www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 26 Okt, 2020 1:05

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 576 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11 Juul, 2005 3:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

http://www.hot.ee/fiilike/ajateenistus.html väike spikker tulevastele ajateenijatele.

Süüta südames õilsuse leek.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Juul, 2005 7:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Selline küsimus et kui nüüd Lõuna-Eesti bürood augustis koondatakse Tartu siis saab riigikaitseosakond asuma Puiestee 114 ikka?
Nädalaid on möödunud ja keegi pole kõssanud, suht raske on tuleviku planeerida just töökoha suhtes kui valitseb teadmatus nii et otsustasin augusti keskpaigas vaba päeva nõutada ja ise kohal käia.
Teab ehk keegi ka kuna selles asutuses esimene ümberformeerimise melu läbi saab? Muidu ei lasta ehk uksest ka sisse.

PS kas kaitseväe seadustikus eksisteerib üldse mõiste "vabatahlik"? Tean naisi kes on läinud (ja pole kutsealused ometi) vabatahtlikult seega peaks ju olema ka meestele?...

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Juul, 2005 20:30 
Eemal
Liige

kuulsin sellist kõlakat, et scoutspataljon hakkab ajateenijaid vastu võtma, selliseid, kes soovivad peale ajateenistust selles väeosas jätkata. Oskab keegi kommenteerida.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Aug, 2005 13:24 
Eemal
Liige

KUI skaudid hakkavad ajateenijaid juurde võtma siis uhhh.... siis kaadriga ikke väga karmid probleemid!!!!!!... ju asi end kompromiteerinud...
Tõestisündinud lugu skautpatist<...tulid uued, värvatud mehed..ja üks neist, peale seda kui oli pool tunnikest ringi vaadanud, läks staapi, tühistas lepingu ja astus minema sõnadega..."rsk...TEIL pole siin KORDA!!!!...mis kuradi jamaga te siin tegelete!!"..nuja kui nüüd ajateenijad ka veel sinna saavad!?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Aug, 2005 14:47 
Eemal
Liige

Rändur kirjutas:
Sai helistatud, sekretär või kes seal valves on arvas et võimalik küll seega tasub vist endale pöialt hoida. Samas tõdes ta et see on küll esmakordne kui keegi vabatahtlikult tahaks ajateenistusse kui kutsealuste registrist kustutatud. Pidi osakonna juhatajale asja mainima. Loodan et see ka juhtub ja et vähemalt komisjoni kutsutakse sest teoreetiliselt peaks seaduslikust ja tehnilisest küljest kõik vinks-vonks olema.

Vat ei ole - ma samasugune sego, kes läks aastal 1996 Maneezi ja seal vaadati kui imelooma. Ja - mis te arvate? Arstid tunnistasid mu füüsiliselt igatpidi kõlbmatuks, kuigi omateada pole mul midagi viga olnud. Teise korraga õnnestus ja anti virila näoga piirang B. (naerukoht, sest see piirang ei huvita kedagi).

Mul oli ainult see asi teisiti, et ma polnud üldse kusagil kirjaski. No llihtsalt ei olnud olemas selle asutuse jaoks, kuigi vanust juba piisavalt.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Aug, 2005 20:51 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mnjah...

Seniks üritan end Kaitseliitu smuugeldada. Keegi siin enne mainis seda varianti aga ma kartsin et asi väga bürokraatlik. Üks kahest soovituse andjast aga arvas et ei tohiks kaua minna paberimajandusega. Abiks ikka seniks-kuniks (kui sinnagi sisse saab lipsti!)...

Üldiselt on see imelik jah et kui keegi kes vabatahtlikult tahaks minna peab end peale pressima hirmsasti. Ok ma pole veel eri asutuste uksi suurt kulutanud aga minu idealism saab vist küll mõned kenad mõrad :x

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Aug, 2005 15:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Lõuna Riigikaitse osakonnas trehvasin telefoniteel mingile asjalikumale tegelasele kes oskas ka mu küsimustele veidi vastata. Arstlik komisjon 19. september, ise suurt eri asutuste uksi kulutama vist ei peagi v.a. perearstilt tõend. Eks siis näis kas ei ilmne mingi varjatud tõbi a la südamerike või vähk. Minek oleks siis oktoobris kui hästi läheb.
Imelik et Valgas ei osatud midagi sellist öelda juuli alguses... :?:

Edit: muideks kas seda keegi oskab öelda et kas peab olema tingimata kirjalik kutse arstlikku komisjoni või võib ka lihtsalt kohale minna öeldes "kästi tulla"? Kas tõenäoliselt tegi vastav kutsealuste osakonna ametnik ka mingi märke kui ta käskis sel päeval ja kella ajal kohale tulla? Asi selles et kutsealuste registris mind ei ole ka enam, mingil veidral viisil ...
Uuesti helistada on veidi imelik, jääb väga sõjahullu mulje.

Üles

Teema pealkiri: aega teenima!
PostitusPostitatud: 29 Juun, 2007 13:51 
Eemal
Uudistaja

tere kõik see pere!
mõne päeva tagasi sain kirja, kus teatati, et olen kaitseressurside hulka arvatud. varsti läen tehnoülevaatusele.
kui ainsaks tervislikuks probleemiks on mingised kroonilised kergelt kontrolli all hoitavad haigused (nt suhkruhaige/astmahaige), kas siis saab aega teenima või peab ülikooli minema?
kas 'püssi all' tolereeritakse arstimite kaasas kandmist või peab täiesti täiusliku tervisega olema?

Üles

Teema pealkiri: Re: aega teenima!
PostitusPostitatud: 29 Juun, 2007 15:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

vihm kirjutas:
...kas siis saab aega teenima või peab ülikooli minema?
...

Kas PEAB ülikooli minema? :) Mis ajast ülikool kohustuslik on? :P

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Juun, 2007 15:20 
Eemal
Uudistaja

Mul põlveliigesed totaalselt läbi ja antud juba 2 korda aega ravimiseks. Järgmine aasta aga täitub 28 eluaastat ja ei teagi, mis siis otsustatakse :?

Nii, et ei pääse sa sealt "väga kergelt" :D

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Juun, 2007 15:31 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mul on ka põlvedega häda! Käisin opil just, meniski rebend oli. Mai saa aru, nii paljudel on mingi viga küljes. Kas vanasti oli samamoodi, kuid ei tehtud välja ?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Juun, 2007 15:45 
Eemal
Liige

Oh, vanasti oli rohi rohelisem ja vesi vesisem… :lol:
Ainus mida tean mis kroonust päästis oli 2 last ja üks poiss käis ka siis 6 kuud ära (tal oli naine 5 kuud rase teise lapsega kui võeti). Isegi puhkusele ei lubatud lapse sündimisel.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Juun, 2007 16:14 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Jah,olid ajad...
Nüüd ei taheta võtta siis ka kui ise trügid!
Mõned aastad tagasi kutsuti mind kah "kordusõppustele" ,et neil miskil sõjalisel üritusel veokate peale pädevaid inimesi vaja.
Minu sõjaline kvalifikatsioon neile väga meeldis ( see oli mäletamist mööda miski "voditel mnogoosnõh karburatornõh ...." jne - lõppu täpselt ei mäleta)
Ma siis ütlesin ,et tahan väga tulla,ainult et ma olen nõus ainult rooli taga istuma või ka auto all roomama.Rivisammu või lihtsalt seismist ei talu - mul üks koib pikalt ei kanna - alumine liigend poolde säärde välja on kruvide,poltide talade ja muu vanarauaga asendatud/toestatud.
Selle peale muutus komissariaaditädi morniks ja teatas ,et seda nad mulle garanteerida ei saa,seega mingu ma parem koju ja nemad arvavad mu kasulike inimeste seast välja,ning kriipsutavad maha.Ma küll ütlesin,et pole hullu - ma võtan kargu kaasa ning pikema seismise puhul nõjatun veidi ,või siis kui vaja sõjaväelikum välja näha,andku pikk püss,saab sellele toetuda.Aga ei.
Nii ma kordusõppustele ei pääsenudki.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Juun, 2007 16:26 
Eemal
Uudistaja

Ehk kardetakse seda, et kui võtavad pooltõbised endi ridadesse, siis nende tõbi aina süveneb ja nii tõmbavad endale jama kaela...lihtsalt sihuke mõte tekkis

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Juun, 2007 18:18 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kui on teada, et inimesel on vigastus või halb tervis on väga riskantne võtta meest õppustele/teenistusse, sest kui midagi juhtub tuleb kõvasti raha välja käia!

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 576 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: