ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest

Vasta
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Re: Arstlik komisjon

Postitus Postitas swatest »

Teades, millises konditsioonis vennad eelmine aasta väkke lasti, on sinu rüht kõige väiksem vigastus.
Teenima saad kindlasti, iseasi kaua vastu pead.
kanavaras33
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Nov, 2014 20:05
Kontakt:

Kuidas registreerida ajateenistusse?

Postitus Postitas kanavaras33 »

Tervist.

Olen 18a vana ning oleks soov aastal 2015 läbida ajateenistus. Kuna tegelen kergejõustikuga ning suvel on põhiliselt võistlushooaeg, siis oleks soov seda mitte kõrvale jätta ja rasket tööd minema visata, vaid astuda ajateenistusse oktoobris.
Mida kõigepealt tegema peaksin ?
Kas üldse on võimalik ise valida, millal ja kuhu minna ? Sooviksin ise Tapale, kuna olen siit kandist.
Millal peaks juba reaalselt ühendust võtma, et läbida arstlik kontroll ?
Olen uurinud kaitseväe lehte seoses ajateenistusega, kuid seal pole erilist selgust saanud, seetõttu palun abi siit foorumist.
Kuna pole eriti kursis erinevate väeosadega, siis mida tasuks eelkõige uurida ? Huvitun pigem ehitamisest kui jala liikumisest.
Tänud, kes võtavad aega, et vastata.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Kuidas registreerida ajateenistusse?

Postitus Postitas TangoViktor »

http://www.kra.ee/ajateenistus/ajateeni ... asumisest/ peatükk ajateenistus omal algatusel.
Kui ehitamine meeldib, siis pioneeriks!
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Kuidas registreerida ajateenistusse?

Postitus Postitas kalleb »

kas EKV ka stroipat muidu olemas?
HotelVictor
Liige
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Nov, 2013 14:06
Kontakt:

Re: Kuidas registreerida ajateenistusse?

Postitus Postitas HotelVictor »

Oleneb mis tasemel kergejõustikku teed - võid ehk kandideerida Staabi- ja Sidepataljoni spordirühma.

Huvi on siis haara telefon ja helista KRA'sse, mõtle ennem hoolega läbi mida küsida tahad ja sealt saad suure tõenäosusega vastused kõikidele oma küsimustele.
Kasutaja avatar
tiith
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 16 Nov, 2010 11:57
Kontakt:

Re: Kuidas registreerida ajateenistusse?

Postitus Postitas tiith »

Sporti teed nagunii veel kõvasti, aga Pioneeris õpid selliseid asju, mida mujal ei õpita ja mis on huvitav. Samuti ei ole passimist.

KRA ametnikele tuleb tuimalt peale lennata ja küll saab sinna, kuhu tahad.
Tarvok
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Mär, 2015 21:05
Kontakt:

Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Tarvok »

Tere, olen 21 aastane ja vend on 18.
Mölemal suur soov Eestis armees teenida aga me pole kumbki Eestis pöhikooli löpetanud vaid välismaal, scouts lehel kirjas, et pöhiharidus on vajalik, kas ka välismaal omandatud haridus läheb arve?
Järgmine nädal paneme ennast vennaga ajateenistusse kirja ja peale seda kas Scoutsi vöi Prantsuse vöörleegioni, kui targemad mehed siin oskaks nöu anda mida oodata, kuidas valmistuda ja üleüldisi nöuandeid selle eluga seoses oleksin väga tänulik.

Tarvo.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Mazz »

Põhiharidusega üle kaprali auastme ei saa. Teadmiseks lihtsalt. Motiveerib sõduritoetus see 100 euri ? Või hiljem scoutsis mitte eesti keskmine palk ?
Tarvok
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Mär, 2015 21:05
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Tarvok »

Tere, raha ei ole pöhjuseks miks liituda soovime ja auastmed ka huvi ei paku.
Aga aitäh teile vastuste eest! Eks peale ajateenistust ole näha kuidaviisi see asi edasi läheb kas oma kodumaal vöi proovime vöörleegioni!
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1849
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Noor »

vöörleegioni
Väljamaa pöhikoolist Saaremaalt?:)

Vabandan, lihtsalt hakkas silma.

Ma arvan, et Scouts oleks ikka see parim valik. Edu, ajateenistuses.
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Tarvok
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Mär, 2015 21:05
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Tarvok »

Noor kirjutas:
vöörleegioni
Väljamaa pöhikoolist Saaremaalt?:)

Vabandan, lihtsalt hakkas silma.

Ma arvan, et Scouts oleks ikka see parim valik. Edu, ajateenistuses.
Väga hästi öeldud! Ei ole saarelt pärit, ise vennaga soovime ka pigem Scoutsis teenida aga köik söltub sellest pöhikooli hariduse nöudest, kui välismaa tunnistust aksepteeritakse siis meiepoolseid takistusi pole.
Tuttav kes leegionis oma 5 aastase lepingu just löpetas oskas ka öelda, et meie vanuses oleks sisse pääsemine köige kergem, tänapäeval pidi enamus mehi uksetaha jääma seal. Sinna minnes poleks jälle kindel, et me koos teenida saaks aga just see meie eesmärk ongi.
Tänud !
Kasutaja avatar
Heiks
Liige
Postitusi: 334
Liitunud: 23 Dets, 2003 20:47
Asukoht: Reval
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Heiks »

Tarvok kirjutas:
Noor kirjutas:
vöörleegioni
Väljamaa pöhikoolist Saaremaalt?:)

Vabandan, lihtsalt hakkas silma.

Ma arvan, et Scouts oleks ikka see parim valik. Edu, ajateenistuses.
Väga hästi öeldud! Ei ole saarelt pärit, ise vennaga soovime ka pigem Scoutsis teenida aga köik söltub sellest pöhikooli hariduse nöudest, kui välismaa tunnistust aksepteeritakse siis meiepoolseid takistusi pole.
Tuttav kes leegionis oma 5 aastase lepingu just löpetas oskas ka öelda, et meie vanuses oleks sisse pääsemine köige kergem, tänapäeval pidi enamus mehi uksetaha jääma seal. Sinna minnes poleks jälle kindel, et me koos teenida saaks aga just see meie eesmärk ongi.
Tänud !
Kui põhikool käes, tasub õppida scoutsis samal ajal ka keskharidus (gümnaasium) ära. Paljud scoudid käivad Paldiski Gümnaasiumi õhtuses osakonnas õppimas ja paljud on ka lõpetanud. Õpetajad on vastutulelikud (kuigi õppimisest ei pääse :)). Gümnaasiumiharidus annab tuntava palgalisa.
Tarvok
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Mär, 2015 21:05
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Tarvok »


Kui põhikool käes, tasub õppida scoutsis samal ajal ka keskharidus (gümnaasium) ära. Paljud scoudid käivad Paldiski Gümnaasiumi õhtuses osakonnas õppimas ja paljud on ka lõpetanud. Õpetajad on vastutulelikud (kuigi õppimisest ei pääse :)). Gümnaasiumiharidus annab tuntava palgalisa.
Aa aitäh, väga hea, kui selline vöimalus olemas siis teeme nii muidugi.
Aga äkki oskad öelda, kui mul on Eesti kodakondsus, olen Eestis sündinud aga pöhikooli olen löpetanud välismaal, kas selline asi oleks seal okei? Lehel kirjas, et nöutav on pöhiharidus, mul on see olemas aga jah, pole ühtegi Eesti tunnistust. Oskad äkki veel midagi lisada selle Scouts elu kohta, on äkki füüsiliselt midagi mis aitaks valmistuda vöi muud teadmised mis kasuks tuleks.
Tänud!
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Some »

Nõudmised kandidaadile
18-45 aastane täieliku teovõimega Eesti Vabariigi kodanik, kes on kaitseväekohuslane
Vähemalt põhiharidusega
Läbitud ametikohal nõutav, sõjaline väljaõpe (esmane sõjaväeline väljaõpe läbitud kas Kaitseväes või Kaitseliidus)
Peab omama kas reamehe või kaprali auastet
Valdab eesti keelt nõutaval tasemel (vähemalt B1 tase)
On nõutava füüsilise ettevalmistusega (võimeline saama üldfüüsilises testis vähemalt 190p)
Vastab tegevväelase tervisenõuetele peale Kaitseväe arstliku komisjoni läbimist
Hea tegutsemisvõimega muutuvas keskkonnas
Hea suhtlemisoskusega – oskus töötada meeskonnas
Ei tohi olla kriminaalasjas kahtlustatav või süüdistatav
Ei tohi olla karistatud tahtlikult toimepandud kuriteo eest
Ei tohi olla erakonna liige
Kasuks tuleb keskharidus ja C-kategooria load ja inglise keele oskus
http://vk.kra.ee/index.php/vabad-ametik ... ic_details

===========

Põhikooli lõpetamise tunnistamist vast mõistlik nende personalispetsialistilt küsida.
Tarvok
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Mär, 2015 21:05
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Tarvok »

Some kirjutas:Nõudmised kandidaadile
18-45 aastane täieliku teovõimega Eesti Vabariigi kodanik, kes on kaitseväekohuslane
Vähemalt põhiharidusega
Läbitud ametikohal nõutav, sõjaline väljaõpe (esmane sõjaväeline väljaõpe läbitud kas Kaitseväes või Kaitseliidus)
Peab omama kas reamehe või kaprali auastet
Valdab eesti keelt nõutaval tasemel (vähemalt B1 tase)
On nõutava füüsilise ettevalmistusega (võimeline saama üldfüüsilises testis vähemalt 190p)
Vastab tegevväelase tervisenõuetele peale Kaitseväe arstliku komisjoni läbimist
Hea tegutsemisvõimega muutuvas keskkonnas
Hea suhtlemisoskusega – oskus töötada meeskonnas
Ei tohi olla kriminaalasjas kahtlustatav või süüdistatav
Ei tohi olla karistatud tahtlikult toimepandud kuriteo eest
Ei tohi olla erakonna liige
Kasuks tuleb keskharidus ja C-kategooria load ja inglise keele oskus
http://vk.kra.ee/index.php/vabad-ametik ... ic_details

===========

Põhikooli lõpetamise tunnistamist vast mõistlik nende personalispetsialistilt küsida.
Tere, tänud vastuse eest. Äkki oskad öelda kas ajateenistuses osalemiseks pean olema Eesti sisse kirjutatud ? Vöi piisab kodakondsusest ? Pöhimötteliselt kui pean olema sisse kirjutatud, ma olen nöus ennast praegusest kohast välja kirjutama. Soov Eesti armees teenida on suur.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist