ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest

Vasta
KAAK
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 16 Okt, 2009 23:06
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas KAAK »

Pole hullu,kui väga aktiivsust üles ei näita ja enamus asju kaasa ei tee või teed kehvasti siis jaoülemaks sa ei saa.Saad hoopis NAK-i läbinud reameheks. 11 kuud reamees olla on kah ju mõnele motiveeriv ja ehk isegi eesmärk omaette.Meil oli ka NAK-i märgiga blokke.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas taara »

Sul vedas, et sa jaanuaris ei läinud. Siis peaksid drillina SBK-sid välja õpetama. Kui jaoülema huvi ei ole, siis oh seda rõõmu drill olemise puhul.
Trimp0
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 06 Okt, 2015 13:39
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas Trimp0 »

KAAK kirjutas:Pole hullu,kui väga aktiivsust üles ei näita ja enamus asju kaasa ei tee või teed kehvasti siis jaoülemaks sa ei saa.Saad hoopis NAK-i läbinud reameheks. 11 kuud reamees olla on kah ju mõnele motiveeriv ja ehk isegi eesmärk omaette.Meil oli ka NAK-i märgiga blokke.
Kas reamehena jääksin jao osaks või jään hoopis mängust välja? Nii palju öeldi, et kui nakist välja kukud jääd ülejäänud kasarmusse koristama.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas Martin Herem »

Miks sa seda kõike oma RÜ käest ei küsi?
Trimp0
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 06 Okt, 2015 13:39
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas Trimp0 »

Martin Herem kirjutas:Miks sa seda kõike oma RÜ käest ei küsi?
Mu RÜ ja RV pole just eriti meeldivad ja mõistvad isikud, seega jääb ära.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas Mudakoon »

Trimp0 kirjutas:
Martin Herem kirjutas:Miks sa seda kõike oma RÜ käest ei küsi?
Mu RÜ ja RV pole just eriti meeldivad ja mõistvad isikud, seega jääb ära.
Tea,kas see võiks olla ka seotud asjaoluga ,et sa teenistuse(õppetöö ajal) istud netis oma nutikaga? :dont_know:
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas hillart »

Kas peale NABKi on võimalik minna üle põhikutse eriala peale või siis mõne teise väeosa erialale? Mind pani põhimõtteliselt vastu tahtmist NAKi seoses lubade puudumisega ja nüüd vaikselt tiksun jalaväe nakis, huvi null ja motivatsioon juba esimesest nädalast läinud. Tõsiselt ei ole huvi jaoülemaks saada, aga ei tea ja ei räägita alternatiividest.
Paistab, et oled üks neist, kellel on kord kärss kärnas, kord maa külmunud, ja ikka pole hea ning üleüldse on ajateenistus üks aja ja noore elu raiskamine.

Võin öelda vaid üht. Eesti mehel on vaid 2 võimalust. Kas olla hea sõdur ja võtta oma väljaõppest kõike mida seal (tasuta) antakse, saada endale head sõbrad kogu ülejäänud eluks ning võimalikus lahingutegevuses oma ellujäämisvõimalust oluliselt tõsta, või ... Või olla halb sõdur, ning koos sellega teha kogu teenistus endale ja oma kaaslastele võimalikult raskeks, sõna otseses mõttes kaotada see aasta oma elust, sest ei õpita ega kogeta mitte midagi, jätta end oma kaaslaste mällu, kui üks luuser ja ebausaldusväärne "šlang" ning võimalikus lahingutegevuses olla veel kui ajutiselt elusolev "kahuriliha" ja "mõtetu mees", sest sa pole tahtnud õppida ellu jääma.

Noh, muidugi pakun ma välja ühe tõelisele luuserile ja šlangile kohase variandi, missugune paneb muidugi ka vastava pitseri sinu kogu edasisele elule. Aga see on juba sinu iseseisev ja sügavalt isiklik otsus (võib-olla esimene ja viimane sinu elus). Igatahes sellest "tüütust ajateenistusest" päästab 100%.
Nimelt võid hakata teesklema psüühilisi häireid. (Aga vahest sa ei peagi seda teesklema ja need ka tegelikkuses on sul juba olemas?) Võtab oma 3-4 (aga mõnikord ka vähem) kuud aega - ja oledki vaba. See on üks kõige kindlam ja ka lihtsam võte sellest "äärmiselt inimvaenulikust" ajateenistusest pääsemiseks. Ebastabiilse psüühikaga, kohanemishäiretega v.m.s. persoon saad sa selle protseduuri tulemusena olema. Muidugi võivad sellega kogu edasiseks eluks kaasneda teatavad piirangud oma eneseteostuse saavutamisel (kohe-kohe jõustuvad piirangud sõidukijuhtimisõiguse ja relvaloa saamisel,riigiametitesse saamise piirangud, rida erialasid, milliste õppimine edasises elus välistatakse, jne., jne.) kuid - mees teab, mida mees teeb.

P.S.
Aga - edu sulle, sest meie riik ei vaja selliseid motivatsioonita enesetapjaid, kelledest meile rohkem kahju, kui kasu oleks. :roll:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas taara »

Kas hillart muidu leiab, et ajateenistus on õigesti üle ehitatud? Kas ei oleks mingeid viise, kuidas vältida selliseid demotiveerivaid olukordu, kus mees tahab mingile erialale või just ei taha mingile erialale? Selline sunniviisiliselt jaoülemaks panemine ju rikub eelkõige üksuse õpet ja tegutsemistahet.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas wambambola »

Mis te õiendate inimesega. Lihtne küsimus ju ja võimalik, et kehv sõnastus.
Kas ei ole võimalik nö. "kaupa" teha võimalusel. Vahetada kellegagi kuskil välja jne. Selliseid jaoülemaid ei ole vaja.
Mulle ka ei meeldi palju asju nii KV-s, KL-s aga pärast hea meenutada "kino".
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui kutsealuste võtmisel jätta täielikult välja motivatsiooni/teadlikkust välja selgitav vestlus ja asendada see mingu hüper-puper psühholoogilise testiga, siis ei saagi tulemuseks olla muud kui märkimisväärne arv inimesi, kes satub ametikohtadele, mille ettevalmistamiseks vajalikuks pingutuseks motti pole. See oleks miinimum, mida nn eelkutse süsteemis teha annaks (kõige parem oleks muidugi teenistuses välja selgitada need, kes oskavad ja tahavad, aga see ei sobi eelkutse süsteemiga).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas TTA »

Kapten Trumm kirjutas:Kui kutsealuste võtmisel jätta täielikult välja motivatsiooni/teadlikkust välja selgitav vestlus ja asendada see mingu hüper-puper psühholoogilise testiga, siis ei saagi tulemuseks olla muud kui märkimisväärne arv inimesi, kes satub ametikohtadele, mille ettevalmistamiseks vajalikuks pingutuseks motti pole. See oleks miinimum, mida nn eelkutse süsteemis teha annaks (kõige parem oleks muidugi teenistuses välja selgitada need, kes oskavad ja tahavad, aga see ei sobi eelkutse süsteemiga).

Ma ei tea mitte kedagi kes reaalselt väeosades arvestaks neid eelkutse teste autojuhiks ja nak'iks jaotamise ajal.
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas kulda18 »

Vahest on piinlik foorumit lugeda. See on üks nendest kordadest. Piinlik on kolme asja pärast:

1) Eelkutse ajateenija kirjutab, et juhilubade puudumisel pandi ta autojuhtide kursuse asemel NAKi, kuigi ta ise seda ei soovinud. Põhjuseks, et tal polnud varasemast B katekooria juhtimisõigust, et Cga alustada. Riik muidugi teab, mis on inimesele parem - või ma eksin. Eesti on väike riik ja sõjavägi on meil ka väike, seega tuleks igat meest kasutada selliselt, et ta oleks võimalikult kasulik. Vähemotiveeritud jaoülem ei ole eriti kasulik. Keskpärase autojuhina oleks mees ilmselt kasulikum. Loodetavasti ei juhtunud, et mõni motiveeritud NAKi minna soovija B kategooria juhtimisõiguse olemasolu tõttu NAKi asemel AJEKisse ei saadetud. Kui mina aega teenisin, siis täpselt nii juhtus. Piinlik on, et eelkutse jaotamisel NAKi ja AJEKi vahel on endiselt veel peamiseks kaaluks autojuhilubade olemasolu, mitte mees ise.

2) Ja siis on piinlik kaasfoorumlase hillarti sõnavõttu lugedes. Mileks halvustada ja mõnitada? Mees äkki võtakski teenistusest nii palju kui see pakub, kuid autojuhina. Areneks, saaks lisaks Cle võibolla ka CE ja D kategooria. Olen näinud kuidas tehnikahuvilised poisid teevad koos tegevväelastega remonditöökojas sitast saia ning annavad teinekord tegevväelastele silmad ette oma mehaaniku oskuste poolest. Ja teevad seda hiljem iseseisvalt põllul. Ja teevad seda ka põllul iseseisvalt RÕKil. Ma oleksin olnud sama vähe motiveeritud, kui mind oleks ajateenistuse ajal NAKi asemel AJEKisse määratud. Kuidagi oleksin ennast sealt läbi lohistanud, kuid ei ole mul autojuhi hinge. Piinlik, kui inimesed sellest aru ei saa. Usun, et hillart oli märksa motiveeritum meditsiini erialal töötades, kui siis kui ta oleks käsukorras pandud määrdeainetega tegelema.

3) Ja selle pärast on samuti piinlik, et veel tänaselgi päeval suudab tegevväelane ennast ajateenija jaoks nii ebameeldivaks teha, et muredega ei taheta oma vahetu ülema poole pöörduda vaid tullakse foorumist abi otsima.

Nüüd teemaalgatajale. Mis sind NAKi juures kõige rohkem häirib? Inimeste juhtimine või midagi muud. On palju seersandi ametikohti, kus suurt kedagi juhtima ei pea. Parameedikud, sidemehed ... Tegeleb oma kitsa erialaga. Üks võimalus on proovida areneda selles suunas või on juba erialad paigas?. Samuti peaks sul olema õigus pöörduda väeosa juristi juurde, kellel on kohustus sulle vastata ning anda nõu, millised seadusest tulenevad õigused on sul oma praeguse olukorra muutmiseks.
Te ei usu mind juba siis, kui ma räägin maistest asjadest, kuidas te usuksite siis, kui ma teile räägiksin taevaseid asju?" Joh. 3,12
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas Mudakoon »

Et siis annaks nagu võimaluse midagi "muud" proovida kui hetkel antu ei sobi? Täna Tagalapati JÜ , homme Vahipati "ment" ja ülehomme mereväes madrus ja kui üldse miski ei "sobi" siis saadaks koju? Ajateenijad ju teavad ise mis neile parem...
Kui mitu "võimalust" peaks siis olema ,et leida tõeline "kutsumus"?
Kas riigile ja kaitseväele ei peaks jääma pisukene õigus koolitada noormehest selle eriala spetsi, keda peetakse vajalikuks riigi kaitsele?
On piinlik jah kui kaader suudab end "ebameeldivaks" teha veel nende pea olematute kohustuste ja reeglite järgimistega mis ajateenistusse veel jäänud on. :(
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Trimp0
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 06 Okt, 2015 13:39
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas Trimp0 »

Täna siis tuli rühmaülem ja ütles tuimalt näkku, et nüüd on nii, et surute endal peaajju mõtte, et saate jaoülemaks. See ei koti kedagi, et osad ei taha NAKis olla. Ja kui hakkama ei saa siis jääb reameheks ja see ei pidanud meile kohe üldse hea olema. Saime ka eriala valida aga ei osanud midagi veel öelda. Side muidu huvitaks, aga pole kindel millega jalaväe side allohvitser tegeleb?

To kulda18 - Jah, mul ei ole soovi kedagi juhtida. Vähe sellest, et mul puudub vastav iseloom ei ole mul ka sellist organiseerimisoskust ja eelteadmisi mida siin nõutakse.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: NAKist põhikutse erialale

Postitus Postitas TTA »

Trimp0 kirjutas:Täna siis tuli rühmaülem ja ütles tuimalt näkku, et nüüd on nii, et surute endal peaajju mõtte, et saate jaoülemaks. See ei koti kedagi, et osad ei taha NAKis olla. Ja kui hakkama ei saa siis jääb reameheks ja see ei pidanud meile kohe üldse hea olema. Saime ka eriala valida aga ei osanud midagi veel öelda. Side muidu huvitaks, aga pole kindel millega jalaväe side allohvitser tegeleb?

To kulda18 - Jah, mul ei ole soovi kedagi juhtida. Vähe sellest, et mul puudub vastav iseloom ei ole mul ka sellist organiseerimisoskust ja eelteadmisi mida siin nõutakse.
Kompanii sidemees on vist seersandi ametikoht reeglina. Kannad kompaniiülema raadiojaama, oled poole kohaga tema tentsik ning hoolitsed selle eest, et side kompaniis töötaks. St. sealhulgas kogu kompanii raadiotehnika üle arve pidamist, sideandmete õigeaegset sisestamist ning üleüldse kogu sellel teemal näpu pulsil hoidmist. Niipalju pead inimesi juhtima et vajadusel rühma sidemeestele jalaga tagumikku taguda kui nad oma asju ei tee või teevad viletsalt. Üldiselt aitavad sealjuures nende otsesed ülemad kui mured põhjendatud on.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 63 külalist