Sõjaline väljaõpe

Kasutaja avatar
P0KU
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt, 2011 20:16
Asukoht: Varbola
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas P0KU »

Ei, ma ei otsustanud seda peale seda poolt päeva tutvumist... Ma olin seda juba varem otsustanud, kuid ma polnud endas täiesti kindel, kuna ma ei teadnud nii väga sellest. Viimasel ajal ma olen selle kohta uurinud rohkem ja Vahipatis sain ma veel targemaks lihtsalt :|
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

P0KU kirjutas:Ega ma olin juba sellega arvestanud, et nii mõnigi saadab mind ei tea kuhu, et naised pole siia teretulnud, aga mind see eriti ei heiduta. Ja eks selliste asjadega aidatakse ikka mehi rohkem, selles ma olen juba ammu veendunud...
Paneks ka oma viis kopikat sellesse teemasse sisse.

Karjäärile orienteeritud naiste põhiline häda militaasüsteemis on minu arvates see, et mingi aeg hakkavad nad kõik rõhuma sellele äraleierdatud võrdsete võimaluste teemale elik siis sellele, et nende karjäär võiks(-peaks!) olema oluliselt edukam aga vaat pidurdatakse neid, kuna nad on naised...

Selline mõttelaad, muuseas, kajab juba läbi ka POKU enda teemaarendusest siin (ja kui POKU mind ei usu, lugegu veelkord hoolega läbi kõik oma siiatehtud postid).

Mul pole midagi naiste vastu vastu sõjaväe administratiiv- ja mis iganes muudes toetavates funktsioonides - aga teenistus allüksustes ja lahingustaapides operatiivalal pole kahtlemata nende rida (pole seda kunagi olnudki). Vastupidised näited kuuluvad Hollywoodi muinasjuttude valdkonda.

Et POKU, kullake, mõtle veelkord järele - mida sa õieti tahad // mis sinilindu sa tegelikult taga ajad?
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas Gfreak »

Borja, julgen vastu vaielda. Meil on siin idas küll neid naisterahvaid, kes on maastikul täiesti kompetentsed. Näiteks üks jaopealik on meil naissoost, ja saab väga hästi hakkama sellega.

Soovitan Pokul soojalt läbi Kaitseliidu SBK ära teha, siis on pilt hulga selgem nende asjade korraldusest.
Eestlane omal maal
Kasutaja avatar
P0KU
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt, 2011 20:16
Asukoht: Varbola
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas P0KU »

Ma veel vaatan, kas ma läbin SBK või ajateenistuse... :wink:
SBK-d saan ma teha alles järgmise aasta sügisel, ajateenistusse saaksin minna kõige varem ülejärmisel aastal...
Asi siis selles, et SBK-d saab teha korra aastas, see on igal sügisel Rapla malevas... Ja siis ajateenistusega oleks see, et sinna läheks alles peale gümnaasiumit...
Vähemat ma tean juba suht varakult, millega ma siiski tegeleda tahan... :lol:
Kasutaja avatar
Tundmatu Sõdur nr. 5
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Jaan, 2006 15:56
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas Tundmatu Sõdur nr. 5 »

Aga minegi kaitseliitu seal saad mingisugusegi ettekujutuse asjast ja aru kas reaalselt sobib sulle või mitte.
AKf Just plain mean: "Kui hinnata meie kaitsevõime kasvu kiiruse järgi, millega uusi embleeme suudetakse toota, siis on tulemus ilmselt fantastiline..."
Kasutaja avatar
P0KU
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt, 2011 20:16
Asukoht: Varbola
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas P0KU »

Ma pean veel perearsti juures ära käima, saama tõendi, siis ma saan paberid ära saata, mul on need muidu juba täidetud :lol:
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas Qtec »

Ei laida ma midagi maha ega kiida ka takka. Tahtsin vaid mainida, et väljaõppe ohvitseridena on naised IDF'i ridades kuulu järgi vägagi lugu peetud.
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas Nibelungen »

Gfreak kirjutas:Borja, julgen vastu vaielda. Meil on siin idas küll neid naisterahvaid, kes on maastikul täiesti kompetentsed. Näiteks üks jaopealik on meil naissoost, ja saab väga hästi hakkama sellega.

Soovitan Pokul soojalt läbi Kaitseliidu SBK ära teha, siis on pilt hulga selgem nende asjade korraldusest.
Kaitseliidu SBK võib paraku luua ja arvatavasti loobki väär ettekujutuse asjadest.
Kui naisterahvas soovib minna sõjakooli siis kindlasti alustada ajateenistusest ja mitte piirduda ainult selle alguses oleva SBKga.

Üldiselt soovin edu!
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas hillart »

Kaitseliidu SBK võib paraku luua ja arvatavasti loobki väär ettekujutuse asjadest.
Kui naisterahvas soovib minna sõjakooli siis kindlasti alustada ajateenistusest ja mitte piirduda ainult selle alguses oleva SBKga.
Sama kehtib ka meesterahvaste kohta.

P.S.
On nähtud ka KL-liku tagapõhjaga Rambo´dest "supermehi" (omast arust), kes Afgaani vägitegusid tegema kippusid, kuid kes peale esimest missi tasahiljukesi pildilt ära kadusid. Ei taha öelda, et neid massiliselt esineks, kuid - neid on olnud. Nii palju siis reaalse pildi omamisest ja kainest mõtlemisest päriselt kaadrikaitseväelasena kaitseväeteenistusse asumisel.

Üks naljakoht.
Meil on siin idas küll neid naisterahvaid, kes on maastikul täiesti kompetentsed. Näiteks üks jaopealik on meil naissoost, ja saab väga hästi hakkama sellega.
:lol: :lol: :lol: Kui saab maastikul hakkama, siis ongi täiesti kompetentne?

Aga ma vaid niisama heatahtlikult irvitan. :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas Gfreak »

Irvitage kui soovi on. :D Ent tollel jaopäälikul on minuteada ka päris kõva sõjaline haridus taga.
Eestlane omal maal
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas hillart »

Irvitage kui soovi on. Ent tollel jaopäälikul on minuteada ka päris kõva sõjaline haridus taga.
Irvitan?
Igatahes mitte selle üle, et mingil ametikohal olemine ja selle ametikoha ülesannetega toimetulek (ka väljapaistev toimetulek) oleks kuidagi viisi soospetsiifiline. Kindlasti mitte, kuigi mitmed meie foorumi matšod on kardinaalselt vastupidisel arvamusel. Pigem mõnitan ma antud formuleeringut.( aga HEATAHTLIKULT, pean toonitama :wink: )
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Borja kirjutas:Karjäärile orienteeritud naiste põhiline häda militaasüsteemis on minu arvates see, et mingi aeg hakkavad nad kõik rõhuma sellele äraleierdatud võrdsete võimaluste teemale elik siis sellele, et nende karjäär võiks(-peaks!) olema oluliselt edukam aga vaat pidurdatakse neid, kuna nad on naised...
Oh Borja :roll:

Kas sa sellist nime tead nagu Mari-Liis Sepper? Vaata kui ei taha teada, siis sellist asja ei tohi enam kuskil avalikult avaldada, riskid saada "menetluse". Selle algatamiseks on analoogselt KGB ajaga vaja vaid kahtlusi ja sisetunnet. Näiteks volinik kahtleb, et su tegevus on sooliselt diskrimineeriv (selle kirjutise peale-vabalt) ja hakkadki ütlusi andmas käima.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas TTA »

hillart kirjutas:
Kaitseliidu SBK võib paraku luua ja arvatavasti loobki väär ettekujutuse asjadest.
Kui naisterahvas soovib minna sõjakooli siis kindlasti alustada ajateenistusest ja mitte piirduda ainult selle alguses oleva SBKga.
Sama kehtib ka meesterahvaste kohta.
Tõsi on, ainult et mehepoegadel puudub võimalus vaid kaitseliidu SBK najal sõjakooli pääseda. Soovitan samuti tungivalt valida ajateenistuse kui on plaan sõjakooli õppima minna. Ei ole hiljem mõtet minna ajateenijatele rühmaülemat mängima kui enda kogemus asjast piirdub vaid teistelt kuuldud juttudega..

Lisaks muidugi vähemalt viis kuud rohkem reaalset teenistuskogemust ja ka väljaõpet kui kaitseliidu SBK'ga võib saada.
hmm
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 28 Jaan, 2010 16:35
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas hmm »

KV-s on hetkel naised erandiks, kui reegliks, sest kohustuslikus korras ei satu neid sellesse süsteemi ja nendega ei ole harjutud olema. Iga erinevus tekitab elevust - nagu ka siin.
Julgustuseks, POKU, püüa olla pühendunud oma veendumustele ja pea meeles ühte asja, mis igal pool kehtib:
Võetakse tööle/teenistusse ainult oskuste põhjal ja lastakse lahti/suunatakse kõrvale isikuomaduste pärast.

St sa PEAD oskama kuuluda KV keskkonda. Kui sa seda oskad siis ümber sinu räägitav lalin on sisutühi ja pole väärt kuulamist.

Soovitan sul võtta üks paberileht ja kirjutada üles enda jaoks järgmised teemad:
1. millised iseloomujooned on minu tugevamad küljed ja kui tugevaks ma neid hindan (heatahtlikus, abivalmidus, tähelepanelikus, julgus, avatus uutele ideedele, pingetaluvus - füüsiline, vaimne, foobiad jne...). Soovitan kõrvutada neid tuttavatega, kes on KV-s ja tunduvad sinujaoks "ideaalid".

2. millised iseloomujooni on mul vaja arendada.

3. Kuidas ma olen siiani oma tahtmisi saavutanud.

KVÜÕA-s põhikursusel olles sa ei õpi järgmisi olulisi omadusi (need peavad sul enne olemas olema ja ka endal teada olema):
- pühendumust/
- inimlikkust
- inimeste mõjutamist

KVÜÕA-s vorbitakse juhte ja pärast lõpetamist eeldatakse, et koolis juurde antud teadmised ning isikuomadused on aluseks vähemalt rühma suuruse üksuse liidriks olemiseks. Üldjuhul visatakse värsked kadetid tundmatus kohas vette andes kaasa vaid käterätiku ja teadmise, et vesi on märg. Seega mida rohkem sa süsteemi tajud (läbi elad) seda lihtsam on hiljem mõista, kuidas asju teha efektiivsemalt ja paremini.

Nüüd siis tiba praktilist nõuannet ka, ehk siis võta ühendust KRA-ga, täida vastavad taotlused ja paberid ning koosta n.ö. motivatsioonikiri (lähtu pigem enda iseloomujoontest ja tahtest, kui oskustest), kus kirjelda ka lisaks millisena näeksid oma osalust KV teenistuses mõne aasta pärast - ära üle pinguta vaid kirjuta oma soov ja kuidas sooviksid seda realiseerida.
Siis mõtle läbi millal soovid alustada ajateenistust - suvel või sügisel (suve pluss on võimalus läbida NAK, mis peaks olema proovikivi ja siht enne KVÜÕA-d)

OK tiba paljuks läks aga see oli üks väike soovitus, mida mina olen pidanud oluliseks - isikuomadused on määravad...
Vabadus on piiratud paratamatus...
Kui tõde üldse olemas on, on see võitluse küsimus.
ageta
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 04 Mai, 2010 11:12
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas ageta »

Mina naisena ei ütleks, et naisi nüüd kuidagi alaväärtustatakse. Lihtsalt, loe enda teemapüstitust paari aasta pärast ja siis saad ka nendest vastustest aru.
Ma soovitaks sul kõigepealt teha ära KL SBK. Sulle võib kõik see teema niigi huvi pakkuda aga SBK/õppuste ajal saad mingisugusegi aimduse sellest, mis seal toimub ja kui ikka meeldib, siis mine ajateenistusse. Mul endalgi ketrab see mõte peas.
Sul ei ole mõtet minna ajateenistusse lihtsalt selleks, et seal aru saada, et ei sobi. See pool päeva Vahipataljonis ei anna siiski mingit aimu. Tegelikkust sa seal ringi jalutades ju ei näe. On ju küllalt neid, kes astuvad Kaitseliitu suure õhinaga ja peale SBKd on nii mulla alla vajunud kui võimalik.

Ma küll ei tea kas satud siia veel lugema aga kui otsustad Rapla malevasse tulla, siis järgmine sügis SBKl kohtume :wink:
Ise olen Rapla malevas mõnda aega olnud, et võid julgelt kontakteeruda kui midagi täpsemalt küsida tahad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 37 külalist