www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 17 Jaan, 2019 10:34

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 95 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Üldine ajateenistuskohustus
PostitusPostitatud: 05 Dets, 2017 20:07 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Tsiviilsfääris ja sisejulgeolekus on selle vere paksuse probleem ammu läbi töötatud. Selle kohta, kuidas muust süsteemist iseseisvaid sisekontrolle organiseerida, on suur hulk kirjandust. EKV kohta ei oska kommenteerida.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 05 Dets, 2017 22:49 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Ajateenistusse kõlbulike noorte meeste hulk on vähenenud, ent riigikaitse olulisus vaid kasvab. Eesti mastaabiga riik ei saa seda endale lubada ja aeg on kõneleda isikupärastatud lähenemisest, mis aitaks rakendada iga kutsealuse potentsiaali, kirjutab Vanalinna Hariduskolleegiumi vilistlane Daniel Tamm.
Niimoodi käesolev teema algas. Nüüdsiis on sama noormees kirjutanud arstliku komisjoni läbimisest ja seesinane kirjutis on tekitanud elavat arutelu üldise ajateenistuse teema all. Las see sinna ka jääb, aga ajateenistuse tagasisidet puudutava mõne postituse tõin siia.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

Teema pealkiri: Re: Ajateenijate väljaõpe
PostitusPostitatud: 29 Juun, 2018 12:28 
Eemal
Liige

Loen mil.ee lehelt, et SBKd on lühendatud 7 nädalale ja välja on võetud teemad, mida üksikvõitleja tasemel vaja ei lähe, nagu näiteks, meeskonnarelvad, A-kategooria lõhkamine, jao toimimise põhimõtted ning on pandud rõhku sõduri universaalsetele oskustele, mida läheb vaja kõikide erialade juures <http://www.mil.ee/et/uudised/10312/s%C3%B5duri-baaskursus-l%C3%A4bib-uuenduskuuri>.

Siin on see koht, kus minu arusaamine läheb uue õppekavaga küll risti vastuollu just meeskonnarelvade kohapealt. Jao kuulipilduja ja TT relv peaksid igal sõduril selged olema. Võibolla ei pea ta seda kunagi kasutama, samas on tal olemas teadmine, kuidas lasta, kui vaja peaks minema. Ma ei näe eriti täiendavat aega, millal seda õpetada. Ma ei tea uue SBK sisu, kuid vana järgi võiks kohe maha tõmmata topograafiat (nt kui paljud on kasutanud asukoha määramiseks sälkimist või on kaardi vaadates avastanud, et kaardiruudus on pinnavormidest sadul või uhteorg). Kui suudavad asimuuti ja koordinaate määrata ning orienteeruda, siis see on juba piisav.

Üles

PostitusPostitatud: 29 Juun, 2018 13:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

kulda18 kirjutas:
Loen mil.ee lehelt, et SBKd on lühendatud 7 nädalale ja välja on võetud teemad, mida üksikvõitleja tasemel vaja ei lähe, nagu näiteks, meeskonnarelvad, A-kategooria lõhkamine, jao toimimise põhimõtted ning on pandud rõhku sõduri universaalsetele oskustele, mida läheb vaja kõikide erialade juures <http://www.mil.ee/et/uudised/10312/s%C3%B5duri-baaskursus-l%C3%A4bib-uuenduskuuri>.

Siin on see koht, kus minu arusaamine läheb uue õppekavaga küll risti vastuollu just meeskonnarelvade kohapealt. Jao kuulipilduja ja TT relv peaksid igal sõduril selged olema. Võibolla ei pea ta seda kunagi kasutama, samas on tal olemas teadmine, kuidas lasta, kui vaja peaks minema. Ma ei näe eriti täiendavat aega, millal seda õpetada. Ma ei tea uue SBK sisu, kuid vana järgi võiks kohe maha tõmmata topograafiat (nt kui paljud on kasutanud asukoha määramiseks sälkimist või on kaardi vaadates avastanud, et kaardiruudus on pinnavormidest sadul või uhteorg). Kui suudavad asimuuti ja koordinaate määrata ning orienteeruda, siis see on juba piisav.

Minu loogika ütleb siinkohal et meeskonnarelvad õpetatakse lihtsalt hiljem, kuna pole üksiksõduri tase. Ajateenistuse pikkus jääb ju samaks.

Üles

PostitusPostitatud: 29 Juun, 2018 17:55 
Eemal
Liige

Võibolla tõesti. Tagasi vaadates oma teenistusele, siis kitsaskohana näen ma:
a) BaasNAK hakkab kohe pärast SBKd ning seal oleks jao drillides vaja KPd ja TTd juba alguses kasutada. Õpetamise eelduseks on, et BNAK saab pikemaks, sest seal on alati ajaga kitsas käes.
b) AJEK - keeruline õpetada, sest teemad on absoluutselt teised, inimesed laiali (õppesõitudes) ning instruktoritega on punases (neid on alati vähe ning põhipingutus on tehnika õpe)
c) millal toimub SBK3 meeskonnarelvade õpe, sest SBK ajal seda ei toimu?
Ennustan kohvipaksu pealt, sest pole teemaga suuremas plaanis kursis, kuid näen ainsa kohana meeskonnarelvade õpetamist mingisugust jalaväetaktika kursust. Mis eeldab, et sinna antakse aega juurde. Ja kui see nii on, siis ma siiski ei saa aru, miks see SBKst välja jäeti. Täiesti kohustuslik üksiksõduri oskus. Nt kui pääslas on valvetulevahendiks KP ja TT, siis ei ole alati erialamehi seal (nad füüsiliselt ei jõua).

Loodan, et eelpool loetlet meeskonnarelvad siiski sõduritele selgeks õpetatakse, vastasel juhul kuseme minu arvates endale ise kummikusse.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 95 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: