www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 22 Sept, 2020 7:54

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 563 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 38  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: aega teenima!
PostitusPostitatud: 15 Juul, 2007 23:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

vihm kirjutas:
tere kõik see pere!
mõne päeva tagasi sain kirja, kus teatati, et olen kaitseressurside hulka arvatud. varsti läen tehnoülevaatusele.
kui ainsaks tervislikuks probleemiks on mingised kroonilised kergelt kontrolli all hoitavad haigused (nt suhkruhaige/astmahaige), kas siis saab aega teenima või peab ülikooli minema?
kas 'püssi all' tolereeritakse arstimite kaasas kandmist või peab täiesti täiusliku tervisega olema?

Tere, kaitseressurss! Minu arvates on lausa super, kui Sinusugused õigesti meelestatud noored härjad relva enda kätte võtavad.
Minu õpetajakarjääri jooksul on olnud lausa kaks juhtumit kui Eesti Kaitsevägi keeldus tõsiseid tahtjaid vastu võtmast. Mõlemal korral liigse sportimisega vaevatud põlveprobleemide pärast. Aga noormehed on nüüd Kaitseliidus.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Juul, 2007 23:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kruudal on õigus. Julm ja otsekohene.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Aug, 2007 0:29 
Eemal
Uudistaja

elu juba kord on selline, et see, kes tahab, ei saa ning see, kes ei taha, peab. mitmed sõbra/klassivennad, kel on nn täiuslik tervis, mõtlevad kõiksugu lollusi välja, et mitte aega teenima minna. ja mina, kes seda kutset pikisilmi ootasin, (kardetavasti) jään just põlvede ja silmade pärast asjast kõrvale.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Aug, 2007 1:28 
Eemal
Liige

Ka minul on sõpru, kes ei taha kohe üldse sõjaväkke minna ja peavad seda ajaraiskamiseks.

Mina aga just vastupidi tahan sõjaväkke minna ja ainus probleem võib olla lampjalgsus. Tähendab, minule pole see mingi probleem, sest mind ei sega see absoluutselt, aga mida otsustatakse arstlikul ülevaatusel, see paneb mind muretsema. Kui ma tõesti tahan sõjaväkke minna ja suudan neile selgeks teha, et lampjalgsus mind ei sega, kas on siis lootust, et mulle antakse armu ning ei öelda mulle ära?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Aug, 2007 8:51 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

võeti kõik nii lamp kui ka pardijalgadega-kõik sobisid kahurilihaks NA ajal

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Aug, 2007 22:06 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Nagu öeldi-kõlbasid kõik,nii nedodelannõje kui ka peredelannõje... 8)

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Aug, 2007 0:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Oli mingi periood, kui lampjalgadega pääses Vene kroonust ära. Hiljem aga leiti, et kui just auvahtkonda ei sobi, siis vana hää stroibat (tööpataljon) neelab alla igasugused. Nii et lampjalad ja muud väiksed iluvead sattusid stroibatti.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Aug, 2007 0:39 
Eemal
Liige

Mind huvitab just, kuidas asi tänapäeval on. Üldse ei võeta või on mingeid erandeid?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Aug, 2007 10:56 
Eemal
Liige

Mõned mõtted, lihtsalt...

Kruuda kirjutas:
Nii tervise, kui ka füüsise osas oleks ehk abi koolides kehalise kasvatuse kehtestamine 5 korda nädalas. Paljudele noortele oleks see ainsaks füüsiliseks tegevuseks ja ega sügavat vahet pole kas mängitakse palli või tegeletakse teadusliku võimlemisega.

Idee on õige, aga kahjuks on tihti koolides kehalise õpetajateks mehed keda tuleks übern*umisele saata. Minu keskkooliaegne kehalise õpetaja oli alkohoolikust "vana", kes oskas vähemalt korra viie aasta jooksul oma auto purjus peaga ümber posti krussi keerata. Siiamaani allergia temasuguste "distsipliini" vastu !

Samas ei keelanud keegi omal käel trenni teha, ja selleks sai isegi Tallinnas käidud... Kõik olenes tahtest.

Kruuda kirjutas:
1)„Väärtusliku aja“ raiskamine vastab tõele. Eeldades, et noor inimene ei teeni üle Eesti keskmise jääb saamata jäänud tuluks 8 kuuga ~50000 krooni. On seda vähe või palju on subjektiivne. Isiklikult arvan, et kui poistele see summa peopeale maksta oleks virinat vähemalt sama palju.

Arvestada võiks ka et enamik sellest rahast kulub söögi ja elamispinna üüri peale, neid kulusid sõjaväes olles ju pole... "Keskmine" noor eesti mees paneb ülejäänud palga "pidude" alla niikuinii.

Vat sihuke on räpase tsivilisti arvamus... Ülikooli ajal minu aastakäiku väkke ei tahetud ja ise ka ei soovinud vabatahtlikuse korras astuda. Mida aeg edasi, seda enam tunnen et vähemalt kaitseliit poleks paha mõte.

Üles

Teema pealkiri: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest
PostitusPostitatud: 01 Juul, 2010 14:13 
Eemal
Liige

Hea sõber ja töökaaslane läheb peatselt sõjaväkke. Tõenäoliselt peale ajateenistust enam Eestisse ei naase, kuna on Soome kodakondne ja siine elu ei istu talle. Tahaks talle midagi mälestuseks kinkida, midagi sellist millest tal ka ajateenistuses kasu oleks.

Kas kellelgi on mingeid häid ideid? Ise olen suutnud ainult laigulise bensiini välgumihkli (Zippo) peale mõelda. Ta suitsu mees ei ole nii et see ei oleks väga praktiline kink.

Ideid? Mõtteid?

PS. Mul endal käed küljes ja metallitööd teen leiva teenimiseks, seega võin vabalt ka ise midagi valmis nokitseda. IDEE on puudu... :oops:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Juul, 2010 14:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Võib-olla mingi pläsku, kuhu oleks aastaarv ja nimed sisse löödud?

"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Juul, 2010 15:11 
Eemal
Liige

Kui raha pole probleem siis midagi järgnevatest: Luminox militaarne käekell, KA-BAR/Glock/vms nuga, Leatherman Multitool, airsofti 1:1 koopia tema teenistusrelvast, Contour HD 1080p kiivrikaamera, ilmastiku-/ tuulekindla leegiga välgumihkel, vinge taskulamp (kaasfoorumlaselt kalleb-ilt), GPS, suve/talve torusall ja shemagh - kõik OD, Belleville Gore-Tex saapad, Gore Tex vorm ja kindad, Blackhawki taktikaline püksirihm, ESS Ice 2.4 kaitseprillid (eriti kui inimesel on silmadega probleeme - saab sisse osta RX sisendid optilistele klaasidele ning täiesti kasutatav igapäeva elus kas või päikeseprillidena), USA MRE toidupakke, korrektsed Dog-Tagid jne.

(Ei võtnud arvesse kriteeriumi, et peab kindlasti olema ajateenistuses praktikas kasutatav asi. Lasin mõttel lennata.)

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Juul, 2010 16:20 
Eemal
Liige

Väike tanki mudel :).

Aga, et sellest kasu ka oleks? Äkki korralik taskunuga (või puhtad sokid :P).

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Juul, 2010 17:30 
Eemal
Liige

Multitool taskunuga oleks hea kingitus!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Juul, 2010 17:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kingi talle soovitus: "et niikui väravast sisse astud, esimene mees kes parema käe alla satub, pane vastu tatti, siis on sul seal norm" :D
Ja kui teenistus läbi saab, ole sel päeval tal väravas vastas ja suru kätt ning ütle: "teretulemast meeste sekka" :)

Kummagil juhul ei pea asja tõsiselt võtma aga kindlasti on su sõbral siis nii minnes kui tulles nägu naerul ja meel hea.
8)
Seda asja seal ei saagi väga tõsiselt võtta. Need taskunoad, pläskud ja tulemasinad on pmst täiesti kasutud asjad seal ja võimalik, et ilma nendeta on isegi kergem.
Aga sõbra soovitus on teine asi, hoiab meele tugeva.
:mrgreen:

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 563 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 38  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: