ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest

Vasta
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

See põlvede rikkumine päevast päeva saabastega joostes on minu tagasih. arvamuse kohaselt pisuke liialdus.
Rikkuda saab liigeseid ka parimate tossudega - joostes täistallaga.
Ise olen aastaid mööda asfalti km-e lapanud, nii tossude kui mil.saabastega.
Täistallale maandudes põrutab ikka päris korralikult, ka õhk- vmt tallaga.
Päkkade peal joostes ei tohiks idee järgi midagi halba noorte jalgadega juhtuda, kuna toimib nn vedruefekt
TÕDEONAJATÜTAR
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

huvitav. Mulle pole kunagi, ei koolis ega kusagil mujal keegi õpetanud jooksmist.

Vaevalt, et on sõjaväes mõni ajudega mees noori treenimas ja juhendamas. Need kel on ajud on kuskil kõrgemal positsioonil ja ei puutu noortega kokku igapäevaselt.

Aga see oli küll hea küsimus siin vahepeal, et MIDA noor inimene vastu saab, kui ta 8 - 12 kuud oma noorusest pühendab riigile, ühiskonnale ja kõigile nendele, keda ei koti, et tema Riiki teenib. Ühes peos on isamaa teenimine (sõjavägi) teises on hea palk, ilusad naised, pidu, reisimine, kool (eluks paremate tingimuste loomine), vabadus jne.
MIDA SAAB NOOR ENDALE SELLE aja eest vastu ?
Suitsuraha?
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Re: aega teenima!

Postitus Postitas Luuraja »

vihm kirjutas:tere kõik see pere!
mõne päeva tagasi sain kirja, kus teatati, et olen kaitseressurside hulka arvatud. varsti läen tehnoülevaatusele.
kui ainsaks tervislikuks probleemiks on mingised kroonilised kergelt kontrolli all hoitavad haigused (nt suhkruhaige/astmahaige), kas siis saab aega teenima või peab ülikooli minema?
kas 'püssi all' tolereeritakse arstimite kaasas kandmist või peab täiesti täiusliku tervisega olema?
Tere, kaitseressurss! Minu arvates on lausa super, kui Sinusugused õigesti meelestatud noored härjad relva enda kätte võtavad.
Minu õpetajakarjääri jooksul on olnud lausa kaks juhtumit kui Eesti Kaitsevägi keeldus tõsiseid tahtjaid vastu võtmast. Mõlemal korral liigse sportimisega vaevatud põlveprobleemide pärast. Aga noormehed on nüüd Kaitseliidus.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Kruudal on õigus. Julm ja otsekohene.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
vihm
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 27 Juun, 2007 20:44
Kontakt:

Postitus Postitas vihm »

elu juba kord on selline, et see, kes tahab, ei saa ning see, kes ei taha, peab. mitmed sõbra/klassivennad, kel on nn täiuslik tervis, mõtlevad kõiksugu lollusi välja, et mitte aega teenima minna. ja mina, kes seda kutset pikisilmi ootasin, (kardetavasti) jään just põlvede ja silmade pärast asjast kõrvale.
Spetsnaz
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Veebr, 2007 23:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Spetsnaz »

Ka minul on sõpru, kes ei taha kohe üldse sõjaväkke minna ja peavad seda ajaraiskamiseks.

Mina aga just vastupidi tahan sõjaväkke minna ja ainus probleem võib olla lampjalgsus. Tähendab, minule pole see mingi probleem, sest mind ei sega see absoluutselt, aga mida otsustatakse arstlikul ülevaatusel, see paneb mind muretsema. Kui ma tõesti tahan sõjaväkke minna ja suudan neile selgeks teha, et lampjalgsus mind ei sega, kas on siis lootust, et mulle antakse armu ning ei öelda mulle ära?
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

võeti kõik nii lamp kui ka pardijalgadega-kõik sobisid kahurilihaks NA ajal
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Nagu öeldi-kõlbasid kõik,nii nedodelannõje kui ka peredelannõje... 8)
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Oli mingi periood, kui lampjalgadega pääses Vene kroonust ära. Hiljem aga leiti, et kui just auvahtkonda ei sobi, siis vana hää stroibat (tööpataljon) neelab alla igasugused. Nii et lampjalad ja muud väiksed iluvead sattusid stroibatti.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Spetsnaz
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Veebr, 2007 23:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Spetsnaz »

Mind huvitab just, kuidas asi tänapäeval on. Üldse ei võeta või on mingeid erandeid?
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

Mõned mõtted, lihtsalt...
Kruuda kirjutas:Nii tervise, kui ka füüsise osas oleks ehk abi koolides kehalise kasvatuse kehtestamine 5 korda nädalas. Paljudele noortele oleks see ainsaks füüsiliseks tegevuseks ja ega sügavat vahet pole kas mängitakse palli või tegeletakse teadusliku võimlemisega.
Idee on õige, aga kahjuks on tihti koolides kehalise õpetajateks mehed keda tuleks übern*umisele saata. Minu keskkooliaegne kehalise õpetaja oli alkohoolikust "vana", kes oskas vähemalt korra viie aasta jooksul oma auto purjus peaga ümber posti krussi keerata. Siiamaani allergia temasuguste "distsipliini" vastu !

Samas ei keelanud keegi omal käel trenni teha, ja selleks sai isegi Tallinnas käidud... Kõik olenes tahtest.
Kruuda kirjutas: 1)„Väärtusliku aja“ raiskamine vastab tõele. Eeldades, et noor inimene ei teeni üle Eesti keskmise jääb saamata jäänud tuluks 8 kuuga ~50000 krooni. On seda vähe või palju on subjektiivne. Isiklikult arvan, et kui poistele see summa peopeale maksta oleks virinat vähemalt sama palju.
Arvestada võiks ka et enamik sellest rahast kulub söögi ja elamispinna üüri peale, neid kulusid sõjaväes olles ju pole... "Keskmine" noor eesti mees paneb ülejäänud palga "pidude" alla niikuinii.

Vat sihuke on räpase tsivilisti arvamus... Ülikooli ajal minu aastakäiku väkke ei tahetud ja ise ka ei soovinud vabatahtlikuse korras astuda. Mida aeg edasi, seda enam tunnen et vähemalt kaitseliit poleks paha mõte.
m1a2
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Mai, 2008 15:17
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Ajateenistus mereväes

Postitus Postitas m1a2 »

Tere!

Olen hetkel sellises seisus, kus saaks valida kuhu aega teenima minna. KL alaselt olen aastaid maaväe teemadega kokku puutunud ning tekkis idee omandada selle 11 kuuga midagi täiesti uut, ehk siis mõttes mõlgub valikute tegemine mereväe kasuks.
Ootaksin väikest kirjeldust EV mereväes ajateenistuse läbimise kohta sellist kogemust omavatelt või siis asjaga lähedalt seotud olevatelt isikutelt. Eriti huvitaks olmetingimused, drillid, linnaload, teenistus kaldal vs teenistus laeval, arvamused jne.
Kasutaja avatar
kashey
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 17 Mär, 2005 18:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kashey »

Mereväes on sul võimalik ajateenistuse sees õppida laevatuukriks, muidugi kui füüsiline vorm ja tervis võimaldavad.
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Vaata ka sellisesse foorumisse, ehk on abiks:
www.sodur.com
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist