.

..siis on mul ju õigus - ilma valimisloosungiteta :|

Ja veel - kuna ma ei kandideeri, siis on siin foorumis oma nime all esinevate kolonelide-kindralite korduvad vihjed valimistele ebakohased.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 14:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kui tohin pärida personalialast täpsustust. Faktid, kui soovite.

A. Kui suur on täna ja varasema kolonelide/kolonelleitnantite ametikohtade arvu vahe, suurusjärk?
B. Kui palju on meil täna kolonele/kolonelleitnante, kui palju oli neid varem?

Märkus. Kas mulle tundub, või eeltoodud punkt A ja B ei pruugi olla korrelatsioonis?

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 17:53 
Eemal
Liige

Ma ei vihjanud mingitele kandideerimistele ega valimistele. Pigem viitasin loosunglikkusele. Valimisloosungid kipuvad olema lühidad, löövad ja meile kõigile meeldivad. Selle elluviimisega on jälle nii nagu on. Sõduritele rohkem palka! meeldib meile rohkem, kui kindralitele rohkem palka!

Mingeid täpseid arve ja muud säärast ei hakka ma avaldama, peate minu sõnale lootma jääma, kuid selge on ka see, et mitte kunagi varem ei ole olnud nii palju kolonele ja kolonelleitnante, kuid ametikohti on vähem, kui varem. Seega - ei ole tõesti korrelatsioonis.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 19:46 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Ja veel - kuna ma ei kandideeri, siis on siin foorumis oma nime all esinevate kolonelide-kindralite korduvad vihjed valimistele ebakohased.

Esiteks ei ole ma oma teada neid vihjeid teinud. Ma ei loe seda kuidagi välja ka Palmi postitusest.
Teiseks ... ebakohaste vihjete ja viidete osas vaata peeglisse või meenuta minu viimast signatuuri.
Kolmandaks too mõni näide:
Tsiteeri:

Tsiteeri:
-- pluss muudel erinevatel pehmoerialadel(-mis tihtipääle ei pea üldse sõjaväelaste ametikohad olemagi)

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 20:44 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Martin Herem kirjutas:
Esiteks..
Teiseks..
Kolmandaks too mõni näide:
Tsiteeri:
Tsiteeri:

..sinu esiteks // teiseks jätan ma sisutühjadena vahele.. misspuutub kolmandaks - saada mulle PS hetkelkäibiv koosseisutabel (ühes välisteenistujate nimekirjaga) ja teeme ära :)

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 21:31 
Eemal
Liige

Proovime veel korra.
Sinu postitus:
Tsiteeri:
Ja väidan konkreetselt seda, et kolonelide/kolonelleitnantide ametikohti ongi selles väikses kaitseväes ülepakutult pallu:
-- eelkõige pseudoväeliikides
-- ka kaitseliidus - kui ikka malev SA pataljoni välla ei käi, on kol-ltn malevapealikuna nonsenss

Ma palun näiteid ja sina:
Tsiteeri:
saada mulle PS hetkelkäibiv koosseisutabel (ühes välisteenistujate nimekirjaga) ja teeme ära :)

Nüüd tuleb välja, et sul ei olnud aluseks midagi enamat, kui tunne või kihelus näppudes? :lol:
Jõudu tööle!
:lol:

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 21:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Pagana sisutühi vastus - KVJ tasandilt peaks oluliselt veenvamalt produtseerima..
Tahad faktidega põhjendet vastust - saada koosseisutabel ja ära muidu tühja "kihele"...

Aga üldselt võta pln vabalt - ma alles esimest päeva peale pikka karistust vällas, ei viitsi niipallu postitada :mrgreen:

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 22:16 
Eemal
Liige

Väga sisutühi väide oli, Borja.

Prooviks äkki niimoodi - liiga palju firmajuhte saab liiga palju raha. Millised nendest siis? Aga andke mulle firmade nimekiri ja nende palganumbrid, siis ütlen. Kuidas kõlab?

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 22:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Sulle, Veiko, esitas akf Überpolkovnik konkreetsed küsimused - niiet vastagi temale ja ära hakka siin silmapetteks hoopis mind ründama :twisted:

Sest ma tegelen korraga nagunii vaid ühe vastasega ja sul ei õnnestu mulle oma agendat pähe määrida - peaksid seda teadma :wink:

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2018 23:24 
Eemal
Liige

Ta on tõesti tagasi!
Võimsamana kui kunagi varem!
:lol:

Üles

PostitusPostitatud: 27 Dets, 2018 10:20 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Viskan ka ämbritäie bensiini telgiahjule. Vana teema. Mis neist kolonelidest.
Soliidse aruande nagu https://www.kra.ee/static/aruanne_kaits ... s_2017.pdf
andmetel on Eestis 31.12.17 teenistuses 12 (!!!) kõrgemat ohvitseri (st kindralit või admirali). 2017 lisandus 3 tk.
Muidugi vanemohvitsere on ka samapalju kui nooremohvitsere (ca 550).
Vastav tabel on lk 22.

Et ei algaks kohe minu sildistamine tont teab milles, siis deklareerin ka alandlikult, et ei KVJ, PSÜ, KLÜ ja ka kahe brigaadi ülematega minu silmis seda probleemi pole. See on kokku 5 kõrgemate ohvitseride ametikohta sellest 12-st. Kui on taga reaalne lahingukoondis (brigaad, KL jõuab ehk sinna aastate pärast), siis minuarust võiks seal koloneli asemel vabalt brigadiir olla.

Mäletab kunagisest paralleelteemast, et Soomes ja Iisraelis on kindralite arv enamvähem võrreldav diviisitasemel koondiste (või nendega, mida annaks olemasolevatest vägedest moodustada), aga kus on meil need diviisid. Ja tegelikult oli ka siin olnud vene armees sedasi. Kui kõik see 25 tuhandene vägi kokku lugeda, venitab hädapärast 2 diviisi kokku. EW perioodi palun näiteks mitte tuua, siis oli SA KV suurus üle 100 000 mehe ka (mis inimeste arvult on nagu 7 diviisi) ja reaalseid brigaaditaseme üksusi (tollal rügemendi nime all+suurtükiväegrupp) oli siis 18, mitte 2,5.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Dets, 2018 11:01 
Eemal
Liige

Kas juhtuks midagi hullu, kui Eestis poleks mitte ühtegi kindralit? Tõenäoliselt mitte. Kas juhtuks midagi hullu, kui Eestis oleks näiteks 20 kindralit? Jällegi - tõenäoliselt mitte. Kas on olemas mingit "teaduslikult" tõestatud kindralite "õiget" arvu? Kindlasti mitte. Hakkame kindralite ametikohtasid vähendama kuni kpt Trummi poolt lubatud piirmäärani? Võib ka nii, aga miks? Ja seda kõike on siin üha uuesti ja uuesti kedratud. Trumm ei kuula mitte ühtegi argumenti või lauset, Trumm ei usu mitte ühtegi (faktidega tõestatud) väidet ja alustab jälle natukese aja pärast otsast peale.

Ja lihtsalt faktilise märkusena - KRA aruandes EI KAJASTU meie reservsõjavägi. Teisisõnu - meil EI OLE vanemohvitsere rohkem, kui nooremohvitsere, sest enamus nooremohvitsere on ju reservväelased. Nagu ka enamus sõdureid ja nooremallohvitsere. Hakkame ka sellest rääkima või?

Üles

PostitusPostitatud: 27 Dets, 2018 11:34 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Trumm ei kuula mitte ühtegi argumenti või lauset, Trumm ei usu mitte ühtegi (faktidega tõestatud) väidet ja alustab jälle natukese aja pärast otsast peale.

Ikka usun. Olen (veel) päris õppimisvõimeline ka.
Küsimus ei ole ju kindralite arvus, vaid probleemiks on kindralite arvu tagant puuduvad väed.
12 kindralit hädapärast 2 diviisi suurust välja venitavas armees pole lihtsalt tõsiseltvõetavust suurendav näitaja.
Selliseid tegevusi nimetatakse lihtsalt pakasuhha ja selle vastu olen ma tõesti.
Põhjusel, et see on negatiivne eeskuju allapoole. Sellele samale väiksele märkamatule reservistile. Kelle suhtumist asjasse mõjutab ka ürituse tõsiseltvõetavus. Umbes nagu riigireformi idee ilma RK, riigikaitselei ja presidendi kantselei kärbeteta.

Küsimus pole kuigivõrd majanduslik (sääst oleks väike), kui just imagoloogiline.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 546 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Kapten Trumm ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: